Results

OLDER RESULTS FROM MAY 2000 TO RECENT

Wednesday 19 February

Munster U20FC quarter-final
At Rathkeale 
Limerick 0-7 
Tipperary 0-6
Limerick - R McElligott; C Woulfe, C Carew, R O'Connor; B Coleman (0-1), A Shanagher, L Kennedy; R O'Brien (0-1), J Cummins (0-1); J Molyneaux, B Foley, J Hayes (0-2, 1f); J Garvey, E O'Mahony (0-2m), C Ryan. Subs: B Nix for Ryan (46mins), D O'Keeffe for O'Brien (51), C McCarthy for Garvey (57).
Tipperary - K Beben; P Devlin, D O'Leary, B McKeown; M O'Meara (0-1), M Kehoe, E McBride; K Grogan (0-2, 1f), AJ Willis; C Ryan (0-2), R Quigley, M Stokes; A McGrath, S O'Connor, K Shelly (0-1f). Subs: P Creedon for Stokes (29mins, inj), S O'Connor for Devlin (33, inj), C English for McGrath (41),  S Grogan for Shelly (47).
Referee - P O'Sullivan.

 

Monday 17 February

Leinster U20FC quarter-final
At MW HIre O'Moore Park
Laois 0-13
Westmeath 1-10 AET (Laois win 4-3 on penalties)
Laois - M Byron (0-1); M Dowling, A Mohan, N Keane; D Brophy, G Saunders, Jack Lacey (0-1); PJ Daly, B Howlin; R Coffey (0-4), J Owens (0-2), D Larkin; SM Corcoran, D Galvin (0-1), Josh Lacey. Subs: M Barry (0-3) for Josh Lacey, S O'Neill (0-1) for SM Corcoran, SM Corcoran for B Howlin, R Bolger for D Brophy.
Westmeath - T Martin; C Daly, C Drumm, S McGonagle; E Bracken (0-1), E Mulvihill, D Seery; A Flanagan (0-1), J Tumelty; J Murtagh (0-1), S Allen, S McCartan; S Maxwell (0-1), TJ Cox (0-1), J Nugent (0-2). Subs: J Lynam (0-1) for J Murtagh, T Ryan (0-2) for J Tumelty, K Colclough (1-0) for S Allen, J Nagle for S McGonagle, J Torpey for J Nugent, S Fleming for A Flanagan, T Graham for D Seery.
Referee - C Byrne.

 

Sunday 16 February

Allianz FL Division 2 round 3
At MW Hire O'Moore Park
Cavan 3-10
Laois 1-6
Cavan - R Galligan (0-1); M Reilly, P Faulkner, K Brady; G Smith (0-3), C Brady, O Kiernan; T Galligan, C Conroy; L Fortune, B Magee (0-3), E Doughty (1-0); O Pierson (0-3), G McKiernan, J Smith. Subs: S Murray (2-0) for L Fortune, C Madden for C Conroy, L Buchanan for J Smith, P Gilcreest for E Doughty, S Smith for B Magee.
Laois - N Corbett; B Byrne, M Timmons, G Hanrahan; S O'Flynn, R Pigott, P O'Sullivan; J O'Loughlin (0-2), S Byrne; M Keogh, C Murphy, E Lowry (1-0); M Barry (0-1), K Lillis, E O'Carroll (0-3). Subs: D O'Connor for M Keogh, T Collins for B Byrne, R Munnelly for C Murphy, G Walsh for S O'Flynn, D Whelan for E O'Carroll.
Referee - N Cullen.

Allianz FL Division 3 round 3
At Drogheda
Offaly 2-13
Louth 2-10
Offaly - P Dunican; C Doyle, E Rigney, D Hogan; E Carroll (0-3), D Dempsey, N Darby (0-1); C McNamee (0-1), M Brazil; C Mangan, C Donnelly, S Horan (0-1); A Sullivan (1-0), B Allen (0-3), R McNamee (1-4). Subs: C Donohue for C Donnelly, J Hayes for C McNamee, A Leavy for A Sullivan, C Johnson for B Allen.
Louth - C Lynch; D Corcoran, N Sharkey, D Campbell; E Callaghan (0-1), E Carolan, J Clutterbuck; J Califf, T Durnin; L Jackson (0-1), B Duffy (0-1), P Matthews; C Downey, C Grimes (1-1), S Mulroy (1-1). Subs: C McKeever for B Duffy, C Early (0-1) for J Califf, D Byrne (0-4) for N Sharkey, E Duffy for L Jackson.
Referee - P Faloon.

Allianz FL Division 4 round 3
At Aughrim
Wicklow 1-15
Sligo 1-10
Wicklow - M Jackson (0-2); A Maher, J Snell, J Hamilton; P O'Keane, D Keane, D Devereux; P O'Toole (0-1), D Healy (0-2); R Finn (0-1), M Kenny (0-2), D Hayden (0-1); S Furlong (1-3), C O'Brien (0-2), C Byrne. Subs: E Darcy (0-1) for C Byrne, P O'Rourke for A Maher, O Manning for J Hamilton, T Kearns for D Devereux, G Murphy for C O'Brien.
Sligo - A Devaney (0-2); JF Carr, E McGuinness, M Gordon; N Mullen, P McNamara, S Carrabine (1-0); P O'Connor (0-3), P Kilcoyne; G O'Kelly Lynch, D Cummins, N Ewing; L Gaughan (0-3), C Lally (0-1), S Coen. Subs: P Hughes (0-1) for D Cummins, R Murphy for N Mullen, K Cawley for N Ewing, D Quinn for C Lally.
Referee - K Faloon.

Allianz HL Division 1 Group A round 3
At TEG Cusack Park
Cork 3-12
Westmeath 1-14
Cork - P Collins; S O'Leary Hayes, E Cadogan, C Spillane; T O'Mahony (0-1), B Cooper (1-0), D Cahalane; C O'Leary, L Meade (0-1); A Walsh, S Harnedy, C Lehane (0-2); D Dalton, P Horgan (2-8), J O'Connor. Subs: S Twomey for C Lehane, R Downey for S Twomey, N O'Leary for A Walsh, B Turnbull for J O'Connor.
Westmeath - A McHugh; C Shaw, T Doyle, A Ennis; A Craig, A Clarke (0-1), L Varley; C Boyle, E Price; J Boyle (0-1), D McNicholas (0-2), R Greville; N Mitchell, A Devine (1-8), C Doyle. Subs: D Clinton (0-2) for N Mitchell, K Doyle for C Doyle, A Cox for C Shaw, S McGovern for R Greville, B Doyle for A Ennis.
Referee - L Gordon.

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At Cusack Park
Clare 0-17
Laois 0-9
Clare - E Quilligan; J Browne (0-1), S Golden, L Corry; S O'Halloran, C Malone, A McCarthy (0-1); D McInerney, T Kelly (0-8); D Reidy (0-1), D Fitzgerald, S Morey; R Taylor, S O'Donnell, A Cunningham (0-1). Subs: D McMahon (0-1) for D Fitzgerald, A Shanagher (0-3) for A Cunningham, I Galvin (0-1) for S Morey, P Collins for S O'Donnell, N Deasy for R Taylor.
Laois - E Rowland; F Flanagan, D Hartnett, D Conway; P Delaney, R Mullaney, C McEvoy; C Stapleton, F Fennell; W Dunphy (0-2), J Ryan, P Purcell (0-1); R King (0-5), S Bergin, J Keyes. Subs: J Lennon for C Stapleton, M Whelan for D Conway, A Dunphy (0-1) for R Mullaney, R Broderick for F Flanagan, C Taylor for S Bergin.
Referee - J Keenan.

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-16
Kilkenny 1-14
Wexford - M Fanning; Joe O'Connor, L Ryan, S Donohoe; S Murphy, P Foley (0-1), D Reck (0-1); L Og McGovern, A Rochford; Jack O'Connor (0-3), A Nolan (0-2), K Foley; C Dunbar, C McDonald (1-1), P Morris (0-7). Subs: R O'Connor for C Dunbar, L Chin for L Og McGovern, D O'Keeffe (0-1) for A Nolan, M O'Hanlon for D Reck, M Dwyer for Jack O'Connor.
Kilkenny - D Brennan (0-1); C Browne, H Lawlor, C Wallace; C Delaney, P Deegan (0-1), C Buckley; J Maher (0-1), M Carey; J Donnelly (0-2), A Murphy (0-4), M Keoghan (0-1); B Ryan (1-0), R Hogan (0-3), W Walsh (0-1). Subs: D Mullen for M Carey, B Sheehan for R Hogan, M Cody for J Maher.
Referee - F Horgan.

Allianz HL Division 2A round 3
At Bekan
Wicklow 1-16
Mayo 1-13
Wicklow - C McNally; W Kavanagh (0-1), B Kearney, M O'Brien; G Byrne, B Cuddihy, P Keane; E Kearns, J Henderson; J Doyle (0-1), E McCormack (0-1), D Staunton (0-1); E Donohue (1-0), A O'Brien (0-12), P Doyle. Subs: G O'Brien for E Donohue, G Weir for J Doyle, C Breen for G Byrne.
Mayo - G Kelly; C Murray, S Coyne, A Brennan; G Nolan, S Mulroy, M Phillips; D Huane, B Hunt; C Freeman (1-2), S Boland (0-6), B Morley; E Delaney (0-2), A Phillips, S Kenny (0-3). Sub: C Phillips for M Phillips.
Referee - M Murtagh.

Allianz HL Division 2B round 3
At Dr Hyde Park
Roscommon 0-13
London 0-10
Roscommon - P Dolan; M Byrne, J Kilkenny, A Moore; H Rooney, P Kellehan, E Costello; Conor Coyle, S Curley (0-1); N Connaughton, P Kelly, C Dolan (0-10); G Egan, C Egan, MJ Egan (0-2). Subs: C Kennelly for G Egan, P Nolan for M Byrne, J Lawlor for E Costello, D Treacy for J Lawlor.
London - M Burke; C Helebert, P Muldoon, J McCarthy; L Coughlan, K Reid, B Hickey; O Royston, J Goulding; D Nolan (0-10), S Lohan, K Morrissey; S Lawless, C Nelson, A Sheehan. Subs: P McNaughton for C Helebert, D Skehill for L Coughlan, D Corrigan for O Royston, C Lordan for A Sheehan.
Referee - K Jordan.

Allianz HL Division 3A round 3
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 0-9
Armagh 0-9
Longford - E Daly; A Sheridan (0-1), G Moore, P Corcoran; D Connell (0-1), E Naughton, C McLoughlin; C Mullane (0-1), P Barden (0-1); A Ward, I Creaven, M Coyle; J Casey (0-1), D Buckley (0-4), R Murray. Subs: M O'Donohoe for A Ward, E Tully for R Murray, I Campbell for E Tully.
Armagh - F Woods; P Quinn, A McGuinness, T Nevin; C Clifford, A Fox, K McKernan (0-1); N Curry (0-2), O Curry; D Gaffney (0-3), O Keenan (0-1), R Gaffney (0-1); F Donnelly, E McGuinness, D Magee (0-1). Subs: S Toal for O Keenan, C Devlin for K McKernan, L McIlroy for F Donnelly.
Referee - A Ferguson.

Allianz HL Division 3A round 3
At Darver
Donegal 2-9
Louth 1-10
Donegal - L White; M Callaghan, S Gillespie, P Doherty; J O'Loughlin, S McVeigh, N Cleary (0-1); J Boyle, D Cullen (1-0); PJ McCarron, L Henderson, R McDermott (0-1); G Gilmore, D Coulter (1-6), S Doherty. Subs: M Donoghue for J O'Loughlin, C O'Grady for S Doherty, C Flood (0-1) for M Callaghan, R Hifferty for N Cleary.
Louth - G Smyth; A Smyth, L Molloy, J McDonnell; C Matthews, A McCrave (0-1), C Deane; D O'Hanrahan (0-1), D Ryan; F Joyce, S Callan (0-1), R Grace (0-6); D Kettle, S Conneely, A Mackin (1-0). Subs: S Kettle for C Deane, D Geoghegan (0-1) for R Grace, R Walsh for S Conneely.
Referee - G McGrath.

Allianz HL Division 3A round 3
At Castleblayney
Tyrone 2-17
Monaghan 1-7
Tyrone - C McElhatton; D Rafferty, S Donaghy, D Begley; J Ferguson, C Kearns, T Morgan; L Devlin, C McNally; P McHugh, B McGurk, C Lagan (0-1); M Mulgrew, D Casey (1-13), L Armstrong (0-3). Subs: R Butler (1-0) for T Morgan, J McGurk for S Donaghy, B Gormley for M Mulgrew, B Molloy for L Armstrong.
Monaghan - N Slevin; E Leonard, C Gernon, C Merrick; M Flood, P Treanor, A Kerr; K Crawley, M Treanor (0-1); H Byrne, S Lambe (0-1), P Malone; F Rafter (0-5), S McNally, C McAnespie. Subs: C Boyle for S McNally, C Guinan for C Merrick, P McKenna for A Kerr, P McGahon (1-0) for H Byrne, D Hughes for P Malone.
Referee - R Fitzsimons.

 

Saturday 15 February

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At Netwatch Cullen Park 
Dublin 0-20
Carlow 0-9 
Dublin - A Nolan; P Smyth, E O'Donnell, J Madden; C Crummey (0-2), D Gray (0-2), S Moran (0-2); J Malone, R McBride (0-4); J Hetherton, D Burke, M Schutte; O O'Rorke (0-3), R Hayes, S Barrett. Subs: D Keogh (0-2) for M Schutte, C O'Callaghan for S Barrett, P Ryan (0-5) for O O'Rorke, F McGibb for D Burke, A Dunphy for J Madden.
Carlow - D Jordan; R Smithers, P Doyle, M Doyle; R Coady, D English (0-1), G Bennett; J Kavanagh, A Amond; J Nolan (0-2), M Kavanagh (0-6), K McDonald; T Joyce, P Coady, C Tracey. Subs: S Whelan for R Coady, C Abbey for D Jordan, Dean Tobin for R Smithers, Dara Tobin for P Coady, T Daly for A Amond.
Referee - T Walsh.

Allianz HL Division 2A round 3
At Trim
Kerry 0-13
Meath 0-8 
Kerry - M Stackpoole; E Leen, J O'Connor, S Weir; T O'Connor, M Boyle, F Mackessy; S Nolan, S Conway (0-7); M O'Leary, P Boyle (0-2), B Barrett (0-1); M Leane (0-1), J Conway (0-2), C Harty. Subs: D Goggin for M O'Leary, J Diggins for C Harty, D Hunt for J Conway.
Meath - C Ennis; S Ennis, S Geraghty, S Morris; K Keoghan, J Toher, L Moran; M Burke, P Potterton; D Healy, P O'Hanrahan (0-5), P Slevin; E O Donnchadha (0-1), J Regan (0-1), J Walsh. Subs: S Brennan for S Ennis, J Kelly (0-1) for P Slevin, M Mullen for J Walsh, C O'Sullivan for M Burke, J McGowan for K Keoghan.
Referee - C Cunning.

Allianz HL Division 2B round 3
At Ballycran
Down 3-22 
Warwickshire 2-8

Allianz HL Division 3B round 3
At Kingspan Breffni 3G
Leitrim 0-13 
Cavan 0-5
Leitrim - D Byrne; P Lenehan, D McGovern, C French; H Clancy, A McDermott, M Feeney; L Moreton, E Moreton; J McNabola (0-1), C Moreton (0-1), K McDermott (0-8); J Ward (0-2), C Beirne, N McLaughlin. Subs: B Murray (0-1) for C French, P Earley for A McDermott, G O'Brien for J McNabola.
Cavan - N Clerkin; B Nannery, D Crudden, J Coyle; E Dalton, E Shalvey, M Moffett (0-1); M Hynes, C Kelly; S Sheils, D Carney, G O'Rourke (0-1); J Crowe, S Keating (0-2), F Hughes (0-1). Subs: J Barry for S Sheils, L Og Cooke for J Coyle, D Madden for S Keating, M Hayes for D Carney.
Referee - K Brady.

Connacht U20FC semi-final
At Markievicz Park
Roscommon 1-11
Sligo 1-8
Roscommon - M O'Donnell; P Frost, C Walsh, D Gaughan; C Murray (0-1), N Higgins, P McGrath; K Doyle (0-1), C Lawless (0-2); R Fallon, P McManus, P Carey (0-2); A McDermott (1-1), D Walsh (0-1), P Gillooly (0-2). Subs: R Dolan for C Murray, A Lyons (0-1) for A McDermott, J Martin for D Gaughan, D Sumner for K Doyle, C Sugrue for P Gillooly.
Sligo - D Lyons; K O'Hara, E Lyons, J Lavin; S Carroll, C Surlis, E Sweeney; J Keaney, G Gorman; S Deignan, E Smith (0-1), C Murray (0-2); B Cafferky, R Og Murphy (1-2), A Reilly (0-1). Subs: J Carroll for B Cafferky, G Duffy (0-2) for A Reilly, O McCann for K O'Hara, N Murphy for S Carroll.
Referee- T Murphy.

Leinster U20FC quarter-final
At Parnell Park 
Dublin 3-10
Longford 0-9
Dublin - J O'Neill; J Bannon, A Rafter, A Murphy; R Dwyer, A Waddick, L Gannon; K McGinnis (0-1), E Caulfield (0-1); M Lavin, L O'Dell (1-1), S Foran; C Archer (1-4), L Swan, K McKeon (0-1). Subs: P Purcell (0-1) for K McKeon, L Murphy Guinane (0-1) for S Foran, C Tyrrell for A Murphy, A Quinn for J Bannon, C Kinsella (1-0) for L Gannon.
Longford - E McGuinness; S O'Sullivan, D Ciglianio (0-1), J Moran; D Glancy, J Kajan, E McCormack (0-1); T McNevin, E Finneran; C O Nuallain, K Gilmore, D Farrell (0-3); J Hagan, A McGuire, O Kenny (0-3). Subs: D Moffett for C O Nuallain, A Farrell (0-1) for E Finneran, J Donnelly for J Kajan, N Finneran for E McCormack.
Referee - S Johnson.

Leinster U20FC quarter-final
At St Patricks Park, Enniscorthy 
Meath 1-12
Wexford 1-5
Meath - S Brennan; M Gavin, J O'Hare, B Wyer; C Hickey, L Byrne, M Murphy; J Flynn, D McGowan; M Costello (0-1), C Rogers, J O'Connor (0-2); J Morris (0-2), S Walsh (1-3), A Lynch (0-1). Subs: M Moyles for A Lynch, C Farrelly (0-1) for M Murphy, L Mitchell (0-2) for C Rogers, S Bannon for J Morris, B O'Connell for C Hickey.
Wexford - A Larkin; R Furlong, C Kavanagh, L O'Connor; N Murphy, S Audsley, N O'Connor; L Coleman, T Neville; S Pettit (0-1), P Hughes, C Feeney (0-4); T Hynes (1-0), D Kehoe, S Forde. Subs: C Regan for T Neville, D Barry for S Forde, M Murphy for S Audsley, F Hourihane for T Hynes, J Byrne for A Larkin.
Referee - B Cawley.

Leinster U20FC quarter-final
At Newbridge 
Kildare 1-7 
Offaly 0-9
Kildare - C Burke; J Hamill, J Lawler, S Moore; DJ Earley, C Powell, J Collins; D McDermott, T O'Connor; A Steed, D Kirwan, A Conneely; L Griffin (0-1), S O'Sullivan (1-3), A Browne. Subs: M Grehan for D McDermott, F Nairn for A Conneely, A Beirne (0-2) for A Browne, P McDermott (0-1) for C Powell, J Sargent for A Steed.
Offaly - S O'Toole; F Dempsey, A Bolger, C Keena; L Pearson, A Bracken, A Brazil; B Carroll, C O'Donoghue; C Flynn (0-1), J Byrant (0-2), K McDermott (0-1); M Cunningham, S Courtney (0-5), A Kellaghan. Subs: C Delaney for A Kellaghan, P Byrne for C Flynn, G Young for M Cunningham.
Referee - M Deegan.

 

Wednesday 12 February

Fitzgibbon Cup final
At the DCU Sportsgrounds
UCC 0-18
IT Carlow 2-11
UCC - S Hurley; K O'Dwyer, R Downey, D Lowney; P Cadell, P O'Loughlin (0-1), D Griffin; D Fitzgibbon (0-2), M Coleman; N O'Leary, R O'Flynn, C Boylan; S Conway (0-9), S Kingston (0-4), M Kehoe (0-1). Subs: N Montgomery (0-1) for R O'Flynn, M O'Halloran for M Kehoe, B Sheehan for C Boylan, A Casey for D Fitzgibbon.
IT Carlow - E Rowland (0-2); S Downey, S Reck, F Hayes; P Delaney, J Cleere, M Harney; R Leahy, L Scanlon; C Nolan (0-3), J Kelly (0-1), C Dunbar; S Bergin (0-1), L Blanchfield (1-0), S Casey (1-4). Sub: R Higgins for L Blanchfield.
Referee - J Owens.

