Club fixtures (updated 29 June)

June 29, 2022

The race for the 2022 Jubilee Cup begins on Friday

Wed 29 Jun

U15HL
U-15 Hurling League Division 1, Venue: Ratoath, (Round 7), Ratoath V Kildalkey 19:00, Ref: Martin Dawson
U-15 Hurling League Division 1, Venue: Paddy O'Brien Park, (Round 7), Navan O'Mahonys V Na Fianna CLG 19:00, Ref: Jason Buckley
U-15 Hurling League Division 1, Venue: Stamullen, (Round 7), The Saints V Trim 19:00, Ref: Marcas Donnch
U-15 Hurling League Division 2, Venue: Dunboyne, (Round 7), St Peter's, Dunboyne V Loughcrew Gaels/Gaeil Colmcille 19:00, Ref: Conal O'Sullivan
U-15 Hurling League Division 2, Venue: Dunderry, (Round 7), Dunderry V Kilmessan 19:00, Ref: Darren King
U-15 Hurling League Division 2, Venue: Drumree, (Round 7), Drumree V Boardsmill/Rathmolyon 19:00, Ref: Oliver Regan
U-15 Hurling League Division 3, Venue: Athboy, (Round 7), Clann na nGael V Longwood 19:00, Ref: TBC
U-15 Hurling League Division 3, Venue: Killyon, (Round 7), Killyon V Wolfe Tones 19:00, Ref: Gerard Smith
U-15 Hurling League Division 3, Venue: Kilcloon, (Round 7), Blackhall Gaels V Ratoath 19:00, Ref: Derick Murphy

Thu 30 Jun

Minor Football 7s
LMFM Minor Football 7's Tournament in association with Jigsaw - Cup (Knockout), Venue: Seneschalstown, (Semi-Finals), Ratoath V Simonstown 19:00, Ref: TBC
LMFM Minor Football 7's Tournament in association with Jigsaw - Cup (Knockout), Venue: Seneschalstown, (Semi-Finals), St Colmcilles V Dunderry 19:40, Ref: TBC
LMFM Minor Football 7's Tournament in association with Jigsaw - Shield (Knockout), Venue: Dunshaughlin, (Semi-Finals), Dunshaughlin GAA V Oldcastle 19:00, Ref: TBC
LMFM Minor Football 7's Tournament in association with Jigsaw - Shield (Knockout), Venue: Dunshaughlin, (Semi-Finals), Bective/Dunsany V St Colmcilles 19:40, Ref: TBC

Fri 01 Jul

SHC
SHC Group A, Venue: Dunshaughlin, (Round 1), St Peter's, Dunboyne V Ratoath 19:30, Ref: Ciarn Flynn
SHC Group A, Venue: Pirc Tailteann, (Round 1), Kildalkey V Kiltale 19:30, Ref: Mark Reilly
SHC Group A, Venue: Rathmolyon, (Round 1), Na Fianna CLG V Trim 19:30, Ref: Bernard Heaney
SHC Group B, Venue: Trim, (Round 1), Blackhall Gaels V Clann na nGael 19:30, Ref: Henri Clifford
SHC Group B, Venue: Boardsmill, (Round 1), Killyon V Kilmessan 19:30, Ref: Stephen Masterson

IHC
IHC Group A, Venue: Ashbourne, (Round 1), Drumree V Wolfe Tones 19:30, Ref: Derek Ryan

U13FL
RS Awards - U13 Football League Roinn B - Knockout Stages, Venue: Sean Newman Park, (Final), St. Ultan's/Cortown Gaels V Skryne 18:30, Ref: TBC
RS Awards - U13 Football League Roinn C - Knockout Stages, Venue: Millbrook, (Final), Oldcastle V Dunderry 18:30, Ref: TBC
RS Awards - U13 Football League Roinn D - Knockout Stages, Venue: St. Finians Park, (Final), Clonard/Ballinabrackey V Wolfe Tones 18:30, Ref: TBC
RS Awards - U13 Football League Roinn F - Knockout Stages, Venue: Kilbride, (Final), Kilbride V Slane 18:30, Ref: TBC

Sat 02 Jul

SHC
SHC Group B, Venue: Killyon, (Round 1), Longwood V Boardsmill 18:30, Ref: Killian Jones

IHC
IHC Group A, Venue: Athboy, (Round 1), Navan O'Mahonys V Kildalkey 18:30, Ref: Sean Gahan
IHC Group A, Venue: Trim, (Round 1), Dunderry V Rathmolyon 19:00, Ref: Frank Scully
IHC Group B, Venue: Pirc Mhic Eoin Kilberry, (Round 1), Ratoath V Kilskyre/Moylagh 15:30, Ref: Gerry O Brien
IHC Group B, Venue: Trim, (Round 1), Gaeil Colmcille V Kilmessan 16:30, Ref: Oliver Regan
IHC Group B, Venue: Drumree, (Round 1), Donaghmore/Ashbourne V Trim 18:30, Ref: Martin Dawson

