Fixtures

 

Sunday 23 January

Munster Hurling Cup final
Clare v Limerick, Cusack Park, 2pm

Walsh Cup SH
Offaly v Dublin, Birr, 2pm

Kehoe Cup SH
Meath v Carlow, Kilmessan, 2pm
Westmeath v Kildare, Raharney, 2pm

All-Ireland Club SHC semi-finals
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) v St Thomas' (Galway), FBD Semple Stadium, 3.30pm - TG4
Slaughtneil (Derry) v Ballygunner (Waterford), Parnell Park, 1.30pm - TG4

All-Ireland Club IHC semi-finals
Tooreen (Mayo) v Naas (Kildare), Ballinasloe, 1.30pm
Kilmoyley (Kerry) v Banagher (Derry), Connacht Centre of Excellence, 2pm

All-Ireland Club JHC semi-finals
Ballygiblin (Cork) v Fullen Gaels (Britain), MW Hire O'Moore Park, 12.30pm
Salthill-Knocknacarra (Galway) v Mooncoin (Kilkenny), TUS Gaelic Grounds, 1.30pm

 

Saturday 29 January

Allianz Football League Division 1 round 1
Dublin v Armagh, Croke Park, 7pm

Allianz Football League Division 2 round 1
Derry v Down, Owenbeg, 5pm

Allianz Football League Division 3 round 1
Limerick v Longford, TUS Gaelic Grounds, 5pm
Fermanagh v Antrim, Brewster Park, 7pm

Allianz Football League Division 4 round 1
Carlow v London, Netwatch Cullen Park, 7pm

All-Ireland Ladies Club SFC final
Kilkerrin-Clonberne (Galway) v Mourneabbey (Cork), Birr, 1pm - TG4

All-Ireland Club SFC semi-finals
Kilcoo (Down) v St Finbarrs (Cork), MW Hire O'Moore Park, 3pm - TG4
Kilmacud Crokes (Dublin) v Padraig Pearses (Roscommon), Kingspan Breffni, 5pm - TG4

All-Ireland Club IFC semi-finals
Trim (Meath) v St Faithleach's (Roscommon), The Downs GAA, Westmeath, 1.30pm
Na Gaeil (Kerry) v Steelstown Brian Og's (Derry), Connacht GAA Centre of Excellence, 2pm

All-Ireland Club JFC semi-finals
Gneeveguilla (Kerry) v Denn (Cavan), Bord na Mona O'Connor Park, 1.30pm
Kilmeena (Mayo) v Clonbullogue (Offaly), Glennon Brothers Pearse Park, 1.30pm

 

Sunday 30 January

Allianz Football League Division 1 round 1
Kildare v Kerry, St Conleth's Park, 1.45pm
Mayo v Donegal, Markievicz Park, 1.45pm
Tyrone v Monaghan, O'Neills Healy Park, 3.45pm

Allianz Football League Division 2 round 1
Clare v Offaly, Cusack Park, Ennis, 2pm
Galway v Meath, Pearse Stadium, 2pm
Roscommon v Cork, Dr Hyde Park, 2pm

Allianz Football League Division 3 round 1
Louth v Laois, Ardee, 2pm
Westmeath v Wicklow, TEG Cusack Park, 2pm

Allianz Football League Division 4 round 1
Leitrim v Cavan, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada, 2pm
Waterford v Tipperary, Fraher Field, 2pm
Wexford v Sligo, Chadwicks Wexford Park, 2pm

Walsh Cup SH final

Kehoe Cup SH
Carlow v Westmeath, Netwatch Carlow Training Centre, 2pm
Kildare v Meath, Hawkfield, 2pm

 

Saturday 5 February

Allianz Football League Division 1 round 2
Kerry v Dublin, Austin Stack Park, 7pm

Allianz Football League Division 2 round 2
Down v Galway, Pairc Esler, 5pm
Cork v Clare, Pairc Ui Chaoimh, 7pm

Allianz Football League Division 3 round 2
Antrim v Limerick, Corrigan Park, 2.30pm