 

Sunday 9 February

Allianz FL Division 1 round 3
At Pairc Tailteann
Mayo 1-9
Meath 2-5
Mayo - R Hennelly; L Keegan, J McCormack, B Harrison; E O'Donoghue, M Plunkett, P Durcan (0-1); A O'Shea, D O'Connor; F Boland (0-2), S Coen, J Durcan; T Conroy (0-1), J Carr (0-2), R O'Donoghue (0-1). Subs: K McLoughlin (1-2) for J Carr, C Loftus for T Conroy, E McLaughlin for J McCormack, C Treacy for J Durcan, B Walsh for F Boland.
Meath - M Brennan; R Clarke, C McGill, D Toner; J McEntee (1-0), B Conlon, D Keogan; B Menton (0-1), R Jones (1-0); R Ryan, B McMahon (0-3), E Devine; C O'Sullivan, T O'Reilly (0-1), S Walsh. Subs: E Wallace for E Devine, J Wallace for S Walsh.
Referee - S Hurson.

Allianz FL Division 1 round 3
At Letterkenny
Galway 2-8
Donegal 2-7
Galway - C Gleeson; S Kelly (1-0), S Mulkerrin, J Heaney (1-0); G O'Donnell, J Daly, C McDaid; R Steede, C Darcy; F O Laoi, D Comer (0-1), M Daly (0-1); R Finnerty (0-2), S Walsh (0-4), M Boyle. Subs: R O Beolain for C Gleeson (BC), C Campbell for C McDaid, A Varley for R Steede, P Conroy for F O Laoi.
Donegal - S Patton; C Ward, N McGee, E Ban Gallagher; R McHugh, C O'Donnell, O McFadden Ferry; C McGonagle, M Langan; E McHugh, P Mogan (0-1), P Brennan; C Thompson (1-1), M Murphy (1-3), J Brennan (0-2). Subs: N O'Donnell for P Mogan, A McClean for C McGonagle, D O Baoill for E McHugh.
Referee - J McQuillan.

Allianz FL Division 1 round 3
At Edendork
Tyrone 0-14
Kerry 0-13
Tyrone - N Morgan (0-4); N Kelly, R McNamee, L Rafferty; T McCann (0-1), R Brennan (0-1), P Harte; C Cavanagh, C Kilpatrick; K McGeary, N Sludden, D McCurry (0-6); D Kerr, F Burns, C Meyler (0-1). Subs: C McShane (0-1) for D Kerr, K Coney for N Kelly, B McDonnell for C Kilpatrick, HP McGeary for F Burns, M Cassidy for T McCann.
Kerry - S Ryan; J Foley, T Morley, G O'Sullivan; P Murphy, G Crowley, G White; L Kearney, J Barry; M Burns (0-1), S O'Shea (0-6), S O'Brien; K Spillane, D Clifford (0-6), P Geaney. Subs: D Moynihan for S O'Brien, T O'Sullivan for K Spillane, D O'Connor for M Burns, T Walsh for L Kearney, T Brosnan for G White.
Referee: F Kelly.

Allianz FL Division 2 round 3
At TEG Cusack Park
Westmeath 0-10
Fermanagh 0-8
Westmeath - J Daly; J Smith, R Wallace, B Sayeh; P Holloway, K Maguire, J Dolan; D Corroon, R Connellan (0-2); K Daly, R O'Toole (0-1), D Lynch (0-1); C McCormack (0-1), J Heslin (0-5), L Loughlin. Subs: S Duncan for C McCormack, A McGivney for P Holloway, T McDaniel for R O'Toole.
Fermanagh - J McGrath; J Cassidy, E Shiels, K McDonnell; D McCusker, D McGurn, Stephen McGullion (0-1); E Donnelly, R Jones (0-2); A Breen (0-2), U Kelm, C Corrigan; Shane McGullion (0-1), C Jones (0-2), L McStravick. Subs: D Teague for L McStravick, M McCauley for E Shiels, E McManus for K McDonnell, N Cosgrove for D McGurn.
Referee - N Mooney.

Allianz FL Division 2 round 3
At Dr Hyde Park
Roscommon 1-8
Clare 0-4
Roscommon - C Lavin; D Murray, B Stack (0-1), M Richardson; N Daly, C Daly, R Hughes; T O'Rourke, E Smith (0-1); N Kilroy, C McKeon (0-3), H Darcy; D Smith, C Lennon (0-1), C Cregg (0-2). Subs: N Gately (1-0) for D Smith, E Nolan for T O'Rourke, F Cregg for C Cregg, C Hussey for R Hughes. 
Clare - S Ryan; G Kelly, C Brennan, K Harnett; D Ryan, P Lillis, C O'Dea; C Russell, C O'Connor; S Collins, D Tubridy (0-2), D Coughlan; G O'Brien, E Cleary (0-1), K Sexton. Subs: J Morrissey (0-1) for G O'Brien, A Sweeney for D Ryan, D Masterson for C O'Connor, E McMahon for K Sexton.
Referee - D O'Mahoney.

Allianz FL Division 3 round 3
At Celtic Park
Derry 0-10
Tipperary 0-6
Derry - O Lynch; C McWilliams, B Rogers, L McGoldrick (0-1); S Downey, P McGrogan, N Keenan (0-1); C McFaul, C McKaigue; E Bradley, P Cassidy, D Tallon; B Heron, S McGuigan (0-7), N Toner (0-1). Subs: A Doherty for P Cassidy, C Bradley for E Bradley, D Cassidy for N Toner, C Doherty for B Heron, C McAtamney for D Tallon.
Tipperary - E Comerford; A Campbell, J Meagher, C O'Shaughnessy; E Molone, R Kiely, D Brennan; S O'Brien, Conal Kennedy; K Fahey, J Kennedy (0-2), B Fox; Liam Boland, C Sweeney (0-3), K O'Halloran (0-1). Subs: J Nyland for Liam Boland, R Quigley for R Kiely, A Moloney for Conal Kennedy, Colman Kennedy for K O'Halloran, T Fitzgerald for K Fahey.
Referee - J Henry.

Allianz FL Division 3 round 3
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 2-14
Leitrim 1-9
Longford - P Collum (0-1); A Farrell, D McElligott (0-1), B O'Farrell; I O'Sullivan, G Rogers, CP Smyth (0-1); D Gallagher (0-4), K Diffley (0-1); M Quinn (1-0), D Reynolds, D Mimnagh; L Connerton (0-1), R Brady (1-2), O Kenny (0-3). Subs: G Flynn for G Rogers, P Fox for CP Smyth, J Hagan for D Mimnagh, D Doherty for L Connerton, P Lynn for O Kenny.
Leitrim - D McKiernan; C Reynolds, F McTague, P Maguire; A Flynn, E Sweeney (0-1), C McGloin; D Wrynn (0-2), P Dolan; S Moran, S Quinn (0-1), D McGovern (0-2); D Flynn (0-1), D Rooney (1-2), K Beirne. Subs: O McLoughlin for E Sweeney, D Bruen for C McGloin, S O'Rourke for P Dolan, R Mulvey for S Moran, D Moran for D Rooney.
Referee - P Hughes.

Allianz FL Division 3 round 3
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 0-16
Down 1-8
Cork - M Martin; L O'Donovan (0-1), T Clancy (0-1), K Crowley; T Corkery (0-1), S Powter, M Taylor; I Maguire (0-2), B Hartnett (0-1); R Deane (0-1), S White, J O'Rourke (0-1); D Gore (0-3), C Sheehan (0-1), C O'Mahony (0-3). Subs: C O'Callaghan for C Sheehan, L Connolly (0-1) for R Deane, P Kerrigan for D Gore, K O'Hanlon for J O'Rourke, C Kiely for S Powter.
Down - R Burns; G Collins, P Murdock, R McAleenan; S Annett, D O'Hagan (0-2), J Flynn; C Poland, O McCabe (0-2); J Guinness, P Devlin (0-1), D Guinness; K McKernan, D O'Hare (0-2), C Quinn (1-1).
Referee - B Tiernan.

Allianz FL Division 4 round 3
At Netwatch Cullen Park
Limerick 1-7
Carlow 0-9
Limerick - D O'Sullivan; P Maher, B Fanning, M Donovan; T McCarthy, I Corbett (0-1), B Childs (1-1); A Enight (0-2), T Childs; P de Brun, C Fahy (0-1), J Naughton; J Lee (0-1), T Griffin, D Neville (0-1). Subs: J Ryan for J Naughton, S O'Carroll for P de Brun, H Bourke for J Lee, D Lyons for A Enright.
Carlow - R Sansom; L Roberts, S Redmond, J Moore; J Morrissey, R Walker, R Dunphy; S Murphy, E Ruth; P Broderick (0-5), D St Ledger, D O'Brien; S Gannon (0-2), B Murphy (0-1), D Walshe. Subs: D Foley (0-1) for D Walshe, R Kane for D O'Brien, C Doyle for J Moore, M Furey for R Walker.
Referee - S Lonergan.

Allianz FL Division 4 round 3
At Ruislip
Antrim 0-14
London 0-10
Antrim - A Hassan; P Gallagher, D McAleese (0-3), M Gardiner; D Lynch, J McAuley, P Healy; C Duffin (0-1), M Jordan; E Walsh, P McBride (0-3), N Delargy; P Cunningham (0-4), R McCann (0-1), C Murray (0-2). Subs: C Small for E Walsh, O Eastwood for P Cunningham, K Quinn for M Jordan.
London - N Maher; P Butler, M Moynihan, R Reid; R Sloan, E Flanagan, E Walsh; L Gavaghan (0-5), R Forde (0-2); L Gallagher, F McMahon, G Watchorn; M Mangan, S Hickey, J Hynes (0-1). Subs: K O'Connor (0-1) for K Reid, K Rafferty for G Watchorn, T Clarke (0-1) for F McMahon, T Hill for L Gallagher, C O'Doherty for S Hickey.
Referee - J Bermingham.

 

Saturday 8 February

Allianz FL Division 1 round 3
At Croke Park 
Dublin 1-15 
Monaghan 1-15
Dublin - E Comerford; M Fitzsimons, D Byrne (0-1), E Murchan; J McCarthy (0-1), B Howard, J Small; B Fenton, C Kilkenny (0-1); N Scully (0-1), L Flatman, D Mullin; D O'Brien (0-1), P Andrews, D Rock (0-6). Subs: A Byrne for P Andrews, P Mannion for D Mullin, S Bugler (0-3) for L Flatman, C Basquel (0-1) for D O'Brien, K McManamon (1-0) for A Byrne. 
Monaghan - R Beggan (0-3); D Wylie, C Boyle (0-1), K Duffy; K O'Connell, R Wylie, M Bannigan (0-2); D Hughes, N Kearns (0-1); R McAnespie (0-2), C McCarthy (0-1), D Ward (0-1); D Malone, K Hughes, C McManus (1-4). Subs: A Mulligan for M Bannigan, S Carey for K Hughes, C McGuinnes for C McCarthy, P Keenan for D Ward, K Hughes for N Kearns.
Referee - C Branagan.

Allianz FL Division 2 round 3
At Athletic Grounds 
Armagh 0-16 
Kildare 0-10
Armagh - B Hughes; P Burns, C O'Neill, A Forker (0-1); M Shields (0-1), S Sheridan (0-1), J McElroy; N Grimley (0-1), O O'Neill (0-1); J Og Burns, S Campbell (0-2), C Cumiskey (0-1); C Turbitt, R O'Neill (0-4), A Nugent (0-2). Subs: J Clarke (0-2) for C Turbitt, J Morgan for C O'Neill, G McCabe for A Nugent, B Donaghy for M Shields, A McKay for C Cumiskey.
Kildare - M Donnellan; P Kelly, M O'Grady, S Ryan; K Flynn, D Hyland, C Kavanagh; K Feely, T Moolick; P Cribbin (0-2), P Brophy (0-3), K Cribbin; N Kelly, D Flynn (0-1), J Hyland. Subs: N Flynn for M O'Grady, A Tyrrell (0-3) for J Hyland, J Byrne for C Kavanagh, J Robinson (0-1) for T Moolick, L Power for N Kelly.
Referee - D Coldrick.

Allianz FL Division 4 round 3
At Fraher Field 
Wexford 2-3
Waterford 0-8
Wexford - I Meegan (0-2); M O'Connor, G Sheehan, C Carty; R Devereux, B Malone, G Malone; E Nolan, N Hughes (1-1); T Byrne, J Bealin, J Stafford; S Nolan, B Brosnan (1-0), M Rossiter. Subs: C Devitt for S Nolan, R Crosbie for T Byrne, E Porter for M Rossiter, R Barron for C Carty.
Waterford - P Hunt; D O Cathasaigh, B Looby, R Flynn; D Corcoran (0-1), S O'Donovan, D Ryan; C Kennedy (0-1), M Kiely; D Guiry, J Curry (0-2), J Gleeson (0-1); C Murray (0-3), B Lynch, S Curry. Subs: D Fitzgerald for M Kiely, A Jones for B Looby, N McSweeney for J Gleeson, A O'Sullivan for R Flynn.
Referee - J Ryan.

Connacht U20FC preliminary round
At  MacHale Park
Galway 1-11
Mayo 0-14 AET (Galway win 3-2 on penalties)
Galway - C Flaherty; J McGrath, S Fitzgerald, J Glynn; C Monaghan, T Gill (0-3), C Sweeney (0-1); C Raftery, J McLaughlin; A Greene, M Tierney (1-2), P Kelly; N Grainger (0-1), T Culhane (0-1), M Cooley (0-1). Subs: R Monaghan (0-2) for A Greene, E Mannion for N Grainger, M Geraghty for M Cooley, O Gormley for C Raftery, J Kirrane for C Sweeney.
Mayo - J McNicholas; J Coyne, D McBrien, L Tunney; A McDonnell, R Brickenden, E Hession; O Mullin, J Carney; C Gavin (0-1), F Irwin (0-2), P McGoldrick (0-1); J Jennings (0-1), M Moran, P Towey (0-9). Subs: K Callaghan for F Irwin, J Mahon for J Jennings, P Lambert for M Moran, A Barrett for C Gavin, P Chambers for R Brickenden.
Referee - B Judge.

Leinster U20FC round 1
At Aughrim 
Dublin 1-17
Wicklow 1-7 
Dublin - J O'Neill; A Murphy (0-1), A Rafter, J Bannon; R Dwyer (0-1), A Waddick, A Fearon (1-0); K McGinnis, E Caulfield; M Lavin (0-1), L O'Dell (0-1), S Foran (0-1); C Archer (0-4), L Swan (0-3), K McKeon (0-2). Subs: A Quinn for A Fearon, P Purcell (0-2) for S Foran, C O'Reilly (0-1) for K McKeon, L Murphy Guinane for M Lavin, S O'Byrne Braiden for L O'Dell.
Wicklow - W Rodgers; T Moran, C O Gallobhair, C McDonald; Z Cullen, P O'Keane, G Fogarty; K Quinn (0-1), E Byrne (0-1); J Hedderman (0-1), O McGraynor, A Maher; M Ging (0-2), E Darcy (1-1), J Keogh (0-1). Subs: C Coffey for J Hedderman, S Daly for O McGraynor, P Murray for A Maher, C Maguire for C Coffey, J Dunne for K Quinn.
Referee - J Hickey.

Leinster U20FC round 1
At Dunleer 
Offaly 2-6
Louth 0-9
Offaly - S O'Toole; F Dempsey, A Bolger, C Keena; L Pearson, A Bracken, A Brazil; B Carroll, C Donoghue; C Flynn (0-1), C Delaney (0-1), K McDermott; M Cunningham (0-1), S Courtney (2-0), A Kellaghan (0-3). Sub: S Flynn for C Delaney.
Louth - M McEneaney; D McKenny, P Lynch, B Butterly; A Connor, C Murphy, T Jackson; C Quigley, E Whelan; D Nally, C Keenan (0-1), C McCaul; C Gillespie (0-6), G Stewart, L Matthews (0-2). Subs: S Healy for C Quigley, B Collier for E Whelan, C Lennon for C Gillespie, C Shevlin for P Lynch, D Malone for C McCaul.
Referee - B Tiernan.

Ulster U20FC first round
At Celtic Park
Derry 1-13 
Fermanagh 1-8 AET
Derry - R Scullion; J Diamond, T Walsh, O McLarnon; E Mulholland (0-2), I Donaghy, A McCluskey; K Friel (0-1), C McShane; N Doyle, F Bradley, C McGuckin; C Murphy (0-1), J McAtamney (0-3), T McHugh (0-1). Subs: A Doherty (1-5) for F Bradley, O Downey for C McGuckin, N Rafferty for O McLarnon, F Bradley for C McShane, C McShane for J McAtamney, C McGuckin for N Doyle.
Fermanagh - S McNally; F Keenan, A McManus, L Flanagan; G Treacy, J Largo Ellis, A O Cathain; B Horan (0-1), P McKervey; C Jones (0-3), M Glynn (0-2), A Tierney; G Quigley, C Love, S Cassidy (1-1). Subs: G McGovern (0-1) for A Tierney, R McHugh for G Quigley, J Horan for L Flanagan, A Keenan for S McNally, R McGovern for C Love.
Referee - E McFeely.

Fitzgibbon Cup semi-final
At the DCU Sportsgrounds 
IT Carlow 5-14
Mary Immaculate 0-15
IT Carlow - E Rowland (0-2); F Hayes, S Downey, S Reck; P Delaney, J Cleere, M Harney; R Leahy (0-2), L Scanlon; C Nolan (1-1), J Kelly (0-2), C Dunbar (2-0); R Higgins, L Blanchfield (1-0), S Casey (0-6). Subs: S Bergin (1-0) for R Higgins, E Gaughan (0-1) for L Blanchfield, D Wall for M Harney, T Nolan for S Casey.
Mary Immaculate - J Gillane; R McCormack, D Prendergast, E McBride; C Morgan, D Browne, E Cahill; D Ryan, J Considine; C Bourke (0-9), G Cooney (0-2), S Ryan (0-1); A Ormond, T O'Mahony (0-3), C O'Brien. Subs: A Ennis for C O'Brien, P Wall for C Bourke, M O'Loughlin for E Cahill.
Referee - J Keenan.

Fitzgibbon Cup semi-final
At the DCU Sportsgrounds 
UCC 0-18 
DCU 0-17
UCC - S Hurley; K O'Dwyer, R Downey, D Lowney; P Cadell, P O'Loughlin, D Griffin; M Coleman (0-1), N O'Leary; R O'Flynn (0-1), S Conway (0-8), C Boylan; D Fitzgibbon (0-1), M Kehoe (0-1), S Kingston (0-3). Subs: M O'Halloran (0-1) for D Griffin, N Montgomery (0-2) for C Boylan, B Sheehan for R O'Flynn, A Casey for D Fitzgibbon.
DCU - O Foley; C Firman, P Smyth, C Burke; L Gannon, B Ryan, E Shefflin; D Reck, R McBride; J Donnelly, J Burke (0-1), R O'Connor (0-11); J Bergin (0-2), J Ryan, D Burke (0-1). Subs: D Mullen (0-1) for E Shefflin, A Mullen (0-1) for J Ryan, F Whitely for J Burke, F MacGibb for J Bergin.
Referee - F Horgan.

 

Friday 7 January

Leinster U20FC round 1
At St Patricks Park, Enniscorthy
Wexford 3-8
Carlow 2-9
Wexford - A Larkin; R Furlong, C Kavanagh, L O'Connor; N Murphy, S Audsley, C Regan; L Coleman, T Neville; S Pettit (0-2), P Hughes (1-0), C Feeney (0-5); T Hynes (1-1), D Barry, S Forde. Subs: D Kehoe for C Regan, T Murphy (1-0) for D Barry, F Hourihane for T Hynes, J Byrne for S Forde.
Carlow - K Budzisz; J Dunne, K Bradley, L Bradley; J Lunney (1-0), J McCullagh, F Kavanagh; L Connolly, N Hickey; C Lomax (0-1), D Farrell, D Ruth; A Keogh (0-5), C O'Neill (1-0), R Curran (0-2). Subs: D Nolan for N Hickey, C Doyle (0-1) for D Ruth, T Roche for L Bradley, C Byrne for D Farrell, G Kennedy for C Lomax.
Referee - P Maguire.

 

Sunday 2 February

Allianz FL Division 1 round 2
At Castleblayney
Monaghan 1-12
Tyrone 0-11
Monaghan - R Beggan; K Duffy, C Boyle (0-1), R Wylie; K O'Connell (1-0), D Ward (0-1), M Bannigan; D Hughes, N Kearns (0-1); R McAnespie, C McCarthy (0-4), D Malone; J McCarron (0-1), K Hughes (0-1), C McManus (0-2). Subs: A Mulligan (0-1) for J McCarron, C McGuinness for M Bannigan, S Carey for C McManus, D Wylie for C McCarthy, P Keenan for K O'Connell.
Tyrone - N Morgan (0-1); H P McGeary, R McNamee, L Rafferty; P Harte, R Brennan, F Burns (0-2); C Cavanagh, C Meyler; K Coney (0-1), N Sludden (0-1), K McGeary; D McCurry (0-3), M Bradley, R O'Neill (0-1). Subs: C Kilpatrick for R O'Neill, N Kelly (0-1) for R McNamee, T McCann for P Harte, D Mulgrew (0-1) for C Cavanagh, M Cassidy for K Coney, B McDonnell for F Burns.
Referee - D Gough.

