Results

OLDER RESULTS FROM MAY 2000 TO RECENT

Sunday 17 February 

Allianz HL Division 1A round 3
At Nowlan Park
Limerick 2-18 
Kilkenny 0-15
Limerick - N Quaid; T Condon, S Finn, R English; D Byrnes (0-1f), D Morrissey, P O'Loughlin (0-1); R Hanley (0-1); D O'Donovan; K Hayes, S Dowling (1-2), C Boylan (1-1); A Gillane (0-9, 6f), G Mulcahy (0-1), B Murphy (0-2). Subs: T Morrissey for C Boylan, P Casey for B Murphy, P Ryan for G Mulcahy, G Hegarty for R Hanley.
Kilkenny - E Murphy; T Walsh, C Delaney, E Morrissey; P Walsh, P Deegan, P Murphy; C Fogarty, M Keoghan; R Leahy (0-7, 4f), W Walsh, J Maher (0-1); B Ryan (0-2), K Kelly (0-2f), J Donnelly (0-1). Subs: L Blanchfield (0-1) for K Kelly, C Browne for C Fogarty, M Carey for E Morrissey, G Malone (0-1) for J Maher.
Referee - F Horgan.

Allianz HL Division 1A round 3
At Innovate Wexford Park 
Wexford 1-15 
Tipperary 1-14
Wexford - E Martin; D Reck, D Byrne, S Reck; S Murphy, M O'Hanlon, P Foley (0-1); D O'Keeffe (0-3), L Og McGovern; A Nolan (0-1), S Casey (1-1), I Byrne (0-6f); K Foley (0-1), C McDonald, C Dunbar (0-1sl). Subs: L Chin for D Reck, R O'Connor (0-1) for I Byrne, H Kehoe for P Casey.
Tipperary - P Maher; D Maher, J Barry, Padraic Maher; S Kennedy, R Maher (0-1), B Heffernan; R Byrne (0-1), M Breen; J O'Dwyer, N McGrath, Patrick Maher; J Forde (0-2, 1f), S Callanan (1-7, 0-6f), N O'Meara (0-2). Subs: J Morris (0-1) for J O'Dwyer, W Connors for B Heffernan, A Flynn for D Maher, J McGrath for N O'Meara, T Fox for R Byrne.
Referee - C Lyons.

Allianz HL Division 1B round 3
At Pearse Stadium
Galway 0-20 
Dublin 1-11
Galway - F Flannery; J Grealish, R Burke, A Harte (0-1); K Hussey, P Mannion, G McInerney; C Mannion (0-4), S Loftus (0-1); N Burke (0-1), J Canning (0-8), C Whelan (0-1); D Glennon (0-1), S Bleahene (0-2), J Flynn (0-1). Subs: T Monaghan for D Glennon, P Killeen for K Hussey, K Cooney for J Flynn, S Kilduff for S Loftus, J Mannion for S Bleahene.
Dublin - A Nolan; P Smyth, E O'Donnell, C O'Callaghan; C Crummey, S Moran (0-1), S Barrett; D O'Connell, R McBride (0-3); J Malone, J Hetherton (0-1), F Whitely; O O'Rorke, E Dillon (0-2), D Sutcliffe (1-0). Subs: D Treacy (0-3) for F Whitely, L Rushe for J Hetherton, D Burke (0-1) for D O'Connell, D Gray for C O'Callaghan, S Treacy for O O'Rorke.
Referee - J Owens.

Allianz HL Division 2A round 3
At Trim 
Meath 3-16 
London 3-10
Meath - S McGann; G Murphy, S Brennan, S Morris; K Keogan, S Whitty, J Kelly (0-1); A Douglas (0-3), P O'Hanrahan (0-6); D Healy, J Regan (0-4), D Kelly; F Ferguson (2-1), K Keena, S Quigley. Subs: E MacDonnacha (1-1) for S Quigley, J McGowan for S Whitty, C O'Shea for S Morris, C O'Sullivan for F Ferguson, D Regan for P O'Hanrahan.
London - P Buckley; C Hickey, K Reid, C McSweeney; P Muldoon, C Allis (0-2), K Burke; J Kennedy, O Royston; D Nolan, C Nelson (1-1), S Lohan (0-1); B Hickey, A Sheehan (0-4), M O'Dwyer (2-0). Subs: S Lawless (0-1) for D Nolan, F Collins for O Royston, J Lawlor for  C Hickey, D Glynn (0-1) for B Hickey.
Referee - D Hughes.

Allianz HL Division 2A round 3
At Austin Stack Park
Kerry 3-18 
Mayo 0-9
Kerry - J B O'Halloran; J O'Connor, B Murphy, S Weir; P Costello, J Diggins, N O'Mahony; D Collins (1-0), B Barrett (0-1); P Boyle (0-9), J Goulding (1-0), D O'Carroll (1-2); J Conway (0-1), M Boyle (0-1), M Slattery (0-4). Subs: D Goggin for M Boyle, E Murphy for P Costello, T O'Connor for J Goulding, D O'Donoghue for J Conway, G Dooley for M Slattery.
Mayo - G Hogan; C Murray, C Daly, S Mulroy; C Scahill, S Coyne, D Kenny; B Hunt, C Freeman (0-2); A Phillips, S Regan (0-1), P Kiely; S Boland (0-6), B Morley, S Kenny. Subs: E Ryan for A Phillips, D Huane for B Hunt, C Henry for S Mulroy, L Hurley for B Morley, C Higgins for S Kenny.
Referee - T Walsh.

Allianz HL Division 2A round 3
At Corrigan Park  
Westmeath 1-17
Antrim 1-15 
Westmeath - P Carroll; D Egerton, T Doyle, G Greville; A Craig, A Clarke (0-1), P Greville (0-1); C Boyle, S Clavin (0-2); R Greville, K Doyle (0-2), J Boyle; A Devine (1-5), D McNicholas (0-5), D Clinton. Subs: N Mitchell (0-1) for D Clinton, S Power for C Boyle, C Doyle for A Devine, S McGovern for S Clavin.
Antrim - R Elliott; S Rooney, J Dillon, P Duffin; M Donnelly, S McCrory, C McHugh; C McCann (0-1), N McKeague; N Elliott (0-1), J McNaughton (0-11), K Rice (0-1); E O'Neill, K Molloy (1-0), C Clarke. Subs: N McManus (0-1) for C Clarke, J O'Connell for K Rice, E Campbell for P Duffin, D McKinley for N McKeague.
Referee - P Murphy.

Allianz HL Division 2B round 3
At Pairc na hEireann 
Down 1-16
Warwickshire 0-11

Allianz HL Division 2B round 3
At Letterkenny 
Wicklow 2-14
Donegal 0-15 
Wicklow - R Fitzgerald; B Kearney, B Cuddihy, M O'Brien; G Byrne, R Keddy, W Kavanagh (0-1); J Henderson, S Kelly; E McCormick (1-2), D Staunton (0-1), J Doyle; E Donohue (0-4), C Moorehouse (0-3), M Boland. Subs: A O'Brien (0-2) for R Keddy, L Evans (0-1) for M Boland, J O'Neill (1-0) for C Moorehouse, R Byrne for J Doyle, C Breen for B Kearney.
Donegal - P Burns; C McDermott, P Doherty, S Gillespie; G Browne, S McVeigh (0-1), J O'Loughlin; J Boyle, D Cullen (0-2); C Matthewson (0-1), L Henderson (0-10), C O'Grady; C Finn, R McDermott, D Duffy (0-1). Subs: S Anderson for G Browne, C Parke for C O'Grady, O Rooney for C Finn, PJ McCarron for S Anderson.
Referee - L Gordon.

Allianz HL Division 2B round 3
At Newbridge  
Derry 0-21
Kildare 1-16
Derry - S Kelly; C Kelly, S Cassidy, R McCartney; P Kelly, B Og McGilligan, L Hinphey; M McGuigan, N Ferris; T Brady (0-1), C O'Doherty (0-11), A Grant (0-2); N Waldron, S McGuigan (0-2), R Mullan (0-3). Subs: G Bradley (0-1) for N Ferris, J Mullan (0-1) for N Waldron, C Waldron for A Grant, P Cleary for T Brady.
Kildare - P McKenna; C Dervan, J Doran, J Dolan; D Cahill, M Fitzgerald, R Boran; N O Muineachain, R Kelly; P Divilly (0-2), B Byrne (0-10), Conor Dowling (0-1); B Cormack (0-2), Cathal Dowling (1-0), C Smith. Subs: J Gorman (0-1) for Conor Dowling, S Christiansen for D Cahill, P Kennedy for R Kelly.
Referee - S Hynes.

Allianz HL Division 3A round 3
At the Athletic Grounds 
Roscommon 0-18
Armagh 1-11 

Allianz HL Division 3A round 3
At Healy Park 
Monaghan 4-12
Tyrone 2-13
Monaghan - P Bermingham; C Merrick, J Guinan, P McKenna; S Lambe (2-1), E Collins, C McKennap; C Gernon, K Crawley; M Treanor (1-1), P McGahon, P Treanor (1-1); C McNally, T Campbell, F Rafter (0-8). Subs: C Power (0-1) for C McGahon, C Callan for C McNally, S McNally for C Gernon, G Brennan for P McKenna.
Tyrone - C McElhatton; R Devlin, M Winters, J Kerr; S Muldoon, C Kearns, D Begley (0-1); R McKernan (0-1), C McNally; C Lagan, C Cross, T Morgan (0-1); M Mulgrew (0-2), D Casey (1-7), B McGurk (1-1). Subs: D Rafferty for R Devlin, L Devlin for S Muldoon, B Gormley for C Lagan.
Referee - J Connors.

Allianz HL Division 3B round 3
At Pearse Park
Longford 2-18 
Leitrim 0-16
Longford - E Daly; P Corcoran, G Moore, J Casey; B Hanley (0-1), K Murray, P Leonard; P Barden, D Buckley (0-1); S O'Brien, E Naughton (0-4), C Kavanagh (0-4); R Murray (1-0), C Mullane (1-8), J Mulhern. Subs: D Connell for P Leonard, E Tully for J Mulhern, M Devloin for S O'Brien, M O'Donohue for E Naughton.
Leitrim - D Molloy; P Earley, N McLoughlin, D Kelleher; E Moreton, K McDermott (0-2), D McGovern; L Moreton, C O'Donovan (0-3); B Murray (0-3), C Moreton (0-1), K Clerkin; G O'Hagan (0-5), P McWeeney (0-1), S Goldrick. Subs: K McGrath (0-1) for P Earley, C Mallon for D McGovern, A McDermott for K Clerkin, G O'Brien for S Goldrick.
Referee - J Clarke.

Allianz HL Division 3B round 3
At Kent Park 
Sligo 4-19 
Cavan 2-6
Sligo - K Brennan; D Keown, J Weir, T Brennan; G O'Kelly Lynch (0-4), L Reidy, K Banks; R Cox, B Shannon; G Cadden, K Prior (0-2), E Comerford (0-9); J Starr (0-1), K Raymond (3-2), K O'Kennedy (0-1). Subs: N Feehily for D Keown, K Gilmartin (1-0) for G Cadden, T O'Kelly Lynch for E Comerford, R Brennan for K O'Kennedy, C Jordan for T Brennan.
Cavan - D Sheridan; M Moffett, M Hayes, D Brady; R O'Hagan, A Sheridan, C Kelly; P Sheridan, J Sheanon (0-4); D Carney, K Conneely, E Hill; C Carney (0-2), H Briody (2-0), D O'Reilly. Subs: N Neary for R O'Hagan, E Shalvey for E Hill, J Barry for D O'Reilly, J Carney for H Briody.
Referee - A Ferguson.

Sigerson Cup semi-final
At Mallow
UCC 4-9
NUIG 1-15 
UCC - M White; M Flood, K Flahive, G O'Sullivan; J McEntee, B Begley, C Kiely; P Lucey, J Kennedy; P Clifford (0-1), S O'Shea (2-3), C Horgan; C Geaney (1-4), K Spillane, E Courtney (1-1). Subs: D O'Brien for J McEntee, R Buckley for C Horgan, C O hAinifein for C Kiely, G Murphy for K Spillane, R Forde for G O'Sullivan.
NUIG - A Brady; S Brennan, S Mulkerrin, K McDonnell; K Molloy, R Greene, P O'Donnell; P Cooke (0-1), C Darcy; N Mullen (0-1), E Tierney, J Maher (1-0); R Finnerty (0-1), J Robinson (0-3), M Daly (0-7). Subs: O Gallagher (0-1) for P O'Donnell, J Daly (0-1) for R Finnerty, F O Laoi for J Maher, G Canavan for J Robinson (BC), E McGrath for S Brennan.
Referee - D O'Mahony.

 

Saturday 16 February

Allianz HL Division 1A round 3
At Pairc Ui Rinn
Cork 1-20
Clare 0-20
Cork - A Nash; S O'Donoghue, D Cahalane, S McDonnell; C Joyce, T O'Mahony (0-1), D Griffin; C Murphy, B Cooper; D Kearney (0-1), S Harnedy (1-1), C Lehane; J Coughlan (0-1), A Walsh, P Horgan (0-16). Subs: L Meade for C Murphy, A Cadogan for J Coughlan, D Browne for D Griffin.
Clare - K Hogan; R Hayes, D McInerney, J Browne; C Malone, C Cleary, D Fitzgerald; S Golden, C Galvin; P Duggan (0-4), T Kelly (0-6), D Ryan (0-2); I Galvin (0-4), J Conlon (0-4), P Collins. Subs: R Taylor for S Golden, C Guilfoyle for P Duggan, M O'Neill for P Collins, A McCarthy for D Fitzgerald.
Referee - J Ryan.

Allianz HL Division 1B round 3
At O'Moore Park
Laois 3-17
Offaly 2-16
Laois - E Rowland; J Phelan, M Whelan, D Hartnett; J Kelly, R Mullaney, J Cranney; J Lennon (0-1), S Downey; A Dunphy (0-3), E Lyons (0-1), P Purcell; M Kavanagh (0-10), W Dunphy (2-0), S Maher (1-2). Subs: M Dowling for W Dunphy, C Phelan for E Lyons, E Gaughan for A Dunphy, L Burke for J Cranney, P Delaney for S Downey.
Offaly - E Cahill (0-1); B Conneely, N Houlihan, T Spain; A Flynn, P Camon (0-1), E Grogan; S Kinsella, M Egan (0-2); D Egan, P Murphy (0-1), C Egan; K Connolly (0-1), J Bergin (1-7), C Gath (1-0). Subs: S Dooley (0-3) for D Egan, S Dolan for P Murphy, A Treacy for T Spain, P Rigney for E Grogan, K Dunne for S Kinsella.
Referee - A Kelly.

Allianz HL Division 1B round 3
At Fraher Field
Waterford 3-15
Carlow 0-10
Waterford - B Nolan; S McNulty, C Prunty, N Connors; J Henley, M Walsh, A Gleeson; J Barron (0-2), C Dunford (0-1); DJ Foran (0-1), M Kearney (0-1), J Prendergast; T Ryan (1-1), Stephen Bennett (1-8), Shane Bennett (1-0). Subs: C Lyons (0-1) for J Henley, S Ryan for T Ryan, M Harney for C Dunford, S Roche for Shane Bennett.
Carlow - D Jordan; M Doyle, A Corcoran, G Bennett; G Coady, D English, R Coady (0-1); J Kavanagh, J Murphy; J M Nolan, R Smithers, S Murphy; J Doyle, D Murphy (0-2), M Kavanagh (0-4). Subs: E Byrne (0-2) for M Kavanagh, C Nolan (0-1) for J M Nolan, D Byrne for S Murphy, T Joyce for G Bennett, S Whelan for J Murphy.
Referee - J Keenan.

Allianz HL Division 3A round 3
At Abbottstown
Louth 2-12
Lancashire 1-13
Louth - D Connolly; A McCrave, R McKeown (0-1), M Lyons; S Kettle, G Smyth, A Smyth; L Molloy (0-1), F Joyce; C Minogue, D Kettle (0-1), C Deane; D Geoghegan (1-6), S Connelly, G McKeown (0-2). Subs: D Stephenson (1-1) for C Deane, C Deane for C Minogue, S Hoey for A Smyth, J Martin for G McKeown, P Fallon for G Smyth, B Minogue for F Joyce.
Lancashire - P Coates; J Hughes, L Knocker, O McMahon; D Power (0-1), G Jacob, T Lee; S Duncan (0-1), D Maskey; S Hannon (0-1), D Crowley (1-9), JJ Dunphy; T Maher (0-1), E Kelly, S Dunne. Subs: R McAteer for P Coates, S Maloney for J Hughes, D Duffy for E Kelly, E Doyle for S Dunne.
Referee - G McGrath.

All-Ireland club SFC semi-final
At Carrick-on-Shannon
Corofin (Galway) 2-13
Gweedore (Donegal) 1-12
Corofin - B Power; C Silke, K Fitzgerald, L Silke (0-1); D Wall, D McHugh, K Molloy; D Burke (0-1), R Steede; J Leonard (0-2), M Lundy, Michael Farragher; G Sice (1-7), Martin Farragher (1-0), I Burke (0-1). Subs: G Burke (0-1) for D Wall, C Brady for M Lundy (BC), C Cunningham for D McHugh, C McGrath for Martin Farragher, D Canney for G Sice.
Gweedore - C Sweeney; G McFadden, N McGee, C McFadden; N Friel (0-1), O McFadden Ferry, D O Baoill (0-1); E McGee, O MacNiallais (0-2); D McBride, M Carroll, N O Baoill; C Mulligan (0-2), K Cassidy (1-2), E Collum (0-2). Subs: J Carroll (0-2) for N O Baoill, J Boyle for C McFadden.
Referee - M Deegan.

All-Ireland club SFC semi-final
At Semple Stadium
Dr Crokes (Kerry) 0-18
Mullinalaghta (Longford) 2-7
Dr Crokes - S Murphy; J Payne, M Moloney, F Fitzgerald; D O'Leary, G White, S Doolan; J Buckley, D Casey (0-2); M Burns (0-1), G O'Shea (0-1), B Looney (0-1); D Shaw (0-3), K O'Leary (0-4), T Brosnan (0-6). Subs: M Potts for S Doolan, A O'Sullivan for D O'Leary, C Cooper for G O'Shea, E Brosnan for M Burns, J Kiely for T Brosnan.
Mullinalaghta - P Rogers; S Cadam, P Fox, C Brady; F Mulligan, S Mulligan, D McElligott (0-1); D McGivney (0-5), J Keegan; G Rogers (1-0), J McGivney, B Fox (0-1); J Matthews (1-0), R Brady, A McElligott. Subs: M Cunningham for F Mulligan, C McElligott for B Fox.
Referee - S Hurson.

Sigerson Cup semi-final
At Mallow
St Marys 0-10
UCD 0-7 
St Marys - M Reid; L Rafferty (0-1), C Dillon, M Rooney; C Byrne, R McSherry, A Duffy; J Og Burns (0-1), L Devlin; S McConville (0-6), S McGuigan, A Boyle; N Toner, R Coleman (0-2), C McKinney. Subs: C McAllister for A Boyle, R McGrath for S McConville.
UCD - T O'Brien; B Byrne, M Dempsey, P Healy (0-1); M Breen, C O'Shea, C O'Connor (0-1); D Gavin, S Coen; C Meyler, C McCarthy, L Fortune; C O'Callaghan, E O'Carroll (0-3), B McGinn. Subs: B D O'Sullivan (0-1) for M Breen (BC), G Walsh for C Meyler (BC), B O'Seanachain for B McGinn, D Kennedy (0-1) for L Fortune.
Referee - J Bermingham.