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 1
Cork v Clare, Pairc Ui Chaoimh, 5pm

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 1
Laois v Tipperary, MW Hire O'Moore Park, 6pm

Allianz Hurling League Division 2B round 1
Derry v Sligo, Celtic Park, 2pm

Allianz Hurling League Division 3A round 1
Armagh v Louth, Athletic Grounds, 2.30pm

Allianz Hurling League Division 3B round 1
Fermanagh v Cavan, Brewster Park, 2.30pm

 

Saturday 5/Sunday 6 February

All-Ireland Club IFC final
Na Gaeil (Kerry) or Steelstown Brian Og's (Derry) v Trim (Meath) or St Faithleach's (Roscommon), TBC, TBC

All-Ireland Club JFC final
Gneeveguilla (Kerry) or Denn (Cavan) v Kilmeena (Mayo) or Clonbullogue (Offaly), TBC, TBC

All-Ireland Club IHC final
Tooreen (Mayo) or Naas (Kildare) v Kilmoyley (Kerry) or Banagher (Derry), TBC, TBC

All-Ireland Club JHC final
Ballygiblin (Cork) or Fullen Gaels (Britain) v Salthill-Knocknacarra (Galway) or Mooncoin (Kilkenny), TBC, TBC

 

Sunday 6 February

Allianz Football League Division 1 round 2
Armagh v Tyrone, Athletic Grounds, 2pm
Monaghan v Mayo, Clones, 2pm
Donegal v Kildare, Ballybofey, 2.30pm

Allianz Football League Division 2 round 2
Meath v Roscommon, Pairc Tailteann, 2pm
Offaly v Derry, Bord na Mona O'Connor Park, 2pm

Allianz Football League Division 3 round 2
Laois v Westmeath, MW Hire O'Moore Park, 2pm
Longford v Louth, Glennon Brothers Pearse Park, 2pm
Wicklow v Fermanagh, Aughrim, 2pm

Allianz Football League Division 4 round 2
London v Waterford, Ruislip, 1pm
Sligo v Carlow, Markievicz Park, 1pm
Cavan v Wexford, Kingspan Breffni, 2pm
Tipperary v Leitrim, FBD Semple Stadium, 2pm

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 1
Wexford v Limerick, Chadwicks Wexford Park, 1.45pm
Galway v Offaly, Pearse Stadium, 2pm

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 1
Kilkenny v Antrim, UPMC Nowlan Park, 1pm
Dublin v Waterford, Parnell Park, 3.45pm

Allianz Hurling League Division 2A round 1
Westmeath v Kerry, TEG Cusack Park, 12.30pm
Down v Carlow, Ballycran, 1pm
Kildare v Meath, Newbridge, 2pm

Allianz Hurling League Division 2B round 1
Donegal v London, Letterkenny, 12pm
Mayo v Wicklow, Ballina Stephenites, 2pm

Allianz Hurling League Division 3A round 1
Warwickshire v Monaghan, Pairc na hEireann, 1pm
Roscommon v Tyrone, Dr Hyde Park, 2pm

Allianz Hurling League Division 3B round 1
Lancashire v Leitrim, TBC, 1pm

 

Saturday 12 February

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 2
Limerick v Galway, TUS Gaelic Grounds, 7pm

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 2
Antrim v Dublin, Corrigan Park, 2pm

 

Saturday 12/Sunday 13 February

All-Ireland Club SHC final
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) or St Thomas' (Galway) v Slaughtneil (Derry) or Ballygunner (Waterford), TBC, TBC

All-Ireland Club SFC final
Kilcoo (Down) or St Finbarrs (Cork) v Kilmacud Crokes (Dublin) or Padraig Pearses (Roscommon), TBC, TBC

 

Sunday 13 February

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 2
Clare v Wexford, Cusack Park, Ennis, 1.45pm
Offaly v Cork, Bord na Mona O'Connor Park, 2pm

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 2
Waterford v Laois, Walsh Park, 2pm
Tipperary v Kilkenny, FBD Semple Stadium, 3.45pm