Allianz FL Division 1 round 2
At Pairc Tailteann
Donegal 3-8
Meath 0-7
Donegal - S Patton; E Ban Gallagher, N McGee, O McFadden Ferry (1-0); C Ward, C O'Donnell, E McHugh; H McFadden (0-1), M Langan (1-1); P Brennan, R McHugh, C Thompson (0-1); P Mogan, M Murphy (1-2), J Brennan (0-2). Subs: A McClean for E McHugh, N O'Donnell (0-1) for P Mogan, B McCole for O McFadden Ferry, J McKelvey for H McFadden, C Diver for P Brennan.
Meath - M Brennan; R Clarke, C McGill, D Toner (0-1); J McEntee, B Conlon, D Keogan; B Menton, R Jones; M Costello, B McMahon (0-1), E Wallace; C O'Sullivan (0-2), T O'Reilly (0-3), J Wallace. Subs: B Brennan for M Costello, E Devine for E Wallace, R Ryan for B Conlon, S Tobin for J Wallace, J Conlon for B McMahon.
Referee - C Lane.

Allianz FL Division 2 round 2
At Cusack Park
Clare 0-11
Kildare 0-10
Clare - S Ryan; K Harnett, C Brennan, G Kelly; S Collins, P Lillis, D Ryan; C Russell, C O'Connor; D Coughlan, K Sexton (0-4), G O'Brien (0-3); C O'Dea, E Cleary (0-3), D Tubridy (0-1). Subs: E McMahon for C O'Connor, C Murray for D Coughlan, E Collins for D Ryan.
Kildare - M Donnellan; P Kelly, M O'Grady, E Doyle; C Kavanagh, J Byrne, S Ryan; K Feely (0-4), L Power; P Cribbin, N Kelly (0-1), P Brophy (0-2); J Robinson (0-1), D Flynn, N Flynn (0-2). Subs: K Flynn for P Kelly, K Cribbin for N Flynn, J Hyland for J Robinson, A Tyrrell for P Cribbin, J Tracey for N Kelly.
Referee - B Judge.

Allianz FL Division 2 round 2
At Brewster Park
Fermanagh 0-13
Roscommon 0-12
Fermanagh - J McGrath; J Cassidy, C Cullen, K McDonnell; E Shiels, R O'Callaghan, Shane McGullion; E Donnelly (0-1), R Jones (0-1); A Breen (0-1), U Kelm (0-1), C Corrigan (0-3); Stephen McGullion, C Jones (0-6), L McStravick. Subs: D McCusker for L McStravick, D Teague for Shane McGullion, N Cosgrove for E Shiels, E McManus for A Breen.
Roscommon - C Lavin; D Murray, C Daly (0-1), G Patterson; N Daly, B Stack (0-1), E McGrath (0-1); T O'Rourke, S Killoran; N Kilroy (0-2), E Smith, C Lennon; H Darcy (0-1), C McKeon (0-4), C Cregg. Subs: D Smith (0-1) for S Killoran, R Hughes for T O'Rourke, F Cregg (0-1) for C Cregg, D Ruane for H Darcy.
Referee - C Reilly.

Allianz FL Division 3 round 2
At the Gaelic Grounds
Tipperary 0-11
Louth 1-7
Tipperary - E Comerford; A Campbell, J Meagher, C O'Shaughnessy; E Moloney, K Fahey (0-1), D Brennan; S O'Brien, Conal Kennedy; B Maher, J Kennedy (0-1), J Lonergan; Liam Boland (0-1), C Sweeney (0-3), B Fox (0-2). Subs: K O'Halloran (0-1) for J Lonergan, R Quigley for B Maher, A Moloney (0-2) for Conal Kennedy, Colman Kennedy for Liam Boland.
Louth - C Lynch; D Corcoran, E Carolan (0-1), F Donohoe; E Callaghan, D Callaghan, J Clutterbuck; J Califf, T Durnin (1-1); L Jackson, B Duffy, P Matthews; C Downey, C Grimes, S Mulroy (0-5). Subs: G Garland for L Jackson, E Duffy for C Grimes, C Early for P Matthews, O Murray for D Corcoran, A Mooney for F Donohoe.
Referee - J Hickey.

Allianz FL Division 3 round 2
At Pairc Sean MacDiarmada
Cork 1-15
Leitrim 0-9
Cork - M Martin; S Powter, T Clancy (0-1), S Ryan; T Corkery (0-1), K Crowley, M Taylor; I Maguire, B Hartnett; J O'Rourke (0-1), S White (0-1), R Deane; M Hurley, C Sheehan (1-2), C O'Mahony (0-3). Subs: L Connolly (0-5) for M Hurley, K O'Driscoll for C O'Mahony, P Kerrigan (0-1) for J O'Rourke, C Kiely for S Powter, R Harkins for C Sheehan.
Leitrim - D McKiernan; C Reynolds, F McTague, P Maguire; A Flynn, J Gilheany, C McGloin; D Wrynn, S Moran; S Quinn, D McGovern, D Flynn; O McCaffrey, D Rooney, K Beirne (0-7). Subs: R Mulvey (0-1) for F McTague, P Dolan for O McCaffrey, E Sweeney (0-1) for D Rooney, R O'Rourke for J Gilheany, O McLoughlin for S Moran.
Referee - P Maguire.

Allianz FL Division 3 round 2
At O'Connor Park
Offaly 0-10
Longford 0-10
Offaly - P Dunican; D Dempsey, E Rigney, C Doyle; E Carroll, D Hogan, N Darby (0-1); C Mangan, M Brazil; S Horan, R McNamee (0-2), J Hayes; B Allen (0-4), A Sullivan (0-3), C Johnson. Subs: C McNamee for C Johnson, C Donoghue for J Hayes, C Donnelly for A Sullivan.
Longford - P Collum; P Fox, A Farrell, B O'Farrell; I O'Sullivan, G Rogers, CP Smyth; D Gallagher (0-5), K Diffley; M Quinn, D McElligott, D Reynolds (0-2); D Mimnagh, R Brady (0-1), O Kenny (0-2). Subs: J Hagen for D McElligott, D Doherty for O Kenny, L Connerton for I O'Sullivan.
Referee - L Devenney.

Allianz FL Division 4 round 2
At Kilmallock
Limerick 0-8
London 0-7
Limerick - D O'Sullivan (0-2); P Maher, B Fanning, M Donovan; T McCarthy, I Corbett, B Childs; T Griffin, T Childs; P De Brun (0-1), C Fahy, S O'Carroll (0-1); J Lee (0-3), D Neville (0-1), P Begley. Subs: J Naughton for P Begley, G Stack for S O'Carroll, J Ryan for T Griffin, H Bourke for P De Brun.
London - N Maher (0-1); P Butler, E Flanagan, C O'Neill; R Sloan, M Moynihan, E Walsh; R Forde, C O'Doherty; L Gallagher, L Gavaghan (0-1), T Clarke (0-1); C Coyne, J Hynes (0-1), S Hickey (0-1). Subs: L Turley for R Forde, F McMahon for T Clarke, K O'Carroll for J Hynes, S Nolan (0-1) for S Hickey, K Rafferty (0-1) for P Butler.
Referee - D Murnane.

Allianz FL Division 4 round 2
At Aughrim
Wicklow 2-11
Waterford 1-6
Wicklow - M Jackson (0-1); O Manning, J Snell, A Maher; P O'Keane, N Donnelly, D Devereux; P O'Toole, D Healy (0-1); R Finn, M Kenny, D Hayden (0-2); C Byrne, C O'Brien (1-1), S Furlong (0-5). Subs: D Keane for A Maher, E Darcy (1-1) for C Byrne, G Murphy for M Kenny, D Fitzgerald for D Devereux.
Waterford - P Hunt; D O Cathasaigh, B Looby, R Finn; D Corcoran (1-0), S O'Donovan, D Ryan (0-1); M Curry, M Kiely; D Guiry (0-1), J Curry (0-3), J Gleeson (0-1); C Murray, B Lynch, S Curry. Subs: C Kirwan for M Curry, D Fitzgerald for J Gleeson, N McSweeney for D Guiry, A Jones for M Kiely, J Beresford for J Curry.
Referee - D Hickey.

Allianz FL Division 4 round 2
At Markievicz Park
Sligo 0-15
Antrim 0-14
Sligo - A Devaney; JF Carr, E McGuinness, M Gordon; N Mullen, P McNamara, S Carrabine (0-1); P O'Connor (0-6), P Kilcoyne; Keelan Cawley (0-1), N Ewing, D Cummins (0-1); L Gaughan (0-3), C Lally, R Og Murphy (0-3). Subs: G O'Kelly Lynch for N Ewing, P Hughes for C Lally, J O'Reilly for Keelan Cawley, S Coen for D Cummins, A Marren for L Gaughan.
Antrim - O Kerr; P Gallagher, R Johnston, M Gardiner; D Lynch (0-1), J McAuley, P Healy; R McCann, M Jordan; E Walsh, P McBride, N Delargy; P Cunningham (0-9), C Duffin (0-1), C Murray (0-2). Subs: K Quinn for M Gardiner, C Small for P McBride, O Eastwood (0-1) for E Walsh, D McAleese for C Duffin, E Nagle for R McCann.
Referee - N McKenna.

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At TEG Cusack Park
Waterford 3-18
Westmeath 1-15
Waterford - B Nolan (0-1); S Fives, C Prunty, S McNulty; K Power, D Fives, I Daly (0-1); J Dillon (0-1), M O'Brien; N Montgomery, D Lyons (0-2), J Fagan (1-0); D Hutchinson (0-1), S Bennett (2-8), P Curran (0-2). Subs: M Kearney (0-1) for M O'Brien, B Power for D Hutchinson, P Mahony (0-1) for N Montgomery, K Moran for K Power, T Barron for P Curran.
Westmeath - A McHugh; B Doyle, T Doyle, A Ennis; A Craig, A Clarke, S Clavin; C Boyle, E Price (0-1); J Boyle, D McNicholas, R Greville; N Mitchell (1-6), D Clinton (0-1), D O'Reilly. Subs: A Devine (0-2) for D O'Reilly, C Doyle (0-4) for D Clinton, A Cox for B Doyle, S McGovern (0-1) for D McNicholas, J Gilligan for R Greville.
Referee - S Stack.

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At LIT Gaelic Grounds
Limerick 1-19
Galway 0-14
Limerick - N Quaid; A Costello, S Finn, R English; D Morrissey, D Hannon (0-1), B Nash; D O'Donovan (0-1), W O'Donoghue; G Hegarty (0-2), T Morrissey (0-2), D Reidy (0-7); D Dempsey (1-1), S Flanagan (0-1), G Mulcahy (0-1). Subs: C Lynch for D O'Donovan, T Condon for R English, D Byrnes for D Hannon, A Gillane (0-2) for S Flanagan, D O'Connell (0-1) for D Dempsey, B Ryan for D Reidy.
Galway - E Murphy; S Loftus, G McInerney, TJ Brennan; P Mannion, S Cooney (0-1), A Harte (0-1); A Tuohy, S Linnane; D Kilcommins, C Mannion (0-1), J Canning (0-7); J Flynn, C Whelan (0-2), B Concannon. Subs: C Cooney (0-1) for B Concannon, S Bleahene (0-1) for J Canning, D Burke for D Kilcommons, P Killeen for S Loftus, J Grealish for S Linnane.
Referee - C Lyons.

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At Parnell Park
Dublin 4-18
Laois 2-17
Dublin - S Brennan; P Smyth, E O'Donnell, J Madden; C Crummey, D Gray, C O'Callaghan; J Malone (0-1), S Moran (0-3); D Burke (0-2), D Sutcliffe, R Hayes (1-0); M Schutte, O O'Rorke (1-7), E Dillon (1-0). Subs: D Keogh (1-2) for E Dillon, J Hetherton (0-2) for M Schutte, A Dunphy for C O'Callaghan, F Whitely for J Madden, R McBride (0-1) for D Sutcliffe 
Laois - E Rowland (0-1); L Senior, R Mullaney, D Hartnett; J Kelly (0-1), P Delaney, C McEvoy (0-2); F C Fennell, D Conway; A Dunphy (0-1), P Purcell (0-1), J Ryan (0-2); R King (0-6), W Dunphy (2-0), S Bergin (0-2). Subs: J Lennon for R Mullaney, R Broderick for L Senior, E Gaughan (0-1) for A Dunphy, J Keyes for P Purcell.
Referee - D Hughes.

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At Netwatch Cullen Park
Kilkenny 3-21
Carlow 0-9
Kilkenny - E Murphy (0-1); C Wallace, H Lawlor, C Delaney; M Cody, P Deegan, M Carey; M Keoghan, A Murphy (0-8); B Ryan, W Walsh (0-2), J Maher (1-2); B Sheehan (0-1), R Hogan (1-3), G Aylward (1-1). Subs: N Brassil (0-2) for M Keoghan, C Fogarty for M Carey, A Nolan (0-1) for G Aylward, T Kenny for M Cody, T O'Dwyer for B Ryan.
Carlow - D Jordan; R Smithers, P Doyle, M Doyle; M Malone, D English, A Corcoran; S Whelan, R Coady; J M Nolan, M Kavanagh (0-6), K McDonald; J Nolan, P Coady, C Nolan (0-1). Subs: D Byrne for A Corcoran, A Amond for S Whelan, T Joyce (0-1) for P Coady, E Byrne (0-1) for J Nolan, C Tracey for C Nolan.
Referee - C McAllister.

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At Chadwicks Wexford Park
Clare 0-18
Wexford 0-15
Clare - D Tuohy; C Cleary, J Browne, E Quirke; S O'Halloran, P O'Connor, A McCarthy; D McInerney, T Kelly (0-12); D Reidy, D Fitzgerald (0-3), I Galvin; R Taylor (0-2), J Conlon, S O'Donnell (0-1). Subs: D McMahon for I Galvin, S Morey for R Taylor, C Malone for D Reidy, L Corry for E Quirke, A Shanagher for S O'Donnell.
Wexford - M Fanning (0-1); Joe O'Connor, L Ryan, S Reck; D Reck, P Foley (0-3), S Murphy; L Og McGovern (0-1), K Foley; A Rochford (0-1), R O'Connor (0-2), Jack O'Connor (0-4); C Dunbar, C McDonald (0-2), P Morris (0-1). Subs: A Nolan for L Og McGovern, H Kehoe for D Reck.
Referee - S Cleere.

Allianz HL Division 2A round 2
At Pairc Tailteann
Meath 2-25
Wicklow 3-18
Meath - C Ennis; S Geraghty, M Burke, S Brennan; K Keoghan, J Toher (0-1), S Morris; A Douglas, P Potterton; D Healy (0-1), E O Donnchadha (1-1), P O'Hanrahan (0-16); N Potterton, J Regan (1-3), M Slevin (0-1). Subs: C O'Sullivan for S Morris, A Healy (0-1) for M Slevin, P Slevin (0-1) for N Potterton.
Wicklow - C McNally (0-1); W Kavanagh, B Kearney, M O'Brien; G Byrne, B Cuddihy, P Keane (0-1); E Kearns, J Henderson; J Doyle (0-2), E McCormack (1-2), D Staunton (0-1); E Donohue, A O'Brien (1-9), P Doyle (1-2). Sub: L Evans for J Doyle.
Referee - S Hynes.

Allianz HL Division 2A round 2
At Loughgiel
Antrim 4-19
Mayo 0-7
Antrim - R Elliott; S Rooney, M Donnelly, C Boyd (0-1); G Walsh (0-1), P Burke, A O'Brien; E Campbell (0-4), C McHugh; J McNaughton (0-1), N McManus (0-6), N McKenna (1-3); A Delargy (2-0), C McCann (0-1), D McCloskey (1-2). Subs: D Nugent for C McCann, R McGarry for P Burke, R Molloy for C McHugh, J Maskey for M Donnelly, M Bradley for C Boyd.
Mayo - G Kelly (0-1); A Brennan, T Sweeney, C Murray; C Henry, S Mulroy, M Phillips; D Huane, B Hunt; C Gardner, S Boland (0-3), Z O'Toole; E Delaney (0-1), A Phillips, S Kenny (0-2). Subs: J Coyne for C Gardner, C Phillips for Z O'Toole, E Varley for A Brennan, J Geraghty for C Henry, S Nugent for T Sweeney.
Referee - G McGrath.

Allianz HL Division 2A round 2
At Austin Stack Park
Kerry 2-11
Offaly 0-14
Kerry - M Stackpoole; C O'Keeffe, S Weir, E Leen; T O'Connor, M Boyle, F Mackessy; S Nolan (0-1), S Conway (0-5); B Barrett (0-2), P Boyle, M Leane; C Harty (1-0), J Conway (1-1), M Slattery (0-2). Subs: M O'Leary for M Slattery, E Murphy for E Leen, G Dooley for C Harty.
Offaly - J Dempsey; M Cleary, D Egan, A Flynn; D King, B Conneely, D Doughan; C Kiely (0-1), T Geraghty; S Kinsella, P Geraghty, O Kelly; S Cleary (0-2), L Langton (0-2), E Cahill (0-8). Subs: M Egan for D Egan, B Duignan (0-1) for S Kinsella, K Dunne for L Langton, L Fox for S Cleary, D Nally for P Geraghty.
Referee - N Wall.

Allianz HL Division 2B round 2
At Ballycran
Down 3-23
Roscommon 0-11

Allianz HL Division 2B round 2
At Ruislip
Derry 4-15
London 2-18

Allianz HL Division 3A round 2
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 1-15
Louth 1-10

Allianz HL Division 3A round 2
At the Athletic Grounds
Armagh 3-25
Monaghan 1-10

Allianz HL Division 3A round 2
At Healy Park
Donegal 2-23
Tyrone 1-15

Allianz HL Division 3B round 2
At Kingspan Breffni
Cavan 0-17
Fermanagh 0-12

 

Saturday 1 February 

Allianz FL Division 1 round 2
At MacHale Park
Dublin 1-11
Mayo 0-8
Dublin - E Comerford; M Fitzsimons, R O'Carroll, D Byrne; J McCarthy (0-2), J Small (0-1), E Murchan; B Fenton, B Howard; N Scully (0-1), K McManamon (0-1), D O'Brien (0-1); C McHugh, C Kilkenny (0-1), D Rock (1-3). Subs: P Mannion for C McHugh, L Flatman for R O'Carroll, P Small for K McManamon, A Byrne (0-1) for D O'Brien, C O'Shea for E Murchan.
Mayo - R Hennelly; P O'Hora, O Mullin, B Harrison; M Plunkett, C Boyle, P Durcan; S Coen, D O'Connor (0-1); F Boland (0-2), A O'Shea (0-1), J Flynn; R O'Donoghue, J Carr (0-1), J Durcan (0-2). Subs: T Conroy (0-1) for J Carr, L Keegan for C Boyle, K McLoughlin for R O'Donoghue, J McCormack for A O'Shea, C Loftus for J Durcan.
Referee - B Cassidy.

Allianz FL Division 1 round 2
At Austin Stack Park
Kerry 1-15
Galway 2-11
Kerry - S Ryan; J Foley, G Crowley, G O'Sullivan; P Murphy, S Enright, G White; L Kearney, J Barry; G O'Brien, M Burns (0-2), S O'Brien (0-1); J O'Donoghue (0-2), D Clifford (0-6), P Geaney (1-2). Subs: D O'Connor for G O'Brien, T Walsh (0-1) for J O'Donoghue, D Moynihan for M Burns, K Spillane (0-1) for L Kearney.
Galway - C Gleeson; J Duane, S Mulkerrin, J Heaney (1-0); G O'Donnell, J Daly, C McDaid (0-1); R Steede, C D'Arcy; E Brannigan (0-3), D Comer (0-2), F O Laoi; R Finnerty, S Walsh (1-4), M Daly (0-1). Subs: S Kelly for J Duane, M Tierney for R Finnerty, T Flynn for R Steede, L Costello for F O Laoi, A Varley for M Daly, C McDaid (BC).
Referee - A Nolan.

Allianz FL Division 2 round 2
At MW Hire O'Moore Park 
Laois 0-16 
Armagh 0-10
Laois - N Corbett; B Byrne (0-1), M Timmons (0-1), G Hanrahan; S O'Flynn, R Pigott, P O'Sullivan; K Lillis (0-1), J O'Loughlin; S Byrne, M Barry (0-7), E Lowry; M Keogh (0-1), C Murphy, E O'Carroll (0-5). Subs: T Collins for M Keogh, D O'Connor for S Byrne, R Munnelly for C Murphy, C Healy for B Byrne, D Connolly for E O'Carroll.
Armagh - B Hughes; P Burns, A McKay, B Donaghy; G McCabe, C O'Neill, S Sheridan; N Grimley (0-1), O O'Neill; M Shields, C Cumiskey, S Campbell; R O'Neill (0-5), C Turbitt (0-1), J Duffy. Subs: A Nugent for M Shields, J Og Burns (0-1) for J Duffy, J McElroy for G McCabe, J Hall for C Cumiskey, J Clarke (0-2) for O O'Neill.
Referee - J Henry.