JHC
JHC Group A, Venue: Drumree, (Round 1), Drumree V St Peter's, Dunboyne 16:00, Ref: Killian leddy

Sun 03 Jul

JHC
JHC Group A, Venue: Killyon, (Round 1), Killyon V Kiltale 11:00, Ref: Martin Ennis
JHC Group A, Venue: Paddy O'Brien Park, (Round 1), Navan O'Mahonys V Na Fianna CLG 12:00, Ref: Conor Ferguson

JHC 2
Junior 2 HC Group A, Venue: Dunboyne, (Round 1), St Peter's, Dunboyne V St Patrick's 11:00, Ref: Karl Rogers
Junior 2 HC Group A, Venue: Athboy, (Round 1), Clann na nGael V Boardsmill 11:00, Ref: Marcas Donnch
Junior 2 HC Group B, Venue: Moylagh, (Round 1), Kilskyre/Moylagh V Kildalkey 11:00, Ref: Martin Dawson
Junior 2 HC Group B, Venue: Ratoath, (Round 1), Ratoath V Wolfe Tones 11:00, Ref: Fergus Smith
Junior 2 HC Group B, Venue: Drumree, (Round 1), Drumree V Rathmolyon 11:00, Ref: Gus Martyn

U13FL
RS Awards - U13 Football League Roinn G - Knockout Stages, Venue: Dunboyne, (Final), St Peter's, Dunboyne V Navan O'Mahonys 10:00, Ref: TBC
RS Awards - U13 Football League Roinn H - Knockout Stages, Venue: Sean Newman Park, (Final), St. Ultan's/Cortown Gaels V Summerhill 10:00, Ref: TBC
RS Awards - U13 Football League Roinn I - Knockout Stages, Venue: Dunsany, (Final), Dunsany V Moynalvey 10:00, Ref: TBC
RS Awards - U12 Football League Roinn A - Knockout Stages, Venue: Dunshaughlin, (Final), Dunshaughlin GAA V Simonstown 10:00, Ref: TBC
RS Awards - U12 Football League Roinn B - Knockout Stages, Venue: Dunderry, (Final), Dunderry V Walterstown 10:00, Ref: TBC

Mon 04 Jul

MFL
LMFM Minor Football League Division 1, Venue: Seneschalstown, (Round 4), Seneschalstown GFC V Gaeil Colmcille 19:00, Ref: Patrick Coyle
LMFM Minor Football League Division 1, Venue: Skryne, (Round 4), Skryne V St Colmcilles 19:00, Ref: Liam Reddy
LMFM Minor Football League Division 1, Venue: Ratoath, (Round 4), Ratoath V Navan O'Mahonys 19:00, Ref: Barry Campbell
LMFM Minor Football League Division 1, Venue: Ashbourne, (Round 4), Donaghmore/Ashbourne V Oldcastle 19:00, Ref: Andrew Smith
LMFM Minor Football League Division 2, Venue: Dunshaughlin, (Round 4), Dunshaughlin GAA V St Patrick's 19:00, Ref: Robbie Barrett
LMFM Minor Football League Division 2, Venue: Trim, (Round 4), Trim V Moynalty/Carnaross 19:00, Ref: Padraic Coyle
LMFM Minor Football League Division 2, Venue: Castletown, (Round 4), Killary Emmets V Round Towers 19:00, Ref: Keith Sheerin
LMFM Minor Football League Division 2, Venue: Dunboyne, (Round 4), St Peter's, Dunboyne V Walterstown 19:00, Ref: Sean Gahan
LMFM Minor Football League Division 3, Venue: Drumconrath, (Round 4), North Meath Gaels V Kilbride 19:00, Ref: Patrick Clarke
LMFM Minor Football League Division 3, Venue: Dunderry, (Round 4), Dunderry V Rathkenny 19:00, Ref: Stephen Dawson
LMFM Minor Football League Division 3, Venue: Donore, (Round 4), St Mary's GFC V Simonstown 19:00, Ref: Liam O Brien
LMFM Minor Football League Division 3, Venue: Summerhill, (Round 4), Summerhill V Slane 19:00, Ref: Stephen Farrell
LMFM Minor Football League Division 4, Venue: Duleek, (Round 4), Duleek-Bellewstown V Clann na nGael 19:00, Ref: Paul Mooney
LMFM Minor Football League Division 4, Venue: Enfield, (Round 4), Na Fianna CLG V St. Michael's/Nobber 19:00, Ref: Henri Clifford
LMFM Minor Football League Division 4, Venue: Kilcloon, (Round 4), Blackhall Gaels V St. Vincent's/Curraha 19:00, Ref: Stephen Cregan
LMFM Minor Football League Division 5, Venue: Longwood, (Round 4), Longwood V Clonard/Ballinabrackey 19:00, Ref: Shane Mooney
LMFM Minor Football League Division 5, Venue: Ballivor, (Round 4), Ballivor V Wolfe Tones 19:00, Ref: Frank Scully
LMFM Minor Football League Division 5, Venue: Ballinlough, (Round 4), Ballinlough V Moynalvey/Boardsmill 19:00, Ref: Peter O Halloran
LMFM Minor Football League Division 6, Venue: Millbrook, (Round 4), Oldcastle V Donaghmore/Ashbourne 19:00, Ref: Brian (Barney) O Rourke
LMFM Minor Football League Division 6, Venue: Ratoath, (Round 4), Ratoath V St Peter's, Dunboyne 19:00, Ref: Marcas Donnch