Allianz Hurling League Division 2A round 2
Carlow v Westmeath, Netwatch Cullen Park, 2pm
Kerry v Kildare, Austin Stack Park, 2pm
Meath v Down, Pairc Tailteann, 2pm

Allianz Hurling League Division 2B round 2
London v Mayo, Ruislip, 1pm
Wicklow v Derry, Aughrim, 1pm
Sligo v Donegal, Markievicz Park, 2pm

Allianz Hurling League Division 3A round 2
Tyrone v Warwickshire, O'Neills Healy Park, 1pm
Louth v Roscommon, Geraldines GFC, Dundalk, 2pm
Monaghan v Armagh, Inniskeen, 2pm

Allianz Hurling League Division 3B round 2
Cavan v Lancashire, Kingspan Breffni, 1pm
Longford v Fermanagh, Glennon Brothers Pearse Park, 2pm

 

Saturday 19 February

Allianz Football League Division 1 round 3
Armagh v Monaghan, Athletic Grounds, 5.30pm
Dublin v Mayo, Croke Park, 7.30pm

Allianz Football League Division 3 round 3 
Antrim v Wicklow, Corrigan Park, 2pm
Fermanagh v Laois, Brewster Park, 6pm

Allianz Football League Division 4 round 3
Carlow v Waterford, Netwatch Cullen Park, 7pm

U20 Football Development League round 1

 

Sunday 20 February

Allianz Football League Division 1 round 3
Kerry v Donegal, Fitzgerald Stadium, 1.45pm
Tyrone v Kildare, O'Neills Healy Park, 3.45pm

Allianz Football League Division 2 round 3
Derry v Cork, Owenbeg, 2pm
Galway v Offaly, Pearse Stadium, 2pm
Meath v Down, Pairc Tailteann, 2pm
Roscommon v Clare, Dr Hyde Park, 2pm

Allianz Football League Division 3 round 3
Limerick v Louth, TUS Gaelic Grounds, 2pm
Westmeath v Longford, TEG Cusack Park, 2pm

Allianz Football League Division 4 round 3
Leitrim v London, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada, 12pm
Sligo v Cavan, Markievicz Park, 2pm
Wexford v Tipperary, Chadwicks Wexford Park, 2pm

 

Saturday 26 February

Allianz Football League Division 1 round 4
Donegal v Tyrone, Ballybofey, 7.30pm

Allianz Football League Division 2 round 4
Offaly v Meath, Bord na Mona O'Connor Park, 2.30pm
Cork v Galway, Pairc Ui Chaoimh, 5pm
Down v Roscommon, Pairc Esler, 5pm

Allianz Football League Division 3 round 4
Wicklow v Limerick, Aughrim, 2.30pm
Laois v Antrim, MW Hire O'Moore Park, 6pm

Allianz Football League Division 4 round 4
Tipperary v Sligo, FBD Semple Stadium, 7pm

U20 Football Development League round 2

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 3
Tipperary v Dublin, FBD Semple Stadium, 5pm

Allianz Hurling League Division 3A round 3
Louth v Monaghan, Geraldines GFC, Dundalk, 2pm

Allianz Hurling League Division 3B round 3
Leitrim v Cavan, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada, 2pm

 

Sunday 27 February

Allianz Football League Division 1 round 4
Kildare v Dublin, Newbridge, 1.45pm
Mayo v Armagh, Dr Hyde Park, 2pm
Monaghan v Kerry, Clones, 2pm

Allianz Football League Division 2 round 4
Clare v Derry, Cusack Park, Ennis, 1pm

Allianz Football League Division 3 round 4
Longford v Fermanagh, Glennon Brothers Pearse Park, 2pm
Louth v Westmeath, Ardee, 2pm

Allianz Football League Division 4 round 4
London v Wexford, Ruislip, 1pm
Cavan v Carlow, Kingspan Breffni, 2pm
Waterford v Leitrim, Fraher Field, 2pm

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 3
Galway v Wexford, Pearse Stadium, 2pm
Offaly v Clare, Bord na Mona O'Connor Park, 2pm
Limerick v Cork, TUS Gaelic Grounds, 3.45pm