Allianz FL Division 2 round 2
At Kingspan Breffni 
Cavan 1-17 
Westmeath 1-13
Cavan - R Galligan (0-2); P Meade, P Faulkner (0-1), K Brady (0-1); G Smith, C Brady (0-3), O Kiernan (0-1); B Kelly, G McKiernan (0-1); S Smith, M Reilly, E Doughty (0-1); O Pierson (0-2), B Magee, J Smith (0-1). Subs: T Galligan (0-2) for B Kelly, S Murray (0-1) for S Smith, L Fortune for J Smith, R Connolly (0-1) for B Magee, C Conroy (1-0) for P Faulkner.
Westmeath - E Carberry; J Smith (0-1), R Wallace, B Sayeh; P Holloway, K Maguire, A McGivney; D Corroon, R Connellan (0-2); J Dolan, J Heslin (0-4), D Lynch; C McCormack (0-1), R O'Toole (0-1), L Dolan (0-1). Subs: L Loughlin (1-3) for L Dolan, N Mulligan for P Holloway, J Halligan for C McCormack.
Referee - S Laverty.

Allianz FL Division 3 round 2
At Pairc Esler 
Down 0-14 
Derry 0-12
Down - R Burns; D O'Hagan, B McArdle, R McAleenan; S Annett, K McKernan, G Collins; J Flynn, C Poland (0-1); B O'Hagan (0-2), P Devlin, O McCabe (0-1); J Johnston (0-2), C Quinn (0-1), D O'Hare (0-6). Subs: L Kerr for P Devlin, P Havern for C Quinn, P Fegan for R McAleenan, D Guinness (0-1) for G Collins, S Dornan for J Johnston.
Derry - O Lynch; L McGoldrick, B Rogers, C McCluskey; P McGrogan, N Keenan, S Downey (0-1); C McKaigue (0-1), E Bradley; C McFaul, P Cassidy, D Tallon; B Heron (0-1), S McGuigan (0-7), A Doherty (0-1). Subs: N Toner for B Heron, R Bell for A Doherty, C Doherty for C McCluskey, C Bradley (0-1) for N Keenan, G O'Neill for S Downey.
Referee - P Hughes.

Allianz FL Division 4 round 2
At Chadwicks Wexford Park 
Wexford 2-10 
Carlow 1-6
Wexford - I Meegan (0-1); M O'Connor, G Sheehan, C Carty; R Devereux, B Malone, E Nolan; G Malone, N Hughes; S Nolan, J Stafford, T Byrne; M Rossiter (0-3), J Bealin (1-1), B Brosnan (1-5). Subs: M Molloy for E Nolan, C Devitt for T Byrne, J Rossiter for M Rossiter, S Doyle for C Carty, R Crosbie for J Stafford.
Carlow - R Sansom; M Bambrick, S Remond, N Roche; J Morrissey, R Walker, C Doyle; S Murphy, E Ruth; J Murphy (1-1), D Foley (0-1), D O'Brien; S Gannon (0-1), B Murphy, D Walshe (0-3). Subs: J Moore for M Bambrick, C Crowley for C Doyle, S Doyle for J Murphy, R Dunphy for D O'Brien.
Referee - S Mulhare.

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At Pairc Ui Chaoimh  
Cork 2-24
Tipperary 1-25
Cork - P Collins; C Spillane, S O'Donoghue, R Downey; C O'Leary, T O'Mahony, B Cooper; D Cahalane (0-1), L Meade (0-1); S Harnedy (0-2), R O'Flynn (1-3), A Walsh (0-1); A Cadogan (0-4), D Dalton, P Horgan (1-9). Subs: D Fitzgibbon (0-2) for A Walsh, M Coleman (0-1) for T O'Mahony, C Lehane for D Dalton, S Kingston for L Meade.
Tipperary - B Hogan (1-0); Joe O'Dwyer, R Maher (0-1), S O'Brien; S Kennedy, Padraic Maher (0-3), A Flynn (0-1); P Cadell (0-2), W Connors; M Kehoe (0-4), J McGrath (0-4), M Breen; J Forde (0-4), J Morris (0-2), C Darcy (0-2). Subs: J Cahill (0-1) for P Cadell, N O'Meara (0-1) for M Breen, S Callanan for C Darcy, B O'Meara for S Kennedy, John O'Dwyer for J Forde, P Flynn for John O'Dwyer.
Referee - J Owens.

Allianz HL Division 2B round 2
At Pairc na hEireann 
Kildare 5-19
Warwickshire 0-1
Kildare - P McKenna; C Forde, S Leacy, R Boran; N O Muineachain (0-2), A Kelly (0-1), C Derivan; P Divilly, M Delaney; C Dowling, B Byrne (3-9), J Burke (0-3); C Kielty, J Sheridan (0-2), S Ryan (1-1). Subs: D Molloy (1-0) for C Kielty, C Melville for J Burke, L Dempsey for P Divilly, R Dunne for R Boran, S Whelan (0-1) for S Ryan.
Warwickshire - P Crean; D Murphy, A Hands, T Kelly; C Heeney, J Collins, M O'Regan; D King, R Curley; A Brooks, I Dwyer, R Duggan; P Crehan, L Hands (0-1), K Magee. Subs: B Fallon for R Duggan, D O'Neill for A Brooks, F White for D Murphy.
Referee - K Brady.

Allianz HL Division 3B round 2
At Markievicz Park 
Sligo 3-18
Lancashire 1-15
Sligo - M Burke; P O'Grady, J Weir, ER McGowan; G Connolly, R McHugh (1-1), F Cawley (0-2); K O'Kennedy, T O'Kelly Lynch (0-3); J McHugh (0-1), K Prior (0-2), A Kilcullen (0-2); R Brennan, K Raymond (1-6), G O'Kelly Lynch (1-1). Subs: K Banks for G O'Kelly Lynch, N Feehily for K O'Kennedy, S Brennan for R Brennan, N McDermott for ER McGowan, D Cawley for A Kilcullen.
Lancashire - R McAteer; L Knocker, C Larkin, K Fennelly; D Power, D McKenna, S Moloney; S Duncan, T Maher; R Spencer, JJ Dunphy, D Maskey (0-1); C Duggan (0-2), E Kenny (0-1), C Quigley (1-9). Subs: D Connolly (0-1) for R Spencer, L Burns for C Larkin, S Wallace for D Power, E Kelly (0-1) for L Knocker, L Knocker for D Connolly.
Referee - N McKenna.

 

Thursday 30 January

Fitzgibbon Cup quarter-final
At IT Carlow
IT Carlow 5-21
NUIG 0-28 AET

Fitzgibbon Cup quarter-final
At DCU Sportsgrounds
DCU 1-23
Waterford IT 2-14
DCU - O Foley; L Gannon, P Smyth, C Firman; B Ryan (0-2), C Burke, E Shefflin; D Reck (0-1), D Gray; J Donnelly (0-6), R McBride (0-2), J Burke (0-3); R O'Connor (0-4), J Ryan (1-3), J Bergin (0-2). Subs: F Whitely for D Gray, D Burke for R McBride.
Waterford IT - B Nolan (1-1); T Hayes, K Hassett, S Smyth; C Lyons (0-1), M De Paor, T Walsh; R Smithers, J Prendergast; R Flynn, C Flood, T Barron (0-2); S Condon (0-10), C Kirwan, E Meaney. Subs: M Mahony for C Flood, A Gleeson (1-0) for E Meaney.
Referee - P O'Dwyer.

 

Wednesday 29 January

Sigerson Cup final
At DCU Sportsgrounds
DCU 0-14
IT Carlow 0-7
DCU - E Comerford (0-3); D Corcoran, B McCole, C Morrison; K Flynn, J Morrissey, D Monaghan; S McMahon, S Carthy (0-1); B Stack, M Bannigan (0-3), S Bugler (0-1); T E Donohoe, P Small (0-2), D Garland (0-4). Subs: T Fox for T E Donohoe, S Smith for B Stack, M Curran for C Morrison, K Dwyer for D Corcoran, N Gavigan for S McMahon.
IT Carlow - K Roche; R Hitchcock, R Ryan, J Moore; C Walsh, T Collins, C Doyle; N Hughes, S Ryan; A Steed, C Byrne, P O'Toole; C Farrell (0-6), J Walsh, E Lowry (0-1). Subs: G Murphy for J Walsh, S Crowley for C Walsh, T Griffin for A Steed.
Referee - D O'Mahoney.

Fitzgibbon Cup quarter-final
At MICL Grounds
Mary Immaculate 2-21
UL 1-21 AET
Mary Immaculate - J Gillane (0-1); D Browne, D Peters, D Prendergast; R McCormack, C Morgan, D Ryan; E McBride, E Cahill (0-1); S Ryan (0-1), G Cooney (1-1), C Bourke (0-11); A Ormond (1-2), T O'Mahony (0-4), C O'Brien. Subs: A Ennis for D Peters, M O'Loughlin for D Prendergast, P Wall for D Ryan, D Lohan for A Ennis.
UL - B Hogan; C O'Callaghan (0-1), M Carey, E Gunning; B McGrath, B O'Mara (0-1), P Campion (0-1); K McDonald, S Golden (1-0); J Morris (0-2), J Shelly, M Keoghan; R Lynch, P O'Loughlin, C Darcy (0-16). Subs: R Hayes for J Shelly, K McDermott for R Lynch, J Kenny for R Hayes, J Shelly for P O'Loughlin.
Referee - M Murtagh.

Fitzgibbon Cup quarter-final
At the Mardyke
UCC 1-20
UCD 2-12
UCC - S Hurley; D Lowney, R Downey, K O'Dwyer; B Hennessy (0-1), N O'Leary, D Griffin (0-1); M Coleman (0-2), D Fitzgibbon (0-1); R O'Flynn (0-1), S Conway (0-10), C Boylan; P O'Loughlin, S Kingston (1-1), M Kehoe (0-2). Subs: M O'Halloran (0-1) for M Kehoe, N Montgomery for S Kingston, P Cadell for B Hennessy, B Sheehan for S Conway, B Turnbull for D Fitzgibbon.
UCD - C O'Donoghue; M Kenny, I O'Shea, E Carroll; H Lawlor, M Purcell, C Scallan; E Egan, M Cody; E Foley, R Purcell (0-3), R Hayes (1-8); L McDwyer (0-1), C McGuckin (1-0), P Crummey. Subs: N Heffernan for I O'Shea, K Desmond for E Foley, D O'Floinn for L McDwyer, D Ryan for M Purcell, J Bergin for E Egan.
Referee - F Horgan.

 

Sunday 26 January

Allianz FL Division 1 round 1
At Healy Park 
Tyrone 1-14
Meath 1-9
Tyrone - N Morgan (0-1); HP McGeary, R McNamee, C Meyler; M Cassidy, R Brennan, T McCann; C Cavanagh, C Kilpatrick; L Rafferty (0-2), N Sludden (0-1), D McCurry (1-6); K McGeary, F Burns, R O'Neill (0-1). Subs: M Bradley (0-2) for F Burns, B McDonnell for C Kilpatrick, D Mulgrew for T McCann, K Coney (0-1) for R O'Neill, N Kelly for R McNamee.
Meath - D Yorke; R Clarke, C McGill, D Toner; J McEntee, Ronan Ryan, D Keogan; B Menton (0-1), B Conlon; B Brennan, B McMahon (1-2), E Wallace (0-1); C O'Sullivan (0-1), T O'Reilly (0-3), J Wallace (0-1). Subs: B Dardis for D Yorke, M Costello for B Brennan, R Jones for B Conlon, J O'Connor for J Wallace, S Tobin for E Wallace.
Referee - J McQuillan.

Allianz FL Division 1 round 1
At  Pearse Stadium 
Galway 1-14 
Monaghan 0-16
Galway - C Gleeson; J Heaney, S Mulkerrin, J Duane; G O'Donnell (0-1), J Daly, C McDaid; P Conroy (0-1), C Darcy (0-1); M Boyle, F O Laoi (0-1), M Daly; A Varley (0-1), S Walsh (0-6), R Finnerty (1-1). Subs: D Comer (0-1) for M Boyle, E Brannigan for F O Laoi, L Costello for A Varley, M Barrett (0-1) for P Conroy, S Kelly for M Daly.
Monaghan - R Beggan (0-1); K Duffy (0-1), R Wylie, C Boyle; D Ward, K O'Connell, M Bannigan; D Hughes, N Kearns; R McAnespie (0-1), C McCarthy (0-1), D Malone; K Hughes (0-2), J McCarron (0-2), C McManus (0-6). Subs: A Mulligan (0-1) for M Bannigan, C McGuinness (0-1) for D Malone, S Carey for C McCarthy, A Woods for J McCarron.
Referee - M Deegan.

Allianz FL Division 2 round 1
At TEG Cusack Park 
Westmeath 2-9 
Clare 1-11
Westmeath - E Carberry; J Smith (1-0), K Maguire (0-1), B Sayeh; K Daly, R Wallace, J Dolan; D Corroon, R Connellan (0-2); A McGivney (1-0), J Heslin (0-4), D Lynch; C McCormack (0-1), R O'Toole, L Dolan (0-1). Subs: C Slevin for A McGivney, T McDaniel for C McCormack, L Loughlin for L Dolan, C Coughlan for D Lynch.
Clare - S Ryan; K Harnett, C Brennan, G Kelly; S Collins, P Lillis, D Ryan; C Russell, C O'Connor; C O'Dea, E Cleary (0-1), D Coughlan (0-1); G Cooney (1-0), D Tubridy (0-8), K Sexton (0-1). Subs: C Murray for G Cooney, A Sweeney for D Ryan, E Collins for S Collins, C Downes for C O'Connor, D Masterson for C Russell.
Referee - N Cullen.

Allianz FL Division 2 round 1
At Dr Hyde Park 
Roscommon 2-14 
Laois 2-14
Roscommon - C Lavin; D Murray, B Stack, G Patterson; P Scott, N Daly (0-1), R Hughes; T O'Rourke, S Killoran (0-1); N Kilroy (1-0), E Smith (1-2), F Cregg; D Smith (0-4), C McKeon (0-3), C Cregg (0-1). Subs: C Daly for R Hughes, H Darcy (0-1) for F Cregg, C Lennon for C Cregg, N Gately (0-1) for D Smith, D Ruane for T O'Rourke.
Laois - N Corbett; T Collins, M Timmons, G Hanrahan; S O'Flynn, R Pigott, P O'Sullivan; K Lillis (1-3), J O'Loughlin; S Byrne, M Barry, E Lowry; M Keogh (0-1), C Murphy (0-2), E O'Carroll (1-6). Subs: C Healy for T Collins, R Munnelly (0-2) for C Murphy, D O'Connor for M Keogh, G Walsh for J O'Loughlin, G Comerford for E Lowry, B Byrne for M Barry.
Referee - C Branagan.

Allianz FL Division 2 round 1
At Newbridge 
Kildare 2-12 
Fermanagh 0-14
Kildare - M Donnellan; P Kelly, M O'Grady, L Healy; J Byrne, C Kavanagh (0-1), S Ryan; D Hyland (1-0), T Moolick; N Flynn (0-7), P Cribbin (0-1), P Brophy; J Robinson, D Flynn (1-2), N Kelly. Subs: K Flynn for D Hyland, E Doyle (0-1) for J Byrne, K Cribbin for N Kelly, J Hyland for J Robinson, K Feely for T Moolick.
Fermanagh - J McGrath; J Cassidy, C Cullen, K McDonnell; D McCusker, R O'Callaghan, Shane McGullion; E Donnelly, R Jones (0-3); A Breen, U Kelm (0-1), C Corrigan; Stephen McGullion, C Jones (0-8), D McGurn (0-2). Subs: E Shiels for K McDonnell, K Connor for D McCusker, L McStravick for R O'Callaghan.
Referee - F Kelly.

Allianz FL Division 3 round 1
At Glennon Bros Pearse Park 
Longford 0-16
Louth 1-10
Longford - P Collum; A Farrell, P Fox, B O'Farrell; I O'Sullivan (0-1), G Rogers, C P Smyth (0-1); D Gallagher (0-5), K Diffley (0-1); D Reynolds (0-1), D Mimnagh, M Quinn (0-1); R Brady (0-4), J Hagan, O Kenny. Subs: D Doherty (0-2) for J Hagan, L Connerton for O Kenny, P Lynn for I O'Sullivan.
Louth - C Lynch; D Corcoran, D Campbell, A Mooney; E Carolan, L Jackson, E Callaghan; T Durnin (0-2), J Califf; G Garland (1-0), C Downey, C McKeever; S Mulroy, D Byrne (0-1), R Burns (0-5). Subs: O Murray (0-1) for C McKeever, E Duffy for G Garland, B Duffy for J Califf, C Grimes for S Mulroy, P Matthews (0-1) for D Byrne.
Referee - M McNally.

Allianz FL Division 3 round 1
At Clonmel 
Tipperary 0-10
Down 0-10
Tipperary - E Comerford (0-2); A Campbell, J Meagher, C O'Shaughnessy; E Moloney, R Kiely, D Brennan; S O'Brien (0-1), Conal Kennedy; B Maher, J Kennedy (0-1), K Fahey; Liam Boland (0-1), C Sweeney (0-5), B Fox. Subs: K O'Halloran for K Fahey, J Lonergan for L Boland, T Nolan for Conal Kennedy, Colman Kennedy for B Maher.
Down - R Burns (0-2); G Collins, K McKernan, R McAleenan; S Annett, D O'Hagan, P Fegan; C Poland, S Dornan; C Maginn, B O'Hagan (0-1), D Guinness; D O'Hare (0-3), O McCabe (0-2), C Quinn (0-1). Subs: P Havern (0-1) for S Dornan, L Kerr for C Maginn, N Donnelly for C Poland, R McGarry for D Guinness, J Flynn for B O'Hagan.
Referee - A Nolan.

Allianz FL Division 4 round 1
At Glenavy
Antrim 3-10
Wexford 0-13
Antrim - O Kerr; P Gallagher, R Johnston, M Gardner; D Lynch, J McAuley, P Healy; C Duffin (0-2), M Jordan; E Walsh (1-0), P McBride (0-1), N Delargy; P Cunningham (0-6), R McCann (2-1), C Murray. Subs: C Small for P Cunningham, E Nagle for M Jordan, D McAleese for C Duffin, A Loughran for N Delargy.
Wexford - P Doyle; M O'Connor, G Sheehan, J Rossiter; R Devereux, B Malone, C Carty; E Nolan, N Hughes (0-1); R Heffernan, J Stafford, T Byrne (0-1); G Malone (0-2), J Bealin (0-4), B Brosnan (0-4). Subs: J Dunne for R Heffernan, S Nolan (0-1) for J Stafford, M Rossiter for J Bealin, C Devitt for T Byrne, L Coleman for E Nolan.
Referee - B Tiernan.

Allianz FL Division 4 round 1
At Ruislip 
Sligo 5-9
London 0-11
Sligo - A Devaney (0-1); JF Carr, E McGuinness, M Gordon; N Mullen, P McNamara, S Carrabine; P O'Connor (1-0), P Kilcoyne; G O'Kelly Lynch, C Griffin, D Cummins (1-0); L Gaughan (0-4), C Lally, R Og Murphy (0-2). Subs: P Hughes (2-1) for C Griffin, K Cawley for P McNamara, A Marren for R Og Murphy, S Coen (0-1) for C Lally, N Ewing for L Gaughan. M Moynihan (1-0).
London - N Maher; P Butler, M Moynihan, C O'Neill; R Sloan, E Flanagan, C Coyne; L Gavaghan (0-7), C O'Doherty; K Rafferty, F McMahon, D Carrabine; L Gallagher, J Hynes, S Hickey (0-2). Subs: T Clarke for K Rafferty, E Walsh for D Carrabine, T Hill for J Hynes, R Forde (0-1) for C O'Doherty, L Turley (0-1) for L Gallagher.
Referee - P Faloon.

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At Pearse Stadium 
Galway 1-24
Westmeath 0-10
Galway - E Murphy; D Morrissey, G McInerney, TJ Brennan; J Coen, P Mannion, A Tuohy; S Linnane (0-1), T Haran (0-6); D Kilcommins, J Canning (0-12), C Mannion (0-3); J Flynn, C Whelan (1-0), J Mannion. Subs: A Harte for J Coen, S Bleahene (0-1) for J Mannion, T Monaghan (0-1) for J Flynn, J Grealish for S Linnane, P Killeen for D Morrissey.
Westmeath - A McHugh; A Ennis, T Doyle, J Bermingham; S Clavin, A Clarke, A Craig; C Boyle (0-1), L Varley; K Doyle (0-7), J Boyle, R Greville; D Clinton, E Price (0-2), N Mitchell. Subs: B Doyle for J Bermingham, J Gilligan for L Varley, C Doyle for K Doyle, A Cox for R Greville, J Galvin for E Price.
Referee - J Murphy.

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At Walsh Park 
Waterford 1-24
Cork 3-17
Waterford - S O'Keeffe; C Gleeson, C Prunty, S McNulty; C Lyons, D Fives, I Daly (0-1); J Prendergast (0-1), J Dillon; N Montgomery, J Fagan (0-2), K Bennett (0-5); D Hutchinson, S Bennett (0-11), P Curran (1-3). Subs: K Power for C Lyons, S Fives for C Gleeson, M Kearney (0-1) for J Dillon, P Hogan for D Hutchinson, D Lyons for N Montgomery, T Barron for J Fagan.
Cork - A Nash; N O'Leary, R Downey, S O'Donoghue; C O'Leary, T O'Mahony, D Cahalane (0-3); B Cooper, M Coleman (0-2); S Harnedy (0-2), D Fitzgibbon (0-2), A Walsh; C Lehane (1-0), S Kingston (2-2), P Horgan (0-6). Subs: L Meade for A Walsh, S O'Leary Hayes for N O'Leary, S Twomey for C Lehane, R O'Flynn for S Harnedy.  
Referee - J Keenan.

