Keep an eye on today's results from across the club senior football and hurling championships.
Antrim SFC
Creggan Kickhams 3-9 Naomh Eanna 1-8, Dunsilly, 2pm FT
Lamh Dhearg 1-10 St Mary's Aghagallon 0-12, Corrigan Park, 2pm FT
Armagh SFC
Crossmaglen Rangers 0-15 Killeavy 0-13, Athletic Grounds, 5.30pm FT
Cavan SFC
Kingscourt 0-22 Mullahoran 2-15, Kingspan Breffni 4.15pm AET
Crosserlough 2-19 Gowna 3-10, Kingspan Breffni, 6.30pm FT
Clare SFC
Cratloe 0-16 Miltown-Malbay 2-8, Cusack Park, 5pm FT
Dublin SFC
Ballyboden St Enda's 2-16 Raheny 0-16, Parnell Park, 2pm AET
Ballymun Kickhams 1-18 Na Fianna 2-13, Parnell Park, 4.30pm FT
Down SFC
Clonduff 2-11 Mayobridge 0-16, Pairc Esler, 3.30pm FT
Kilcoo 1-11 Burren 0-9, Pairc Esler, 7.45pm FT
Fermanagh SFC
Teemore Shamrocks 2-9 Tempo Maguires 0-13, Kinawley, 4pm FT
Derrygonnelly Harps 0-10 Roslea Shamrocks 0-6, Brewster Park, 7pm FT
Galway SFC
Bhearna 0-13 St Michael's 0-11, Pearse Stadium, 1.30pm FT
Salthill-Knocknacarra 0-16 An Spideal 1-12, Moycullen, 1.30pm FT
Killannin 1-13 Caherlistrane 2-7, Pearse Stadium, 4.30pm FT
Tuam Stars 1-18 Claregalway 1-12, Tuam Stadium, 4.30pm FT
Milltown 1-13 Monivea-Abbey 1-10, Barnaderg, 6pm FT
Kerry SFC
Dr Crokes 1-16 Templenoe 0-11, Fitzgerald Stadium, 2pm FT
Mid Kerry 1-13 Kenmare Shamrocks 1-12, Fitzgerald Stadium, 4pm FT
Leitrim SFC
Aughawillan 2-19 Drumreilly 1-4, Ballinamore, 12pm FT
St Mary's Kiltoghert 2-16 Melvin Gaels 0-12, Pairc Sean MacDiarmada, 1pm FT
Glencar-Manorhamilton 0-12 Ballinamore 1-7, Pairc Sean MacDiarmada, 4.30pm FT
Limerick SFC
St Kieran's 0-15 Galtee Gaels 0-12, Kilmallock, 1pm FT
Fr Casey's 0-17 Adare 0-12, Newcastle West, 2.30pm FT
Louth SFC
Naomh Mairtin 1-13 St Mochta's 1-11, Darver, 1pm FT
Ardee St Mary’s 4-15 Mattock Rangers 0-20, Darver, 3pm FT
St Joseph's 0-13 O’Connell's 0-10, Darver, 5pm FT
St Patrick's 2-14 O'Raghallaigh's 1-10, Darver, 7pm FT
Mayo SFC
Charlestown 1-12 Claremorris 2-8, Ballyhaunis, 1pm FT
Westport 3-18 The Neale 3-8, MacHale Park, 2pm FT
Ballina Stephenites 1-18 Aghamore 0-12, MacHale Park, 4pm FT
Meath SFC
Gaeil Colmcille 2-15 Dunshaughlin 1-15, Walterstown, 3pm FT
St Peter's Dunboyne 4-11 St Colmcille's 1-6, Stamullen, 3pm FT
Skryne 4-13 Nobber 0-12, Seneschalstown, 4pm FT
Ratoath 0-11 Simonstown 0-10, Pairc Tailteann, 4pm FT
Monaghan SFC
Carrickmacross 3-13 Magheracloone 1-15, Inniskeen, 2pm FT
Inniskeen 2-17 Truagh 1-9, Castleblayney, 5pm FT
Roscommon SFC
Padraig Pearses 0-19 Roscommon Gaels 0-9, Ballyforan, 1pm FT
St Brigid's 0-19 Michael Glavey's 1-8, Ballyforan, 4pm FT
Strokestown 0-10 Fuerty 0-8, Enfield, 4pm FT
Clann na nGael 0-14 Western Gaels 1-9, Dr Hyde Park, 5pm FT
Sligo SFC
St Mary's 0-16 Shamrock Gaels 0-6, Markievicz Park, 4pm FT
Drumcliffe Rosses Point 0-13 Eastern Harps 0-7, Scarden, 4pm FT
Tyrone SFC
Dungannon 0-23 Ardboe 2-15, Edendork, 2.30pm AET
Errigal Ciaran 0-12 Dromore 0-11, Pairc Colmcille, 5pm FT
Westmeath SFC
The Downs 1-8 Garrycastle 0-10, TEG Cusack Park, 3.30pm FT
Tyrrellspass 0-11 Coralstown-Kinnegad 0-10, TEG Cusack Park, 6.30pm FT
Wexford SFC
St James' 5-14 Gusserane 3-11, Chadwicks Wexford Park, 6pm FT
Armagh SHC
Middletown 1-17 Keady 0-16, Athletic Grounds, 1.30pm FT
Carlow SHC
Mount Leinster Rangers 3-21 Ballinkillen 0-12, Netwatch Cullen Park, 3pm FT
Derry SHC
Slaughtneil 5-33 Swatragh 0-8, Ballinascreen, 3.30pm FT
Donegal SHC
St Eunan's 3-17 Burt 1-16, Hibernian Park, 3pm FT
Down SHC
Portaferry 3-25 Bredagh 1-17, Portaferry, 2pm FT
Ballygalget 3-13 Ballycran 0-17, Ballygalget, 4pm FT
Galway SHC
Liam Mellows 2-19 Gort 1-21, Kenny Park, 3pm FT
Ahascragh-Fohenagh 2-18 Craughwell 2-17, Kenny Park, 6pm FT
Kilkenny SHC
Bennettsbridge 0-20 Graigue-Ballycallan 1-15, UPMC Nowlan Park, 2pm FT
Erin's Own 2-18 Tullaroan 1-20, UPMC Nowlan Park, 5pm FT
Laois SHC
Rosenallis 2-20 Camross 3-9, MW Hire O'Moore Park, 2pm FT
Rathdowney-Errill 3-30 Castletown 0-9, MW Hire O'Moore Park, 4pm FT
Offaly SHC
St Rynagh's 2-19 Ballinamere 1-18, O'Connor Park, 5pm FT
Sligo SHC
Easkey 5-19 Tourlestrane 0-7, Easkey, 1pm FT
Western Gaels 2-14 Calry St Joseph's 2-11, Hazelwood, 1pm FT
Tipperary SHC
Loughmore-Castleiney 2-21 Clonoulty-Rossmore 0-20, Semple Stadium, 2pm FT
Drom-Inch 4-19 Borris-Ileigh 1-28, Semple Stadium, 6pm AET (Drom-Inch win 3-1 on penalties)
Waterford SHC
Ballygunner 1-23 Passage 0-9, Walsh Park, 2pm FT
Wicklow SHC
Bray Emmets 2-28 Avondale 1-9, Pearse Park, Arklow, 1pm FT
Greystones 3-15 Glenealy 2-12, Aughrim, 1pm FT
St Patrick's 1-12 Kiltegan 0-11, Aughrim, 4pm FT
Tweet