 

Thursday 14 February 

Fitzgibbon Cup semi-final
At Cusack Park, Ennis 
Mary Immaculate 1-18 
NUIG 0-18
Mary Immaculate - E Cahill; E Ryan, D Browne, D Prendergast; C Morgan, S Downey, T Grimes; P Hickey, L Meade (0-1); A Gillane (1-12), T Monaghan (0-1), C O'Brien (0-2); M O'Loughlin, C Guilfoyle (0-1), G Cooney (0-1). Subs: R McCormack for M O'Loughlin, S Burke for C O'Brien, B Buckley for G Cooney.
NUIG - S Hennessey; A Greaney, J Fitzpatrick, D Connolly; S Loftus, P Hoban, C Caulfield; S Kennedy (0-1), I Fox; B Concannon (0-2), L Forde (0-1), M Lynch; C Sheedy, C Whelan (0-1), E Niland (0-13). Subs: D Burke for M Lynch, B Corry for A Greaney, S McArdle for I Fox, S Fletcher for S Kennedy.
Referee - J Ryan.

 

Tuesday 12 February 

Fitzgibbon Cup semi-final
At Waterford IT
UCC 2-17 
DCU 0-22
UCC - J Barry; N O'Leary, E Gunning, K Dwyer; C O'Leary (1-5), E Murphy, D Griffin; M Coleman (0-1), C Browne; P O'Loughlin, S Kingston (1-5), S Conway (0-6); M O'Halloran, M Kehoe, C Roche. Subs: E Sheehan for M O'Halloran, D Fitzgibbon for M Kehoe, M Kehoe for E Sheehan, R Donohue for C Roche, S Hayes for M Kehoe, D Lynch for K Dwyer, D Walsh for R Donohue.
DCU - O Foley; P Smyth, E O'Donnell, A Maddock; P Foley, C Delaney, C Crummey (0-1); D Reck (0-1), R McBride (0-1); D Burke (0-1), R O'Connor (0-3), F Whitely; Billy Ryan (0-2), J Bergin (0-10), S Morrissey (0-2). Subs: J Donnelly for D Burke, F McGibb for S Morrissey, K Doyle for Billy Ryan, D Mullen (0-1) for A Maddock, Brian Ryan for K Doyle, Billy Ryan for F McGibb, C Burke for Billy Ryan, D Gray for R O'Connor.
Referee - T Walsh.

 

Sunday 10 February 

Allianz FL Division 1 round 3
At Dr Hyde Park 
Roscommon 1-10 
Tyrone 1-10
Roscommon - D O'Malley; D Murray, C Daly (0-1), E McGrath; C Devaney, C Hussey, R Daly (0-1); T O'Rourke, E Smith; S Killoran (0-2), U Harney (1-1), N Kilroy (0-1); C Cox (0-3), D Smith (0-1), C Cregg. Subs: C Compton for C Cregg, G Patterson for N Kilroy, H Darcy for C Hussey, A Lyons for C Cox.
Tyrone - N Morgan (0-3); R Brennan, R McNamee (0-1), C McLaughlin, T McCann, B McDonnell, M McKernan; B Kennedy, P Hampsey; M Donnelly, N Sludden, P Harte (0-5); D McCurry (0-1), C McShane (1-0), K McGeary. Subs: C Meyler for C McLaughlin, H P McGeary for R McNamee, K Coney for N Sludden, H Loughran for B McDonnell, F Burns for R Brennan.
Referee - N Mooney.

Allianz FL Division 1 round 3
At Inniskeen
Galway 1-9
Monaghan 0-11
Galway - R Lavelle; E Kerin, J Duane (0-1), D Wynne; G O'Donnell, G Bradshaw, J Daly; T Flynn, K Duggan; J Heaney (1-0), P Cooke, S Kelly; A O Laoi (0-1), P Cunningham (0-1), S Walsh (0-5). Subs: D Cummins for P Cunningham, M Daly (0-1) for P Cooke, B McHugh for J Duane, C Darcy for F O Laoi.
Monaghan - R Beggan (0-2); K Duffy, D Wylie, R Wylie; V Corey (0-1), B Kerr, C Walshe; D Hughes (0-2), F Kelly; R McAnespie, J McCarron (0-2), S Carey; D Malone, D Ward, C McManus (0-4). Subs: N McAdam for F Kelly, C McCarthy for J McCarron, D Mone for N McAdam, O Duffy for R McAnespie, D Garland for K Duffy.
Referee - C Reilly.

Allianz FL Division 2 round 3
At Cusack Park 
Clare 3-13
Cork 1-10
Clare - P DeLoughrey; K Harnett, C Brennan, G Kelly; D Ryan (0-1), A Fitzgerald, C O hAinifein (1-0); G Brennan, D Bohannon; C O'Dea, K Sexton, J Malone (0-1); D Tubridy (1-7), D Masterson (0-1), C Finucane (0-2). Subs: P Lillis for D Bohannon, S Collins (0-1) for K Sexton, K Malone (1-0) for P Lillis, A Sweeney for D Masterson, C Murray for C Finucane.
Cork - M White; K O'Donovan, K Flahive, C Dennehy; J Loughrey, S Cronin (0-1), M Taylor (0-2); I Maguire (1-0), R O'Toole; R Deane, L Connolly (0-3), M Collins; M Hurley (0-1), T Clancy, S Sherlock (0-2). Subs: L O'Donovan (0-1) for J Loughrey, A Browne for S Cronin, P Walsh for K O'Donovan, P Kelleher for T Clancy, D Gore for S Sherlock.
Referee - P Neilan.

Allianz FL Division 2 round 3
At Pairc Tailteann 
Meath 2-13 
Armagh 0-13
Meath - A Colgan; S Lavin, C McGill, R Ryan; J McEntee (0-1), D Keogan, N Kane; B Menton, S McEntee (0-1); C O'Sullivan (0-1), D Campion (0-2), B Brennan (0-1); B McMahon, M Newman (1-5), T O'Reilly (0-2). Subs: E Lynch for N Kane, G Reilly for B Brennan, E Devine (1-0) for B McMahon, M Burke for C O'Sullivan, G McCoy for R Ryan.
Armagh - B Hughes; C Mackin, A McKay, R Kennedy; A Forker, J Morgan, G McCabe; S Sheridan (0-1), N Grimley; J Hall, R McShane (0-1), M Shields; R O'Neill (0-5), S Campbell (0-2), R Grugan (0-4). Subs: J McElroy for S Campbell, J Og Burns for J Hall, P Hughes for R Kennedy, A Nugent for C McShane.
Referee - R Hickey.

Allianz FL Division 2 round 3
At Semple Stadium 
Tipperary 3-9
Donegal 0-13
Tipperary - M O'Reilly; A Campbell, J Meagher, E Moloney; K Fahey, D Brennan, J Feehan; S O'Brien (1-1), J Kennedy; P Austin (0-2), L Casey (1-1), B Fox (0-2); K O'Halloran, C Sweeney (0-2), L McGrath (1-0). Subs: L Boland (0-1) for L Casey, C O'Shaughnessy for J Feehan, C Kennedy for J Kennedy, D O'Meara for B Fox, P Codd for K Fahey.
Donegal - S Patton; S McMenamin, B McCole, E Ban Gallagher; C Ward, T McCleneghan, R McHugh; H McFadden, M Langan (0-3); N O'Donnell (0-1), C Thompson (0-4), C McGonagle; O Gallen (0-3), J McGee, J Brennan (0-2). Subs: L McLoone for J McGee, M McElhinney for O Gallen, E McHugh for T McCleneghan, P Brennan for S McMenamin.
Referee - B Cawley.

Allianz FL Division 3 round 3
At Netwatch Cullen Park 
Longford 1-11
Carlow 0-9 
Longford - P Collum; D Quinn, A Farrell, B Farrell; C P Smyth (0-2), B McKeon, D Mimnagh (0-1); D Gallagher (0-3), M Quinn; S Donohoe; N Rabbitte (0-1), M Hughes; P Hanley, L Connerton (0-2), P Lynn. Subs: J Hagan (0-1) for P Lynn, C Berry (1-1) for N Rabbitte, D Doherty for S Donohoe.
Carlow - R Molloy; C Crowley, S Redmond, B J Molloy; J Morrissey (0-1), E Ruth, C Lawlor; B Murphy, S Murphy; S Gannon (0-1), D Foley (0-2), S Clarke; D Walshe, D O'Brien (0-2), D St Ledger. Subs: P Broderick (0-3) for D Walshe, B Kavanagh for S Clarke.
Referee - N Cullen.

Allianz FL Division 3 round 3
At O'Connor Park 
Louth 2-10
Offaly 2-8 
Louth - F Sheeky; F Donohoe, E Carolan, J Craven; A Williams, B Duffy, J Clutterbuck; T Durnin (0-2), C Early; C Brannigan, C Downey (1-0), C McKeever; A McDonnell, S Mulroy (0-6), D Byrne. Subs: E Duffy (0-1) for A McDonnell, J McEneaney for C Downey, R Nally for D Byrne, J Califf for C Brannigan, R Moore (0-1) for C McKeever. Offaly (1-0og).
Offaly - P Dunican; D Hogan, E Rigney, D Dempsey; J O'Connor, P McConway, C Donohue; C Mangan, J Moloney; S Horan (1-0), P Cunningham (0-2), N Darby (0-1); B Allen (0-4), A Sullivan (1-0), R McNamee (0-1). Subs: N McNamee for R McNamee, E Carroll for C Donohue, D Molloy for C Mangan, A Leavy for J Moloney.
Referee - J Bermingham.

Allianz FL Division 3 round 3
O'Moore Park 
Laois 2-18 
Sligo 2-10
Laois - G Brody; D Seale, S Nerney, G Dillon; M Scully, S Attride (1-0), C Begley; K Meaney, J O'Loughlin; D O'Reilly (0-1), D Kingston (1-3), C Boyle (0-1); P Cahillane (0-2), E O'Carroll (0-8), M Barry (0-1). Subs: R Tyrrell for K Meaney, S O'Flynn for C Boyle, E Lowry for M Barry, C Murphy (0-2) for E O'Carroll, R Munnelly for P Cahillane.
Sligo - A Devaney (0-2); N Mullen, P Laffey, J Carr; L Nicholson, P McNamara, G O'Kelly Lynch; P Kilcoyne, A McIntyre; L Gaughan (0-3), S Carrabine, C Henry; A Marren (0-4), P O'Connor, N Murphy. Subs: B O'Gorman (2-1) for N Murphy, N Ewing for C Henry, A McLoughlin for S Carrabine, D Cummins for L Nicholson.
Referee - F Smyth.

Allianz FL Division 4 round 3
At Fraher Field
Derry 2-12
Waterford 1-8 
Derry - T Mallon; P McNeill (1-0), B Rogers, N Keenan; K McKaigue (0-1), M McEvoy, E McGill; C McKaigue, C McFaul; P Cassidy, C Bradley (0-3), J Rocks; S McGuigan (1-3), E Bradley (0-2), N Toner (0-1). Subs: C McAtamney (0-1) for M McEvoy, E Lynn (0-1) for E Bradley, P Coney for C Bradley, C Mulholland for N Keenan.
Waterford - A Beresford; A Trihy, R O Ceallaigh, J McGrath; S O'Donovan, S Ryan, B Looby; S Aherne, T Prendergast; J Mullaney (0-1), C Murray (0-2), M Curry; F O Cuirrin (0-1), J Curry (0-2), S Whelan Barrett (1-1). Subs: K Power for T Prendergast, J Gleeson (0-1) for F O Cuirrin, D Fitzgerald for A Trihy, D Hallahan for J Gleeson.
Referee - S Mulhare.

Allianz FL Division 4 round 3
At Pairc Sean MacDiarmada 
Leitrim 0-14 
Antrim 1-10
Leitrim - D McKiernan; M McWeeney, P Maguire, A Flynn; S Quinn, M Plunkett (0-1), R Mulvey (0-1); S Moran, P Dolan; S McWeeney, D Flynn (0-3), J Heslin (0-1); D Moran, E Sweeney, R O'Rourke (0-5). Subs: D Rooney (0-3) for J Heslin, G Plunkett for D Moran, E Mulligan for E Sweeney, S Flanagan for P Dolan.
Antrim - P Nugent; P McCormick, R Johnston, P Gallagher; N Delargy, M McCarry, D Lynch; M Sweeney, M Johnston; K Quinn, S Beatty, P McBride (0-2); C Duffin (0-1), M Fitzpatrick (0-2), R Murray (1-5). Subs: C Hamill for P McCormick, O McKeown for S Beatty, E McCabe for C Duffin, R McCann for K Quinn.
Referee - B Judge.

Allianz FL Division 4 round 3
At McGovern Park 
London 2-10
Wexford 0-8
London - G McEvoy; P Butler, M Clarke, M Moynihan; D Carrabine, A McGarvey, R Jones; R Forde, L Gavaghan (0-6); B Tully, M Gottsche, R Kearney; C Doran (0-1), D Dunne (0-1), K Butler (1-2). Subs: A Hanlon for R Forde, E Flanagan for R Jones, L Gallagher for B Tully, C Houlihan (1-0) for C Doran.
Wexford - M Doyle; M Furlong, G Sheehan, C Carty; B Malone (0-1), S Doyle, M O'Connor; D Waters, N Hughes; K O'Grady (0-1), J Bealin (0-5), C Devitt; B O'Connor, C Devereux, J Tubritt (0-1). Subs: D Shannon for B O'Connor, R Frayne for K O'Grady, M O'Regan for D Shannon.
Referee - S Mulvihill.

Allianz FL Division 4 round 3
At Aughrim
Wicklow 2-8
Limerick 1-6 
Wicklow - M Jackson (0-1); O Manning, R O'Brien, J Snell; D Devereux, S Mooney, D Fitzgerald; P O'Toole, D Healy (0-1); M Fitzsimons, M Kenny, T Smith (1-1); C O'Brien (1-2), S Duffy (0-3), P O'Connor. Subs: P McLoughlin for M Fitzsimons, D Keane for P O'Connor, C Heal for T Smith, E Murtagh for S Duffy, F O'Brien for C O'Brien.
Limerick - D O'Sullivan; S O'Dea, G Noonan, P Maher; C McSweeney (0-2), I Corbett, C Fahy; D Treacy, T Childs; P Nash, J Lee (0-1), B Donovan; S McSweeney (0-3), P Begley, S O'Carroll (1-0). Subs: S Keeley for T Childs, M Fitzgibbon for P Nash, A Enright for B Donovan, M Donovan for P Maher, K Daly for J Lee.
Referee - D Murnane.

Allianz HL Division 3B round 2
At Brewster Park 
Longford 1-16
Fermanagh 2-7 
Longford - C Gallagher; P Corcoran, B Hanley, C McLoughlin; P Leonard, K Murray, J Casey; D Buckley (0-1), P Barden; J Mulhern, E Naughton (0-1), S O'Brien; C Kavanagh (0-5), C Mullane (1-8), R Murray (0-1). Subs: M O'Donoghue for S O'Brien, D Connell for P Barden, M Devlin for P Leonard, A Sorohan for D Buckley, E Tully for J Mulhern.
Fermanagh - M Curry; Ciaran Duffy, R Porteous, D Russell; C Rafferty, T Cleary, F McBrien (0-1); C McShea (0-1), R Bogue (0-2); J Duffy (0-2), N Timoney (0-1), S Curran (1-0); B McPhillips, J P McGarry, Caolan Duffy. Subs: D McGarry for B McPhillips, O O'Connor for C Rafferty, A McShea for Caolan Duffy, J Tormey (1-0) for C McShea.
Referee - D Connors.

All-Ireland club IHC fnal
At Croke Park
Oranmore-Maree (Galway) 2-18
Charleville (Cork) 1-15 
Oranmore-Maree - R McInerney; S Bannon, S Geoghegan, A Bannon; M Hannify, G McInerney (0-1), L Keane; N Geoghegan, R Maher; M Quinn, A Burke (0-2), N Burke (1-11); R Malone, P Keane (0-1), S McInerney (1-2). Subs: E Burke (0-1) for M Quinn, N Qualter for L Keane, S Dunne for N Geoghegan.
Charleville - C Collins; D Butler, J Meade, F Cagney; A Dennehy, J Buckley, C Carroll; J O'Callaghan, K O'Connor (0-1); D Casey, D Fitzgibbon (0-10), J Doyle (0-1); C Buckley (0-1), D O'Flynn (0-1), A Cagney (1-1). Sub: T Hawe for K O'Connor.
Referee - C Canning.

All-Ireland club JHC final
At Croke Park 
Dunnamaggin (Kilkenny) 1-17
Castleblayney (Monaghan) 1-13 
Dunnamaggin - S O'Neill; M Heffernan, N Hickey, V Costello; M Cody, W Phelan, A Fitzpatrick; D Fitzpatrick (0-1), E Kearney (0-1); T Maher (0-7), J Fitzpatrick (1-3), D O'Keefe (0-1); R Coffey (0-2), R Cody (0-2), A Fitzpatrick. Subs: J Brett for M Heffernan, I Walsh for A Fitzpatrick.
Castleblayney - P Collins; E Leonard, J McHugh, C Merrick; A Kenny, P Treanor, C McNally (0-1); B Flanagan, P Finnegan; B McGuigan (1-1), M Treanor, H Byrne (0-2); F Rafter (0-9), C Callan, P Malone. Sub: F Finnegan for P Malone.
Referee - L Gordon.

 

Saturday 9 February

Allianz FL Division 1 round 3
At Austin Stack Park
Kerry 1-18
Dublin 2-14
Kerry - S Ryan; P Crowley (0-1), J Sherwood (0-1), B O Beaglaioch; T Morley, P Murphy, T O'Sullivan (0-1); J Barry, A Spillane; D O'Connor, S O'Shea (0-8), D Moynihan (0-2); P Geaney (0-2), G O'Brien (0-1), S O'Brien (1-1). Subs: T Walsh (0-1) for D O'Connor, M Griffin for A Spillane, G Crowley for P Geaney, D Moran for T Morley, M Geaney for G O'Brien.
Dublin - E Comerford, M Fitzsimons, E Murchan, J Small; E Lowndes, J Cooper, J McCarthy (0-3); B Fenton (0-1), D Gavin (0-1); B Howard, C O'Callaghan (1-0), N Scully; D Rock (0-5), C Costello (0-2), P Mannion (1-2). Subs: P Andrews for E Lowndes, J McCaffrey for J Cooper, M D Macauley for D Gavin, K McManamon for D Rock, P Flynn for N Scully.
Referee - M Deegan.

Allianz FL Division 1 round 3
At MacHale Park
Mayo 1-13
Cavan 0-11
Mayo - D Clarke; S Coen, G Cafferkey, K Higgins; L Keegan (0-1), M Plunkett, P Durcan; D O'Connor (0-1), M Ruane; F McDonagh (0-1), A O'Shea (0-1), J Doherty (0-3); E Regan (1-2), A Moran (0-2), C Moran. Subs: B Reape (0-1) for C Moran, D Vaughan (0-1) for M Ruane, K McLoughlin for F McDonagh, J McCormack for S Coen, C Treacy for A Moran.
Cavan - R Galligan (0-1); J McLoughlin, P Faulkner, K Clarke; C Rehill (0-2), D McVeety (0-2), C Brady; P Graham, T Galligan; M Reilly (0-1), J Brady (0-3), N Murray (0-1); S Murray, C Madden, C Mackey. Subs: C Moynagh (0-1) for T Galligan, P Smith for N Murray, N Clerkin for C Mackey, N McKiernan for C Madden, O Pierson for J Brady.
Referee - A Nolan.

Allianz FL Division 2 round 3
At Brewster Park
Fermanagh 0-8
Kildare 0-6
Fermanagh - T Treacy; J Cassidy, L Cullen, K Connor; C Cullen, J McMahon, C Corrigan; E Donnelly (0-1), R Jones (0-1); R Lyons (0-2), D McCusker, A Breen; D Teague, C Jones (0-1), S Quigley (0-3). Subs: T Clarke for E Donnelly, P McCusker for D Teague, E McHugh for K Connor, S McGullion for T Clarke.
Kildare - M Donnellan; M Dempsey, M O'Grady, D Hyland; J Murray, E Doyle, K Cribbin; K Feely, A Masterson; D Slattery, F Conway (0-2), C Hartley; A Tyrrell (0-2), B McCormack, N Flynn (0-2). Subs: J Hyland for C Hartley, C O'Donoghue for A Tyrrell, F Dowling for F Conway, T Moolick for K Cribbin, P Nash for D Slattery.
Referee - M McNally.