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At Cusack Park 
Clare 1-27 
Carlow 0-14
Clare - D Tuohy; J Browne, C Cleary, E Quirke; A McCarthy (0-2), P O'Connor (0-1), S O'Halloran; D McInerney (0-1), T Kelly (0-12); I Galvin (0-1), D Fitzgerald (0-2), D Reidy (0-1); R Taylor (0-1), J Conlon (0-3), S O'Donnell (1-2). Subs: D McMahon (0-1) for I Galvin, L Corry for E Quirke, S Morey for D Reidy, C Guilfoyle for S O'Donnell, N Deasy for D Fitzgerald.
Carlow - D Jordan; R Smithers, P Doyle, M Doyle; K McDonald, D English, D Byrne; R Coady (0-1), E Byrne; JM Nolan (0-2), M Kavanagh (0-8), J Nolan; A Amond, P Coady, C Nolan (0-3). Subs: S Whelan for D Byrne, T Joyce for A Amond, M Malone for P Coady, C Tracey for JM Nolan, J Kavanagh for M Kavanagh.
Referee - L Gordon.

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At Nowlan Park
Kilkenny 3-21 
Dublin 0-18
Kilkenny - E Murphy; C Wallace, H Lawlor, C Delaney; M Cody, P Deegan (0-2), M Carey (0-1); C Fogarty (0-2), A Murphy (0-8); J Donnelly (0-1), W Walsh (0-2), R Leahy; B Ryan (2-0), G Aylward (1-0), N Brassil (0-2). Subs: M Keoghan (0-1) for G Aylward, J Maher for A Murphy, T Walsh for M Cody, B Sheehan (0-1) for B Ryan, L Scanlon (0-1) for N Brassil.
Dublin - A Nolan; P Smyth, E O'Donnell, J Madden; C Crummey (0-1), D Gray, C O'Callaghan; F Whitely, R McBride (0-1); T Connolly (0-1), D Sutcliffe (0-1), R Hayes (0-2); C Boland, O O'Rorke (0-6), E Dillon (0-2). Subs: S Moran (0-4) for F Whitely, J Malone for J Madden, M Schutte for C Boland, L McMullan for T Connolly, J Hetherton for R McBride.
Referee - P O'Dwyer.

Allianz HL Division 2A round 1
At Arklow
Antrim 0-20
Wicklow 0-11
Antrim - R Elliott; P Duffin, Ciaran Johnston, S Rooney; G Walsh (0-2), P Burke, M Donnelly; N McManus (0-11), N McKeague; J McNaughton (0-2), N McKenna (0-1), R McCambridge; E O'Neill (0-1), D Nugent, D McCloskey (0-1). Subs: E Campbell for N McKeague, Conor Johnston (0-1) for R McCambridge, A O'Brien for M Donnelly, M Bradley (0-1) for E O'Neill, R Molloy for N McKenna.
Wicklow - C McNally; W Kavanagh, B Kearney, M O'Brien; G Byrne, B Cuddihy, P Keane; J Henderson, E Kearns (0-2); J Doyle (0-2), E McCormack, D Staunton (0-1); G Weir, A O'Brien (0-2), P Doyle (0-1). Subs: E Donohue (0-3) for G Weir, G Hughes for E McCormack, J Cranley for A O'Brien, C Moorehouse for J Doyle.
Referee - C Mooney.

Allianz HL Division 2A round 1
At Birr 
Offaly 0-26 
Meath 1-21
Offaly - J Dempsey; M Cleary, D Egan, P Rigney; D King, B Conneely, D Doughan; D Nally (0-2), L Fox (0-1); B Murphy, S Kinsella (0-3), T Geraghty (0-3); L Langton (0-12), S Cleary (0-2), O Kelly (0-1). Subs: E Cahill (0-2) for B Murphy, C Langton for S Cleary, C Kiely for S Kinsella, A Treacy for D Nally, B Duignan for L Fox.
Meath - C Ennis; S Geraghty (0-1), S Brennan, S Morris; K Keoghan, J Toher (0-1), M Burke; A Douglas (0-3), P Potterton; M Mullen, J Regan (0-3), J Walsh; E O'Donnchadh (0-1), D Healy, P O'Hanrahan (1-11). Subs: D Kelly (0-1) for M Mullen, N Smullen for J Walsh, P Slevin for P Potterton, C O'Sullivan for N Smullen.
Referee - M Murtagh.

Allianz HL Division 2B round 1
At Newbridge 
Kildare 2-26
London 0-20
Kildare - P McKenna; S Leacy, R Boran, C Forde; N O Muineachain, R Kelly (0-1), A Kelly; P Divilly (0-1), M Delaney (0-3); Cathal Dowling (0-1), B Byrne (1-13), J Burke (0-1); T Forde (0-1), J Sheridan (1-4), S Ryan. Subs: S Christansen (0-1) for A Kelly, C Kielty for T Forde, Conor Dowling for Cathal Dowling, C Melville for M Delaney.
London - P Buckley; C McSweeney, K Reid, P Muldoon; B Hickey (0-1), D McMullan, L Coughlan; N Eames, L Slyman; J Goulding (0-1), D Corrigan (0-1), K Morrissey (0-2); A Sheehan (0-12), S Lohan (0-1), S Lordan. Subs: J McCarthy for B Hickey, S Lawless for S Lordan, O Royston (0-1) for N Eames, C Nelson (0-1) for D Corrigan, G Hennelly for S Lohan.
Referee - S Hynes.

Allianz HL Division 2B round 1
At Celtic Park 
Derry 1-19
Down 0-19
Derry - S Kelly; P Kelly, S Cassidy, D Cartin; B Og McGilligan, E McGill, C Kelly (0-1); E Cassidy (0-1), P Cleary (0-1); T Brady (0-1), C O'Doherty (0-13), T McHugh; O McKeever (0-2), A Grant, R Mullan (1-0). Subs: J McGuigan for A Grant, S McCloskey for P Cleary, B Glass for O McKeever, E Mulholland for R Mullan.
Down - S Keith; D Mallon, C Taggart, P Og McCrickard (0-1); J McManus (0-1), C Woods (0-1), PJ Davidson; M Conlon, P Savage; L Savage, D Toner, O McManus (0-13); G Hughes, E Sands, T Prenter. Subs: T Murray (0-1) for P Savage, R McCusker (0-2) for PJ Davidson, C Egan for P McCrickard, R Costello for T Prenter.
Referee - C McDonald.

Allianz HL Division 3A round 1
At Darver  
Tyrone 1-21
Louth 1-16 

Allianz HL Division 3A round 1
At Letterkenny 
Armagh 2-17
Donegal 0-15

Allianz HL Division 3A round 1
At Inniskeen 
Longford 2-15
Monaghan 0-18

Allianz HL Division 3B round 1
At Brewster Park
Fermanagh 2-12 
Leitrim 1-13

 

Saturday 25 January

Allianz FL Division 1 round 1
At MacCumhaill Park
Donegal 0-19
Mayo 2-13
Donegal - S Patton; C Ward, N McGee, E Ban Gallagher; O McFadden Ferry, C O'Donnell, P Brennan (0-1); C McGonagle (0-1), M Langan (0-1); E McHugh, R McHugh (0-1), J Brennan (0-2); C Thompson (0-4), M Murphy (0-8), P Mogan. Subs: H McFadden for C McGonagle, B McCole for O McFadden Ferry, A McClean (0-1) for P Brennan, J McKelvey for R McHugh, C Morrison for N McGee.
Mayo - D Clarke; O Mullin, B Harrison, C Boyle; P O'Hora, S Coen, P Durcan; T Parsons, J Flynn; B Walsh (0-1), D O'Connor (0-2), F Boland (0-2); R O'Donoghue, B Reape (0-2), J Carr (1-0). Subs: A O'Shea for T Parsons, K McLoughlin (0-2) for B Reape, T Conroy (0-1) for J Carr, K Higgins for B Walsh, J Durcan (1-3) for F Boland.
Referee - D Coldrick.

Allianz FL Division 1 round 1
At Croke Park
Dublin 1-19 
Kerry 1-19
Dublin - E Comerford; P McMahon, D Byrne, E Murchan; E Lowndes, J Small, J McCarthy (0-1); B Fenton (0-4), B Howard; N Scully (0-1), C Kilkenny (0-3), K McManamon (0-1); C McHugh (0-2), P Andrews, D Rock (1-6). Subs: P Mannion for P Andrews, S Bugler for K McManamon, A Byrne (0-1) for C McHugh, R O'Carroll for P McMahon, D O'Brien for S Bugler.
Kerry - S Ryan; J Foley, T Morley, B O Beaglaoich; P Murphy (0-2), S Enright, G Crowley (0-1); A Spillane, S O'Shea (0-5); G O'Brien (0-1), P Geaney (0-1), S O'Brien (0-1); J O'Donoghue (0-3), D Clifford (1-3), T Walsh. Subs: L Kearney (0-1) for A Spillane, G O'Sullivan for B O Beaglaoich, K Spillane (0-1) for J O'Donoghue, M Burns for T Walsh, D Moynihan for S O'Brien.
Referee - S Hurson.

Allianz FL Division 2 round 1
At the Athletic Grounds
Armagh 2-18
Cavan 1-8
Armagh - B Hughes; P Burns, G McCabe, C O'Neill; C Cumiskey, B Donaghy, A Forker (0-1); N Grimley (0-1), S Sheridan; J Duffy, R Grugan (0-3), O O'Neill (0-3); C Turbitt (1-6), R O'Neill (0-2), S Campbell (1-2). Subs: M Shields for J Duffy, J McElroy for A Forker, J Og Burns for P Burns, J Morgan for C Cumiskey, J Hall for R O'Neill.
Cavan - R Galligan; P Meade, P Faulkner (1-0), G Smith; C Brady, B Kelly, O Kiernan (0-2); K Brady, B Magee (0-1); S Smith, S Cadden, C Smith; M Reilly, G McKiernan (0-2), C Madden (0-3). Subs: E Doughty for C Madden, O Pierson for C Smith, J Smith for B Magee, C Conway for M Reilly.
Referee - B Cassidy.

Allianz FL Division 3 round 1
At Celtic Park
Derry 2-11
Leitrim 1-14
Derry - O Lynch; C McCluskey, P McGrogan, L McGoldrick; B Rogers, C McKaigue (0-1), C Doherty; G O'Neill, E Bradley (1-3); E Duffy (0-1), D Tallon, C McFaul (0-2); B McCarron (0-1), R Bell (0-2), C Bradley. Subs: S McGuigan (1-1) for C Bradley, N Toner for G O'Neill, N Keenan for L McGoldrick, A Doherty for E Duffy, C McWilliams for C Doherty.
Leitrim - D McKiernan; C Reynolds, F McTague, P Maguire; A Flynn, J Gilheany, C McGloin (1-0); D Wrynn, S Moran (0-3); S Quinn, D McGovern, D Flynn (0-1); O McCaffrey, D Rooney (0-1), K Beirne (0-9). Subs: O McLaughlin for O McCaffrey, R O'Rourke for C McGloin, D Bruen for D McGovern.
Referee - N Mooney.

Allianz FL Division 3 round 1
At Pairc Ui Chaoimh 
Cork 0-20
Offaly 0-13
Cork - M Martin; S Powter, S Ryan, P Ring; K Crowley (0-1), L O'Donovan, M Taylor; I Maguire, T Clancy; R Deane (0-1), S White (0-2), B Hartnett (0-1); D Gore, C Sheehan (0-3), C O'Mahony (0-3). Subs: M Hurley (0-5) for D Gore, J O'Rourke (0-2) for T Clancy, C O'Callaghan (0-1) for C O'Mahony, T Corkery (0-1) for L O'Donovan, P Murphy for C Sheehan.
Offaly - P Dunican; D Hogan, E Rigney, N Darby; E Carroll, D Dempsey, J Hayes; C Mangan, M Brazil; S Horan, R McNamee (0-4), C McNamee; C Johnson (0-1), B Allen (0-4), A Sullivan (0-4). Subs: R McEvoy for C McNamee, C Donohue for R McEvoy, M Abbott for C Johnson, J Dempsey for M Brazil, C Donnelly for S Horan.
Referee - D O'Mahoney.

Allianz FL Division 4 round 1
At Dr Cullen Park
Carlow 0-11
Wicklow 0-9
Carlow - R Sansom; M Bambrick (0-1), S Redmond, N Roche; J Morrissey (0-1), B Murphy (0-1), C Doyle; S Murphy (0-1), R Walker; P Broderick, D Foley (0-3), J Murphy; D Walshe (0-3), E Ruth, D O'Brien (0-1). Subs: J Moore for N Roche, M Furey for R Walker, C Crowley for D Foley, L Roberts for M Bambrick.
Wicklow - M Jackson (0-1); O Manning, J Snell, J Hamilton; D Hayden, N Donnelly, D Devereux; P O'Toole, R Finn (0-2); D Healy (0-1), M Kenny, P O'Keane; E Darcy, C O'Brien (0-3), G Murphy. Subs: C Byrne (0-1) for G Murphy, E Murtagh for J Hamilton, A Maher for D Hayden, S Furlong (0-1) for C O'Brien, D Fitzgerald for O Manning.
Referee - B Cawley.

Allianz FL Division 4 round 1
At Fraher Field
Limerick 1-10
Waterford 0-10
Limerick - D O'Sullivan (0-2); P Maher, B Fanning, M Donovan; T McCarthy, I Corbett, B Childs; T Griffin (0-1), A Enright (1-1); P de Brun, C Fahy (0-1), S O'Carroll (0-1); J Lee, D Neville (0-3), J Ryan (0-1). Subs: T Childs for A Enright, J Naughton for S O'Carroll, H Bourke for P de Brun, P Scanlon for J Lee, P Begley for J Ryan.
Waterford - P Hunt; D O'Cathasaigh, B Looby, R Flynn; D Corcoran (0-1), S O'Donovan, D Ryan; M Curry, M Kiely; D Guiry, J Curry (0-5), S Curry; C Murray (0-3), B Lynch (0-1), J Gleeson. Subs: F O'Cuirrin for R Flynn, D Fitzgerald for J Gleeson, C Kennedy for S O'Donovan, E O'Brien for B Lynch, C Kirwan for S Curry.
Referee - J Bermingham.

All-Ireland club IFC final
At Croke Park
Oughterard (Galway) 2-16
Magheracloone (Monaghan) 0-12
Oughterard - J Waller; E O'Sullivan, C Hanley, L Moran; R Monaghan (0-2), C Monaghan (0-2), R Molloy; E Tierney (0-3), PJ McGauley; Paul Walsh, M Tierney (0-f), B Lambert; E Lee (1-0), Patrick Walsh (0-2), N Lee (0-4). Subs: C Harte for R Molloy, D Kenny for B Lambert, C Clancy (1-1) for PJ McGauley, D Gibbons for R Monaghan, P Gibbons for Patrick Walsh, I Gibbons (0-1) for N Lee.
Magheracloone - D Kirk; J Doogan (0-1), P Ward, P McArdle; M Jones, J Ward (0-1), K Rudden; J Kieran, G Doogan (0-2); B Kieran, A Kieran, P McMahon (0-1); T Freeman (0-5), M Metzger (0-1), R Farrelly (0-1). Subs: C McKeown for K Rudden, L Og Murray for M Metzger, A McCahey for J Doogan, P Tuite for B Kieran, N Marron for A Kieran.
Referee - S Laverty.

All-Ireland club JFC final
At Croke Park
Na Gaeil (Kerry) 3-20
Rathgarogue-Cushinstown (Wexford) 1-5
Na Gaeil - T Culloty; D Bourke (0-1), E O'Neill, R O'Neill (0-1); E Doody (0-3), A Barry, K O'Donovan; D O'Connor, J Barry (0-1); I McCarthy (3-2), D Devine (0-3), D Goggin (0-1); M Griffin (0-3), D O'Connor, D Herlihy (0-3). Subs: K Dineen for D O'Connor, E Walsh for E O'Neill, J Lowham for M Griffin, D Reen (0-1) for D Goggin, J O'Connor for K O'Donovan, P Daly (0-1) for E Doody.
Rathgarogue-Cushinstown - N Sinnott (1-0); P McGrath, P Cody, P Murphy; B Cody, E Porter, B O'Neill; D Martin Carroll (0-1), M Cody; T Cody (0-1), R Murphy, B Furlong; E Cummins, D Bolger (0-2), J Dunne (0-1). Subs: M Power for B O'Neill, O Bolger for P McGrath, A Ryan for E Cummins, L O'Connor for R Murphy, J Kelly for N Sinnott, P Barron for D Bolger.
Referee - S Lonergan.

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At Semple Stadium
Limerick 2-14
Tipperary 0-18
Limerick - B Hennessy; T Condon, M Casey, R English; D Byrnes (0-2, 1f), D Morrissey, B Nash; R Hanley, C Lynch; D O'Donovan, T Morrissey (0-2), D Reidy; A Gillane, G Mulcahy (1-6, 0-6f), D Dempsey (0-3). Subs: S Finn for M Casey, W O'Donoghue for R Hanley, G Hegarty (1-0) for D Reidy, S Flanagan (0-1) for G Mulcahy.
Tipperary - B Hogan; C Barrett, R Maher, S O'Brien; A Flynn, S Kennedy, P Maher; P Cadell (0-1), M Breen; W Connors (0-1), J McGrath (0-3), B O'Mara; M Kehoe, J Forde (0-10, 8f, 1sl), J Morris (0-3). Subs: D Quirke for M Kehoe, P Flynn for W Connors, C Morgan for A Flynn, C Darcy for M Breen, J Moloney for S Kennedy.
Referee - P Murphy.

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At O'Moore Park
Wexford 2-27
Laois 2-16
Wexford - M Fanning; S Donohoe, L Ryan, Joe O'Connor; D Reck, S Murphy (0-1), P Foley (0-3); K Foley (0-2), Jack O'Connor (0-6); L Og McGovern (0-2), R O'Connor (0-3), A Nolan (1-0); A Rochford, C McDonald (1-3), P Morris (0-4). Subs: C Dunbar (0-3) for A Nolan, H Kehoe for Jack O'Connor, S Reck for S Donohoe, S Casey for R O'Connor, J Cullen for D Reck.
Laois - E Rowland (1-1); L Senior, R Mullaney, D Hartnett; J Kelly (0-1), P Delaney, C McEvoy; F C Fennell, C Comerford; A Bergin (0-1), P Purcell, J Ryan; R King (0-11), W Dunphy (1-0), S Bergin. Subs: F Flanagan for C Comerford, E Gaughan (0-1) for W Dunphy, J Keyes (0-1) for A Bergin, A Connolly for L Senior, C Stapleton for J Kelly.
Referee - F Horgan.

Allianz HL Division 2A round 1
At MacHale Park
Kerry 2-24
Mayo 0-13
Kerry - M Stackpoole; S Weir, B Murphy, E Leen; T O'Connor, M Boyle, C O'Keeffe; S Nolan (0-3), F Mackessy (0-1); M Leane (0-2), C Harty (0-1), B Barrett (1-3); P Boyle, J Conway (1-3), S Conway (0-10). Subs: M Slattery (0-1) for B Murphy, F O'Sullivan for C Harty, D Shanahan for E Leen, D Hunt for F Mackessy, G Dooley for J Conway.
Mayo - G Kelly (0-1); C Murray, T Sweeney, A Brennan; S Mulroy, C Henry, B Hunt; M Phillips, D Huane; S Kenny, C Gardner, C Phillips; S Boland (0-11), A Phillips, Z O'Toole. Subs: S Crinnigan (0-1) for C Gardner, J Coyne for Z O'Toole, B Kennedy for B Hunt, D Cunnane for S Kenny.
Referee - C Cunning.

Allianz HL Division 2B round 1
At Dr Hyde Park
Roscommon 2-19
Warwickshire 1-10
Roscommon - P Dolan; M Byrne, H Rooney, P Nolan; A Moore (0-1), P Kellehan, J Lawlor; S Curley (0-1), J Kilkenny (0-1); P Kelly (0-4), C Egan (1-1), N Connaughton; G Egan (0-3), MJ Egan (1-7), E Costello (0-1). Subs: B Mulry for P Kellehan, C Coyle for P Nolan, C Kennelly for A Moore, J Fallon for P Dolan, M Kellehan for J Lawlor.
Warwickshire - P Crean; D Murphy, A Hand, M O'Regan; C Heeney, J Collins (0-3), D King; W Allen (0-1), R Curley; B Fallon, I Dwyer, A Brooks; R Duggan (0-1), L Hand (1-5), D O'Neill. Subs: K Magee for A Brooks, T Kelly for D King, E McCabe for A Hand, J McDermott for D O'Neill, D Keavney for R Duggan.
Referee - J Clarke.