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 3
Antrim v Waterford, Corrigan Park, 1pm
Kilkenny v Laois, UPMC Nowlan Park, 2pm

Allianz Hurling League Division 2A round 3
Carlow v Kerry, Netwatch Cullen Park, 12.30pm
Down v Kildare, Ballycran, 2pm
Meath v Westmeath, Pairc Tailteann, 2pm

Allianz Hurling League Division 2B round 3
Sligo v Londain, Markievicz Park, 12pm
Wicklow v Donegal, Aughrim, 12.30pm
Derry v Mayo, Celtic Park, 2pm

Allianz Hurling League Division 3A round 3
Roscommon v Warwickshire, Athleague, 1pm
Tyrone v Armagh, O'Neills Healy Park, 2pm

Allianz Hurling League Division 3B round 3
Lancashire v Longford, TBC, 1pm

 

Saturday 5 March

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 4
Cork v Galway, Pairc Ui Chaoimh, 7pm

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 4
Dublin v Kilkenny, Parnell Park, 5pm

Allianz Hurling League Division 3A round 4
Warwickshire v Louth, Pairc na hEireann, 1pm

U20 Football Development League round 3

 

Sunday 6 March

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 4
Clare v Limerick, Cusack Park, Ennis, 1.45pm
Wexford v Offaly, Chadwicks Wexford Park, 2pm

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 4
Waterford v Tipperary, Walsh Park, 1.45pm
Laois v Antrim, MW Hire O'Moore Park, 3.45pm

Allianz Hurling League Division 2A round 4
Kerry v Meath, Austin Stack Park, 2pm
Kildare v Carlow, Newbridge, 2pm
Westmeath v Down, TEG Cusack Park, 2pm

Allianz Hurling League Division 2B round 4
London v Wicklow, Ruislip, 1pm
Donegal v Derry, Letterkenny, 2pm
Mayo v Sligo, Ballina Stephenites, 2pm

Allianz Hurling League Division 3A round 4
Armagh v Roscommon, Athletic Grounds, 2pm
Monaghan v Tyrone, Inniskeen, 2pm

Allianz Hurling League Division 3B round 4
Fermanagh v Lancashire, Brewster Park, 1pm
Longford v Leitrim, Glennon Brothers Pearse Park, 2pm

 

Saturday 12 March

Allianz Football League Division 1 round 5
Armagh v Kildare, Athletic Grounds, 6pm
Kerry v Mayo, Austin Stack Park, 7.30pm

Allianz Football League Division 2 round 5
Down v Offaly, Pairc Esler, 5pm

Allianz Football League Division 3 round 5
Antrim v Longford, Corrigan Park, 2.30pm
Fermanagh v Louth, Brewster Park, 7pm
Limerick v Westmeath, TUS Gaelic Grounds, 7pm

U20 Football Development League finals

 

Sunday 13 March

Allianz Football League Division 1 round 5
Donegal v Monaghan, Ballybofey, 1.45pm
Tyrone v Dublin, O'Neills Healy Park, 3.45pm

Allianz Football League Division 2 round 5
Galway v Clare, Pearse Stadium, 2pm
Meath v Cork, Pairc Tailteann, 2pm
Roscommon v Derry, Dr Hyde Park, 2pm

Allianz Football League Division 3 round 5
Wicklow v Laois, Aughrim, 2pm

Allianz Football League Division 4 round 5
Sligo v London, Markievicz Park, 12pm
Carlow v Leitrim, Netwatch Cullen Park, 2pm
Cavan v Tipperary, Kingspan Breffni, 2pm
Wexford v Waterford, Chadwicks Wexford Park, 2pm

 

Saturday 19 March

Allianz Football League Division 1 round 6
Tyrone v Mayo, O'Neills Healy Park, 7pm

Allianz Football League Division 3 round 6
Laois v Limerick, MW Hire O'Moore Park, 7pm

Allianz Hurling League Division 2A round 5
Down v Kerry, Ballycran, 2pm

 