Allianz FL Division 3 round 3
At Pairc Esler
Down 0-10
Westmeath 0-9
Down - R Burns; D O'Hagan, R Wells, G Collins; S Fegan, C Flanagan, J Flynn; C Mooney, C Poland (0-1); C Francis, P Devlin, K McKernan (0-1); R Johnston (0-3), P Havern, D O'Hare (0-4). Subs: D Guinness for C Francis, C Harrision for P Devlin, C McGrady for J Flynn, C Maginn for S Fegan, J Johnston (0-1) for C Harrison.
Westmeath - E Carberry; J Dolan (0-1), R Wallace, B Sayeh (0-1); N Mulligan, F Boyle, K Daly; D Corroon, S Duncan (0-2); J Gonoud, K Martin, R O'Toole (0-1); L Loughlin (0-1), T McDaniels, G Egan (0-3). Subs: C McCormack for T McDaniels, F Coyne for S Duncan, D Lynch for F Boyle, J Halligan for D Corroon.
Referee - D Gough.

All-Ireland club IFC final
At Croke Park
Kilcummin (Kerry) 5-13
Naomh Eanna (Antrim) 2-9
Kilcummin - B Kealy; S O'Leary, D Maher, D Moynihan; P Casey, C O'Leary, W Maher; K Murphy (1-1), K Gorman; S McSweeney, G O'Leary (0-2), P Nagle; N Duggan (0-1), K McCarthy (3-7), M Keane (1-0). Subs: J McCarthy (0-1) for P Nagle, D O'Leary for W Maher, I Devane (0-1) for N Duggan, D O'Leary for G O'Leary, K Teehan for K Murphy, M O'Shea for M Keane.
Naomh Eanna - P Flood; K Jennings, D Gault, M McNamee; C Lyttle, J McAuley, C McAuley; P Curran, J Maskey; P Healy, R Scott (1-2), K Healy; E Gibson, O Eastwood (0-7), E Nagle (1-0). Subs: C O'Neill for P Curran, M Morgan for P Flood, C Thompson for C McAuley, C Eastwood for D Gault, N McKeown for E Gibson, R Kennedy for R Scott, D Walsh for K Healy.
Referee - J Molloy.

All-Ireland club JFC final
At Croke Park
Beaufort (Kerry) 3-17
Easkey (Sligo) 0-5
Beaufort - M Moriarty; M J O'Connor, G Hartnett, S Kelliher; J O'Sullivan, M Breen, J Kissane; N Breen (0-1), R Murphy; P Doona (0-1), L Carey (1-5), F Hallissey (0-5); D Healy (0-2), C Kennedy (1-1), R Ferris (1-1). Subs: C O'Connor for J Kissane, D Coffey for D Healy, J O'Reilly for J O'Sullivan, P O'Sullivan for N Breen, N O'Connor (0-1) for R Ferris, I McGillycuddy for M Breen.
Easkey - S Kilgannon; I Barrett, N McGuire, J Feeney; E Moylan, R McHugh, J Lindsay; E Mullen (0-1), M Gordon; D Sloyan, J McHugh (0-1), E Healy; A Kilcullen, R McKenna, K Duffy (0-1). Subs: B Feeney for J Lindsay, B McGrath for A Kilcullen, J Scott (0-1) for E Moylan, J Conway (0-1) for R McKenna, H Gilroy for D Sloyan, J Dunphy for E Healy.
Referee - P Faloon.

All-Ireland club SHC semi-final
At Semple Stadium
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 1-15
Ballygunner (Waterford) 0-13
Ballyhale Shamrocks - D Mason; D Mullen, J Holden, B Butler; E Shefflin (0-1), M Fennelly, R Reid; R Corcoran, P Mullen (0-2); A Mullen (0-2), TJ Reid (0-4), B Cody; E Reid (0-2), C Fennelly, E Cody (1-4). Subs: C Phelan for B Butler, M Aylward for B Cody, C Walsh for C Phelan, J Cuddihy for E Reid, G Butler for R Corcoran.
Ballygunner - S O'Keeffe; E Hayden, B Coughlan, I Kenny; W Hutchinson, Philip Mahony, H Barnes; B O'Keeffe, S O'Sullivan; P Hogan (0-1), Pauric Mahony (0-10), M Mahony; C Power, T O'Sullivan, B O'Sullivan (0-2). Subs: D O'Sullivan for E Hayden, B O'Sullivan for T O'Sullivan, JJ Hutchinson for B O'Keeffe.
Referee - C Lyons.

All-Ireland club SHC semi-final
At Parnell Park
St Thomas (Galway) 0-18
Cushendall (Antrim) 2-11
St Thomas - G Murray; D Sherry (0-1), C Burke, C Mahoney; D Cooney, S Cooney (0-1), F Burke; J Regan (0-2), D Burke; C Cooney (0-1), D Burke (0-6), B Burke (0-2); E Burke (0-3), B Farrell, K Burke (0-1). Subs: D McGlynn (0-1) for K Burke, S Skehill for B Farrell.
Cushendall - E Gillan; S Delargy, M Burke, D Kearney; E Campbell (0-1), A Graffin, P Burke; F McCambridge (1-1), N McManus (1-6); R McCambridge, E McKillop, D McNaughton; P McGill (0-2), S McAfee (0-1), A Delargy. Subs: C Carson for R McCambridge, S Walsh for S Delargy.
Referee - P O'Dwyer.

 

Thursday 7 February

Fitzgibbon Cup quarter-final
At the DCU Sportsgrounds
DCU 2-19
DIT 0-12
DCU - O Foley; P Smyth, E O'Donnell, J Curran; P Foley, C Delaney, C Crummey; D Reck (0-1), R McBride (0-1); D Burke (1-0), K Doyle (0-2), F Whitely (0-1); J Bergin (0-8), P Curran, S Morrissey (1-1). Subs: B Ryan for P Curran, A Maddock for J Curran, R O'Connor (0-2) for K Doyle, J Donnelly (0-2) for S Morrissey, F McGibb (0-1) for R McBride.
DIT - J Treacy; D Egerton, S Brennan, S McClelland; D Keogh, D Kelly, C Ryan; P Maher, A Clarke (0-1); N Walsh (0-1), L Blanchfield (0-1), G Whelan; B Quinn, E Dunne (0-7), E Dillon (0-2). Subs: B McHugh for S McClelland, J McGuirk for B Quinn, Q Saunders for N Walsh.
Referee - S Stack.

Fitzgibbon Cup quarter-final
At the Mardyke
UCC 3-19
IT Carlow 1-11
UCC - J Barry; K Dwyer, E Gunning, N O'Leary; C O'Leary (0-4), P O'Loughlin, D Griffin (0-1); E Murphy, M Coleman (0-1); C Roche, C Browne, R Donohoe; S Conway (0-6), S Kingston (1-2), M Kehoe (2-3). Subs: R O'Flynn (0-2) for R Donohoe, E Sheehan for C Roche, D Lynch for E Murphy, D Walsh for S Kingston, J O'Sullivan for M Coleman.
IT Carlow - E Rowland (0-1); R Mullaney (0-1), R Brown, S Reck; M Redmond (0-1), J Cleere, M Harney; T Nolan, R Leahy (1-1); C Dunbar (0-2), S Downey, C Dunford; S Casey (0-5), C Nolan, M Dowling. Subs: S Bergin for M Dowling, C Langton for R Brown.
Referee - F Horgan.

Fitzgibbon Cup quarter-final
At Mary I Grounds
Mary Immaculate 2-20
Cork IT 0-12
Mary Immaculate - E Cahill; S Downey, D Prendergast, C Morgan; E Ryan, D Browne, T Grimes (0-1); L Meade (1-1), P Hickey (0-1); C Guilfoyle (0-1), A Gillane (0-9), C O'Brien (0-1); G Cooney (1-1), T Monaghan (0-4), M O'Loughlin (0-1). Subs: B Buckley for E Ryan, S Burke for M O'Loughlin, E Kelly for G Cooney, S Farrell for C O'Brien.
Cork IT - P Collins; D Fanning, E Healy, K Galvin; D Harrington, E Heffernan, C Prunty; D Noonan, J Good; S Cummins (0-2), R Walsh (0-1), B Everard (0-1); J Beausang (0-6), A Coffey (0-1), J Cooper. Subs: W Hurley (0-1) for J Cooper, K Duggan for J Good, J Elsted for R Walsh.
Referee - T Walsh.

Fitzgibbon Cup quarter-final
At LIT
NUIG 1-15
Limerick IT 2-10
NUIG - S Hennessy; S Kennedy, J Fitzpatrick, D Connolly; C Caulfield, P Hoban, A Greaney; S Loftus (0-1), I Fox; B Concannon (0-3), M Lynch, L Forde; C Sheedy (1-1), C Whelan (0-1), E Niland (0-9). Subs: S Fletcher for L Forde, B Corry for C Sheedy, S McArdle for C Caulfield.
Limerick IT - K Nugent; P Delaney, J McCarthy, D Moran; D Byrnes, S Ryan, R Byrnes (1-2); D Dempsey (0-1), E Boyce; P Duggan (0-3), B Fanning, R Doody; P Casey (1-3), O Kelly, D Reidy. Subs: O O'Reilly for R Doody, C Cooney for P Delaney, J Conway (0-1) for B Fanning, R Murphy for D Moran.
Referee - J Ryan.

 

Wednesday 6 February

Sigerson Cup quarter-final
At Belfield
UCD 2-16
DCU 1-9
UCD - T O'Brien; B Byrne, M Dempsey, M O'Connor; C O'Connor (1-0), C O'Shea, L Silke; D Gavin (0-4), S Coen; C Meyler, C McCarthy (0-1), L Fortune; C O'Callaghan (0-2), E O'Carroll (1-8), B McGinn (0-1). Subs: B O Seanachain for C Meyler, F Clifford for B McGinn, D Kennedy for L Fortune, B D O'Sullivan for L Silke, F Connolly for M O'Connor.
DCU - E Comerford; C Morrison, B McCole, J Bambrick; S Akram, C McManus, D Reynolds; T Galligan (0-1), M Ruane (0-1); D Rooney, L Towey, P Smith; M Bannigan (0-1), B Reape (0-4), D Garland (1-2). Subs: S Bugler for P Smith, J Morrissey for S Akram, S Smith for D Rooney, M Corcoran for L Towey.
Referee - B Cawley.

Sigerson Cup quarter-final
Abbotstown
NUIG 1-8
UU 1-7
NUIG - A Brady; S Brennan (0-1), S Mulkerrin, K McDonnell; K Molloy (1-0), R Greene, P O'Donnell; P Cooke (0-4), C Darcy; N Mullen, E Tierney (0-1), J Maher; R Finnerty (0-1), J Robinson (0-1), O Gallagher. Subs: G Canavan for O Gallagher, E McGrath for P O'Donnell.
UU - B Gallen; E Ban Gallagher, M McKernan (0-1), K McKaigue; P Durcan (0-3), M McEvoy, G McKinless; B Kennedy (1-0), B McDonnell; C Doherty (0-1), J Doherty, D Gallagher; L Brennan (0-2), T O'Brien, R McHugh. Subs: F Burns for B Kennedy, D Kerr for T O'Brien, N Donnelly for J Doherty, J Duffy for D Gallagher, L Harney for C Doherty.
Referee - A Nolan.

Sigerson Cup quarter-final
At the Mardyke
UCC 4-21
IT Carlow 0-5
UCC - M White; L O'Donovan, K Flahive, G O'Sullivan; J McEntee, B O Beaglaoich, C Kiely (0-3); P Lucey, J Kennedy; P Clifford (1-5), S O'Shea (0-7), C Horgan; G Murphy (1-1), C Geaney (1-4), E Courtney (1-1). Subs: J Naughton for G Murphy (BC), K Ryan for K Flahive, R Forde for J McEntee, R Buckley for C Kiely, C O Hanafin for J Kennedy, M Flood for S O'Shea.
IT Carlow - D Campbell; J Mitchell, R Hitchcock, J Casey; C O'Toole, E Buggie, D O'Sullivan (0-1); T Griffin, S Ryan; N Doyle, J Walsh, S Maughan; N Gately (0-1), M Hurley (0-3), D Whelan. Subs: P O'Toole for T Griffin, D McKenna for S Ryan, S Crowley for M Hurley, K Healy for S Maughan.
Referee - J Griffin.

Sigerson Cup quarter-final
At DkIT
St Marys 0-15
Maynooth University 0-13
St Marys - M Reid; L Rafferty (0-1), C Dillon, M Rooney; C Byrne (0-2), R McCusker, A Duffy; J Og Burns (0-1), L Devlin (0-1); S McConville (0-3), S McGuigan (0-5), A Boyle; N Toner (0-1), R Coleman (0-1), C McKinney. Subs: R McSherry for C McKinney, D McKinless for M Rooney.
Maynooth University - N Carrie; N O'Sullivan, J Kelly, M Hyland; D Courtney, J Gibbons (0-1), E Moloney; E Devine, D Lyons; R O Giollain, N O'Donnell, S Comerford; S O'Hanlon (0-3), P Fogarty (0-6), J Hyland (0-2). Subs: P Brophy (0-1) for D Lyons, K O'Callaghan for S Comerford, D Malone for E Devine, K Barrett for R O Giollain.
Referee - K Fallon.

 

Sunday 3 February

Allianz FL Division 1 round 2
At Kingspan Breffni
Kerry 0-16
Cavan 0-13
Kerry - S Ryan; P Crowley, J Sherwood, B O Beaglaioch; T Morley, P Murphy, T O'Sullivan; J Barry, A Spillane; D O'Connor, S O'Shea (0-12), J Lyne; K Spillane, P Geaney (0-2), S O'Brien (0-1). Subs: D Moynihan for K Spillane, T Walsh for J Lyne, M Griffin (0-1) for D O'Connor, M Geaney for P Crowley, D Moran for S O'Brien.
Cavan - R Galligan (0-1); J McLoughlin, P Faulkner, C Mackey; N Murray (0-1), C Brady (0-2), C Rehill (0-1); P Graham, K Clarke; P Smith, D McVeety (0-1), M Reilly (0-3); J Brady (0-1), T Galligan, C Madden (0-3). Subs: L Fortune for D McVeety, S Smith for J Brady, S Murray for C Brady, M Argue for P Graham, K Tierney for C Mackey.
Referee - F Kelly.

Allianz FL Division 1 round 2
At Dr Hyde Park
Roscommon 1-12
Monaghan 0-13
Roscommon - D O'Malley (0-1); D Murray, C Daly, E McGrath; C Hussey, N Daly (0-1), R Daly (0-1); T O'Rourke, E Smith (1-1); S Killoran, U Harney (0-1), N Kilroy (0-2); C Cox (0-5), C Compton, C Cregg. Subs: C Lennon for C Compton, C Devaney for C Cregg.
Monaghan - R Beggan (0-2); K Duffy, C Boyle, R Wylie; D Ward (0-2), B Kerr, C Walshe; D Hughes, F Kelly (0-1); S Carey, J McCarron (0-2), G Doogan; C McCarthy (0-1), D Malone (0-1), M Bannigan. Subs: D Wylie for C Boyle, C McManus (0-4) for M Bannigan, R McAnespie for G Doogan, K O'Connell for S Carey, S O'Hanlon for C McCarthy.
Referee - S Hurson.

Allianz FL Division 1 round 2
At Healy Park
Mayo 2-13
Tyrone 0-10
Mayo - R Hennelly (0-2); S Coen, B Harrison, K Higgins (1-0); P Durcan (0-1), M Plunkett, L Keegan; D O'Connor, D Vaughan; F McDonagh (1-3), A O'Shea, C Treacy (0-2); A Moran (0-2), B Reape, J Doherty (0-3). Subs: C Diskin for B Reape, K McLoughlin for A Moran, D Drake for S Coen, M Ruane for C Treacy.
Tyrone - N Morgan (0-1); M McKernan, R McNamee, H P McGeary; T McCann, R Brennan, M Donnelly (0-1); B Kennedy, D McClure; P Harte (0-3), N Sludden, K McGeary; D McCurry (0-2), F Burns, L Brennan (0-2). Subs: C Grugan (0-1) for D McClure, P Hampsey for H P McGeary, K Coney for F Burns, C McCann for D McCurry, C Meyler for K McGeary.
Referee - J McQuillan.

Allianz FL Division 2 round 2
At Páirc Ui Chaoimh
Kildare 1-10
Cork 0-10
Kildare - M Donnellan; M Dempsey, M O'Grady, D Hyland; J Murray, E Doyle, K Cribbin; K Feely (1-1), F Dowling (0-1); C Hartley, F Conway, D Slattery; A Tyrrell (0-2), B McCormack (0-2), J Hyland (0-1). Subs: A Masterson for C Hartley, N Flynn (0-3) for F Dowling, C O'Donoghue for J Murray, E O'Flaherty for A Tyrrell, J Gibbons for J Hyland.
Cork - M White; K O'Donovan, K Flahive, C Dennehy; J Loughrey, S Cronin, M Taylor; I Maguire, R O'Toole; T Clancy, E McSweeney, M Collins (0-1); M Hurley (0-5), R Deane (0-1), L Connolly (0-2). Subs: P Kerrigan for E McSweeney, S White (0-1) for R O'Toole, L O'Donovan for J Loughrey, B Hurley for L Connolly, K O'Hanlon for T Clancy.
Referee - S Lonergan.

Allianz FL Division 2 round 2
At Semple Stadium
Tipperary 2-5
Fermanagh 2-5
Tipperary - E Comerford; A Campbell, J Meagher, E Moloney; K Fahey (0-1), D Brennan, J Feehan; S O'Brien, L Casey (0-1); L Boland, L McGrath (0-1), B Fox (2-0); P Austin (0-1), C Sweeney (0-1), J Kennedy. Subs: C Kennedy for E Moloney, K O'Halloran for L Boland, D O'Meara for P Austin, M O'Reilly for E Comerford, P Codd for J Feehan.
Fermanagh - T Treacy; J Cassidy, T Daly, L Cullen; K Connor, D McCusker, J McMahon; E Donnelly, R Jones (0-1); S McGullion, C Jones (1-0), A Breen; D Teague, S Quigley (1-3), C Corrigan (0-1). Subs: P McCusker for S McGullion, R Lyons for T Daly, G Jones for D Teague, U Kelm for D McCusker, D McGurn for J McMahon.
Referee - R Hickey.

Allianz FL Division 2 round 2
At Pairc Esler
Armagh 1-13
Clare 2-10
Armagh - B Hughes; A McKay, J Morgan, M Shields; C Mackin (0-1), G McCabe (1-1), A Forker; S Sheridan, N Grimley (0-3); J Hall (0-2), R Grugan (0-1), C Vernon (0-1); J Clarke, R O'Neill (0-3), S Campbell. Subs: J McElroy (0-1) for S Campbell, R McShane for C Vernon, J Duffy for M Shields, R McQuillan for J Hall.
Clare - P DeLoughrey; K Harnett, C Brennan, G Kelly (0-1); C O'Dea, D Ryan, D Masterson (0-1); G Brennan, C O'Connor; C O hAinifein, J Malone, D Coughlan; K Malone (0-1), K Sexton, D Tubridy (1-7). Subs: G Cooney for D Coughlan, E Collins for D Masterson, D Bohannan for K Malone, G O'Brien for J Malone, C Murray for K Sexton. Armagh (1-0og).
Referee - C Reilly.

Allianz FL Division 3 round 2
At Pearse Park
Longford 1-6
Offaly 0-9
Longford - P Collum; D Quinn, A Farrell, B O'Farrell; C P Smyth, B McKeon, D Mimnagh; D Gallagher (1-3), M Quinn (0-1); S Donohoe, N Rabbitte (0-1), M Hughes (0-1); R Smyth, L Connerton, P Lynn. Subs: J Hagan for R Smyth, C Berry for M Hughes, I O'Sullivan for P Lynn.
Offaly - P Duncan; D Hogan, E Rigney, D Dempsey; J O'Connor, P Cunningham, C Donohoe; C Mangan, S Horan; N Bracken, A Sullivan (0-2), N Darby; B Allen (0-5), J Moloney, R McNamee. Subs: S Tierney (0-1) for R McNamee, E Carroll (0-1) for N Bracken, N Dunne for J Moloney, C Carroll for P Cunningham.
Referee - E O'Grady.