Allianz HL Division 3B round 1
At Abbotstown
Lancashire 0-15
Cavan 0-8

 

Thursday 23 January

Fitzgibbon Cup round 3
At UL Grounds
UL 0-21 
Maynooth University 1-13
UL - B Hogan; J Ryan, M Carey, E Gunning; B McGrath, B O'Mara, P Campion; K McDonald, J Shelly; S Golden (0-2), K Hayes, P O'Loughlin (0-1); R Lynch (0-2), J Morris (0-6), C Darcy (0-9). Subs: C O'Callaghan for B McGrath, M Keoghan (0-1) for J Shelly, C Barry for J Ryan, R Hayes for K Hayes, S Neville for S Golden.
Maynooth University - S Buggy; D Conway, C Byrne, D Kehoe; J Cullen (0-1), E Molloy (1-0), C Moloney; R Buckley, E Ahearn (0-1); C Stakelum (0-1), C Browne (0-1), A Gaffney (0-6); C Drennan (0-2), S Clerkin (0-1), M Dwyer. Subs: J O'Dwyer for C Drennan, J Young for C Byrne.
Referee - C McAllister.

Fitzgibbon Cup round 3
At Cork IT
NUIG 1-15
CIT 0-11 
NUIG - S Manogue; D Morrissey, J Fitzpatrick, C Killeen; A Greaney, D Loftus, M Gill; S Burke (0-2), I Fox; S Loftus (1-2), B Concannon, C Elwood (0-1); S Fletcher, J Fleming, E Niland (0-9). Subs: M Lynch (0-1) for J Fleming, Conor Caulfield for S Fletcher, L Forde for C Caulfield, E O'Donnell for A Greaney.
CIT - G Collins; S O'Leary Hayes, W Hurley, J Copps; R Heffernan, E Heffernan, C O'Carroll (0-1); J Doyle (0-2), R Walsh; M Ryan, D Lyons (0-3), J Cooper; L O'Shea (0-5), B Barrett, T Walsh. Subs: N Fives for M Ryan, D Harrington for R Heffernan.
Referee - R McGann.

Fitzgibbon Cup round 3
At MICL Grounds
Mary Immaculate 2-11
Waterford IT 0-15
Mary Immaculate - J Gillane; D Prendergast, D Browne, C Morgan; D Lohan, D Ryan (0-1), E McBride; D Peters, E Cahill (0-1); S Ryan (1-0), G Cooney (1-0), C Bourke (0-6); A Ormond, T O'Mahony (0-3), C O'Brien. Subs: E Ennis for D Lohan, M Corry for C Morgan, P Wall for D Ryan, M O'Loughlin for D Browne.
Waterford IT - B Nolan (0-2); M Daykin, K Hassett, C Lyons (0-2); T Walsh, M de Paor, R Smithers; P Walsh, A Gleeson; T Barron, J Prendergast, R Flynn; S Condon (0-7), C Kirwan, C Flood (0-3). Subs: M Mahony (0-1) for A Gleeson, E Meaney for C Flood.
Referee - P Carroll.

 

Wednesday 22 January

Sigerson Cup semi-final
At DCU Sportsgrounds 
DCU 1-15 
UCD 0-3
DCU - E Comerford (0-2); C Morrison, B McCole, D Corcoran; K Flynn, J Morrissey, D Monaghan; S McMahon, S Carthy (0-1); B Stack, M Bannigan (1-2), S Bugler; D Garland (0-7), P Small (0-3), T E Donohoe. Subs: T Fox for T E Donohoe, K Dwyer for D Corcoran, S Smith for D Monaghan, M Curran for M Bannigan, C McKeon for P Small.
UCD - G O'Rourke; M O'Connor, M Breen, L Flatman; K Kennedy, R O'Toole, S Coen; B D O'Sullivan, P O Cofaigh Byrne; B McGinn, C O'Shea, L Fortune; C Hartley (0-1), R Connellan (0-1), G Walsh (0-1). Subs: R McCormack for L Fortune, C Moriarty for B McGinn, F Clifford for G Walsh, S Egan for L Fortune.
Referee - C Reilly.

Sigerson Cup semi-final
At Inniskeen 
IT Carlow 2-9 
Letterkenny IT 1-9
IT Carlow - K Roche; R Ryan, R Hitchcock, J Moore; C Walsh, T Collins, C Doyle; N Hughes, S Ryan; C Byrne (0-1), A Steed (1-1), P O'Toole (0-1); C Farrell (0-4), J Walsh (0-1), E Lowry (1-0). Subs: G Murphy (0-1) for C Walsh, T Griffin for J Walsh, P O'Connor for R Hitchcock.
Letterkenny IT - M Lynch; A Gillooly (0-1); M McAteer, N McElwaine; C Bonner, O Langan (0-1), L Jackson; M Langan (0-4), C Marley (1-1); R McFadden, P Mogan (0-1), P Dolan; U Doherty, D Black, E McGettigan (0-1). Subs: J Campbell for L Jackson, E Harkin for R McFadden.
Referee - M McNally.

Fitzgibbon Cup round 3
At Santry Avenue
DCU 4-25
Trinity 1-11

Fitzgibbon Cup round 3
At Carnmore
UCD 4-19
GMIT 2-18
UCD - C O'Donoghue; M Kenny, I O'Shea, E Carroll; C Scallan (0-1), M Purcell, H Lawlor; E Egan (0-1), M Cody (0-1); R Hayes (1-11), R Purcell (1-1), L McDwyer; P Crummey (1-2), C McGuckin (0-1), E Foley (0-1). Subs: N Heffernan for E Egan, K Desmond (1-0) for L McDwyer, D O'Floinn for R Purcell, S Carey for E Foley, C O'Donovan for E Carroll.
GMIT - E Murphy; S Neary, M Cullen, U McGlynn; E Duggan, J Forde, C Fahy (0-1); D McPeake (0-1), J Coyne (0-3); B Keary, D Mannion (0-2), R Murphy (0-1); M Kennedy (0-7), S Bleahane (1-2), E Egan. Subs: J Cahalane for S Neary, N Coen (1-0) for E Egan, D Fahy (0-1) for B Keary, E Hunt for M Kennedy.
Referee - M Murtagh.

 

Sunday 19 January

All-Ireland club SFC final
At Croke Park
Corofin (Galway) 1-12
Kilcoo (Down) 0-7 AET
Corofin - B Power; C Silke (0-1), K Fitzgerald, L Silke (0-1); K Molloy, C Brady, D Wall (0-1); D Burke, R Steede (0-3); G Sice (0-3), Michael Farragher, J Leonard (0-2); I Burke, Martin Farragher, M Lundy. Subs: C Cunningham (1-0) for D Wall, D McHugh for K Molloy, G Burke for C Brady, C McGrath for C Silke, D Silke for Martin Farragher, D Canney (0-1) for I Burke, C Newell for M Lundy.
Kilcoo - M McCourt, N Branagan, R McEvoy, N McEvoy; E Branagan, A Branagan, D Branagan (0-1); A Morgan, A Branagan; D Ward, P Devlin (0-5), R Johnston; S Johnston, J Johnston, C Laverty (0-1). Subs: J Clarke for R Johnston, A Morgan for A Branagan, F McGreevy for A Morgan, P Greenan for D Branagan.
Referee - C Lane.

All-Ireland club SHC final
At Croke Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 0-18
Borris-Ileigh (Tipperary) 0-15
Ballyhale Shamrocks - D Mason; D Corcoran, J Holden, D Mullen; E Shefflin (0-2), M Fennelly, R Reid; R Corcoran, P Mullen (0-3); A Mullen (0-2), B Cody, TJ Reid (0-8); E Reid (0-2), C Fennelly (0-1), E Cody. Subs: J Cuddihy for R Corcoran, M Aylward for E Reid, C Walsh for P Mullen.
Borris-Iliegh - J McCormack; S Burke, P Stapleton, L Ryan; S McCormack, B Maher (0-6), R McCormack; T Ryan (0-1), D McCormack; K Maher, N Kenny, C Kenny; K Maher (0-1), J Kelly (0-7), J Devaney. Subs: J Hogan for K Maher, C Cowan for T Ryan, M Stapleton for N Kenny.
Referee - C Lyons.

Sigerson Cup quarter-final
At DCU Sportsgrounds
DCU 7-14
Queens 0-9
DCU - E Comerford; C Morrison, B McCole, D Corcoran; K Flynn (1-1), S MacMahon, D Monaghan (0-1); J Morrissey, S Carthy; S Bugler (0-1), M Bannigan (2-4), B Stack (1-2); T E Donohoe (1-1), P Small (0-1), D Garland (1-2). Subs: S Smith (1-1) for T E Donohoe, T Fox for S Bugler, S Akram for K Flynn, M Barry for S Carthy, S Tierney for D Garland.
Queens - E Mulholland; O Lappin, A Lynch, P Fegan; D Guinness (0-1), C O'Neill, A McAvoy; D McKeever (0-1), C Higgins; R Campbell, C Gorman, T Bogue (0-1); E Fyfe, D McGurn (0-4), O Eastwood (0-2). Subs: B Gallen for R Campbell, B Heavron for C O'Neill, C Cox for C Gorman, A Fullerton for O Eastwood, E Deane for C Higgins.
Referee - B Cawley.

Sigerson Cup quarter-final
At Belfield
UCD 2-10
St Marys 2-6 AET
UCD - G O'Rourke; C O'Shea, M Breen (0-1), M O'Connor; L Flatman, S Coen, R O'Toole (1-0); B O'Sullivan, P O Cofaigh Byrne (0-1); L Fortune, B McGinn (0-1), K Kennedy; C Hartley (0-1), R Connellan, G Walsh (1-5). Subs: A Mohan for B McGinn, F Clifford for C Hartley, E Moloney (0-1) for L Flatman, C Moriarty for A Mohan, B McGinn for L Fortune, S Egan for B McGinn, R McCormack for F Clifford, E Harkin for K Kennedy.
St Marys - R Burns; C McKinney, L Rafferty (0-1), J Diamond; C McAllister, R McCusker, T Carney (0-1); L Devlin, O O'Neill (0-2); J McCartan, R Coleman, C Kilpatrick; R McSherry, O McCabe (1-2), R Rafferty. Subs: C McConville for J McCartan, M McGleenan (1-0) for R Coleman, P Quigg for L Devlin, J McCartan for R McSherry, T Sludden for C McConville.
Referee - J Hickey.

Sigerson Cup quarter-final
At IT Sligo
Letterkenny IT 1-14
IT Sligo 1-8
Letterkenny IT - M Lynch; A Gillooly, M McAteer, N McElwaine; U Doherty, O Langan, C Bonner; M Langan (1-2), C Marley; R McFadden, P Mogan (0-3), P Dolan; D Black (0-3), J O'Dowd, E McGettigan (0-4). Subs: J Campbell (0-1) for J O'Dowd, L Jackson (0-1) for C Bonner, M Duffy for R McFadden, M McAteer for D Black, J McGill for P Dolan.
IT Sligo - P O'Malley; J Haran, D Phillips, T McSkean (1-0); N Boyle, C McGloin (0-2), S Carrabine (0-5); K McBrearty, L Molloy; L Jones (0-1), A McClean, S Murphy; T Govorov, N McGovern, C Murray. Subs: C Lally for N McGovern, J Clarke for J Haran, S McGrath for C Murray, R Harkin for T McSkean.
Referee - L Devenney.

Sigerson Cup quarter-final
At IT Carlow
IT Carlow 3-9
UCC 0-14
IT Carlow - K Roche; T Collins, R Hitchcock, C Walsh; C Doyle, R Ryan, J Moore; S Ryan, A Steed; E Lowry (1-2), C Byrne, C Farrell (0-7); N Hughes, P O'Toole (2-0), J Walsh. Subs: G Murphy for A Steed, P O'Connor for R Hitchcock, T Griffin for S Ryan.
UCC - E O'Brien; C Gammell, G O'Sullivan, L O'Donovan; J McEntee, D O'Brien (0-1), P Feehan; P Lucey, B Hartnett; J Naughton, S O'Shea (0-4), C O'Callaghan; R Cunningham (0-1), K Spillane (0-1), M Cronin (0-2). Subs: D Casey (0-1) for C O'Callaghan, S Powter for P Feehan, D O'Connor (0-1) for P Lucey, D Shaw (0-3) for J Naughton, G Murphy for R Cunningham.
Referee - P Maguire.

Sigerson Cup relegation final
At UL 3G Pitch
IT Tralee 2-16
Athlone IT 2-8
IT Tralee - C Hurley; M Fitzgerald, M Gavin, J Morgan; C Ferriter (0-1), S Kelliher, C Byrne (0-1); M O'Shea (0-1), S O'Connell; E Horan (0-2), J Savage, J Duggan (0-1); T Brosnan (0-6), C Keane (1-0), B Keane (1-4). Subs: J Myers for C Byrne, J O'Sullivan for J Duggan, M Quigley for M Gavin, P Clarke for J Savage.
Athlone IT - E Geraghty; P Nestor, A Cregg, E O'Connor; N Harte (0-1), B Sayeh, D McCabe (0-1); A Delaney, K Higgins; C Mannion (1-2), G Horan, P McManus (0-3); D McManus (1-0), D McMahon, G Russo (0-1). Sub: E Lyons for P McManus.
Referee - D O'Mahony.

Fitzgibbon Cup round 2
At Maynooth University
DCU 1-20
Maynooth University 1-12
DCU - D Perry; L Gannon, P Smyth, C Firman; B Ryan (0-3), C Burke (0-1), D Gray; D Reck, R McBride; F Whitely (0-1), R O'Connor (0-7), C Prendeville; C Hearne (0-1), J Ryan (0-1), J Burke (0-4). Subs: S Currie (1-0) for C Prendeville, R Boran for F Whitely, J Roberts (0-2) for C Hearne, C Dowling for R McBride, D Burke for J Burke.
Maynooth University - S Buggy; DD Kehoe, C Byrne, D Comerford; J Cullen, E Molloy (0-1), C Maloney; R Buckley, E Aherne (0-1); C Stakelum (0-1), C Browne, A Gaffney (0-1); C Drennan (1-8), S Clerkin, J O'Dwyer. Subs: F Hynes for DD Kehoe, M Dwyer for J O'Dwyer, D Conway for E Aherne, L Hogan for S Clerkin.
Referee - G McGrath.

Fitzgibbon Cup round 2
At MI Grounds
Mary Immaculate 4-24
LIT 1-19
Mary Immaculate - J Gillane (0-1); D Prendergast, C Morgan, D Browne; D Lohan, D Peters (0-1), D Ryan (0-2); E McBride (0-3), E Cahill (0-1); C Bourke (0-4), T O'Mahony (1-0), S Ryan (0-1); G Cooney (2-3), A Ormond (0-4), C O'Brien (0-4). Subs: J Lacey for D Lohan, P Wall (1-0) for C Bourke, M O'Loughlin for C O'Brien, M Downey for S Ryan.
LIT - R Tucker; C McCarthy, D Moran, F Lordan; B Fanning (0-1), C Whelan, P Delaney; R Byrnes (0-5), M Moloney (0-3); R Doody, K Howard, B McDonagh; R Bonnar (1-1), D O'Connell (0-1), B Seymour (0-6). Subs: E Fitzpatrick (0-2) for R Doody, I Murray for R Bonnar, P O'Heney for F Lordan.
Referee - C McAllister.

Fitzgibbon Cup round 2
At UL Grounds
UL 3-21
Trinity 0-13
UL - B Hogan; C O'Callaghan, B McGrath, E Gunning; P Carey, M Carey (0-1), K McDonald (0-1); J Shelly (0-1), R Lynch (1-5); J Morris (0-2), K Hayes (0-1), R Hayes; C Darcy (2-6), P O'Loughlin (0-3), B Power. Subs: J Ryan for E Gunning, K McDermott for J Shelly, J Kenny (0-1) for K Hayes.
Trinity - J Banks; M Conroy, L Corcoran, P Skelly; J Kenny, D Ryan (0-3), 
D Phelan; A Kavanagh, J Walsh; J O'Neill, C O'Sullivan (0-5), C McCarthy; A O'Riain, E O'Callagan, T Aherne (0-3). Subs: E MacDomhnaill (0-1) for A O'Riain, E O'Connor for D Phelan, R Gorey (0-1) for P Skelly, J Noonan for T Aherne, K Weldon for J Walsh, A Buggy for L Corcoran.
Referee - F Horgan.

Fitzgibbon Cup round 2
At WIT
Waterford IT 4-23
TUD 0-12
Waterford IT - B Nolan; T Hayes, K Hassett, S Smyth; C Lyons (0-1), M De Paor, S Ryan; M Whelan (0-1), J Prendergast (0-1); S Condon (0-11), R Flynn, T Barron (0-2); A Gleeson (0-1), E Meaney (1-1), C Kirwan (2-2). Subs: C Flood (1-3) for C Kirwan, M Mahony for R Flynn, R Smithers for M Whelan, M Daykin for A Gleeson, K Hanney for J Prendergast
TUD - C Staunton; D Egerton, C Hendricken, B McHugh; C Ryan, W Kavanagh, D O'Toole; C Flanagan, J Molloy; D Keogh (0-2), C Dowling (0-1), K Callaghan; N Potterton (0-1), E Dunne, R Clarke (0-6). Subs: D Jordan (0-2) for E Dunne, K Regan for K Callaghan, S Delaney for N Potterton, C O'Regan for D Egerton, M Carroll for R Clarke.
Referee - P Murphy.

Fitzgibbon Cup round 2
At the Mardyke
UCC 0-22
CIT 0-15
UCC - S Hurley; D Lowney (0-1), K O'Dwyer, R Downey; N O'Leary, P O'Loughlin (0-1), D Griffin (0-2); M Coleman (0-1), R Connolly; D Fitzgibbon, C Boylan (0-1), R O'Flynn (0-2); S Kingston (0-7), M O'Halloran (0-1), S Conway (0-5). Subs: M Kehoe (0-1) for C Boylan, P Cadell for P O'Loughlin, B Sheehan for M O'Halloran, B Turnbull for D Fitzgibbon.
CIT - G Collins; S O'Leary Hayes (0-1), W Hurley, J Copps; R Heffernan, E Heffernan, C O'Carroll; M Ryan (0-2), J Doyle; D Lyons (0-1), R Walsh (0-1), B Everard (0-1); L O'Shea (0-9), B Barrett, B Twomey. Subs: J Cooper for B Twomey, J Hallahan for J Copps, T Howard for R Heffernan, N Fives for M Ryan.
Referee - T Walsh.

 

Saturday 18 January 

Dr McKenna Cup final
At Athletic Grounds 
Tyrone 0-11
Monaghan 1-5
Tyrone - N Morgan; C Quinn, R McNamee, HP McGeary; M Cassidy, M O'Neill (0-1), T McCann; C Cavanagh, C Grugan; C Meyler, D Mulgrew, K McGeary (0-1); R O'Neill (0-4), F Burns (0-1), D Kerr (0-1). Subs: D McCurry (0-3) for D Mulgrew, B McDonnell for C Cavanagh, N Sludden for M O'Neill, N Kelly for R McNamee.
Monaghan - C Forde; C Walshe, D Wylie, C Boyle; S Carey (0-2), R Wylie, P Keenan; N Kearns, B McBennett (1-0); MP O'Dowd, R McAllister, D Ward; C McCarthy (0-3), K McEnaney, P Donnelly. Subs: K Duffy for C Walshe, D Malone for P Donnelly, K O'Connell for C Boyle, R McAnespie for MP O'Dowd, K Hughes for K McEnaney.
Referee - C Branagan.

Connacht SFL final
At Dr Hyde Park  
Galway 1-14 
Roscommon 0-11
Galway - R O Beolain; C Murray, S Mulkerrin (0-1), J Duane; E Brannigan, J Daly, C McDaid; T Flynn, C Darcy; S Kelly, F O Laoi, M Boyle (0-1); R Finnerty (0-2), S Walsh (1-8), A Varley. Subs: C Campbell for C Murray, P Conroy (0-2) for S Kelly, G O'Donnell for M Boyle, D Comer for R Finnerty, D Conneely for F O Laoi.
Roscommon - P O'Malley; D Neary, M Richardson, D Murray; R Daly, N Daly, R Hughes (0-1); L Mollahan, S Killoran; N Kilroy (0-1), E Smith, F Cregg; A Glennon (0-1), C Lennon (0-5), D Smith (0-2). Subs: C Cregg (0-1) for L Mollahan, H Darcy for F Cregg, G Patterson for D Neary, C McKeon for A Glennon, D Ruane for S Killoran.
Referee - J Henry.

O'Byrne Cup final
At O'Connor Park
Longford 1-12
Offaly 0-11
Longford - P Collum; P Fox, A Farrell, B O'Farrell; I O'Sullivan, G Rogers, CP Smyth; D Gallagher (0-2), K Diffley; M Quinn (1-1), D Mimnagh, D Reynolds (0-2); R Brady (0-2), J Hagan, O Kenny (0-2). Subs: P Lynn (0-1) for I O'Sullivan, D Doherty (0-2) for K Diffley, L Connerton for D Reynolds, A McGuire for R Brady.
Offaly - P Dunican; D Dempsey, E Rigney, N Darby; C Donohue, S Nally, J Hayes; C Mangan, M Brazil; E Carroll, C McNamee, S Horan (0-2); A Sullivan (0-3), B Allen (0-5), R McNamee. Subs: D Hogan for S Nally, C Johnson for R McNamee, A Leavy (0-1) for M Brazil, C Donnelly for C Donohue, C Farrell for R McNamee.
Referee - S Mulhare.