Sunday 20 March

Allianz Football League Division 1 round 6
Armagh v Kerry, Athletic Grounds, 2pm
Kildare v Monaghan, Newbridge, 2.30pm
Dublin v Donegal, Croke Park, 3.45pm

Allianz Football League Division 2 round 6
Cork v Down, Pairc Ui Chaoimh, 1pm
Derry v Galway, Owenbeg, 1pm
Clare v Meath, Cusack Park, Ennis, 2pm
Offaly v Roscommon, Bord na Mona O'Connor Park, 2pm

Allianz Football League Division 3 round 6
Longford v Wicklow, Glennon Brothers Pearse Park, 2pm
Louth v Antrim, Ardee, 2pm
Westmeath v Fermanagh, TEG Cusack Park, 2pm

Allianz Football League Division 4 round 6
London v Cavan, Ruislip, 12pm
Waterford v Sligo, Fraher Field, 2pm
Leitrim v Wexford, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada, 2.30pm
Tipperary v Carlow, FBD Semple Stadium, 3.45pm

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 5
Galway v Clare, Pearse Stadium, 1.45pm
Limerick v Offaly, TUS Gaelic Grounds, 1.45pm
Wexford v Cork, Chadwicks Wexford Park, 1.45pm

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 5
Kilkenny v Waterford, UPMC Nowlan Park, 1.45pm
Laois v Dublin, MW Hire O'Moore Park, 1.45pm
Tipperary v Antrim, FBD Semple Stadium, 1.45pm

Allianz Hurling League Division 2A round 5
Kildare v Westmeath, Newbridge, 12.30pm
Meath v Carlow, Pairc Tailteann, 12.30pm

Allianz Hurling League Division 2B round 5
Derry v London, Celtic Park, 12pm
Mayo v Donegal, Ballina Stephenites, 1pm
Wicklow v Sligo, Aughrim, 1pm

Allianz Hurling League Division 3A round 5
Roscommon v Monaghan, Dr Hyde Park, 1pm
Tyrone v Louth, O'Neills Healy Park, 1pm
Warwickshire v Armagh, Pairc na hEireann, 1pm

Allianz Hurling League Division 3B round 5
Cavan v Longford, Kingspan Breffni, 12.30pm
Leitrim v Fermanagh, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada, 12.30pm

 

Saturday 26 March

Allianz Football League Division 4 round 7
Tipperary v London, FBD Semple Stadium, 7pm

 

Saturday 26/Sunday 27 March

Allianz Hurling League Division 1 semi-finals
1st placed team group A v 2nd placed team group B
2nd placed team group A v 1st placed team group B

Allianz Hurling League Division 2A / 2B / 3A / 3B semi-finals
2nd placed team v 3rd placed team

Allianz Hurling League Division 1 relegation play-off
6th placed team group A v 6th placed team group B

Allianz Hurling League Division 2B relegation play-off
5th placed team v 6th placed team

All-Ireland U20HC B round 1

 

Sunday 27 March

Allianz Football League Division 1 round 7
Donegal v Armagh, Letterkenny, 1.45pm
Kerry v Tyrone, Fitzgerald Stadium, 1.45pm
Mayo v Kildare, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada, 1.45pm
Monaghan v Dublin, Clones, 1.45pm

Allianz Football League Division 2 round 7
Down v Clare, Pairc Esler, 2pm
Meath v Derry, Pairc Tailteann, 2pm
Offaly v Cork, Bord na Mona O'Connor Park, 2pm
Roscommon v Galway, Dr Hyde Park, 2pm

Allianz Football League Division 3 round 7
Antrim v Westmeath, Corrigan Park, 2pm
Laois v Longford, MW Hire O'Moore Park, 2pm
Limerick v Fermanagh, TUS Gaelic Grounds, 2pm
Wicklow v Louth, Aughrim, 2pm

Allianz Football League Division 4 round 7
Carlow v Wexford, Netwatch Cullen Park, 1pm
Cavan v Waterford, Kingspan Breffni, 1pm
Sligo v Leitrim, Markievicz Park, 1pm

 