Allianz FL Division 3 round 2
At Collooney
Down 1-12
Sligo 1-10
Down - R Burns; D O'Hagan, S Murnin, G Collins; S Fegan, C Flanagan, C Mooney (1-2); L Devlin, J Flynn; C Francis, C Poland, K McKernan; J Johnston (0-1), P Havern (0-1), P Devlin (0-2). Subs: R Johnston (0-2) for S Murnin, D O'Hare (0-4) for J Johnston, D McCarthy for L Devlin, C Harrison for P Havern, B O'Hagan for P Devlin.
Sligo - A Devaney (0-1); N Mullen, P Laffey, J Carr; L Nicholson, P McNamara, G O'Kelly Lynch; P Kilcoyne, A McIntyre; L Gaughan (0-2), P O'Connor, S Carrabine (0-2); A Marren, P Hughes (1-2), N Murphy (0-3). Subs: C Henry for L Nicholson, A McLoughlin for P Kilcoyne, B McGowan for P O'Connor.
Referee - P Hughes.

Allianz FL Division 4 round 2
At Ballinascreen
Derry 0-19
London 1-9
Derry - T Mallon; P Coney (0-1), J Rocks, E Concannon; K McKaigue, C McKaigue, N Keenan; C McAtamney, C McFaul (0-5); E Bradley (0-7), P Cassidy, J Doherty; S McGuigan, E Lynn, C Bradley (0-3). Subs: N Toner (0-2) for S McGuigan, P McNeill for E Lynn, C Doherty (0-1) for C Bradley, P McGrogan for J Doherty.
London - D McDonagh; P Butler, M Clarke, M Moynihan; D Carrabine, A McGarvey, R Jones (0-1); R Forde, A Hanlon (1-0); L Gavaghan (0-5), J Hynes, B Tully; M Gottsche, D Dunne (0-1), K Butler (0-1). Subs: E Flanagan for J Hynes, C Doran (0-1) for D Carrabine, R Devlin for A Hanlon, C O'Neill for R Jones, P McGirr for D Dunne.
Referee - S Lafferty.

Allianz FL Division 4 round 2
At Rathkeale
Limerick 1-13
Waterford 0-10
Limerick - D O'Sullivan; S O'Dea, G Noonan, P Maher; C McSweeney, I Corbett, C Fahy; D Treacy, T Childs; P Nash (0-2), J Lee (0-1), D Lyons (0-1); S McSweeney (0-3), P Begley (1-2), S O'Carroll (0-4). Subs: B Donovan for D Lyons, J Liston for C McSweeney, S Keeley for T Childs, M Fitzgibbon for J Lee, O Collins for P Maher.
Waterford - A Beresford; A Trihy, R O'Ceallaigh, J McGrath; B Looby, M Curry, T O hUallachain; S Ryan, T Prendergast; S Whelan Barrett (0-1), F O Cuirrin (0-2), C Murray (0-3); J Curry (0-4), S Ahearne, D Hallihan. Subs: D Fitzgerald for S Whelan Barrett, D Guiry for T Prendergast, K Power for F O Cuirrin.
Referee - J Hickey.

Allianz FL Division 4 round 2
At Wexford Park
Wexford 1-10
Antrim 0-9
Wexford - M Doyle; M Furlong, M O'Neill, C Carty; G Malone (0-1), S Doyle, M O'Connor; B O'Connor, N Hughes; B Malone, J Bealin (0-5), C Devitt (0-1); K O'Grady (0-1), C Devereux (0-1), J Tubritt. Subs: M O'Regan for J Tubritt, D Waters (1-0) for B O'Connor, B Brosnan (0-1) for C Devereux, R Frayne for C Devitt, E Nolan for C Carty.
Antrim - A Hasson; P McCormick, R Johnston, P Gallagher (0-2); N Delargy, M McCarry, D Lynch; M Sweeney, F Burke; M Johnston, S Beatty (0-1), P McBride (0-1); C Duffin, R McCann (Aghagallon), R Murray (0-4). Subs: M Fitzpatrick for F Burke, K Quinn (0-1) for S Beatty, R McCann (Creggan) for M McCarry, E McCabe for C Duffin, D McCormick for R McCann (Aghagallon).
Referee - A Kissane.

Allianz FL Division 4 round 2
At Aughrim
Leitrim 1-16
Wicklow 1-12
Leitrim - D McKiernan; M McWeeney, P Maguire (0-1), A Flynn; S Quinn, M Plunkett, R Mulvey (0-1); S Moran (0-2), P Dolan (0-1); S McWeeney, D Flynn (0-2), J Heslin (0-1); D Moran (0-3), D McGovern, R O'Rourke (1-3). Subs: E Sweeney (0-1) for D Moran, G Plunkett (0-1) for D McGovern, C McGloin for D Flynn, D Rooney for J Heslin.
Wicklow - M Jackson (0-5); O Manning, R O'Brien, J Snell; D Devereux, S Mooney, D Fitzgerald; P O'Toole, D Healy (0-1); D Hayden (0-2), A McLoughlin, T Smith; M Kenny, M Doyle (1-1), P O'Connor (0-1). Subs: C O'Brien (0-1) for A McLoughlin, C Healy for D Hayden, G Murphy for M Doyle, C McGraynor (0-1) for P O'Toole, S Duffy for T Smith.
Referee - N McKenna.

Allianz HL Division 1A round 2
At Cusack Park
Clare 2-20
Kilkenny 1-22
Clare - D Tuohy; R Hayes, D McInerney, J Browne; C Malone, C Cleary, D Fitzgerald; S Golden (0-2), C Galvin (0-3); P Duggan (0-6), P Collins (1-0), D Ryan (0-3); C Guilfoyle (0-1), J Conlon (1-1), I Galvin (0-2). Subs: G Cooney (0-1) for C Guilfoyle, R Taylor for I Galvin, J McCarthy for R Hayes, N Deasy (0-1) for P Duggan, M O'Malley for C Galvin.
Kilkenny - E Murphy; P Murphy, H Lawlor, T Walsh; C Delaney (0-1), P Deegan, E Morrissey; J Maher (0-2), C Fogarty (0-1); J Donnelly (0-1), G Aylward (0-3), M Keoghan; B Ryan (0-2), K Kelly (1-11), R Leahy. Subs: C Browne for J Maher, P Walsh (0-1) for E Morrissey, L Blanchfield for R Leahy, G Malone for M Keoghan.
Referee - P O'Dwyer.

Allianz HL Division 1A round 2
At Páirc Ui Chaoimh
Wexford 1-18
Cork 0-17
Wexford - M Fanning; D Reck, D Byrne, S Donohoe (0-1); J O'Connor (0-6), M O'Hanlon, P Foley (0-2); S Murphy (0-1), D O'Keeffe (0-2); D Dunne (1-0), P Morris, K Foley; L Og McGovern, C McDonald (0-1), C Dunbar (0-3). Subs: R O'Connor (0-2) for D Dunne, L Chin for L Og McGovern, I Byrne for P Morris, H Kehoe for C McDonald.
Cork - A Nash; S O'Donoghue, D Cahalane, C O'Sullivan; C Joyce, T O'Mahony (0-2), M Coleman; B Cooper (0-2), C Murphy (0-1); C Cahalane, M O'Halloran, D Kearney (0-1); A Walsh (0-4), P Horgan (0-5), C Lehane (0-1). Subs: L Meade for C Cahalane, S Kingston (0-1) for M O'Halloran, D Dalton for C Lehane, G Millerick for C O'Sullivan.
Referee - J Murphy.

Allianz HL Division 1B round 2
At Netwatch Cullen Park
Carlow 0-20
Galway 0-20
Carlow - B Tracey; A Corcoran, P Doyle, M Doyle; E Nolan, D English (0-1), R Coady; J Kavanagh, S Whelan (0-1); J M Nolan, M Kavanagh (0-11), S Murphy (0-2); T Joyce (0-1), E Byrne (0-1), J Doyle (0-1). Subs: C Nolan (0-2) for T Joyce, J Nolan for E Byrne.
Galway - C Callanan; D Morrissey, J Fitzpatrick, S Loftus (0-1); G Lally, P Mannion, A Harte (0-1); J Coen (0-2), S Kilduff (0-2); B Concannon (0-1), C Mannion (0-1), J Flynn; J Canning (0-10), T Monaghan (0-2), D Glennon. Subs: S Bleahene for D Glennon, S Linnane for G Lally, R O'Meara for T Monaghan.
Referee - C McAllister.

Allianz HL Division 1B round 2
At O'Moore Park
Waterford 4-22
Laois 1-15
Waterford - B Nolan; S McNulty, C Prunty, N Connors; M O'Brien (0-1), T De Burca, J Henley; K Moran, S Roche; DJ Foran (0-1), M Kearney (0-3), J Prendergast; T Ryan (2-1), S Bennett (0-12), P Curran (2-2). Subs; C Dunford (0-1) for M Kearney, M Walsh for T De Burca, B Power for J Prendergast, M Shanahan (0-1) for DJ Foran.
Laois - E Rowland; J Phelan, M Whelan, J Kelly (0-2); C Phelan, R Mullaney (0-1), S Downey (0-1); D Hartnett, PJ Scully (0-1); A Dunphy, E Lyons, P Purcell; J Lennon, N Foyle (0-1), M Kavanagh (1-8). Subs: C Dwyer for PJ Scully, L Cleere for C Phelan, W Dunphy (0-1) for C Dwyer, S Maher for N Foyle, P Delaney for S Downey.
Referee - C Cunning.

Allianz HL Division 1B round 2
At O'Connor Park
Dublin 2-19
Offaly 0-12
Dublin - A Nolan; C O'Callaghan, E O'Donnell, P Smyth; C Crummey, S Moran (0-1), S Barrett; S Treacy, D O'Connell; D Treacy (0-2), D Sutcliffe (0-1), R McBride; D Burke (0-6), L Rushe (0-1), O O'Rorke (2-3). Subs: E Dillon for L Rushe, J Malone for S Treacy, F McGibb for S Barrett, J Hetherton (0-3) for D Treacy, F Whitely (0-2) for R McBride.
Offaly - E Cahill (0-3); T Spain, N Houlihan, P Rigney; A Treacy, E Grogan, C Taylor; K Dunne (0-1), M Egan; D Egan (0-1), P Murphy (0-2), C Egan; C Gath (0-1), O Kelly (0-1), K Connolly (0-3). Subs: A Flynn for C Taylor, L Langton for M Egan, S Dolan for C Gath, E Parlon for P Murphy.
Referee - J Keenan.

Allianz HL Division 2A round 2
At Austin Stack Park
Westmeath 4-13
Kerry 2-17
Westmeath - P Carroll; D Egerton, T Doyle, G Greville; J Bermingham, A Clarke, C Shaw; R Greville (1-1), S Clavin (1-0); J Gilligan, A Devine (0-2), N Mitchell (0-5); K Doyle (0-2), D Clinton (0-1), J Galvin. Subs: P Greville (0-1) for J Bermingham, A Craig for C Shaw, C Boyle (1-1) for S Clavin, D McNicholas (1-0) for J Galvin.
Kerry - M Stackpoole; J Buckley, B Murphy, E Leen; J Diggins, M Boyle (1-0), F MacKessy; T O'Connor, P Costello; M O'Leary (0-1), D Griffin (0-1), P Boyle (0-3); J Conway, S Conway (1-10), J Goulding (0-2). Subs: B Barrett for D Griffin, M Leane for B Barrett, M Slattery for J Conway, S Weir for T O'Connor, N O'Mahony for E Leen.
Referee - R McGann.

Allianz HL Division 2A round 2
At Trim
Antrim 3-13
Meath 2-15
Antrim - R Elliott; S Rooney, J Dillon, P Duffin; R Molloy, M Donnelly (0-1), C McHugh; S Duffin, C Boyd; N Elliott (0-1), C McCann, J McNaughton (1-8); E O'Neill (1-2), K Molloy, C Clarke (1-1). Subs: D McKinley for S Duffin, C Patterson for C Boyd.
Meath - S McGann; G Murphy, S Brennan, S Morris; K Keoghan, S Whitty, J Kelly; P O'Hanrahan (0-6), S Quigley; D Healy (1-0), J Regan (1-4), D Kelly (0-3); A Douglas, M O'Grady (0-1), K Keena (0-1). Subs: E O Donnchadha for M O'Grady, J McGowan for S Quigley.
Referee - S Ryan.

Allianz HL Division 2B round 2
At Aughrim
Down 1-23
Wicklow 0-15
Down - S Keith; M Patterson, C Taggart, C Cassidy; M Fisher, M Conlon, L Savage; R McCrickard (0-1), T Murray; P Sheehan (0-10), C O'Prey (0-3), O McManus (0-3); C Coulter (0-1), E Sands (0-1), D Sands (1-4). Subs: T Prenter for C Coulter, C Coulter for M Patterson, R Costello for O McManus, P Savage for R McCrickard, PJ Davidson for C O'Prey.
Wicklow - B Fitzgerald; B Kearney, B Cuddihy, M O'Brien; G Byrne, R Keddy, W Kavanagh; J Henderson (0-1), P Keane; E Kearns (0-3), P Doyle (0-1), D Staunton (0-3); C Moorehouse (0-5), E Donohoe (0-1), M Boland (0-1). Subs: J Doyle for E Donohoe, E Byrne for R Keddy, E McCormack for P Doyle.
Referee - T Walsh.

Allianz HL Division 2B round 2
At Ballinascreen
Derry 3-18
Donegal 0-12
Derry - S Kelly; C Kelly, S Cassidy, D McCloskey; P Kelly, B Og McGilligan, L Hinphey; P Cleary, T Brady; M McGrath, C O'Doherty (0-8), R Mullan (0-2); A Grant (1-1), N Waldron (0-1), N Ferris (1-1). Subs: R McCartney for D McCloskey, M McGuigan (1-2) for T Brady, S McGuigan (0-1) for R Mullan, J Mullan (0-2) for M McGrath, C Waldron for L Hinphey.
Donegal - P Burns; C Parke, S Gillespie, P Doherty; C Matthewson (0-1), D Cullen (0-1), S McVeigh; J O'Loughlin, J Boyle; G Browne, L Henderson (0-1), R McDermott; D Coulter (0-8), O Rooney, K Kealy (0-1). Subs: A Stokes for O Rooney, P Hannigan for D Cullen, J De Ward for K Kealy, D Lafferty for P Burns.
Referee - L Gordon.

Allianz HL Division 3A round 2
At Dr Hyde Park
Roscommon 1-21
Monaghan 0-14
Roscommon - N Fallon; A Moore, P Nolan, H Rooney; J Donnelly, E Flanagan, C Coyle; S Curley (0-3), D Heavey (0-1); C Dolan (0-7), M Kellehan (0-1), P Kelly (0-6); G Egan, J Murray, C Egan (1-2). Subs: P Kenny (0-1) for G Egan, C Coyle for E Flanagan.
Monaghan - N Butler; G Brennan, J Guinan, P McKenna; T Hilliard (0-1), E Collins (0-1), C McKenna (0-1); C Gernon, K Crawley; C Power (0-1), P McGahon (0-2), N Farrell; S McNally, T Campbell, S Lambe (0-8). Subs: C McAnespie for N Farrell, E Walshe for C Power, D Mulholland for P McKenna, P Bermingham for S McNally.
Referee - J Connors.

Allianz HL Division 3A round 2
At Healy Park
Tyrone 2-23
Louth 1-11
Tyrone - C McElhatton; L Devlin, R Devlin, J Kerr; S Muldoon, C Kearns (0-1), D Begley; R McKernan (1-4), C McNally; C Lagan (0-2), C Cross, T Morgan (0-4); M Mulgrew (0-1), D Casey (1-10), B McGurk (0-1). Subs: B Gormley for B McGurk, D Rafferty for L Devlin.
Louth - K McNally; R McKeown, M Lyons, A Smith; D O'Hanrahan, G Smyth, S Hoey; J Costelloe, C Deane; D Geoghegan (1-5), D Kettle (0-1), J McDonnell; G McKeown (0-4), S Callan, S Stephenson (0-1). Subs: F Joyce for J McDonnell, P Fallon for J Costelloe, P Brennan for S Stephenson, R Wallace for D Geoghegan.
Referee - A Ferguson.

Allianz HL Division 3A round 2
At Crossmaglen
Armagh 2-14
Lancashire 0-12

Allianz HL Division 3B round 2
At Pairc Sean MacDiarmada
Sligo 2-14
Leitrim 0-19
Sligo - K Brennan; T Kelly, J Weir, T Brennan; L Reidy, K Raymond, K Banks; M Comerford, R Cox (0-1); B Shannon, G Cadden (0-3), E Comerford (0-5); K O'Kennedy (1-0), J Starr, T O'Kelly Lynch (1-3). Subs: K Prior (0-2) for K O'Kennedy, C Jordan for T Kelly, R Brennan for M Comerford, N McDermott for T Brennan.
Leitrim - D Molloy; P Earley, E Moreton, F Earley; K McGrath, K McDermott (0-2), D Ryan; J Glancy, C O'Donovan (0-3); B Murray (0-1), C Moreton (0-1), D McGovern; G O'Hagan (0-1), C Cunniffe (0-11), S Goldrick. Subs: C Mallon for G O'Hagan, A McDermott for D Ryan, D Kelleher for C Mallon, C McGuire for P Earley.
Referee - J Clarke.

 

Saturday 2 February

Allianz FL Division 1 round 2
At Croke Park
Dublin 1-15
Galway 0-7
Dublin - E Comerford; E Lowndes, M Fitzsimons, L Flatman; E Murchan, J Cooper, J Small; J McCarthy, B Fenton; N Scully (0-1), C Costello (0-6), S Bugler (0-1); R Basquel, P Mannion (0-2), D Rock (1-5). Subs: B Howard for R Basquel, P Flynn for S Bugler, J McCaffrey for J Small, D Gavin for J McCarthy, C McHugh for P Mannion.
Galway - M Breathnach; S Kelly, S A O Ceallaigh, E Kerin; G O'Donnell, G Bradshaw, J Heaney (0-1); K Duggan, T Flynn; C McDaid (0-2), J Duane, P Cooke (0-2); P Cunningham, C Darcy, S Walsh (0-1). Subs: B McHugh (0-1) for C McDaid, F Cooney for C Darcy, D Cummins for P Cunningham, G Armstrong for P Cooke, D Cunnane for S A O Ceallaigh.
Referee - C Branagan.

Allianz FL Division 2 round 2
At Ballybofey
Donegal 1-13
Meath 0-14
Donegal - M A McGinley; C Morrison, B McCole, C Ward; E Doherty, R McHugh, E Ban Gallagher; H McFadden, C McGonagle (1-0); M Langan (0-1), M McElhinney, C Thompson (0-5); N O'Donnell (0-3), J Brennan (0-2), M O'Reilly (0-1). Subs: L McLoone for M Langan, J McGee for M McElhinney, S McMenamin for M O'Reilly, E McHugh (0-1) for E Doherty, P Brennan for N O'Donnell.
Meath - A Colgan; S Lavin, C McGill, R Ryan; J McEntee (0-2), D Keogan, N Kane (0-2); B Menton (0-1), S McEntee (0-2); E Devine (0-1), B Brennan, B McMahon; D Campion (0-3), M Newman (0-3), T O'Reilly. Subs: C O'Sullivan for B Brennan, G Reilly for E Devine, J Conlon for B McMahon, J Scully for D Campion, M Burke for M Newman.
Referee - J Henry.