Walsh Cup final
At MW Hire O'Moore Park
Wexford 1-16
Galway 0-18
Wexford - J Lawlor; G Molloy, L Ryan, Joe O'Connor; K Foley, P Foley (0-1), R Donohue; D Reck (0-1), A Rochford (0-2); A Nolan (0-1), H Kehoe, C McDonald (1-0); Jack O'Connor (0-8), M Dwyer, A Shore. Subs: R O'Connor for A Shore, P Morris for H Kehoe, S Murphy for D Reck, S Donohoe for R Donohue, C Dunbar (0-1) for M Dwyer, S Casey (0-2) for Jack O'Connor.
Galway - D Fahy; P Killeen, J Grealish, TJ Brennan; P Mannion, G McInerney, A Touhy (0-1); S Linnane (0-1), S Loftus (0-1); C Walsh, T Haran (0-12), B Concannon (0-1); Ja Mannion (0-1), J Flynn, E Niland. Subs: A Harte for G McInerney, D Glennon for S Linnane, D Kilcommins for B Concannon, T Monaghan (0-1) for C Walsh, R Burke for TJ Brennan, N Burke for J Flynn, B Concannon for S Loftus, TJ Brennan for T Haran.
Referee - M Murtagh.

All-Ireland club IHC final
At Croke Park
Tullaroan (Kilkenny) 3-19
Fr O'Neills (Cork) 5-12
Tullaroan - P Buggy; D Doheny, Tommy Walsh (Village), S Maher; J Keoghan, Padraig Walsh (0-1), Martin Walsh; T Dunne, Mark Walsh; B Gaffney (0-1), M Keoghan (2-1), J Walton (0-2); S Walsh (0-10), Tommy Walsh (Mountgale) (0-2), Peter Walsh (1-2). Subs: K Coogan for T Dunne, A Tallis for Mark Walsh.
Fr O'Neills - C Sloane; P Butler, G Millerick, M Millerick; T Millerick (0-1), D Harrington, J Barry; J Millerick, K O'Sullivan (0-2); R Cullinane (0-1), P McMahon (0-2), E Conway (1-1); L O'Driscoll, D Dalton (2-4), C Broderick (1-0). Subs: J Hankard (1-0) for E Conway, S O'Connor (0-1) for J Barry, E Motherway for C Broderick.
Referee - T Walsh.

All-Ireland club JHC final
At Croke Park
Conahy Shamrocks (Kilkenny) 0-22
Russell Rovers (Cork) 0-15
Conahy Shamrocks - P Delaney; L Cass, D Healy, S Callinan; D Cuddihy, B Healy, E Carroll; D Brennan (0-2), E Delaney (0-1); E Cahill (0-1), J Mullan, T Phelan (0-1); J Bergin (0-12), K Mooney (0-4), B Murphy (0-1). Subs: A Healy for D Cuddihy, T Rice for E Cahill, T Nolan for B Murphy.
Russell Rovers - R Walsh (0-1); K O'Brien, E O'Sullivan, P Lane; C Ruddy, JP Ivers, J Kennifick; K Tattan, K Walsh (0-1); J McGrath, L Duggan Murray (0-2), D Moynihan (0-1); K Moynihan, J Beausang (0-5), B Hartnett (0-4). Sub: D O'Brien (0-1) for J Beausang.
Referee - S Stack.

 

Friday 17 January

Fitzgibbon Cup round 2
At IT Carlow
IT Carlow 1-16
GMIT 1-13
IT Carlow - E Rowland (0-3); S Reck, S Downey, P Delaney; F Hayes, M Harney, S Bergin; C Dunbar (1-4), L Scanlon; N Brassil (0-3), L Blanchfield, R Leahy; E Gaughan, C Nolan (0-2), S Casey (0-3). Subs: R Higgins (0-1) for E Gaughan, T Nolan for S Bergin, D Wall for M Harney.
GMIT - E Murphy; S Neary, M Cullen, U McGlynn; E Duggan (0-2), J Forde (0-3), C Fahy; D McPeake (0-1), J Coyne; R Murphy (0-2), D Mannion (0-1), B Keary; M Kennedy, S Bleahene (0-2), E Egan (1-2). Subs: N Coen for B Keary, D Parr for U McGlynn, AJ Willis for M Kennedy.
Referee - T Gleeson.

 

Sunday 12 January

Connacht SFL semi-final
At MacHale Park 
Galway 1-17
Mayo 1-17 (Galway win 3-2 on penalties)
Galway - C Gleeson; C Murray, G O'Donnell, J Heaney; E Brannigan, J Daly, C McDaid; P Conroy (0-1), F O Curraoin; P Kelly, T Flynn, M Boyle (0-1); M Daly (0-2), A Varley (1-3), S Walsh (0-9). Subs: J Duane for J Heaney, M Barrett for F O Curraoin, C McDaid (BC), L Costello (0-1) for P Kelly, D Comer for M Daly, S Kelly for E Brannigan.
Mayo - R Hennelly; J Stretton, J McCormack, B Harrison; P O'Hora, M Plunkett, P Durcan; T Parsons (0-1), M Murray; B Walsh (0-3), C Loftus (0-2), J Flynn (0-2); K McLoughlin (1-2), B Reape (0-5), D O'Connor. Subs: F Boland (0-2) for C Loftus, C Boyle for J Stretton, G Boylan for D O'Connor, L Irwin for B Reape, D Kenny for J McCormack.
Referee - P Guckian.

Connacht SFL semi-final
At Pairc Sean MacDiarmada 
Roscommon 7-16
Leitrim 0-7
Roscommon - C Lavin; M Richardson, C Daly (0-1), A Dowd; P Scott, N Daly, J Casey; L Mollahan, S Killoran (0-2); D Ruane (0-2), E Smith (2-2), F Cregg (2-2); A Glennon (2-0), C Lennon, N Gately (1-2). Subs: T O'Rourke for S Killoran, C Cox (0-5) for A Glennon, C Cregg for N Gately, D Murray for C Daly, N Kilroy for F Cregg.
Leitrim - D McKiernan; C Reynolds, P Maguire, A Flynn; D Bruen (0-1), J Gilheaney, C Farrell; D Wrynn (0-1), S Flanagan; C Duffy, C Dolan (0-1), R O'Rourke; D Rooney, A Hoare (0-1), N Brady. Subs: F McTague for C Farrell, M Diffley for C Duffy, K Gaffey for D McKiernan, O McCaffrey (0-1) for D Bruen, O McLoughlin (0-2) for R O'Rourke.
Referee - L Devenney.

Dr McKenna Cup semi-final
At the Athletic Grounds 
Tyrone 2-16
Down 1-10
Tyrone - B Gallen (0-1); HP McGeary, R McNamee (0-1), N Kelly; C McLaughlin, A McCrory, C Grimes; B McDonnell (0-1), F Burns (0-1); N Sludden, K Coney, D McCurry (0-7); K McGeary, C McCann (1-2), R O'Neill (0-2). Subs: T McCann for N Sludden, R McHugh (1-1) for K McGeary, M Cassidy for HP McGeary, M O'Neill for C McLaughlin.
Down - J O'Hare; G Collins, K McKernan, R McAleenan; P Laverty, D O'Hagan, R Carr; L Middleton, J Flynn; C Poland (0-3), C Quinn (1-0), B O'Hagan (0-1); C Harney, S Dornan (0-1), P Havern (0-2). Subs: L Kerr (0-1) for L Middleton, D O'Hare (0-1) for C Harney, D Guinness for R Carr, R McGarry (0-1) for P Havern, B Gallen for B O'Hagan.
Referee - D Mullan.

Sigerson Cup round 1
At Maynooth University 
St Marys 2-14
Maynooth University 0-9 
St Marys - R Burns; L Rafferty, C McKinney, J Diamond; C McAllister, R McCusker, T Carney (0-3); L Devlin, O O'Neill (0-5); J McCartan, R Coleman, C Kilpatrick (1-0); R McSherry, O McCabe (1-2), R Rafferty (0-2). Subs: R Kelly for J McCartan, C McConville (0-1) for R Rafferty, P Quigg (0-1) for L Devlin, C Quinn for T Carney, G Burns for R Coleman.
Maynooth University - J Nugent; N O'Sullivan, J Kelly, D Newcombe; D Courtney, J Gibbons, M Hyland (0-1); D Warnock (0-2), D Dixon; D Malone, N O'Baoill, A Kealy; J Hyland (0-1), P Fogarty (0-1), J Robinson (0-4). Subs: R O Giollain for A Kealy, B McLoughlin for P Fogarty, K O'Callaghan for D Dixon, B Doyle for D Malone, C O'Sullivan for N O'Baoill.
Referee - F Kelly.

Sigerson Cup round 1
At Athlone IT 
Letterkenny IT 1-18
Athlone IT 3-4 
Letterkenny IT - M Lynch; A Gillooly; Mark McAteer, N McIlwaine; L Jackson, O Langan, C Bonner (0-3); M Langan (0-5), C Marley (0-1); R McFadden, P Mogan (1-6), P Dolan (0-2); D Black, J Campbell, E McGettigan (0-1). Subs: U Doherty for J Campbell, Mark McAteer (Fanad) for D Black, M Duffy for C Bonner, E Harkin for R McFadden, L Kelly for L Jackson.
Athlone IT - C Haslam; B Sayeh, A Cregg, P Nestor; E O'Connor, D McCabe, N Harte (0-1); A Delaney, K Higgins; P McManus, G Horan (0-1), C Mannion (1-0); E Lyons, D McMahon (1-1), G Russo (1-1). Subs: R Donoghue for E Lyons, S Flynn for P McManus, L McKeown for A Cregg, C McDonagh for G Russo.
Referee - B Cawley.

Sigerson Cup round 1
At IT Sligo 
IT Sligo 0-8
UL 0-5
IT Sligo - P O'Malley (0-1); J Haran, D Phillips, T McSkean; J Allen, K McGloin, S Murphy; K McBrearty, L Molloy; L Jones, A McClean (0-1), S Carrabine (0-3); T Govorov (0-1), N McGovern (0-2), C Murray. Subs: R Harkin for J Allen, J Clarke for T McSkean, S McGrath for T Govorov.
UL - S Ryan; M Reidy, J Dawson, T Hoare; B O Beaglaoich, G White, P Maxwell; J O'Connor (0-1), H Bourke; F McDonagh (0-2), J Kennedy, E Lawless; K Sexton (0-2), F Flanagan, G Sheehan. Sub: P Maher for T Hoare.
Referee - K Eannetta.

Sigerson Cup round 1
At Austin Stack Park 
IT Carlow 3-9
IT Tralee 1-13
IT Carlow - K Roche; T Collins, R Hitchcock, C Walsh; C Doyle (1-0), R Ryan, J Moore; S Ryan, A Steed (1-0); E Lowry (0-1), C Byrne, C Farrell (1-6); N Hughes (0-1), P O'Toole, J Walsh. Subs: P O'Connor (0-1) for C Walsh, T Griffin for S Ryan, P Farrelly for J Walsh, S Crowley for C Doyle.
IT Tralee - J Duggan; M Fitzgerald, M Gavin, J Morgan; C Byrne, S Kelliher, J Myers; M O'Shea, P Clarke; S O'Connell, C Keane, J Savage; T Brosnan (0-3), D Clifford (0-7), BJ Keane (1-3). Subs: J O'Sullivan for J Savage, I Courtney for P Clarke.
Referee - D Murnane.

Sigerson Cup round 1
At Belfield 
UCD 0-13 
UU 0-11 AET
UCD - G O'Rourke; C O'Shea, M Breen, M O'Connor; L Flatman, R O'Toole, K Kennedy; R Connellan (0-2), B O'Sullivan (0-2); L Fortune (0-1), S Coen, S Egan; C Hartley (0-1), B McGinn, G Walsh (0-5). Subs: E Harkin for S Egan, A Connor for L Flatman, F Clifford (0-2) for K Kennedy, R McCormack for C Hartley, C Moriarty for B McGinn, A Mohan for L Fortune, D Silke for C Moriarty.
UU - O Lynch; E Murray, M McKernan (0-1), P McGrogan; R Jones (0-1), T O'Brien, D Gallagher (0-1); T Galligan (0-1), B Kennedy; C Quinn, J Harkin, C Devlin; L Brennan (0-3), D Kerr (0-1), D Jones. Subs: D Mulgrew (0-2) for D Jones, M Gallagher (0-1) for M McKernan, R Gormley for B Kennedy, D McEnhill for J Harkin.
Referee - M McNally.

Sigerson Cup round 1
At DCU Sportsgrounds 
DCU 0-11
Garda College 0-9
DCU - E Comerford; C Morrison, B McCole, D Corcoran; K Flynn, S MacMahon, D Monaghan; J Morrissey, S Bugler; B Stack (0-1), M Bannigan (0-6), M Barry (0-1); T E Donohoe (0-1), P Small, D Garland (0-1). Subs: T Fox (0-1) for M Barry, C McKeown for D Corcoran, S Akram for D Monaghan.
Garda College - S Patton (0-3); D Dunne, S Nerney, D Petit; T Brereton, D Masterson, J Bellamy; T Clarke, C McGinley; K Doherty, R Harkin, K O'Sullivan; P Mannion (0-3), P McKeon (0-3), C O'Brien. Subs: J Kane for C O'Brien, A Walsh for P McKeon, J Thackaberry for J Bellamy, M Breathnach for D Petit.
Referee - A Nolan.

Sigerson Cup round 1
At Dangan 
UCC 2-12
NUIG 1-14 
UCC - E O'Brien; D O'Brien (0-1), L O'Donovan, C Gammell (0-1); J McEntee (1-1), M Flood, P Feehan; P Lucey, B Hartnett (0-1); J Naughton, S O'Shea (0-2), R Cunningham (1-1); C O'Callaghan (0-1), K Spillane (0-1), M Cronin (0-3). Subs: D Casey for M Flood, G Murphy for R Cunningham, C Barrett for K Spillane.
NUIG - R Boland; K Carr, S Brennan, S Mulkerrin; K McDonnell, E O'Donoghue, A Claffey; C Darcy, M Ruane; P O'Donnell, F O'Laoi (0-3), N Mullen; J Maher, R Finnerty (1-9), D Conneely (0-1). Subs: K Molloy (0-1) for K Carr, P Costello for J Maher, G Burke for A Claffey, I O'Sullivan for K O'Donnell, C Bohan for S Brennan.
Referee - J Gilmartin.

Walsh Cup semi-final
At John Lockes Callan
Wexford 2-18
Kilkenny 1-9
Wexford - J Lawlor; M Furlong, J O'Connor, G Molloy; P Foley (0-1), R Donohoe, G Bailey (0-1); A Rochford, K Foley; J O'Connor (0-7), A Nolan (1-2), D Dunne (0-2); H Kehoe (0-2), A Shore (0-2), M Dwyer (1-0). Subs: S Murphy for R Donohoe, C McDonald (0-1) for K Foley, P Morris for H Kehoe, S Donohoe for M Furlong, K O'Grady for M Dwyer.
Kilkenny - E Murphy (1-0); C Delaney, P Deegan, C Wallace; D Blanchfield, C Fogarty, T Kenny; P O'Carroll, J Maher (0-2); A Nolan, S Murphy, P Holden (0-3); C Hennessy, B Ryan, G Aylward (0-1). Subs: J Burke for P O'Carroll, E O'Shea (0-3) for S Murphy, S Donnelly for C Hennessy, M Butler for P Holden.
Referee - S Stack.

Walsh Cup semi-final
At Parnell Park
Galway 0-19
Dublin 0-18
Galway - E Murphy; D Cronin, R Burke, J Grealish; J Coen (0-2), G McInerney, TJ Brennan (0-1); S Linnane, A Harte; D Kilcommins (0-2), C Mannion (0-3), T Monaghan; S Bleahane (0-2), T Haran (0-8), D Glennon. Subs: P Killeen for D Cronin, C Walsh (0-1) for S Linnane, R O'Meara for T Monaghan, J Coyne for S Bleahane, M Horan for TJ Brennan, J Holland for R Burke, Brennan for G McInerney, S Bleahane for T Haran, T Monaghan for D Kilcommins.
Dublin - S Brennan; C O'Callaghan, J Madden, A Dunphy; C Crummey (0-1), A O'Neill, T Connolly; C Boland (0-1), L McMullen; J Hetherton (0-2), C Derwin, M Schutte; M Howard (0-1), E Dillon (0-2), O O'Rorke (0-10). Subs: E O'Donnell for C Derwin, S Moran for J Madden, D Sutcliffe (0-1) for M Schutte, M Sweeney for M Howard.
Referee - P Murphy.

Kehoe Cup final
At Pairc Tailteann 
Offaly 1-16
Antrim 1-15
Offaly - J Dempsey; M Cleary, D Egan, P Delaney; B Watkins, B Conneely, D Doughan; B Murphy, L Fox (0-2); S Kinsella (0-2), P Geraghty (0-2), O Kelly (0-2); L Langton (0-4), S Cleary (0-2), T Geraghty. Subs: D King for B Watkins, D Nally (0-2) for B Murphy, P Kinsella for S Cleary, B Duignan (1-0) for P Geraghty, K Dunne for L Fox, J Sampson for S Kinsella, R Ravenhill for L Langton.
Antrim - R Elliott; P Duffin, M Donnelly, S Rooney; E Campbell, G Walsh, C Boyd; K Molloy (0-5), N McKeague; M Bradley, N McManus (0-9), J McNaughton; N McKenna (0-1), D Nugent, A Delargy. Subs: C Johnston for N McKeague, R Molloy for A Delargy, A O'Brien for C Boyd, R McCambridge for M Bradley, D McCloskey (1-0) for N McKenna, C McHugh for S Rooney.
Referee - J McGrath.

Fitzgibbon Cup round 1
At Belfield
IT Carlow 3-20
UCD 2-16
IT Carlow - E Rowland (0-5); S Reck, S Downey, F Hayes; N Brassil (0-1), J Cleere, P Delaney; M Harney (0-1), L Scanlon (0-1); E Gaughan, C Dunbar (1-4), R Leahy (0-2); S Bergin, L Blanchfield (1-2), C Nolan (1-3). Subs: T Nolan for E Gaughan, D Wall for J Cleere, S Casey for S Reck, R Higgins (0-1) for S Bergin.
UCD - C O'Donoghue; C O'Donovan, I O'Shea, E Carroll; N Heffernan, H Lawlor, M Cody; E Egan, M Purcell (0-1); D O Floinn, R Purcell (0-1), R Hayes (0-11); L McDwyer, C McGuckin (2-0), P Crummey (0-3). Subs: C Scallan for N Heffernan, E Foley for D O Floinn, F O Ceallaigh for R Purcell, S Carey for L McDwyer, D Ryan for E Egan.
Referee - J Keenan.

Fitzgibbon Cup round 1
At DCU Sportsgrounds
DCU 0-21
UL 0-18
DCU - O Foley; L Gannon, P Smyth, J Curran; B Ryan (0-2), C Burke, D Gray; D Reck (0-1), C Firman (0-1); F Whitely (0-2), R O'Connor (0-1), J Donnelly (0-1); C Hearne, J Burke, D Burke (0-13). Subs: C Prendiville for C Hearne, J Ryan for D Reck, J Roberts for C Firman, D O'Brien for D Burke.
UL - B Hogan; C O'Callaghan, M Carey, E Gunning; P Campion, B O'Mara, R Lynch; B McGrath, J Shelly; R Hayes (0-1), K Hayes (0-2), P O'Loughlin; R Considine, C Darcy (0-15), B Power. Subs: K McDermott for B McGrath, S Neville for B Power, K McDonald for R Lynch, J Kenny for R Considine, O Flannery for R Hayes.
Referee - J Owens.

Fitzgibbon Cup round 1
At Santry Avenue
Maynooth University 0-16
Trinity 0-15
Maynooth University - S Buggy; D Kehoe, C Byrne, D Comerford; J Cullen, E Molloy, C Moloney; R Buckley, E Ahearn; C Stakelum (0-2), C Browne (0-1), A Gaffney (0-11); C Drennan (0-1), S Clerkin (0-1), J Buggy. Subs: L Hogan for E Ahearn, J Dwyer for J Buggy, F Hynes for C Drennan.
Trinity - J Banks; M Conroy, L Corcoran, P Skelly; J Kenny, D Ryan, D Phelan; A Kavanagh (0-2), J Walsh; J O'Neill, C O'Sullivan (0-2), C McCarthy; A O Riain, D Butler, T Aherne (0-10). Subs: D Duggan (0-1) for C McCarthy, E O'Callaghan for A O Riain.
Referee - D Hughes.

Fitzgibbon Cup round 1
At Grangegorman
Mary Immaculate 1-19
TUD 1-10

Fitzgibbon Cup round 1
At Limerick IT
Waterford IT 1-23
LIT 1-14
Waterford IT - B Nolan; T Hayes, K Hassett, S Smyth; C Lyons (0-1), M De Paor, S Ryan; M Whelan, A Gleeson (0-5); T Barron (0-2), J Prendergast (0-2), R Flynn (0-1); E Meaney (1-0), C Kirwin, S Condon (0-12). Subs: M Mahoney for M Whelan, C Flood for S Ryan, F Cleary for A Gleeson, K Hanney for R Flynn, D Claffey for E Meaney.
LIT - E Collins; B Fanning, D Moran, F Lordan; C McCarthy, C Whelan, P Delaney; R Byrnes, M Moloney; B Seymour (1-11), K Howard (0-1), B McDonagh (0-2); D O'Meara, D O'Connell, R Bonnar. Subs: R Doody for R Bonnar, E Fitzpatrick for M Moloney, I Murray for P Delaney, R Mulrooney for D O'Meara, E Fitzgerald for B Fanning.
Referee - F Horgan.