Saturday 2/Sunday 3 April

Allianz Football League Division 1 / 2 / 3 / 4 finals
1st placed team v 2nd placed team

Allianz Hurling League Division 1 final
Semi-final winner v Semi-final winner

Allianz Hurling League 2A / 2B / 3A / 3B finals
1st placed team v Semi-final winner

All-Ireland U20HC B quarter-finals

 

Sunday 10 April

Christy Ring Cup round 1
Derry v Wicklow
Mayo v Kildare
London v Sligo

Nickey Rackard Cup round 1
Fermanagh v Donegal
Armagh v Roscommon
Warwickshire v Tyrone

Lory Meagher Cup round 1
Lancashire v Louth
Monaghan v Cavan
Leitrim v Longford

 

Saturday 16 April

Ulster SFC preliminary round
Fermanagh v Tyrone

Leinster SHC round 1
Wexford v Galway
Westmeath v Kilkenny
Dublin v Laois

Joe McDonagh Cup round 1
Meath v Carlow
Kerry v Down
Antrim v Offaly

Christy Ring Cup round 2
Kildare v London
Wicklow v Mayo
Sligo v Derry

 

Saturday 16/Sunday 17 April

All-Ireland U20HC B semi-finals

 

Sunday 17 April

Connacht SFC quarter-finals
London v Leitrim
New York v Sligo

Munster SHC round 1
Waterford v Tipperary
Cork v Limerick

Nickey Rackard Cup round 2
Roscommon v Warwickshire
Donegal v Armagh
Tyrone v Fermanagh

Lory Meagher Cup round 2
Cavan v Leitrim
Louth v Monaghan
Longford v Lancashire

 

Saturday 23 April

Ulster SFC quarter-final
Antrim v Cavan

Leinster SHC round 2
Longford v Dublin
Galway v Westmeath
Kilkenny v Laois

Munster SHC round 2
Limerick v Waterford

Joe McDonagh Cup round 2
Carlow v Kerry
Offaly v Meath

Christy Ring Cup round 3
London v Mayo
Sligo v Wicklow
Kildare v Derry

Nickey Rackard Cup round 3
Donegal v Roscommon
Tyrone v Armagh

Lory Meagher Cup round 3
Longford v Louth

 

Sunday 24 April

Connacht SFC quarter-final
Mayo v Galway

Leinster SFC round 1
Laois v Wicklow
Louth v Carlow
Offaly v Wexford

Ulster SFC quarter-final
Donegal v Armagh

Munster SHC round 2
Tipperary v Clare

Joe McDonagh Cup round 2
Down v Antrim

Nickey Rackard Cup round 3
Fermanagh v Warwickshire

Lory Meagher Cup round 3
Leitrim v Monaghan
Cavan v Lancashire

 

Saturday 30 April

Leinster SFC quarter-final
Dublin v Offaly / Wexford

Ulster SFC quarter-final
Monaghan v Down

Leinster SHC round 3
Laois v Wexford
Galway v Kilkenny

Joe McDonagh Cup round 3
Kerry v Meath
Antrim v Carlow

 

Saturday 30 April/Sunday 1 May

All-Ireland U20HC B final

 

Sunday 1 May

Connacht SFC semi-final
Roscommon v New York / Sligo

Leinster SFC quarter-finals
Kildare v Louth / Carlow
Meath v Laois / Wicklow
Westmeath v Longford

Munster SFC quarter-finals
Clare v Limerick
Waterford v Tipperary

Ulster SFC quarter-final
Derry v Fermanagh / Tyrone

Leinster SHC round 3
Westmeath v Dublin

Joe McDonagh Cup round 3
Down v Offaly

 

Saturday 7 May 

Munster SFC semi-final
Kerry v Cork

Christy Ring Cup round 4
Derry v London
Wicklow v Kildare
Mayo v Sligo

Nickey Rackard Cup round 4
Roscommon v Tyrone
Warwickshire v Donegal
Armagh v Fermanagh

Lory Meagher Cup round 4
Lancashire v Leitrim
Louth v Cavan
Monaghan v Longford

 