Allianz FL Division 3 round 2
At Cusack Park
Westmeath 1-10
Carlow 2-7
Westmeath - E Carberry; K Daly, R Wallace, B Sayeh; J Dolan, N Mulligan, D Lynch; D Corroon, S Duncan; J Halligan, C McCormack, F Coyne (1-0); R O'Toole (0-1), K Martin, G Egan (0-9). Subs: L Loughlin for J Halligan, T McDaniel for C McCormack, J Gonoud for F Coyne.
Carlow - R Molloy; C Crowley, C Lawlor, B J Molloy; J Morrissey, D St Ledger, C Moran; B Murphy (1-1), E Ruth; S Gannon, D Foley (1-4), L Walker (0-1); D Walshe, D O'Brien, S Murphy (0-1). Subs: B Kavanagh for C Moran, S Clarke for D Walshe, D Moran for D O'Brien, S Doyle for J Morrissey.
Referee - L Devenney.

Allianz FL Division 3 round 2
At Croke Park
Louth 3-8
Laois 1-9
Louth - F Sheeky; F Donohue, E Carolan, D Corcoran; A Williams, B Duffy, J Clutterbuck; T Durnin (0-1), C Early (1-0); C Brannigan (0-1), C Downey, C McKeever (0-1); A McDonnell, S Mulroy (0-2), R Burns (2-3). Subs: J Califf for C Early, D Byrne for R Burns, H Osborne for D Corcoran, E Duffy for A McDonnell, R Moore for C McKeever.
Laois - G Brody; D Seale, M Timmons, A Campion; S Attride, R Piggott, G Dillon; J O'Loughlin, K Lillis; D O'Connor, C Boyle, S Byrne; R Munnelly (1-6), C Murphy (0-1), P Kingston. Subs: M Scully for S Byrne, C Begley for M Scully, E O'Carroll for D O'Connor, D Kingston (0-2) for D Seale, M Barry for R Munnelly, P Cahillane for C Murphy.
Referee - B Tiernan.

Allianz HL Division 1A round 2
At the Gaelic Grounds
Limerick 1-21
Tipperary 1-14
Limerick - N Quaid; T Condon, S Finn, R English; D Byrnes (0-4), D Hannon, D Morrissey (0-1); D O'Donovan (0-1), C Ryan; G Hegarty, T Morrissey (0-2), C Boylan (0-2); A Gillane (0-9), K Downes, G Mulcahy (1-1). Subs: P Casey (0-1) for K Downes, P O'Loughlin for D Hannon, K Hayes for C Boylan, P Ryan for G Mulcahy, C Lynch for D O'Donovan.
Tipperary - B Hogan; D Maher, J Barry, A Flynn; B Heffernan (0-1), R Maher, Padraic Maher (0-1); R Byrne (0-1), M Breen (0-1); D McCormack, N McGrath (0-1), W Connors (0-1); J Morris, S Callanan (0-5), Patrick Maher (1-0). Subs: J Forde (0-3) for D McCormack, N O'Meara for R Byrne, K O'Dwyer for D Maher, M Kehoe for J Morris, J McGrath for M Breen. 
Referee - S Cleere.

Allianz HL Division 2B round 2
At Newbridge
Kildare 8-19
Warwickshire 0-6
Kildare - P McKenna; C Dervan, J Doran, J Dolan; D Cahill, M Fitzgerald, R Boran; K Whelan (1-2), R Kelly; P Divilly (0-1); B Byrne (3-14), C Dowling; C Smith (0-2), J Burke, B Deay (1-0). Subs: B Cormack (1-0) for J Burke, M Delaney (1-0) for B Deay, P Feerick for J Dolan, R Gavin (1-0) for C Dowling, N O Muineachain for C Smith.
Warwickshire - P Crean; T Kelly, D Bruen, K Meaney; W Allen, P Scally, C Heeney; R Curley, M O'Regan; E McCabe (0-2), D O'Neill (0-2), N Kennedy; C Boyle, J O'Shea, K Magee (0-2).
Referee - N Wall.

 

Thursday 31 January 

Fitzgibbon Cup round 3
At Maynooth  
DIT 4-11
Maynooth University 1-9
DIT - J Tracey; D Egerton, S Brennan, S McClelland; D Keogh (1-1), D Kelly, C Ryan (0-2); P Maher, A Clarke (0-1); N Walsh (1-0), L Blanchfield (1-1), G Whelan (0-2); B Quinn, E Dunne (1-4), E Dillon. Subs: J McGuirk for N Walsh, D Guiney for P Maher, E McLoughney for C Ryan.
Maynooth University - M Doyle; E Moloney, D Comerford, F O Crualaoich; J Cullen (0-1), C Moloney, C Byrne; R Smith, D Connolly (0-1); A Gaffney, C Stakelum (1-0), C Heary; S Buggy (0-1), E O'Donnacdha, J Fallon (0-6). Sub: A Kelly for E O'Donnacdha.
Referee - D Hughes.

Fitzgibbon Cup round 3
At Belfield
UCD 3-8 
UL 0-15
UCD - B Hogan; I O'Shea, R Lennon, G Molloy; M Cody (0-1), H Lawlor, D Fitzgerald; C MacGabhann, R Hayes (0-5); R Purcell, S Flanagan, P Guinan; P Crummey (1-0), S Quirke (1-0), S Carey (0-1). Subs: J Malone (1-1) for R Purcell, B O'Connor for C MacGabhann, C McGuckian for S Flanagan, D Ryan for P Crummey.
UL - J Power; J Henley, E Cody, A McGuane; R Lynch (0-1), C Cleary (0-1), B Coady; J Shelly, M Carey; T Hannon, B Nash (0-3), I Galvin (0-3); B Murphy (0-6), K O'Brien, JP Lucey (0-1). Subs: B Hogan for J Power, K Hayes for JP Lucey, L Lyons for J Henley, D Joy for B Murphy, D Joy for A McGuane.
Referee - J Keenan.

Fitzgibbon Cup round 3
At Cork IT
Cork IT 0-15 
WIT 0-9
Cork IT - P Collins; E Healy, D Fanning, K Galvin; D Harrington, E Heffernan, C Prunty (0-1); J Good, D Noonan (0-1); B Everard, R Walsh, S Cummins (0-2); J Beausang (0-9), A Coffey (0-2), E O'Shea. Subs: P Geary for E O'Shea, J Cooper for R Walsh, N Fives for S Cummins.
WIT - B Nolan (0-3); S Smyth, O McGrath, K Hassett; T Walsh, S Ryan, R Flynn; B Barrett, M Whelan; S O'Gorman (0-1), O Walsh, S Murphy; S Condon (0-4), C Hennessey, J Prendergast (0-1). Subs: E O'Halloran for B Barrett, A Roche for S O'Gorman.
Referee - F Horgan.

Fitzgibbon Cup round 3
At Borrisoleigh
IT Carlow 3-16
Garda 1-7 

Fitzgibbon Cup round 3
At the Mardyke
UCC 1-19 
NUIG 0-14 
UCC - J Barry; K Dwyer, E Gunning, N O'Leary; C O'Leary (0-3), P O'Loughlin, D Griffin (0-2); C Browne, M Coleman (0-2); C Roche (0-1), S Kingston (1-0), M O'Halloran; S Conway (0-7), M Kehoe (0-3), E Sheehan (0-1). Subs: R O'Flynn for M O'Halloran, N Montgomery for S Conway, S Hayes for S Kingston, D Walsh for P O'Loughlin, J O'Sullivan for C Roche.
NUIG - S Hennessy; C Caulfield, J Fitzpatrick, A Greaney; D Connolly, P Hoban, S Loftus (0-1); I Fox (0-1), B Concannon; M Lynch (0-2), D Burke, C Whelan; E Niland (0-9), L Forde, C Sheedy (0-1). Subs: P Monaghan for D Burke, S Fletcher for P Monaghan, S Kennedy for L Forde, C Fahey for C Sheedy.
Referee - J Murphy.

 

Wednesday 30 January

Sigerson Cup round 3
At IT Carlow  
IT Carlow 0-12 
UL 1-9
IT Carlow - D Campbell; J Mitchell, R Hitchcock, J Casey; C O'Toole, E Buggie (0-2), D O'Sullivan; T Griffin (0-1), S Ryan; D Whelan (0-2), N Doyle, B Carr; N Gately (0-1), M Hurley (0-5), J Walsh (0-1). Subs: P O'Toole for J Walsh, R Ryan for C O'Toole.
UL - S Ryan; M Reidy, F Flanagan, J Cunnane; M Abbott, U Harney, P Maxwell; D Bohannon (0-1), T Hoare; F McDonagh (0-2), K Sexton (0-1), J O'Connor (0-1); C Linnane, J Lyons (0-2), E Lawless (0-2). Subs: P Lillis for F Flanagan, N Rabbitte for C Linnane, T Corkery for P Maxwell, J Mason for M Reidy, C Og Jones for T Hoare.
Referee - S Mulhare.

Sigerson Cup round 3
At Belfield
UCD 3-14 
DIT 0-6
UCD - T O'Brien; M O'Connor, M Dempsey, B Byrne; L Silke (0-3), C O'Connor, C O'Shea; D Gavin (0-1), S Coen (0-1); C Meyler, C McCarthy (0-1), P Healy; C O'Callaghan (1-2), E O'Carroll (1-4), B McGinn (0-2). Subs: L Fortune (1-0) for P Healy, F Clifford for C Meyler, B O Seanachain for B McGinn, M Breen for E O'Carroll, D Kennedy for M O'Connor.
DIT - M Jackson; S McMenamin, B Power, J McCusker; A McGowan, R O'Brien (0-1), D Toner; S Hurley, S Flanagan; B Howard, R O'Toole, C Pearson; J Conlon (0-1), O Lynch (0-1), T Keane (0-2). Subs: L Loughlin for C Pearson, K O'Gara (0-1) for S Flanagan, C Lennon for B Power, F Maguire for O Lynch, S Tully for R O'Toole, L Hughes for S Hurley.
Referee - C Reilly.

Sigerson Cup round 3
At St Marys
St Marys 1-15
IT Tralee 1-10
St Marys - M Reid; L Rafferty, C Dillon, M Rooney; C Byrne, R McCusker, A Duffy (0-1); J Og Burns (0-1), L Devlin; S McConville, R Coleman (0-1), A Boyle; N Toner (1-0), S McGuigan (0-10), C McKinney. Subs: T Sludden (0-2) for A Boyle, C McAllister for L Rafferty.
IT Tralee - C Hurley; T Kearns, G Crowley (0-1), B Fitzgerald; DJ Murphy, S Cronin, D Kennedy; L Kearney, G Horan; D Moynihan (0-1), J Savage (0-8), A McCarthy; J Duggan, M O'Shea, C Keane (1-0). Subs: M Potts for G Crowley, C Byrne for A McCarthy, J Morgan for J Duggan.
Referee - M McNally.

Sigerson Cup round 3
At Garda College
NUIG 0-11
Garda 0-9
NUIG - A Brady; S Brennan, S Mulkerrin, K McDonnell; K Molloy, R Greene, P O'Donnell (0-3); P Cooke (0-5), C Darcy; N Mullen (0-1), E Tierney, J Maher; R Finnerty, J Robinson (0-1), O Gallagher (0-1). Subs: G Canavan for O Gallagher, E McGrath for P O'Donnell.
Garda - P Shaw; R O Connor, D Petit, C Reilly; S Nerney, P Varley, C Russell; T Mullins, C Duggan; D Masterson (0-1), J Ryan (0-3), G Rogers; P Mannion (0-3), T Clarke, A Masterson. Subs: F Battrim for T Mullins, R Carolan (0-1) for D Petit, D Meehan (0-1) for G Rogers, K Doherty for J Ryan.
Referee - S Mulvihill.

Fitzgibbon Cup round 2
At LIT
LIT 3-21
Trinity College 0-8
LIT - K Nugent; P Delaney, D Moran, C Cooney; D Byrnes, S Ryan, J McCarthy (0-3); E Boyce, D Dempsey; P Duggan (1-8), O O'Reilly (0-1), R Doody (0-3); P Casey (1-1), O Kelly (1-0), D Reidy (0-2). Subs: R Byrnes for D Byrnes, R Murphy for D Dempsey, J Conway (0-3) for P Casey, B Murray for P Duggan, B Fanning for P Delaney.
Trinity College - E Skelly; G Dempsey, L Corcoran, C Lynch; E McNamara, D Phelan, D Ryan; C Keating, M Conroy; J O'Neill, C O'Sullivan (0-3), F O Riain Broin (0-5); C O Ceallaigh, D Butler, M Corry. Subs: D Duggan for C O Ceallaigh, D Long for M Corry, J Kenny for D Phelan, K Weldon for J O'Neill.
Referee - T Walsh.

 

Tuesday 29 January

Fitzgibbon Cup round 2
At Mary I Grounds
Mary Immaculate 1-22
Maynooth University 0-12
Mary Immaculate - E Cahill (0-2); E Ryan, A Walsh, D Prendergast; C Morgan, D Browne, B Buckley; P Hickey, L Meade (0-1); C Guilfoyle (1-3), A Gillane (0-6), C O'Brien (0-4); G Cooney (0-1), T Monaghan (0-2), M O'Loughlin (0-3). Subs: S Burke for M O'Loughlin, S Farrell for P Hickey, S Hogan for A Walsh
Maynooth University - M Doyle; E Moloney, D Comerford, C Byrne; J Cullen, C Moloney, D Connolly (0-2); R Smith, L Walsh; A Gaffney, C Stakelum (0-5), C Heary; S Buggy (0-2), J Fallon (0-3), J Travers. Subs: F O Crualaoich for J Travers, D Kehoe for D Comerford.
Referee - J Ryan.

 

Sunday 27 January

Allianz FL Division 1 round 1
At Fitzgerald Stadium
Kerry 0-11
Tyrone 0-7
Kerry - S Ryan; P Crowley, J Sherwood, B O Beaglaoich; T Morley, P Murphy, T O'Sullivan (0-1); J Barry (0-1), A Spillane; J Lyne, S O'Shea (0-6), S O'Brien; D O'Connor, P Geaney, D Moynihan (0-2). Subs: G Crowley for T Morley, G O'Brien for P Geaney, M Geaney (0-1) for J Lyne, K Spillane for S O'Brien.
Tyrone - N Morgan (0-1); L Rafferty, R McNamee, H P McGeary; T McCann, R Brennan, M McKernan; B Kennedy, D McClure; M Donnelly (0-1), P Harte (0-1), N Sludden; D McCurry (0-4), D Mulgrew, C McShane. Subs: K Coney for D Mulgrew, K McGeary for L Rafferty, D Canavan for N Sludden, C Meyler for H P McGeary.
Referee - D Gough.

Allianz FL Division 1 round 1
At Clones
Monaghan 2-13
Dublin 1-13
Monaghan - R Beggan; K Duffy, C Boyle, R Wylie; K O'Connell, B Kerr, C Walshe; D Hughes, F Kelly (0-1); R McAnespie, D Malone (0-1), S Carey (1-0); D Garland, J McCarron (0-5), M Bannigan (0-2). Subs: C McManus (0-4) for M Bannigan, S O'Hanlon (1-0) for D Garland, D Ward for K O'Connell, C McCarthy for D Malone, N McAdam for R McAnespie.
Dublin - E Comerford; E Lowndes, M Fitzsimons, C Mullally; P Flynn (0-1), J Cooper, J Small; B Fenton (0-1), M D Macauley; B Howard, C Costello (0-1), N Scully (1-0); P Mannion, D Rock (0-4), C O'Callaghan (0-4). Subs: D Daly for C Mullally, R Basquel (0-2) for P Flynn, C McHugh for D Rock, C O'Connor for M D Mccauley, P Andrews for C Costello.
Referees - D Coldrick, P Hughes. 

Allianz FL Division 1 round 1
At Pearse Stadium
Galway 0-13
Cavan 0-11
Galway - R Lavelle; D Wynne, S A O Ceallaigh, E Kerin; G O'Donnell (0-1), L Silke, S Kelly; C Duggan, T Flynn; C McDaid, P Cooke (0-1), J Heaney (0-3); P Cunningham (0-2), I Burke (0-1), S Walsh (0-4). Subs: G Bradshaw (0-1) for D Wynne, D Cummins for P Cunningham, C Darcy for T Flynn, J Duane for I Burke.
Cavan - R Galligan (0-1); J McLoughlin, K Clarke, P Faulkner; M Reilly (0-3), B Fortune, C Rehill; T Galligan, M Argue; P Smith (0-2), J Brady (0-2), N Murray; C Brady, D McVeety, C Madden (0-2). Subs: K Brady for B Fortune, K Tierney for M Argue, P Graham for P Smith, C Mackey (0-1) for T Galligan, L Fortune for P Faulkner.
Referee - D O'Mahoney.

Allianz FL Division 2 round 1
At Cusack Park
Donegal 0-16
Clare 0-13
Donegal - S Patton; C Morrison, C Ward, B McCole; P Brennan, E Ban Gallagher (0-1), E Doherty; H McFadden (0-1), J McGee (0-2); C Thompson (0-3), R McHugh, C McGonagle (0-1); J Brennan (0-3), M Langan (0-4), N O'Donnell (0-1). Subs: M McElhinney for J Brennan, L McLoone for C McGonagle, S McMenamin for M McElhinney, P Mogan for E Doherty.
Clare - R Eyres; K Harnett, C Brennan, G Kelly; E Collins, A Fitzgerald, D Ryan (0-1); G Brennan (0-3), C O'Connor; C O'Dea, J Malone, D Coughlan (0-1); D Tubridy (0-6), K Sexton (0-1), K Malone. Subs: P Lillis for E Collins, S Collins for K Malone, E Tubridy for R Eyres, D Bohannon for J Malone, G Cooney (0-1) for D Coughlan.
Referee - P O'Sullivan.

Allianz FL Division 2 round 1
At Brewster Park
Fermanagh 0-8
Cork 1-5
Fermanagh - T Treacy; J Cassidy, C Cullen, L Cullen; U Kelm, J McMahon, K Connor; E Donnelly, R Jones; A Breen (0-1), D McCusker (0-1), C Corrigan (0-1); D Teague (0-1), C Jones (0-3), K McDonnell. Subs: S Quigley (0-1) for K McDonnell, R Lyons for K Connor, G Jones for D Teague, S McGullion for D McCusker.
Cork - M White; K O'Donovan, K Flahive, C Dennehy; J Loughrey (0-1), S Cronin, M Taylor (1-0); I Maguire, R O'Toole; T Clancy, E McSweeney (0-1), R Deane; D Gore (0-1), B Hurley, L Connolly (0-2). Subs: C O'Hanlon for R O'Toole, M Hurley for B Hurley, J O'Rourke for D Gore, L O'Donovan for J Loughrey, S White for E McSweeney.
Referee - A Nolan.

Allianz FL Division 2 round 1
At Newbridge
Kildare 0-14
Armagh 1-11
Kildare - M Donnellan; M Dempsey, D Hyland, M Hyland; J Murray, E Doyle (0-1), K Cribbin; K Feely, F Conway (0-1); C Hartley (0-2), A Tyrrell (0-1), E O'Flaherty; D Slattery, B McCormack (0-2), J Hyland (0-4). Subs: F Dowling (0-2) for K Feely, A Masterson (0-1) for E O'Flaherty, C O'Donoghue for M Hyland, J Gibbons for C Hartley, P Nash for A Tyrrell.
Armagh - B Hughes; C Mackin, A McKay, J Morgan; M Shields, A Forker, G McCabe; S Sheridan, N Grimley (0-3); J Hall (0-1), R Grugan (0-2), R McShane; S Campbell (1-1), J Og Burns (0-1), J Clarke (0-3). Subs: R O'Neill for J Og Burns, J McElroy for J Hall, J Duffy for R McShane, N Rowland for A Forker.
Referee - P Neilan.

Allianz FL Division 2 round 1
At Pairc Tailteann
Meath 0-15
Tipperary 1-8
Meath - A Colgan; S Lavin, C McGill, R Ryan; J McEntee (0-1), D Keogan, N Kane; B Menton (0-1), S McEntee (0-1); E Devine, B Brennan (0-1), M Burke; D Campion, M Newman (0-7), T O'Reilly (0-2). Subs: C O'Sullivan (0-1) for M Burke, S Tobin for E Devine, G Reilly (0-1) for D Campion, B McMahon for B Brennan, E Lynch for T O'Reilly.
Tipperary - E Comerford; A Campbell, J Meagher, E Moloney; K Fahey, D Brennan, J Feehan; S O'Brien, L Casey; L Boland (0-1), L McGrath (0-3), B Fox (0-1); D O'Meara, C Sweeney (1-3), J Kennedy. Subs: P Austin for D O'Meara, J Keane for L Boland, C O'Shaughnessy for J Feehan, K O'Halloran for J Kennedy.
Referee - N Cullen.