Tue 05 Jul

AFL
A Football League Division 1A , Venue: Skryne, (Round 2), Skryne V Ratoath 19:45, Ref: TBC

Wed 06 Jul

U15FL
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League Division 1 - Knockout Stage, Venue: Trim, (Semi-Finals), Trim V Donaghmore/Ashbourne 19:00, Ref: Eamon Barry
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League Division 1 - Knockout Stage, Venue: Simonstown, (Semi-Finals), Simonstown V Seneschalstown GFC 19:00, Ref: Kieran Olwell
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League Division 2 - Knockout Stage, Venue: Summerhill, (Semi-Finals), Summerhill V Walterstown 19:00, Ref: Dave Finlay
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League Division 2 - Knockout Stage, Venue: Paddy O'Brien Park, (Semi-Finals), Navan O'Mahonys V Oldcastle 19:00, Ref: Pat Clarke
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League Division 3 - Knockout Stage, Venue: Syddan, (Semi-Finals), Killary Emmets V Bective 19:00, Ref: Martin Dawson
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League Division 3 - Knockout Stage, Venue: Pirc Baile Ghib, (Semi-Finals), Wolfe Tones V Dunshaughlin GAA 19:00, Ref: Peter O Halloran
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League Division 4 - Knockout Stage, Venue: Drumbaragh, (Semi-Finals), Round Towers V Slane 19:00, Ref: Peter Skelly
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League Division 4 - Knockout Stage, Venue: Moynalty, (Semi-Finals), Moynalty GFC V Clann na nGael 19:00, Ref: Paul Mooney
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League Division 5 - Knockout Stage, Venue: Carlanstown, (Semi-Finals), St. Michael's/Nobber V Drumconrath/Meath Hill 19:00, Ref: Brian (Barney) O Rourke
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League Premier - Knockout Stage, Venue: Stamullen, (Semi-Finals), St Patrick's V Gaeil Colmcille 19:00, Ref: Liam Reddy
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League Premier - Knockout Stage, Venue: Walterstown, (Semi-Finals), Walterstown V Navan O'Mahonys 19:00, Ref: Barry Campbell
O'Reilly & Co. Solicitors U-15 Football League - Premier 1 (U-14) - Knockout Stage, Venue: Pirc Tailteann, (Final), St Colmcilles V Donaghmore/Ashbourne 19:30, Ref: Liam O Brien

Thu 07 Jul

MHL
DG Stoves & Fireplaces Minor Hurling League Division 1, Venue: Paddy O'Brien Park, (Round 5), Navan O'Mahonys V St Peter's, Dunboyne 19:00, Ref: TBC
DG Stoves & Fireplaces Minor Hurling League Division 1, Venue: Baconstown, (Round 5), Na Fianna CLG V Trim 19:00, Ref: TBC
DG Stoves & Fireplaces Minor Hurling League Division 1, Venue: Athboy, (Round 5), Clann na nGael V Dunderry 19:00, Ref: TBC
DG Stoves & Fireplaces Minor Hurling League Division 1, Venue: Grangegodden, (Round 5), Loughcrew Gaels/Gaeil Colmcille V Ratoath 19:00, Ref: TBC
DG Stoves & Fireplaces Minor Hurling League Division 2, Venue: Drumree, (Round 5), Drumree V Donaghmore/Ashbourne 19:00, Ref: TBC
DG Stoves & Fireplaces Minor Hurling League Division 2, Venue: Pirc Mhic Eoin Kilberry, (Round 5), The Saints/Bhulf Ton V Kildalkey 19:00, Ref: TBC
DG Stoves & Fireplaces Minor Hurling League Division 2, Venue: Rathmolyon, (Round 5), Boardsmill/Rathmolyon V Kilmessan 19:00, Ref: TBC

Fri 08 Jul

U13HL
RS Awards - U13 Hurling League Roinn C - Knockout Stages, Venue: Killyon, (Final), Killyon V Wolfe Tones 18:30, Ref: TBC

Sun 10 Jul

U13HL
RS Awards - U13 Hurling League Roinn B - Knockout Stages, Venue: Baconstown, (Final), Na Fianna CLG V Donaghmore/Ashbourne 10:00, Ref: TBC
RS Awards - U13 Hurling League Roinn D - Knockout Stages, Venue: Kiltale, (Final), Kiltale V Donaghmore/Ashbourne 18:30, Ref: TBC


Most Read Stories