Saturday 7/Sunday 8 May 

All-Ireland U20FC semi-finals
Connacht v Leinster
Munster v Ulster

 

Sunday 8 May

Connacht SFC semi-final
London / Leitrim v Galway / Mayo

Ulster SFC semi-final
Donegal / Armagh v Antrim / Cavan

Munster SHC round 3
Waterford v Cork
Clare v Limerick

 

Saturday 14 May

Leinster SHC round 4
Dublin v Kilkenny
Laois v Galway
Westmeath v Wexford

Joe McDonagh Cup round 4
Meath v Antrim
Carlow v Down
Kerry v Offaly

Christy Ring Cup round 5
Kildare v Sligo
Mayo v Derry
London v Wicklow

Nickey Rackard Cup round 5
Fermanagh v Roscommon
Tyrone v Donegal
Warwickshire v Armagh

Lory Meagher Cup round 5
Cavan v Longford
Monaghan v Lancashire
Leitrim v Louth

 

Saturday 14/Sunday 15 May

All-Ireland U20FC final

 

Sunday 15 May

Leinster SFC semi-finals

Munster SFC semi-final
Tipperary / Waterford v Clare / Limerick

Ulster SFC semi-final
Monaghan / Down v Fermanagh / Tyrone / Derry

Munster SHC round 4
Limerick v Tipperary
Cork v Clare

 

Saturday 21 May

Leinster SHC round 5
Laois v Westmeath
Kilkenny v Wexford
Galway v Dublin

Joe McDonagh Cup round 5
Antrim v Kerry
Offaly v Carlow
Down v Meath

 

Saturday 21/Sunday 22 May

All-Ireland SFC preliminary round (If required)

Tailteann Cup preliminary round (If required)

Christy Ring Cup final

Nickey Rackard Cup final

Lory Meagher Cup final

All-Ireland U20HC final
Leinster winner v Munster winner

 

Sunday 22 May

Munster SHC round 5
Clare v Waterford
Tipperary v Cork

 

Saturday 28 May

Leinster SFC final

Munster SFC final

 

Saturday 28/Sunday 29 May

Tailteann Cup round 1

 

Sunday 29 May 

Connacht SFC final

Ulster SFC final

 

Saturday 4 June

Leinster SHC final

Joe McDonagh Cup final

 

Saturday 4/Sunday 5 June

All-Ireland SFC round 1

Tailteann Cup quarter-finals

 

Sunday 5 June

Munster SHC final

 

Saturday 11/Sunday 12 June

All-Ireland SFC round 2

All-Ireland SHC preliminary quarter-finals
Joe McDonagh Cup winner v 3rd placed Munster group
Joe McDonagh Cup runner-up v 3rd placed Leinster group

 

Saturday 18 June

All-Ireland SHC quarter-finals
Leinster runner-up v Joe McDonagh Cup winner / 3rd placed Munster group
Munster runner-up v Joe McDonagh Cup runner-up / 3rd placed Leinster group

 

Sunday 19 June

Tailteann Cup semi-finals

 

Saturday 25 June

All-Ireland SHC relegation play-off (if required)

 

Saturday 25/Sunday 26 June

All-Ireland SFC quarter-finals

 

Saturday 2 July

All-Ireland SHC semi-final
Leinster provincial winner v Quarter-final winner

 

Sunday 3 July

All-Ireland SHC semi-final
Munster provincial winner v Quarter-final winner

 

Friday 8 July

All-Ireland JFC semi-finals
Britain Winners v Kilkenny/New York
Britain Runners Up v Kilkenny/New York

 

Saturday 9 July

Tailteann Cup final

 

Saturday 9/Sunday 10 July

All-Ireland SFC semi-finals
Connacht* v Ulster*
Leinster* v Munster*

*the provincial champions or the team that defeats them in the quarter-final

 

Sunday 10 July

All-Ireland JFC final

 

Sunday 17 July

All-Ireland SHC final

 

Sunday 24 July

All-Ireland SFC final

 

Saturday 30 July

All-Ireland SHC final replay (if required)

 

Saturday 6 August

All-Ireland SFC final replay (if required)