Fitzgibbon Cup round 1
At Dangan
UCC 0-19
NUIG 0-17
UCC - S Hurley; D Lowney, E Murphy, D Griffin (0-2); M Coleman (0-1), P O'Loughlin (0-2), N O'Leary; A Casey (0-1), B Hennessy (0-1); R O'Flynn (0-1), S Conway (0-7), C Boylan (0-1); M O'Halloran (0-2), S Kingston, D Fitzgibbon. Subs: M Kehoe (0-1) for R O'Flynn, R Connolly for B Hennessy, P Cadell for A Casey.
NUIG - S Manogue; C Killeen, J Fitzpatrick, K Hussey; A Greaney, P Hoban (0-1), D Loftus; S Loftus, I Fox (0-2); C Lawless, J Fleming, B Concannon; S Fletcher, E Niland (0-12), C Elwood. Subs: M Lynch (0-1) for C Lawless, L Forde for C Elwood, M Gill for A Greaney, S Kennedy (0-1) for S Fletcher.
Referee - J Murphy.

 

Saturday 11 January

McGrath Cup final
At the Gaelic Grounds
Limerick 0-20
Cork 0-16
Limerick - D O'Sullivan; P Maher, B Fanning, M Donovan (0-1); T McCarthy, I Corbett (0-2), R Childs (0-1); T Griffin (0-1), A Enright (0-1); P de Brun, C Fahy (0-1), S O'Carroll (0-3); J Lee (0-3), D Neville (0-7), P Begley. Subs: P Maher (SB), G Stack for P Begley, T Childs for T Griffin, J Naughton for P de Brun, P Scanlon for J Lee, D Lyons for A Enright, I Corbett (SB).
Cork - A Casey; S Ryan, A Browne, P Ring; K Crowley, S Meehan, C Kiely (0-1); I Maguire, Thomas Clancy (0-2); T Corkery (0-1), C Sheehan (0-2), M Taylor; D Gore (0-3), C O'Mahony (0-3), M Hurley. Subs: S White (0-1) for M Hurley, B Hurley (0-2) for C Sheehan, K O'Hanlon (0-1) for Thomas Clancy, S Forde for T Corkery, J O'Rourke for D Gore.
Referee - B Griffin.

O'Byrne Cup semi-final
At Pearse Park
Longford 1-13
Dublin 3-6
Longford - P Collum; P Fox, A Farrell, B O'Farrell; I O'Sullivan, M Quinn, C P Smyth; D Gallagher (0-5), K Diffley (1-0); G Rogers, D Mimnagh, D Reynolds; R Brady (0-5), J Hagan, O Kenny (0-2). Subs: D Doherty (0-1) for G Rogers, P Lynn for O Kenny, L Connerton for D Reynolds.
Dublin - M Shiel; CJ Smith (0-1), E O'Brien, D Byrne; N McGovern, G Hannigan, C Murphy; E O Conghaile, T Lahiff; N Walsh, D O'Brien, G O'Reilly (0-1); K O'Gara (1-0), N O'Callaghan (2-0), C Sallier. Subs: R McGowan for C Murphy, S Fulham for K O'Gara, R Deegan for G O'Reilly, S Cleary for CJ Smith, G Seaver (0-2) for N Walsh, D Quinn for C Sallier, D McLoughlin (0-1) for E O'Brien, N Doran (0-1) for T Lahiff, E O'Dea for N McGovern, C Howley for E O Conghaile, E O Conghaile for T Lahiff, G O'Reilly for R Deegan, N Walsh for G Seaver, C Murphy for S Cleary, C Sallier for N O'Callaghan, E O'Brien for D Quinn, K O'Gara for T Lahiff, N McGovern for D McLoughlin, T Lahiff for N Doran, G Seaver for S Fulham, CJ Smith for G Hannigan, N O'Callaghan for C Sallier, E O'Dea for C Murphy.
Referee - A Coyne.

O'Byrne Cup semi-final
At O'Connor Park
Offaly 0-16
Westmeath 0-11
Offaly - P Dunican (0-1); D Dempsey, E Rigney, N Darby; E Carroll, S Nally, J Hayes (0-2); C Mangan (0-1), M Brazil; C McNamee, R McNamee (0-1), J Dempsey; C Johnson (0-1), B Allen (0-8), A Sullivan. Subs: C Donohue for J Dempsey, R McEvoy for C McNamee, N Darby for S Nally, C Farrell (0-2) for A Sullivan, A Leavy for M Brazil, C Donnelly for R McNamee.
Westmeath - J Daly; C Slevin, K Maguire, B Sayeh; K Daly, R Wallace, J Dolan; D Corroon, N Mulligan; N O'Reilly, Conor McCormack (0-2), A McGivney; D Lynch, L Dolan (0-2), Callum McCormack (0-5). Subs: C Coughlan for N Mulligan, A Neary (0-1) for N O'Reilly, A Stone for Conor McCormack, L Loughlin (0-1) for J Dolan, E Carberry for J Daly, C Dillon for A McGivney, S Connolly for C Slevin, N Scally for Callum McCormack.
Referee - D Fedigan.

All-Ireland club IFC semi-final
At Crossmaglen
Magheracloone (Monaghan) 0-24
Mattock Rangers (Louth) 1-8
Magheracloone - D Kirk; M Jones, P Ward, P McArdle; J Doogan (0-1), J Ward, K Rudden; J Kieran, G Doogan (0-4); B Kieran (0-2), A Kieran (0-2), P McMahon (0-1); R Farrelly (0-3), M Metzger, T Freeman (0-8). Subs: C McKeown (0-1) for K Rudden, A McCahey (0-1) for M Metzger, J Doogan for R Farrelly, N Marron for B Kieran, P Tuite (0-1) for M Jones, C Freeman for J Ward.
Mattock Rangers - M Englishby; A Caraher, S Maguire, D Englishby; B Leacy, N McKeown (1-0), S Gilsenan; A Reid, D Bannon; T Donegan, R Leneghan, S Hickey (0-1); B Corcoran (0-1), A O'Brien (0-1), D Reid (0-5). Subs: C Fleming for T Donegan, H Donnelly for B Corcoran, B Quaile for D Englishby, C Hickey for A Caraher.
Referee - S Lonergan.

All-Ireland club IFC semi-final
At the Gaelic Grounds
Oughterard (Galway) 1-12
Templenoe (Kerry) 0-12
Oughterard - J Walker; C Hanley, E O'Sullivan, L Moran; C Monaghan (0-2), R Molloy (0-1), R Monaghan (0-1); E Tierney (0-1), PJ McGauley; Patrick Walsh (0-1), M Tierney (0-4), E Lee; B Lambert, N Lee (0-1), Paul Walsh (1-0). Subs: D Kenny (0-1) for PJ Gauley, C Harte for B Lambert.
Templenoe - D Cahalane; M Hallissey, T Morley, K O'Neill; G Crowley (0-1), T Spillane, P Clifford; S Sheehan, A Spillane; T Doyle (0-2), B Crowley (0-3), J Crowley Holland; S O'Sullivan (0-2), K Spillane (0-2), C Hallissey (0-1). Subs: J Spillane for P Clifford, K McCarthy for T Spillane, P Spillane (0-1) for T Doyle.
Referee - B Tiernan.

All-Ireland club JFC semi-final
At Ennis
Na Gaeil (Kerry) 0-13
Kilmaine (Mayo) 1-9 AET
Na Gaeil - T Culloty; R O'Neill, E Doody, D Burke; K Dineen, A Barry, F Barry; Diarmuid O'Connor (0-2), Dan O'Connor; K O'Donovan, E O'Neill, I McCarthy (0-1); D Herlihy (0-1), D Devine (0-4), D Goggin (0-2). Subs: M Griffin (0-2) for F Barry, E Walsh (0-1) for K Dineen, J Barry for I McCarthy, D Reen for Dan O'Connor, J O'Connor for D Devine, J Lowham for D Herlihy, D Devine for M Griffin, I McCarthy for D Reen, D Herlihy for D Devine, Dan O'Connor for D Goggin.
Kilmaine - A Keady; D Mullin, D Hughes, P McDonagh; T Fahey (0-1), P Kelly, M McDonnell; M Keady, O Mullin; C Murphy (0-1), J Maloney A Barrett (0-4); M Hession (1-1), J Mullin (0-1), C Hughes. Subs: M Mullin for M McDonnell, B Maloney for C Hughes, T McDonagh for M Hession, J McDonagh (0-1) for J Maloney, M Hession for C Murphy, B Sheridan for D Mullin, G Sheridan for P Kelly.
Referee - P Maguire.

All-Ireland club JFC semi-final
At Newbridge
Rathgarogue-Cushinstown (Wexford) 1-7
Blackhill (Monaghan) 1-6
Rathgarogue-Cushinstown - N Sinnott; P McGrath, P Cody, P Murphy; B O'Neill, E Porter, B Cody; D Martin Carroll (0-1), M Cody; B Furlong (1-0), D Bolger (0-4), T Cody (0-1); E Cummins, R Murphy, J Dunne (0-1). Subs: A Ryan for E Cummins, O Bolger for P McGrath.
Blackhill - M Slevin; R Courtney, D Courtney, T Courtney (0-1); J Daly, S Courtney, A Courtney; H Byrne, E Daly (0-1); P Donnelly (0-3), G McArdle, T Geehan; J Finnegan (1-0), C Courtney, M Geehan. Subs: A Burns (0-1) for J Daly, P Finnegan for J Finnegan, J Daly (BC).
Referee - B Judge.

Sigerson Cup round 1
At The Dub
Queens 1-14
TUD 1-8
Queens - U Mulholland; O Lappin, P Murdock, P Fegan; D Guinness, C O'Neill (0-1), A McAvoy; E Deane, C Higgins (0-3); R Campbell, C Gorman (0-1), T Bogue (0-2); E Fyfe, D McGurn (0-3), O Eastwood (1-3). Subs: D McKeever (0-1) for E Deane, A Lynch for P Murdock, A Fullerton for E Fyfe, B Gallen for O Lappin.
TUD - M Jackson; P O'Reilly (1-0), D Monahan, C Lennon; B Kerr, A McGowan, D Brennan; B Howard, D Brady (0-3); O McLoughlin (0-1), C McCarthy (0-1), S O'Hanlon; O Lynch (0-1), D McAllister, J Conlon (0-1). Subs: C Reilly for J Conlon, C Pearson (0-1) for S O'Hanlon, C Reihill for B Kerr, K Callaghan for O Lynch, E Nolan for D Brady.
Referee - P Faloon.

Munster SHL final
At the Gaelic Grounds
Limerick 1-32
Cork 0-20
Limerick - B Hennessy; T Condon, R English, A Costello; D Byrnes (0-2), D Morrissey, B Nash (0-3); R Hanley (0-1), C Lynch (0-1); D O'Donovan (0-1), T Morrissey, D Dempsey (0-5); G Mulcahy (0-6), D Reidy (0-10), A Gillane (1-2). Subs: S Finn for A Costello, G Hegarty (0-1) for T Morrissey, M Quinlan for A Gillane, B O'Grady for T Condon, J Boylan for R English.
Cork - P Collins; C Spillane, E Cadogan, S O'Donoghue; C O'Leary (0-3), B Cooper, D Cahalane; R Walsh, A Walsh (0-2); C Lehane (0-5), L Meade, S Twomey (0-3); J O'Connor (0-1), S Harnedy (0-3), B Turnbull (0-2). Subs: P Horgan (0-1) for R Walsh, S O'Regan for J O'Connor, R Downey for L Meade, T O'Connell for S Twomey, J Keating for C Spillane.
Referee - K Jordan.

 

Thursday 9 January

Walsh Cup round 1
At Parnell Park
Dublin 1-28 
Laois 0-17
Dublin - A Nolan; A Dunphy, P Smyth, J Madden; C Boland (0-1), D Gray, J Malone; R McBride, T Connolly (0-5); F Whitely (0-3), J Hetherton (1-3), R Hayes (0-1); C O'Callaghan, O O'Rorke (0-7), E Dillon (0-2). Subs: M Howard (0-2) for O O'Rorke, C Crummey (0-1) for D Gray, K Burke for P Smyth, L McMullan (0-1) for F Whitely, D Burke for C Boland, D Keogh (0-1) for R Hayes, P Crummey for C O'Callaghan, O O'Rorke for E Dillon, A O'Neill (0-1) for R McBride, L Corcoran for J Malone, E O'Donnell for T Connolly, T Connolly for J Madden.
Laois - E Rowland (0-2); L Senior, F Flanagan, D Hartnett; J Kelly (0-1), R Mullaney, D Comerford; F C Fennell, C Comerford; A Bergin (0-2), A Dunphy, J Ryan (0-1); P Keating (0-1), R King (0-8), J Keyes. Subs: P Purcell for J Keyes, P Delaney for L Senior, C Stapleton (0-1) for R Mullaney, S Bergin (0-1) for P Keating, E Gaughan for C Comerford, M Hennessy for J Ryan. 
Referee - B Redmond.

 

Wednesday 8 January 

Dr McKenna Cup round 3
At the Athletic Grounds  
Tyrone 3-18
Armagh 3-15 
Tyrone - N Morgan; C McLaughlin, R Brennan, N Kelly; M O'Neill, M McKernan, M Murnaghan (0-1); B McDonnell, C Grugan (0-1); K Coney (0-1), N Sludden (1-1), K McGeary (0-2); R McHugh (0-3), F Burns (0-1), R O'Neill (2-3). Subs: L Rafferty (0-1) for M O'Neill, C Kilpatrick for C Grugan, D McCurry (0-4) for K Coney, D Mulgrew for R Brennan, C Quinn for M McKernan.
Armagh - N Brady; C O'Neill, S Sheridan, A Forker; J McElroy, G McCabe, C McConville; N Grimley, O O'Neill (0-2); M Shields, S Campbell (1-1), A Nugent; C Turbit (0-4), R O'Neill (1-3), J Duffy (0-1). Subs: R Grugan (1-3) for J McElroy, P Hughes (0-1) for C McConville, J Og Burns for S Sheridan, C McGeary for J Duffy.
Referee - B Cassidy.

Dr McKenna Cup round 3
At Celtic Park 
Donegal 1-10
Derry 0-8
Donegal - M Lynch; C Ward (1-1), B McCole, P Brennan; J McKelvey, C O'Donnell, C Morrison; C McGonagle, M Langan (0-2); D O Baoill (0-1), E McHugh, E O'Donnell (0-1); P Mogan (0-2), M Carroll, E McGettigan (0-1). Subs: C Thompson for M Carroll, D Clarke for E McGettigan, A McClean (0-1) for E O'Donnell, C Diver (0-1) for E McHugh, A Deaney for C Ward.
Derry - O Lynch; C McCluskey (0-1), P McGrogan, C Mulholland; C Doherty, C McWilliams, S Downey; E Bradley (0-1), C McFaul; D Tallon, N Toner, E Duffy; B McCarron (0-1), R Bell (0-5), C McAtamney. Subs: C Bradley for N Toner, D Cassidy for C McAtamney, O Armstrong for B McCarron, L McGoldrick for R Dougan, O McWilliams for E Duffy, P Hagan for O McWilliams.
Referee - S Laverty.

Dr McKenna Cup round 3
At Pairc Esler 
Down 2-17
Antrim 0-15
Down - M Hynes; G Collins, K McKernan, R McAleenan; P Laverty, D O'Hagan (0-2), R Carr; J Flynn, S Dornan; B O'Hagan (1-2), C Quinn (1-3), C Poland; C Harney, P Havern (0-5), R McGarry. Subs: B Gallen for R Carr, D Guinness (0-1) for C Poland, C Maginn (0-1) for C Quinn, D Hughes (0-1) for S Dornan, L Kerr (0-2) for P Havern.
Antrim - O Kerr; R Delargy, R Johnston, M Gardner; D Lynch, J McAuley, P Healy; C Duffin (0-1), N Delargy; E Walsh (0-1), P McBride (0-6), K Quinn; E Fyfe (0-1), R McCann (0-4), C Murray. Subs: P Gallagher for R Johnston, R McNulty for E Walsh, E Nagle for C Murray, C Small for N Delargy, A Loughran (0-2) for E Fyfe.
Referee - M McNally.

 

Sunday 5 January

Connacht SFL quarter-final
At Markievicz Park
Roscommon 1-15
Sligo 0-14

McGrath Cup round 3
At Miltown-Malbay
Clare 3-14
Waterford 3-7

McGrath Cup round 3
At Clonmel Sportsfield
Tipperary 1-13
Kerry 1-11

Dr McKenna Cup round 2
At Healy Park
Tyrone 1-16
Cavan 0-13

Dr McKenna Cup round 2
At Ballybofey
Donegal 1-12
Monaghan 0-14

Dr McKenna Cup round 2
At Ahoghill
Antrim 2-8
Fermanagh 0-13

Walsh Cup round 3
At Parnell Park
Dublin 3-20
Carlow 0-18

Walsh Cup round 3
At Borris-in-Ossory
Westmeath 2-17
Laois 1-12

Munster SHL round 3
At Sixmilebridge
Limerick 1-27
Clare 1-19

Munster SHL round 3
At Austin Stack Park
Waterford 4-23
Kerry 1-10

All-Ireland club SHC semi-final
At Pairc Esler
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 2-24
Slaughtneil (Derry) 2-19

All-Ireland club SHC semi-finals
At the LIT Gaelic Grounds
Borris-Ileigh (Tipperary) 1-21
St Thomas (Galway) 1-14

All-Ireland club JHC semi-final
At Kilmallock
Russell Rovers (Cork) 1-26
Micheal Breathnach (Galway) 1-15 AET

 

Saturday 4 January

All-Ireland club SFC semi-final
At Cusack Park, Ennis
Corofin (Galway) 1-10 
Nemo Rangers (Cork) 0-7

All-Ireland club SFC semi-final
At Kingspan Breffni  
Kilcoo (Down) 2-8
Ballyboden St Endas (Dublin) 0-11

O'Byrne Cup round 3
At IT Carlow 
Kildare 1-10
Carlow 0-10 

O'Byrne Cup round 3
At Aughrim 
Wicklow 2-9
Longford 0-14

O'Byrne Cup round 3
At Faithful Fields 
Offaly 2-12
Wexford 1-7

O'Byrne Cup round 3
At Gaelic Grounds 
Westmeath 1-13
Louth 0-11

O'Byrne Cup round 3
At Pairc Tailteann 
Meath 4-16 
Laois 1-15

All-Ireland club IHC semi-final
At O'Connor Park 
Fr O'Neills (Cork) 0-19
Tooreen (Mayo) 1-12 

All-Ireland club IHC semi-final
At Parnell Park
Tullaroan (Kilkenny) 3-20
Naomh Eanna (Antrim) 0-14

All-Ireland club JHC semi-final
At Grattan Park, Inniskeen 
Conahy Shamrocks (Kilkenny) 3-18
Eoghan Rua (Derry) 1-12

Kehoe Cup semi-final
At St Brendan's Park, Birr 
Offaly 8-18 
Meath 3-18

McGurk Cup final/Kehoe Cup semi-final
At The Dub 
Antrim 2-19 
Down 0-13

 

Thursday 2 January

McGrath Cup round 2
At Fraher Field 
Limerick 2-10 
Waterford 0-10
Limerick - D O'Sullivan (0-2); D O'Doherty, G Noonan (0-1), M Donovan; T McCarthy, I Corbett, B Childs; J Ryan, A Enright; R Glynn (0-1), J Lee (0-1), G Stack (1-2); P Scanlon (0-1), D Neville (1-0), K Daly. Subs: C Fahy (0-1) for T McCarthy, T Griffin for A Enright, S O'Carroll (0-1) for K Daly, P de Brun for R Glynn, L Murphy for B Childs.
Waterford - P Hunt; S Curry, D O'Cathasaigh, R Flynn; D Corcoran (0-2), S O'Donovan, M Kiely (0-1); M Curry, J Gleeson; A Jones, J Curry (0-5), D Guiry; E O'Brien, B Lynch (0-2), D Fitzgerald. Subs: J Beresford for M Kiely, N McSweeney for D Fitzgerald, A O'Sullivan for E O'Brien.
Referee - S Lonergan.

McGrath Cup round 2
At Mallow
Cork 3-19 
Tipperary 0-14
Cork - J Creedon; S Hickey, S Wilson, S Ryan; T Corkery, S Meehan, C Kiely (0-3); B Hartnett (0-1), T Clancy; C Barrett (0-1), M Collins, P O'Driscoll (0-1); C Dorgan (0-2), S Sherlock (0-3), M Hurley (3-4). Subs: C O'Callaghan for T Clancy, R Harkin (0-2) for S Sherlock, J O'Rourke (0-1) for M Collins, S Fitzgerald for M Hurley, L O'Donovan (0-1) for S Ryan.
Tipperary - E Comerford; L Fahey, G Whelan, J Harney; M Kehoe, R Kiely, D Leahy; S O'Brien, J Nyland; J Lonergan (0-2), A Moloney (0-1), L Treacy; L Boland (0-7), S O'Connor (0-3), R Quigley. Subs: D Carew for G Whelan, C Kennedy (0-1) for D Leahy, D McEnroe for R Quigley, M Stokes for L Treacy, J Keane for A Moloney.
Referee - B Griffin.

Click here for older results