Allianz FL Division 3 round 1
At Netwatch Cullen Park
Carlow 1-11
Sligo 0-7
Carlow - R Molloy; C Crowley, S Redmond, B J Molloy; J Morrissey, D St Ledger, C Moran; B Murphy (0-1), E Ruth (0-2); S Gannon, D Foley (0-2), L Walker; P Broderick (1-5), D O'Brien, S Murphy (0-1). Subs: D Walsh for C Moran, S Clarke for L Walker.
Sligo - A Devaney (0-1); N Mullen, P Laffey, J Carr; K Cawley, P McNamara, G O'Kelly Lynch (0-1); P Kilcoyne, D Cummins (0-1); L Towey, P O'Connor, S Carrabine (0-1); B McGowan, D Quinn, N Murphy (0-2). Subs: A McIntyre for K Cawley, P Hughes for B McGowan, L Gaughan (0-1) for D Quinn, A Marron for P O'Connor, L Nicholson for G O'Kelly Lynch.
Referee - J Molloy.

Allianz FL Division 3 round 1
At O'Connor Park
Westmeath 0-13
Offaly 0-12
Westmeath - E Carberry; K Daly, R Wallace, B Sayeh; J Dolan, N Mulligan, D Lynch; S Flanagan, S Duncan; G Egan (0-5), P Fagan, R O'Toole (0-3); N O'Reilly, K Martin (0-2), C McCormack. Subs: T McDaniel (0-1) for P Fagan, D Corroon for S Flanagan, L Loughlin (0-2) for C McCormack, J Halligan for N O'Reilly.
Offaly - P Dunican; D Hogan, E Rigney, D Dempsey (0-1); J O'Connor, P McConway, C Donohue; C Mangan, P Cunningham (0-1); S Horan (0-1), A Sullivan (0-1), N Darby; B Allen (0-5), J Moloney, R McNamee (0-2). Subs: E Carroll for C Mangan, S Tierney (0-1) for A Sullivan, C Carroll for R McNamee, PJ Daly for D Hogan.
Referee - C Branagan.

Allianz FL Division 3 round 1
At Drogheda
Longford 1-8
Louth 0-9
Longford - P Collum; D Quinn, A Farrell, B O'Farrell; C P Smyth, B McKeon, D Mimnagh; D Gallagher (0-2), M Quinn; P Lynn, S Donohoe, P Gill; R Smyth (1-3), L Connerton, C Lee. Subs: D Doherty (0-1) for C Lee, N Rabbitte (0-1) for S Donohoe (BC), J Hagan (0-1) for P Lynn.
Louth - F Sheekey; H Osborne, D Marks, D Corcoran; A Williams, B Duffy, J Clutterbuck; T Durnin (0-1), C Early; R Moore, C Downey (0-1), C McKeever (0-1); A McDonnell, T McEneaney (0-1), R Burns (0-4). Subs: C Early (BC), F Donohoe for D Marks, S Mulroy (0-1) for T McEneaney, C Brannigan for R Moore, E Carolan for B Duffy, E Duffy for C Downey, E Callaghan for C McKeever.
Referee - N Mooney.

Allianz FL Division 4 round 1
At Pairc Sean MacDiarmada
Leitrim 3-15
Wexford 0-11
Leitrim - D McKiernan; M McWeeney, P Maguire, A Flynn; S Quinn, M Plunkett, R Mulvey (0-1); S Moran (0-1), P Dolan; S McWeeney, D Flynn (0-1), J Heslin (0-2); D Moran, D McGovern, R O'Rourke (2-7). Subs: D Rooney (1-0) for D Moran, G Plunkett (0-1) for J Heslin, C McGloin (0-1) for P Dolan, E Ward (0-1) for R O'Rourke, J Rooney for D Flynn.
Wexford - C Swaine; M Furlong, M O'Connor, C Carty; G Malone, S Doyle, B Malone; B O'Connor, N Hughes; K O'Grady, J Bealin (0-8), C Devitt (0-1); E Nolan, C Devereux (0-1), J Tubritt. Subs: B Brosnan (0-1) for N Hughes, D Waters for E Nolan, E Porter for C Devereux, D Shanley for C Carty, R Frayne for C Devitt.
Referee - B Cawley.

Allianz FL Division 4 round 1
At McGovern Park
Limerick 0-11
London 0-10
Limerick - D O'Sullivan; S O'Dea, G Noonan, P Maher; C McSweeney, I Corbett, C Fahy; D Treacy, T Childs (0-2); P Nash (0-2), J Lee (0-1), D Lyons; S McSweeney (0-3), P Begley, S O'Carroll (0-3). Subs: S Keeley for D Lyons, G Brown for C McSweeney, B Donovan for J Lee, M Fitzgibbon for P Begley.
London - G McEvoy; P Butler, M Moynihan, M Clarke; D Carrabine, A McGarvey, R Jones; R Forde, L Feerick; L Gavaghan (0-5), M Gottsche, B Tully; F McMahon (0-1), D Dunne, K Butler (0-3). Subs: A Hanlon (0-1) for F McMahon, E Flanagan for A McGarvey, J Hynes for B Tully, N Coffey for D Carrabine.
Referee - P Maguire.

Allianz FL Division 4 round 1
At Corrigan Park
Derry 1-10
Antrim 1-9
Derry - T Mallon; S Quinn, K McKaigue, E Concannon; E McGill, C McKaigue, J Rocks; C McAtamney (0-1), C McFaul (0-1); P Coney (0-1), E Bradley (0-1), P Cassidy (0-1); E Lynn (0-2), S McGuigan (1-0), C Bradley (0-3). Subs: M McEvoy for J Rocks, J Doherty for E Bradley, N Toner for S McGuigan, P McNeill for S Quinn.
Antrim - P Nugent; E McCabe, R Johnston, P Gallagher; N Delargy, M McCarry, D Lynch; M Sweeney, F Burke; K Quinn, M Fitzpatrick, P McBride (1-3); C Duffin, M Johnston, R Murray (0-3). Subs: O McKeown (0-1) for E McCabe, S Beatty (0-1) for K Quinn, Ruairi McCann (Aghagallon) for M Fitzpatrick, P McCormick (0-1) for M Johnston, Ruairi McCann (Creggan) for F Burke.
Referee - P Faloon.

Allianz HL Division 1A round 1
At Nowlan Park
Kilkenny 2-18
Cork 0-17
Kilkenny - E Murphy; P Murphy, H Lawlor, T Walsh; C Delaney (0-2), P Deegan (0-1), E Morrissey; J Maher, C Fogarty (0-1); J Donnelly (0-2), G Aylward (0-2), G Malone; B Ryan (1-1), K Kelly (0-8), L Scanlon. Subs: R Leahy (1-0) for G Malone, C Browne (0-1) for J Maher, L Blanchfield for L Scanlon, P Lyng for G Aylward.
Cork - A Nash; S McDonnell, D Cahalane, C O'Sullivan; C Joyce, T O'Mahony, S O'Donoghue; C Cahalane, C Murphy (0-4); D Kearney (0-1), D Dalton (0-1), L Meade; J Coughlan, A Walsh (0-1), P Horgan (0-10). Subs: J O'Connor for J Coughlan, C Lehane for C Cahalane, D Lowney for C O'Sullivan, M O'Halloran for L Meade.
Referee - J Owens.

Allianz HL Division 1A round 1
At Innovate Wexford Park
Limerick 1-17
Wexford 2-11
Limerick - N Quaid; T Condon, S Finn, R English; D Byrnes (0-2), D Hannon, D Morrissey; C Lynch, C Ryan (0-2); G Hegarty (0-1), T Morrissey (0-1), D Dempsey; A Gillane (1-5), S Flanagan (0-1), P Casey (0-3). Subs: B Murphy (0-1) for D Dempsey, D O'Donovan (0-1) for C Ryan, P Ryan for P Casey.
Wexford - M Fanning; S Donohoe, L Ryan, C Firman; P Foley (0-1), M O'Hanlon, S Murphy; D O'Keeffe, K Foley; J O'Connor (1-5), A Nolan, D Dunne; C Dunbar (1-0), C McDonald (0-2), L Og McGovern (0-1). Subs: S Reck for C Firman, P Morris (0-1) for D Dunne, D Reck for P Foley, H Kehoe (0-1) for A Nolan.
Referee - F Horgan.

Allianz HL Division 1B round 1
At Pearse Stadium
Galway 1-27
Laois 2-15
Galway - F Flannery; J Grealish, R Burke, S Linnane; K Hussey, P Mannion (0-1), A Harte (0-1); C Mannion (0-4), S Loftus (0-2); J Coyne (0-1), J Canning (0-10), S Bleahene (0-2); T Monaghan (0-2), B Concannon (0-1), D Glennon (1-2). Subs: R O'Meara for J Coyne, J Fitzpatrick for A Harte, S Kilduff for J Canning, S Bannon for J Grealish, T Haran (0-1) for T Monaghan.
Laois - E Rowland; D Hartnett, M Whelan, J Phelan; J Kelly (0-2), R Mullaney, P Delaney; PJ Scully (0-6), C Phelan; J Lennon (2-0), M Kavanagh (0-4), E Lyons; P Purcell (0-1), A Dunphy (0-1), S Maher. Subs: S Downey for P Delaney, N Foyle for S Maher, C Dwyer (0-1) for PJ Scully, A Bergin for E Lyons, J Cranney for C Phelan.
Referee - J Murphy.

Allianz HL Division 1B round 1
At Semple Stadium
Waterford 2-28
Offaly 0-7
Waterford - B Nolan; S McNulty, S Fives, N Connors; C Prunty, T De Burca (0-1), K Moran (0-1); M O'Brien (0-1), M Walsh; DJ Foran (1-3), M Kearney (0-3), B O'Halloran; Stephen Bennett (0-16), Shane Bennett (0-1), T Ryan (0-2). Subs: J Henley for S Fives, P Curran for Shane Bennett, J Prendergast (1-0) for B O'Halloran, C Dunford for M Walsh, S Roche for M Kearney.
Offaly - E Cahill (0-2); T Spain, N Houlihan, P Rigney; C Taylor, P Camon, A Treacy (0-2); L Langton, K Dunne; E Callaghan, S Dolan, S Kinsella; K Connolly (0-2), C Gath, D Nally. Subs: E Grogan for P Rigney, P Murphy for D Nally, D Egan (0-1) for E Callaghan, J Keenaghan for S Dolan, D Murray for S Kinsella.
Referee - P Murphy.

Allianz HL Division 2A round 1
At TEG Cusack Park
Westmeath 2-17
London 0-15
Westmeath - P Carroll; D Egerton, A Craig, G Greville; J Bermingham, A Clarke, C Shaw; R Greville (0-2), S McGovern; J Boyle (0-1), K Doyle (0-1), N Mitchell (1-6); A Devine (1-2), D Clinton (0-2), J Galvin (0-2). Subs: S Clavin for D Egerton, S Power for J Galvin, D McNicholas (0-1) for J Boyle, D O'Reilly for N Mitchell, P Reilly for S McGovern.
London - P Buckley; C Hickey, K Reid, C McSweeney; G Lenihan, C Allis, K Burke; J Kennedy (0-2), C Thornton (0-1); D Nolan (0-1), S Lohan (0-1), M O'Dwyer (0-1); A Sheehan (0-7), S Lawless (0-1), D Glynn. Subs: C Nelson for D Glynn, B Hickey (0-1) for D Nolan, P Muldoon for J Kennedy, C Kennedy for A Sheehan.
Referee - P O'Dwyer.

Allianz HL Division 2A round 1
At Tooreen
Mayo 0-17
Meath 0-17
Mayo - S Leneghan; C Murray, C Daly, S Mulroy; C Scahill, S Coyne, D Kenny; B Hunt, C Freeman (0-2); S Regan (0-2), T Sweeney, A Phillips; S Boland (0-10), B Morley, S Kenny (0-2). Subs: E Delaney (0-1) for T Sweeney, D Huane for B Hunt, C Henry for A Phillips, C Higgins for B Morley, J Gallagher for S Kenny.
Meath - S McGann; G Murphy, S Brennan, S Morris; K Keoghan, S Whitty, J Kelly; J Keena (0-1), S Quigley (0-1); D Healy (0-1), P O'Hanrahan (0-7), D Kelly (0-2); A Douglas (0-2), S Kelly, K Keena (0-2). Subs: E O Donnchadha (0-1) for S Kelly, J Regan for D Kelly, M Healy for S Quigley.
Referee - L Gordon.

Allianz HL Division 2B round 1
At Letterkenny
Kildare 2-16
Donegal 1-13
Kildare - P McKenna (0-1); C Derivan, J Doran, J Dolan; D Cahill, M Fitzgerald, R Boran (0-1); K Whelan (0-4), R Kelly; P Divilly (0-1), B Byrne (1-5), J Burke (0-1); R Casey (0-1), C Smith (0-1), B Deay (1-1). Subs: C Dowling for R Kelly, B Cormack for R Casey, R Gavin for J Burke.
Donegal - P Burns; M Callaghan, S Gillespie, P Doherty; C Finn, G Browne (1-0), J O'Loughlin; J Boyle (0-1), D Coulter (0-7); S McVeigh, D Cullen, R McDermott (0-1); D Duffy, C Matthewson (0-3), K Kealy (0-1). Subs: C Parke for M Callaghan, O Rooney for D Duffy, L Henderson for G Browne.
Referee - S Hynes.

Allianz HL Division 3A round 1
At Clan na Gael, Dundalk
Roscommon 3-18
Louth 1-12
Roscommon - N Fallon; A Moore, P Nolan, H Rooney; J Donnelly, E Flanagan, C Coyle; S Curley (0-11), D Heavey (0-1); C Dolan, C Mulry (1-3), P Kelly (0-3); G Egan (2-0), J Murray, C Egan. Subs: M Kellehan for J Murray, C Miley for N Fallon.
Louth - D Connolly; P Challoner, M Lyons, A Smyth; S Kettle, G Smyth, A McCrave (0-1); J Costelloe, C Deane (0-2); D Geoghegan (0-5), D Kettle (0-1), J McDonnell (0-1); G McKeown (0-1), S Connelly, D Stephenson. Subs: S Callan for J McDonnell, F Joyce for A McCrave, D O'Hanrahan (0-1) for J Costelloe, S Hoey for C Deane, C Minogue (1-0) for G McKeown.
Referee - A Ferguson.

Allianz HL Division 3A round 1
At Inniskeen
Armagh 4-11
Monaghan 0-5
Armagh - F Woods; O Curry, A McGuinness, P Quinn; T Nevin, D Bridges, P McGrane; B Short, C Rice (0-1); D McKenna (2-0), R Fullerton (0-5), S Renaghan (1-0); D Magee (0-3), E McGuinness (1-1), N Curry (0-1). Subs: M McElroy for P Quinn, O McCann for B Short, G McKeown for R Fullerton.
Monaghan - N Butler; P McKenna, J Guinan, G Brennan; C McKenna, P Brooks, C Gernon; M McKenna, O Kiernan; C Power, C McAnespie, T Campbell (0-3); S McNally, E Collins (0-2), N Farrell. Subs: D Mulholland for P Brooks, T Hilliard for O Kiernan, P McGahan for C McAnespie, P Bermingham for S McNally, M Murphy for N Farrell.
Referee - J Clarke.

Allianz HL Division 3B round 1
At Ballyconnell
Cavan 2-9
Leitrim 1-11
Cavan - D Sheridan; M Moffett, M Hayes, D Brady; R O'Hagan, A Sheridan, C Kelly; P Sheridan, J Sheanon (0-6); D Carney (0-1), K Conneely (0-2), C Carney; D O'Reilly, H Briody (1-0), A Hamilton. Subs: C Sheanon (1-0) for A Hamilton, C Sheanon for D O'Reilly, M Hynes for H Briody.
Leitrim - D Molloy; P Earley, C McCrann, F Earley; E Moreton, N McLoughlin, D Ryan; C Moreton, L Moreton; B Murray (0-8), D McGovern, C O'Donovan (0-1); G O'Hagan (0-1), S Goldrick (1-1), Z Moradi. Subs: J McNabola for Z Moradi, P Poniard for G O'Hagan.
Referee - K Brady.

Allianz HL Division 3B round 1
At Kent Park
Sligo 2-14
Fermanagh 1-16
Sligo - K Brennan; T Kelly, J Weir, C Jordan; M Comerford, L Reidy, K Banks; K Raymond (0-1), G Cadden (1-1); E Comerford (0-1), K O'Kennedy (0-2), B Shannon; T O'Kelly Lynch (0-2), D Collery, J Starr (1-2). Subs: K Prior (0-1) for T Kelly, R Brennan (0-4) for E Comerford, T Brennan for C Jordan, N McDermott for D Collery.
Fermanagh - M Curry; A Breslin, R Porteous, D Russell; D Bannon, T Cleary, F McBrien; C McShea, R O Buaigh (0-8); S Curran, B McPhilips (0-2), M Slevin; Caolan Duffy (0-1), D McGarry (1-0), J Duffy (0-4). Subs: C Rafferty for M Slevin, N Timoney (0-1) for D Bannon, Ciaran Duffy for D Russell, D McGarry for S Curran.
Referee - R McGann.

 

Saturday 26 January 

Allianz FL Division 1 round 1
At MacHale Park
Mayo 1-8 
Roscommon 1-7
Mayo - R Hennelly; E O'Donoghue, B Harrison (0-1), K Higgins; L Keegan, C Boyle, P Durcan (0-1); D O'Connor (0-1), D Vaughan (0-1); F Boland, A O'Shea, J Doherty (0-3); E Regan (0-1), B Reape (1-0), C Diskin. Subs: A Moran for F Boland, S Coen for D Vaughan, F McDonagh for C Diskin, J McCormack for C Boyle.
Roscommon - D O'Malley; E McGrath, C Daly, G Patterson; C Hussey, N Daly, R Daly; T O'Rourke, E Smith (0-1); S Killoran (1-1), C Cregg (0-1), N Kilroy; D Smith (0-1), C Lennon, C Compton (0-2). Subs: U Harney (0-1) for C Lennon, H Darcy for C Cregg, D Neary for G Patterson, C Fitzmaurice for T O'Rourke.
Referee - B Cassidy.

Allianz FL Division 3 round 1
At Pairc Esler 
Laois 2-15
Down 1-12
Laois - G Brody; D Seale, S Nerney, A Campion; S Attride, R Pigott, G Dillon; J O'Loughlin, K Lillis; D O'Connor, C Boyle (0-3), S Byrne; C Murphy (1-1), E O'Carroll (0-8), P Kingston. Subs: C Begley for A Campion, D Kingston (0-3) for D O'Connor, P Cahillane (1-0) for P Kingston, R Tyrrell for K Lillis, E Lowry for S Byrne.
Down - R Burns; R McAleenan, N Donnelly, S Murnin; S Fegan, C Flanagan, J Flynn; C Francis (0-1), L Devlin; C McGrady (0-2), C Poland, S McConville; P Devlin (0-4), P Havern (0-3), J Johnston (0-1). Subs: C Mooney for N Donnelly, C Quinn for P Devlin, D O'Hare (1-1) for P Havern, D Guinness for C McGrady, C Doherty for C Poland.
Referee - M McNally.

Allianz FL Division 4 round 1
At Fraher Field
Wicklow 1-7
Waterford 0-9
Wicklow - M Jackson (0-2); O Manning, R O'Brien, J Snell; D Devereux, S Mooney, D Fitzgerald; P O'Toole, D Healy; D Hayden (0-1), A McLoughlin (0-1), T Smith; M Kenny, C McGraynor, P O'Connor (1-2). Subs: G Murphy (0-1) for C McGraynor, C Healy for T Smith, M Doyle for P O'Connor.
Waterford - A Beresford; A Trihy (0-1), R O Ceallaigh, J McGrath; J Mullaney, B Looby, T O hUllachain; M Curry, T Prendergast (0-1); S Whelan Barrett (0-2), D Guiry, C Murray (0-1); J Curry (0-4), S Aherne, B Lynch. Subs: F O Cuirrin for J Mullaney, S O'Donovan for T O hUallachain, S Ryan for S Whelan Barrett.
Referee - J Bermingham.

Allianz HL Division 1A round 1
At Semple Stadium 
Tipperary 2-16 
Clare 1-11
Tipperary - B Hogan; C Barrett, Padraic Maher, D Maher; A Flynn (0-1), R Maher, B Heffernan; M Breen (0-1), R Byrne (0-1); D McCormack, N McGrath (0-3), Patrick Maher; W Connors (0-1), S Callanan (2-7), J Morris (0-2). Subs: M Kehoe for N McGrath, J O'Dwyer for J Morris, N O'Meara for D McCormack, K O'Dwyer for D Maher, C Darcy for R Byrne.
Clare - D Tuohy; J McCarthy, D McInerney, J Browne; A McCarthy, C Cleary, C Malone; S Golden, T Kelly (0-2); D Ryan; N Deasy (1-1), R Taylor; C Guilfoyle, J Conlon (0-1), M O'Neill. Subs: P Collins (0-1) for M O'Neill, C Galvin for J McCarthy, P Duggan (0-4) for N Deasy, M O'Malley (0-2) for R Taylor, I Galvin for J Conlon.
Referee - C Lyons.

Allianz HL Division 1B round 1
At Parnell Park
Dublin 3-15 
Carlow 0-18
Dublin - A Nolan; J Madden, E O'Donnell, P Smyth (0-1); C Crummey, S Moran, S Barrett; J Malone, D O'Connell (1-0); F Whitely (0-1), J Hetherton (0-4), F McGibb (0-2); R McBride, L Rushe, E Dillon (1-1). Subs: T Connolly (0-1) for J Madden, D Burke (1-4) for F Whitely, D Sutcliffe for L Rushe, D Keogh for J Malone, O O'Rorke (0-1) for F McGibb.
Carlow - B Tracey; A Corcoran, P Doyle, M Doyle; E Nolan, D English, R Coady; J Kavanagh, S Whelan; J M Nolan, S Murphy (0-1), E Byrne; C Nolan (0-2), T Joyce (0-2), M Kavanagh (0-12). Subs: J Doyle (0-1) for S Murphy, J Nolan for T Joyce, R Kelly for E Nolan, J Murphy for E Byrne, G Coady for M Doyle.
Referee - A Kelly.

Allianz HL Division 2A round 1
At Corrigan Park
Kerry 1-21
Antrim 2-16
Kerry - M Stackpoole; S Weir, B Murphy, E Leen; J Diggins, M Boyle, F MacKessy; B Barrett, D Griffin; M O'Leary, S Conway (0-12), M Leane; J Conway (0-5), P Boyle (0-3), J Goulding (1-1). Subs: D Goggin for J Goulding, T O'Connor for B Barrett, M Slattery for M Leane, J O'Connor for D Griffin, P Costello for J Diggins.
Antrim - R Elliott; S Rooney, J Dillon, P Duffin; R Molloy, S Duffin, M Donnelly; C McCann, C McHugh (0-1); N Elliott, J McNaughton (0-12), N McKeague; E O'Neill (2-0), K Molloy (0-1), C Clarke. Subs: J O'Connell (0-2) for R Molloy, C Boyd for E O'Neill, J McGoldrick for C Clarke, C Patterson for P Duffin, C Laverty for N Elliott.
Referee - S Stack.

Allianz HL Division 2B round 1
At Pairc Esler 
Derry 1-16
Down 0-14
Derry - S Kelly; C Kelly, S Cassidy, D McCloskey; P Kelly, B Og McGilligan, L Hinphey; P Cleary (0-1), T Brady; C Waldron, M McGrath (0-1), N Ferris (0-1); R Mullan, A Grant (1-0), C O'Doherty (0-10). Subs: N Waldron (0-1) for C Waldron, J Mullan (0-2) for P Cleary, D Cartin for N Ferris, R McCartney for T Brady.
Down - S Keith; M Patterson, C Taggart, C Cassidy; R McCrickard, M Colton, L Savage; T Murray, PJ Davidson; P Sheehan (0-5), C O'Prey (0-1), E Sands; C Coulter, D Sands (0-2), O McManus (0-5). Subs: M Fisher for R McCrickard, C Woods (0-1) for C O'Prey, P Savage for PJ Davidson, P McManus for C Coulter, R McCusker for O McManus.
Referee - J Connors.

Allianz HL Division 2B round 1
At Pairc na hEireann 
Wicklow 2-20
Warwickshire 0-11
Wicklow - B Fitzgerald; B Kearney, B Cuddihy, M O'Brien; G Byrne, S Kelly, W Kavanagh; R Keddy, P Keane; E Kearns (0-3), P Doyle, D Staunton (0-3); G Hughes, E Donohoe (0-9), M Boland (1-2). Subs: J Doyle for P Doyle, J Henderson (1-2) for R Keddy, C Moorehouse (0-1) for G Hughes, J Cranley for E Donohoe.
Warwickshire - P Crean; M O'Reagan, D Bruen, T Kelly; P Scally, W Allen, D King; J Collins, R Curley; C Heeney, N Kennedy (0-1), I Dwyer (0-1); B Fallon, E McCabe (0-9), K Magee.
Referee - J Heffernan.

Allianz HL Division 3A round 1
At Abbottstown
Tyrone 2-17 
Lancashire 0-10
Tyrone - C McElhatton; R Devlin, M Winters, J Kerr; S Muldoon, C Kearns, D Begley (0-1); R McKernan (0-2), C McNally; C Lagan (0-1), C Cross (0-1), T Morgan (0-2); M Mulgrew, D Casey (1-9), B McGurk (1-1). Subs: L Devlin for M Winters, J McGurk for B McGurk, B Gormley for M Mulgrew, L O Donnghaile for C Cross.
Lancashire - P Coates; S Maloney, L Knocker, C Larkin; S Wallace, D Power, O McMahon; S Duncan, D Maskey; D Crowley (0-1), E Kelly, P Duggan; S Power, R Crowley (0-9), S Dunne. Subs: J Patton for S Dunne, L Burns for D Maskey, E Doyle for E Kelly.
Referee - C Mooney.

 

Thursday 24 January

Fitzgibbon Cup round 2
At NUIG 
NUIG 1-19 
UL 0-17
NUIG - S Hennessy; M Lynch (1-2), J Fitzpatrick, D Connolly; C Caulfield, P Hoban, A Greaney; S Loftus (0-1), I Fox; D Burke (0-1), C Whelan (0-2), L Forde; C Sheedy (0-1), E Niland (0-11), B Concannon. Subs: S McArdle for A Greaney, E Fahy for L Forde, B Corry (0-1) for C Sheedy.
UL - B Hogan; A McGuane, E Cody, J Henley; M Carey (0-1), C Cleary, B Cody; R Lynch, J Shelly (0-1); I Galvin, K O'Brien (0-1), T Morrissey (0-1); J Morris (0-1), M Keoghan, B Murphy (0-11). Subs: B Nash for R Lynch, J Goulding (0-1) for J Morris, S Veale for M Keoghan, JP Lucey for S Veale.
Referee - F Horgan.

Fitzgibbon Cup round 2
At LIT
LIT 4-24
Garda 0-12
LIT - K Nugent; J McCarthy, D Moran, P Delaney; D Byrnes, S Ryan, R Byrnes (0-2); E Boyce, D Dempsey (0-1); P Duggan (1-11), B Fanning (1-0), R Doody (0-3); P Casey (1-1), O Kelly (0-2), D Reidy (0-1). Subs: R Murphy (0-1) for D Byrnes, J Conway (0-1) for P Casey, C Cooney for J McCarthy, O O'Reilly (1-1) for B Fanning.
Garda - S Murphy; J Finnerty, A Ryan, J O'Keeffe; D Sheahan, B Murphy (0-1), R Doyle; M Heffernan (0-2), J Corry; S Keane, R Barry (0-3), A Harnett; E Sheahan (0-2), K Slattery (0-2), C Russell (0-1). Subs: M Brislane for S Keane, C O'Connor (0-1) for K Slattery.
Referee - D Kirwan.

Fitzgibbon Cup round 2
DCU Sportsgrounds
DCU 0-23
Cork IT 0-12
DCU - O Foley; P Smyth, E O'Donnell, J Curran; P Foley (0-4), C Delaney, C Crummey (0-1); A Maddock, R McBride (0-2); D Burke (0-1), K Doyle (0-6), F Whitely (0-1); S Morrissey (0-2), J Donnelly, J Bergin (0-4). Subs: D Reck (0-2) for A Maddock, D Byrne for E O'Donnell, C Firman for P Smyth , R O'Connor for J Donnelly.
Cork IT - P Collins (0-1); E Healy, D Fanning, K Galvin; D Harrington, E Heffernan, C Prunty; J Good (0-1), D Noonan; B Everard (0-1), J Cooper, S Cummins (0-2); J Beausang (0-5), J Connolly, E O'Shea (0-1). Subs: P Geary for E O'Shea, A Coffey (0-1) for J Beausang, R Walsh for J Connolly, W Hurley for J Good, N Fives for D Noonan.
Referee - A Kelly.

Fitzgibbon Cup round 2
At Santry Avenue
IT Carlow 0-24
Trinity College 1-8
IT Carlow - E Rowland (0-2); R Browne, R Mulvaney, S Reck; M Redmond, M Hearney, J Cleere; R Leahy (0-2), T Nolan (0-3); S Downey (0-1), C Dunford (0-1), C Dunbar (0-1); S Casey (0-4), C Nolan (0-8), C Langton. Subs: K Murphy (0-1) for S Casey, G Kelly (0-1) for C Dunford, D Aylward for R Leahy, D Wall for R Mulvaney, P Mullen for C Dunbar.
Trinity College - E Skelly; M Conroy, L Corcoran, C Lynch; E McNamara, C O'Sullivan (1-1), G Dempsey; C O'Kelly, J O'Neill; D Long, A Kavanagh, F O Riain Broin (0-4); J Walsh, D Butler (0-1), M Corry (0-1). Subs: S O'Connor for J Walsh, C Keating for D Long, D Duggan (0-1) for S O'Connor, J Kenny for A Kavanagh.
Referee - K Brady.

 

Wednesday 23 January

Sigerson Cup round 2
At The Dub
NUIG 1-8
QUB 1-7
NUIG - A Brady; S Brennan, S Mulkerrin, K McDonnell; K Molloy (0-1), R Greene, P O'Donnell; P Cooke (0-4), C Darcy (1-0); N Mullen (0-1), B Donovan, E Tierney; R Finnerty (0-1), J Robinson, O Gallagher (0-1). Subs: J Maher for B Donovan, G Canavan for R Finnerty, K Quinn for J Robinson.
QUB - A Hasson; C McCloskey (0-1), O Lappin, N Keenan; N Rafferty, D McKeever, J McCann; R Campbell, B Crealey; C O'Neill (1-1), R Treanor (0-1), D Guinness (0-1); J McAuley, J Smith, J McMahon (0-1). Subs: P O'Connor for B Crealey, C Martin (0-2) for R Treanor, K Hughes for J Smith.
Referee - M McNally.

Sigerson Cup round 2
At Grangegorman
DIT 4-14
Athlone IT 2-8
DIT - M Jackson (0-1); J McCusker, B Power, A McGowan; D Toner, R O'Brien, L Hughes; S Flanagan (1-1), S Hurley; C Pearson, R O'Toole (0-2), B Howard; L Loughlin (0-1), O Lynch (2-2), J Conlon (1-4). Subs: T Keane (0-3) for C Pearson, K O'Gara for R O'Toole, R Finn for S Flanagan, S Tully for S Hurley, F O'Shea for B Howard.
Athlone IT - C Haslam; D Healy, A Cregg, D Carroll; G Horan (1-0), E O'Connor, E Tully; K Maguire, T Watts; R Forde (0-4), G Russo (1-0), D McManus; R Brady (0-1), B Berry (0-2), S Clarke. Subs: C O'Dea (0-1) for R Brady, E Gallagher for S Clarke.
Referee - S Mulhare.

Sigerson Cup round 2
At IT Carlow
IT Carlow 0-18
Cork IT 0-12
IT Carlow - D Campbell; J Mitchell, R Hitchcock, J Casey; C O'Toole, E Buggie, B Carr (0-1); T Griffin, N Hughes; P O'Toole, N Doyle, D O'Sullivan (0-1); N Gately (0-1), M Hurley (0-12), J Walsh. Subs: S Ryan for T Griffin, D Whelan (0-3) for J Walsh, S Maughan for N Doyle, S Crowley for B Carr, D Lawler for M Hurley.
Cork IT - C Kelly; M Lordan, A Browne (0-1), S Howard; N Donohue, E Lavers, B Sugrue; P Walsh, K O'Hanlon (0-1); R Walsh (0-1), D Dineen (0-2), K O'Donovan; D O'Sullivan (0-2), J Crean (0-2), M Bradley (0-2). Subs: A Casey for C Kelly, S Walsh (0-1) for M Lordan, B Hodnett for K O'Donovan, G O'Brien for R Walsh, B Hyland for D O'Sullivan.
Referee - A Nolan.

Sigerson Cup round 2
At John Mitchels
IT Tralee 6-20
IT Sligo 1-9
IT Tralee - C Hurley; T Kearns, G Crowley, B Fitzgerald; DJ Murphy (0-1), S Cronin, M Potts (0-2); L Kearney (0-1), G Horan (0-1); D Moynihan, J Savage (1-8), A McCarthy (0-1); J Duggan (1-1), M O'Shea (0-2), C Keane (3-2). Subs: C Ferris for G Crowley, P Gillespie (0-1) for M Potts, M Quigley for D Moynihan, C Smith for T Kearns, I Courtney (1-0) for A McCarthy, D Doherty for M O'Shea.
IT Sligo - P O'Malley; C Reape, J Bermingham, N Boyle; J O'Reilly, C McDonagh, B Walsh; D McGovern, K McBrearty; A McLean, J Brennan (0-6), S Carrabine; C Lally, F Ayorinde (1-0), K Cawley (0-3). Subs: C Hennelly for A McClean (BC), C Egan for J Bermingham (BC).
Referee - D O'Callaghan.

Fitzgibbon Cup round 2
At the Mardyke
UCC 2-21
UCD 1-13
UCC - S Hurley; D Lynch, E Gunning, N O'Leary; C O'Leary (0-2), E Murphy, P O'Loughlin; D Griffin (0-1), M Coleman (0-3); R Donohoe, C Browne (0-2), M O'Halloran; M Kehoe (1-4), S Conway (0-4), S Kingston (0-5). Subs: N Montgomery (1-0) for M O'Halloran, D Lowney for D Lynch, K O'Dwyer for N O'Leary, P Cadell for S Conway, A Casey for M Kehoe.
UCD - B Hogan (1-1); I O'Shea, H Lalor, M Purcell (0-1); M Cody, R Lennon, D Fitzgerald (0-2); C MacGabhann, J Malone; E Callaghan, R Hayes (0-6), P Guinan; P Crummey, S Flanagan (0-1), S Carey (0-1). Subs: C McGuckian for E Callaghan, G Molloy for I O'Shea, S Quirke for P Crummey, R Purcell (0-1) for J Malone.
Referee - T Walsh.

 

Sunday 20 January 

Connacht SFL final
At Tuam Stadium
Roscommon 0-13
Galway 1-5
Roscommon - D O'Malley; D Murray, C Daly, E McGrath; C Hussey, N Daly, R Daly; T O'Rourke, E Smith; S Killoran (0-1), D Smith (0-8), N Kilroy; C Cregg, C Lennon (0-2), C Compton (0-1). Subs: G Patterson for S Killoran, U Harney (0-1) for D Murray, A Lyons for N Kilroy, C Fitzmaurice for C Cregg, H Darcy for T O'Rourke.
Galway - R Lavelle; D Kyne, S A O Ceallaigh, E Kerin; G O'Donnell (0-2), G Bradshaw, S Kelly; T Flynn, K Duggan; J Heaney, J Duane, F Cooney; S Walsh (0-2), M Daly, B McHugh (1-1). Subs: D Wynne for D Kyne, C D'Arcy for M Daly, P Cooke for F Cooney, P Cunningham for J Duane, D Cummins for T Flynn.
Referee - L Devenney.

All-Ireland club IFC semi-final
At Pairc Tailteann 
Naomh Eanna (Antrim) 3-9
An Spideal (Galway) 0-11
Naomh Eanna - P Flood; K Jennings, D Gault, M McNamee; C Lyttle, J McAuley, C McAuley; E Gibson, J Maskey (1-0); P Healy, R Scott (0-1), K Healy (2-0); M Morgan, O Eastwood (0-7), E Nagle (0-1). Subs: C O'Neill for M Morgan, P Curran for E Gibson, D Walsh for O Eastwood.
An Spideal - M Breathnach; E O Droighneain (0-1), E O Conlain, L Kelly; C O Laoi, M O Curraoin, S O Droighneain; D Mac An Ri, P E O Curraoin (0-1); S O Curraoin (0-1), A O Laoi (0-4), L O Conghaile; B Connolly, C Lee (0-3), C O Caoimh. Subs: B Mac Cathmhaoil for E O Droighneain (BC), A O Curraoin (0-1) for L O Conghaile, A O Droighneain for C O Caoimh (BC).
Referee - N Cullen.

All-Ireland club IFC semi-final
At the Gaelic Grounds, Limerick
Kilcummin (Kerry) 0-11
Two Mile House (Kildare) 0-10
Kilcummin - B Kealy; D Maher, D Moynihan, C O'Leary; W Maher, P Casey (0-2), S O'Leary; K Murphy (0-2), K Gorman; S McSweeney, G O'Leary (0-1), P Nagle; N Duggan (0-3), I Devane, M Keane (0-3). Subs: K Teahan for P Nagle, D O'Leary for W Maher, J McCarthy for I Devane, K McCarthy for N Duggan.
Two Mile House - D Cordonnier; A May, W Burke, F Breen; J Collins, M Kelly (0-1), N Sherry; C Doolan (0-1), P Kelly (0-2); T O'Connor, C Healy (0-2), A Cregg; C Keogh, M Sherry, A Casey (0-4). Subs: S Darcy for M Kelly (BC), G Burke for J Collins, S White for A Cregg, J Darcy for C Keogh.
Referee - B Judge.

All-Ireland club JFC semi-final
At Ballinamore 
Easkey (Sligo) 1-8 
Red Hughs (Donegal) 0-9
Easkey - S Kilgallon; I Barrett, N McGuire, J Feeney; E Boylan, R McHugh, J Lindsay (1-0); E Mullen, M Gordon; D Sloyan, J McHugh (0-2), E Healy; A Kilcullen (0-1), R McKenna (0-4), K Duffy (0-1). Subs: J Conway for K Duffy, D Brennan for E Moylan, B McGrath for E Healy.
Red Hughs - C Kelly; C Doherty, E Browne, S McGlinchey; P McGlinchey, R Kelly, S McMenamin; T McMenamin, D Browne (0-6); P McMenamin, G Melaugh, O Doherty (0-1); S Gallagher, C Bradley (0-1), G Kelly. Subs: C Melaugh for C Doherty, J Carlin (0-1) for O Doherty.
Referee - P Maguire.

All-Ireland club JFC semi-final
At O'Moore Park 
Beaufort (Kerry) 0-12
Dundalk Young Irelands (Louth) 0-10
Beaufort - M Moriarty; C O'Connor, G Hartnett, S Kelliher; J O'Sullivan, J Kissane, N Breen; R Murphy (0-1), M Breen; P O'Sullivan, F Hallissey (0-6), P Doona (0-1); N O'Connor, C Kennedy (0-2), R Ferris. Subs: L Carey (0-2) for P O'Sullivan, MJ O'Connor for J O'Sullivan, I McGillycuddy for C O'Connor, D Healy for N O'Connor, D Coffey for R Ferris.
Dundalk Young Irelands - F Sheekey; S Bellew, C Murray, P McCourt; P Nixon, Derek Maguire (0-4), C O'Nairaigh; S McLoughlin, D Rogers; J O'Donoghue (0-4), C O'Donoghue, K Keelan (0-1); M Savage, D Mone, Dean Maguire (0-1). Subs: A Sheekey for D Rogers, S Azeeze for C O'Donoghue, A Rogers for C O'Nairaigh, J Lynch for A Sheekey.
Referee - S Lonergan.

Sigerson Cup round 1
At John Mitchels  
UU 1-13
IT Tralee 1-8
UU - B Gallen; J Duffy, M McKernan, K McKaigue; M McEvoy (0-2), G McKinless, P Durcan (1-3); B McDonnell, S Fegan; R McHugh, J Doherty, D Gallagher (0-2); L Brennan (0-4), T O'Brien, C Doherty. Subs: D Kerr (0-1) for D Gallagher, F Burns for J Doherty, N Donnelly (0-1) for C Doherty, E Murray for J Duffy.
IT Tralee - C Hurley; T Kearns, G Crowley, B Fitzgerald; DJ Murphy, J Morgan, M Potts; L Kearney, G Horan (0-1); D Moynihan, J Savage (0-5), A McCarthy; J Duggan (0-1), M O'Shea (1-1), C Keane. Subs: C Ferris for M Potts, C Smith for T Kearns, D O'Keeffe for J Duggan, C Byrne for A McCarthy, D Kennedy for DJ Murphy.
Referee - R Hickey.

Sigerson Cup round 1
At The Dub 
Maynooth University 0-9
QUB 0-8
Maynooth University - N Carrie; N O'Sullivan (0-1), J Kelly, M Hyland; D Courtney, J Gibbons, E Maloney; E Devine, D Lyons (0-1); R O Giollain (0-1), N O'Donnell, S Comerford; J Hyland (0-1), P Fogarty (0-5), S O'Hanlon. Subs: C Cannon for J Kelly, K McMenamin for J Gibbons (BC), D Malone for D Lyons.
QUB - A Hasson; C McCluskey, O Lappin, N Keenan (0-1); N Rafferty, J Rice, C Cox; R Campbell, D McKeever; C O'Neill (0-1), R Trainor (0-3), J Smith (0-1); D Guinness, K Hughes (0-1), J McMahon. Subs: E Deane (0-1) for R Campbell (BC), C Martin for K Hughes, N Alison for J Rice, B Crealy for D McKeever, J McCann for C Cox, N Hannigan for J Smith.
Referee - B Cassidy.

All-Ireland club IHC semi-final
At Parnell Park
Oranmore-Maree (Galway) 1-13 
St Galls (Antrim) 2-4
Oranmore-Maree - R McInerney; S Bannon, S Goughan, A Bannon; M Hanniffy, G McInerney, L Keane; N Geoghan, R Maher; M Quinn, A Burke (0-1), N Burke (0-11); R Malone (0-1), P Keane, S McInerney (1-0). Subs: E Burke for A Burke, S Dunne for R Maher, N Qualter for L Keane, M Keane for P Keane.
St Galls - P McCaffrey; S Morrison, J McDaniel, A Hannaway; N O'Neill, S Burke, A Gallagher; K Stewart, J Hopkins; T O Ciarain, K McGourty, C McGourty (1-3); M Donnelly, C Burke, S McAreavey (0-1). Subs: R Irvine for A Hannaway, M Napier for M Donnelly, A Healy for C Burke, A McCaffrey (1-0) for K McGourty, G McGreevy for J Hopkins.
Referee - P Murphy.

All-Ireland club JHC semi-final
At TEG Cusack Park
Castleblayney (Monaghan) 1-8
Carrick (Leitrim) 0-10
Castleblayney - P Collins; C Merrick, J McHugh, E Leonard; A Kenny, P Treanor (0-2), C McNally; B Flanagan, P Finnegan; Hugh Byrne (1-4), M Treanor, F Finnegan; F Rafter (0-2), B McGuigan, C Callan. Subs: B Connor for C Callan, P Malone for F Finnegan, N Adair for B Connor.
Carrick - D Molloy; T Glancy, C Beirne, E Moreton; C Mallon, J Glancy, H Glancy; V McDermott, C Maguire; C Cunniffe (0-8), C McCrann, C Moreton; L Moreton, K McGrath, S Goldrick (0-1). Subs: G O'Brien for V McDermott, J McNadbola (0-1) for C Maguire.
Referee - S Stack.

All-Ireland club JHC semi-final
At Fraher Field
Dunnamaggin (Kilkenny) 0-23 
Cloughduv (Cork) 2-16 AET
Dunnamaggin - S O'Neill; M Heffernan, N Hickey, V Costello; M Cody (0-1), W Phelan, A Fitzpatrick; D Fitzpatrick (0-1), E Kearney; T Maher (0-11), R Cody (0-2), D O'Keeffe (0-1); R Coffey (0-1), J Fitzpatrick (0-6), I Walsh. Subs: L Fitzpatrick for I Walsh, C Hoban for R Cody, R Cody for L Fitzpatrick, P Kirwan for Hoban.
Cloughduv - J Buckley; P Buckley, B Ahern, P O'Sullivan; G Ahern, D O'Leary, E Clifford; M Walsh (0-4), A Murphy; M Verling (0-2), A Cronin, D Corkery; B Verling (0-6), J Ryan (0-1), J Moynihan (0-1). Subs: D Sullivan for G Ahern, A Twomey for P O'Sullivan, K Barry Murphy (2-1) for D Corkery, A Ahern (0-1) for J Ryan, K Walsh for J Moynihan, B Hinchion for D O'Leary.
Referee - T Walsh.

Fitzgibbon Cup round 1
At Belfield 
UCD 3-12 
NUIG 1-18
UCD - B Hogan; I O'Shea, H Lawlor, M Purcell; D Ryan, R Lennon, D Fitzgerald; C MacGabhann, G Molloy; J Malone (0-1), P Guinan, E Callaghan (1-1); S Carey (1-1), P Crummey (1-1), R Hayes (0-8). Subs: R Purcell for G Molloy, C McGuckian for E Callaghan, S Quirke for S Carey.
NUIG - S Hennessy; P Monaghan, J Fitzpatrick, D Connolly; C Caulfield, P Hoban, A Geaney (0-1); S Loftus, I Fox (0-2); D Burke (0-1), C Whelan (0-1), S Fletcher; C Sheedy (1-1), E Niland (0-12), B Concannon. Subs: S Thomas for D Connolly, M Lynch for S Fletcher, C Jennings for C Caulfield, S McArdle for P Monaghan, L Forde for S Loftus.
Referee - P O'Dwyer.

Fitzgibbon Cup round 1
At IT Carlow 
LIT 1-14
IT Carlow 1-13 
LIT - K Nugent; P Delaney, D Moran, R Byrnes; D Byrnes (0-1), S Ryan, J McCarthy; R Murphy (0-1), E Boyce; R Doody (0-2), B Fanning (1-0), P Duggan (0-6); P Casey (0-1), O Kelly (0-1), D Reidy. Subs: D Dempsey (0-2) for R Murphy, O O'Reilly for R Doody, J Conway for B Fanning.
IT Carlow - E Rowland (0-1); S Reck, R Mullaney, R Brown; M Redmond, M Harney, J Cleere; C Dunford, R Leahy (0-1); S Downey (0-1), C Dunbar (0-2), T Nolan; S Bergin, C Nolan (0-1), S Casey (1-7). Sub: K Murphy for S Bergin.
Referee - J Keenan.

Fitzgibbon Cup round 1
At Borrisoleigh
Trinity College 1-15
Garda 0-13
Trinity College - E Skelly; M Conroy, L Corcoran, C Lynch; E McNamara, D Ryan, G Dempsey; C O Ceallaigh, J O'Neill; D Long, C O'Sullivan (0-4), F O Riain Broin (0-10); J Walsh (0-1), D Butler, A Kavanagh. Subs: D Phelan for E McNamara, M Corry (1-0) for D Long, C Keating for C Lynch, D Duggan for J O'Neill.
Garda - S Murphy; J O'Keeffe, A Ryan, K Histon; S Barrett, B Murphy, R Doyle; D Sheehan (0-1), J Corry; D Stapleton (0-1), B O'Connell (0-2), S Keane; R Barry (0-4), K Slattery (0-5, 4f), C Russell. Subs: M Heffernan for K Histon, E Sheehan for S Keane, A Harnett for M Heffernan.
Referee - S Murphy.

Fitzgibbon Cup round 1
At WIT Sports Campus 
DCU 0-16
WIT 0-14
DCU - O Foley; P Smyth, E O'Donnell, J Curran; P Foley (0-2), C Delaney, C Crummey (0-2); A Maddock, F McGibb; B Ryan (0-1), D Burke, F Whitely; J Donnelly (0-1), J Bergin (0-6), S Morrissey (0-3). Subs: R McBride (0-1) for B Ryan, K Doyle for F McGibb, D Reck for P Smyth, D Gray for S Morrissey, C Burke for A Maddock.
WIT - B Nolan (0-1); S Smyth, O McGrath, K Hassett; S Ryan, T Walsh, R Flynn; M Whelan (0-1), O Walsh; R Smithers (0-1), S Condon (0-7), S Murphy (0-1); S O'Gorman (0-2), C Hennessy, J Prendergast (0-1). Subs: B Barrett for S Murphy, C Flood for R Smithers, E O'Halloran for S O'Gorman.
Referee - D Kirwan.

Fitzgibbon Cup round 1
At UL Grounds
UCC 0-26
UL 0-20
UCC - J Barry; N O'Leary, E Gunning, D Lynch; C O'Leary (0-7), P O'Loughlin, D Griffin (0-1); E Murphy, M Coleman (0-1); R Donohoe, C Brown (0-1), M O'Halloran (0-2); S Conway (0-9), R O'Flynn (0-2), S Kingston (0-3). Subs: K Dwyer for D Lynch, D Walsh for D Griffin, C Roche for M O'Halloran.
UL - J Power; A McGuane, P Maher, E Cody; R Lynch (0-2), C Cleary, J Henley (0-1); S Golden (0-2), J Shelly; I Galvin (0-1), K O'Brien (0-1), T Morrissey (0-1); M Keoghan (0-4), J Morris (0-3), B Murphy (0-4). Subs: T Hannan for J Shelly, B Coady for J Henley, S Veale (0-1) for K O'Brien, C Darcy for B Murphy, M Carey for P Maher.
Referee - F Horgan.

Fitzgibbon Cup round 1
At Grangegorman
Mary Immaculate 1-19
DIT 1-14
Mary Immaculate - E Cahill; E Ryan, D Prendergast, S Downey; C Morgan, D Browne, T Grimes (0-1); T Monaghan, L Meade (0-1); A Gillane (1-15), P Hickey, C English (0-1); G Cooney, C Guilfoyle, R McCormack. Subs: M O'Loughlin (0-1) for R McCormack, C O'Brien for C English, B Buckley for T Grimes.
DIT - J Treacy; S McClelland, S Brennan, D Egerton; D Keogh (0-1), D Kelly, C Ryan; P Maher, A Clarke (0-1); L Blanchfield, G Whelan, N Walsh (0-2); E Dillon (0-2), E Dunne (1-7), B Quinn (0-1). Sub: Q Saunders for N Walsh.
Referee - J O'Brien.

 

Saturday 19 January

McKenna Cup final
At the Athletic Grounds
Tyrone 0-16
Armagh 0-14
Tyrone - N Morgan (0-1); C McLaughlin, R McNamee (0-1), L Rafferty; T McCann, A McCrory, M Cassidy; C Grugan, D McClure (0-1); N Sludden (0-2), R O'Neill, C McCann; D McCurry (0-9), P Harte, C McShane (0-2). Subs: C Meyler for C McCann, M Donnelly for M Cassidy, D Canavan for R O'Neill, K McGeary for L Rafferty, K Coney for C Grugan.
Armagh - B Hughes; C Mackin, A McKay, J Morgan; R McCaughley, B Donaghy, G McCabe; S Sheridan, N Grimley (0-5); J Hall, R Grugan (0-5), R McShane; S Campbell (0-2), R O'Neill (0-1), J Clarke (0-1). Subs: J McElroy for B Donaghy, J Og Burns for R McShane, C Vernon for G McCabe, J Duffy for J Clarke, R McQuillan for J Hall.
 Referee - J McQuillan.

Walsh Cup final
At Bellefield
Galway 1-23
Wexford 0-20
Galway - F Flannery; J Grealish, R Burke, A Harte (1-0); K Hussey, P Mannion, J Mooney; C Mannion (0-4), S Kilduff (0-1); R O'Meara, J Canning (0-13), J Coyne (0-1); J Mannion, S Bleahene (0-1), D Glennon (0-1). Subs: J Coen for J Mooney, J Flynn for J Coyne, S Linnane (0-1) for S Kilduff, K Cooney for R O'Meara, S Bannon for S Linnane, T Haran (0-1) for S Bleahene.
Wexford - M Fanning (0-1); S Reck, L Ryan, C Firman; S Donohoe, M O'Hanlon (0-2), S Murphy; A Nolan, D O'Keeffe (0-1); I Byrne (0-5), K Foley (0-1), D Dunne (0-2); C Dunbar (0-1), C McDonald (0-2), L Og McGovern. Subs: D Reck for C Firman, P Foley (0-2) for S Reck, P Morris (0-2) for I Byrne, S Casey for L Og McGovern, R Higgins for A Nolan, H Kehoe (0-1) for D Dunne.
Referee - S Cleere.

Kehoe Cup final
At Abbottstown
Westmeath 2-20
Antrim 1-23 (Westmeath win 3-0 on penalties)
Westmeath - P Carroll; J Gilligan, T Doyle, N McKenna; J Bermingham, A Craig, G Greville; R Greville, S Power (0-1); S Clavin, C Shaw, A Devine (2-3); K Doyle (0-4), N Mitchell (0-5), D Clinton (0-5). Subs: S McGovern (0-1) for S Power, A Clarke for C Shaw, J Galvin (0-1) for N McKenna, P Greville for J Gilligan, D O'Reilly for S Clavin, P Reilly for A Craig, K Regan for J Bermingham, E Corrigan for N Mitchell, R Gillen for G Greville.
Antrim - R Elliott; S Rooney, J Dillon (0-1), P Duffin; R Molloy, C McHugh, M Donnelly; C McCann (0-1), K Rice (0-2); N Elliott (1-3), J McNaughton (0-9), N McKeague; J O'Connell, K Molloy (0-4), C Clarke (0-1). Subs: E O'Neill (0-2) for C Clarke, D McKinley for J O'Connell, C Boyd for K Rice, S Duffin for N McKeague, C Patterson for R Molloy.
Referee - R Fitzsimons.

All-Ireland club IHC semi-final
At Semple Stadium
Charleville (Cork) 1-15
Graigue-Ballycallan (Kilkenny) 1-13
Charleville - C Collins; D Butler, J Meade, F Cagney; J Buckley, A Dennehy, C Carroll; J O'Callaghan (0-2), K O'Connor (0-1); D Casey, D Fitzgibbon (0-6), J Doyle (0-4); A Cagney (1-2), D O'Flynn, C Buckley. Subs: T. Hawe for D Fitzgibbon, M Kavanagh for J Doyle, PJ Copps for D Casey.
Graigue-Ballycallan - C Hoyne; D Egan, B Murphy, T Ronan; C Flynn, E Egan, J Ryall; S Butler, G Teehan; J Roberts, B Ryan (0-1), C Murphy (0-9); A Brennan (1-2), E Brennan, S Ryan (0-1). Subs: K Egan for C Flynn, V Teehan for E Brennan, W O''Connor for B Murphy.
Referee - L Gordon.

 

Friday 18 January 

O'Byrne Cup final
At Parnell Park 
Westmeath 1-12
Dublin 0-10
Westmeath - E Carberry; K Daly, R Wallace, B Sayeh; J Dolan, N Mulligan, N O'Reilly; S Flanagan, S Duncan; D Lynch, C McCormack, G Egan (1-5); R O'Toole (0-2), K Martin (0-1), J Halligan. Subs: T McDaniel (0-3) for C McCormack, G Leech (0-1) for J Halligan, C Slevin for S Flanagan, J Maxwell for T McDaniel, N Cully for R O'Toole.
Dublin - A Bunyan; N Doran, S McMahon, C Smith; A McGowan, C Mullally, R McDaid; J Hazley, C Howley; R Basquel, A Byrne (0-3), S Bugler (0-3); S Smith (0-1), C Pearson, O Lynch. Subs: C Basquel for C Pearson, C McHugh (0-3) for O Lynch, T Lahiff for J Hazley, S Boland for R Basquel, D Monaghan for A McGowan, C Diamond for S Smith, L Galvin for C Howley, L Flatman for N Doran, J Hazley for A Byrne.
Referee - D Hickey.

Sigerson Cup round 1
At DCU 
DCU 1-16 
IT Carlow 0-14
DCU - E Comerford; C Morrison, B McCole, K Dwyer; C McManus, D McVeety (0-2), D Reynolds; T Galligan, M Ruane (0-2); L Towey (0-1), D Rooney (0-2), S Akram (0-1); M Bannigan (0-3), D Garland (0-2), B Reape (1-3). Subs: T Fox for T Galligan (BC), D Marnell for L Towey, J Bambrick for C Morrison, P McNamara for C McManus.
IT Carlow - D Campbell; J Casey, R Hitchcock, J Mitchell; C O'Toole (0-1), E Buggie, T Collins; N Doyle, T Griffin; B Carr, N Hughes (0-1), D O'Sullivan; N Gately (0-3), S Ryan, J Walsh (0-2). Subs: P O'Toole for S Ryan, D Whelan (0-7) for T Collins, S Crowley for D O'Sullivan, D Lawler for E Buggie.
Referee - B Cawley.

 

Thursday 17 January 

Sigerson Cup round 1
At Belfield
UCD 5-8
Cork IT 0-10
UCD - T O'Brien; M Dempsey, B Byrne, M O'Connor; C O'Connor, C Meyler, C O'Shea; D Gavin, S Coen; C Hartley, C McCarthy (2-0), C O'Callaghan (1-1); F Clifford (1-1), E O'Carroll (1-3), B McGinn (0-2). Subs: L Silke (0-1) for C Hartley, F Connolly for B Byrne, D Kennedy for C Meyler, C Crowley for E O'Carroll, C Moriarty for F Clifford, N O'Callaghan for C O'Callaghan.
Cork IT - C Kelly; M Lordan, A Browne, C O'Donoghue (0-1); N O'Donoghue, E Lavers, B Sugrue; P Walsh, R Walsh; K O'Donovan (0-3), D Dineen (0-4), G O'Brien; M Buckley (0-1), J Crean, M Bradley (0-1). Subs: B Hyland for M Bradley, S Howard for R Walsh, B Hodnett for M Buckley, D O'Sullivan for J Crean.
Referee - S Mulhare.

Sigerson Cup round 1
At Templemore
Garda 1-15 
IT Sligo 1-10
Garda - P Shaw; R O'Connor, S Nerney, K Histon; K Cawley (0-1), P Varley (0-1), C Russell; T Mullins, T Clarke; D Masterson (0-5), C Duggan, G Rogers; P Mannion (0-1), J Ryan (0-3), D Meehan (0-4). Subs: A Masterson for T Mullins, R Carolan (1-0) for G Rogers, G Casey for D Masterson, K Doherty for T Clarke.
IT Sligo - P O'Malley (0-1); E McGrath, C Reape, J Haran; S McGrath, C McDonagh, N Boyle (0-1); D McGovern, J Bermingham; J O'Reilly, J Brennan (1-4), A McLean; S Carrabine (0-2), K McBrearty (0-1), K Cawley. Subs: T Govorov (0-1) for C McDonagh, C Hennelly for S McGrath.
Referee - J Hickey.

 

Wednesday 16 January

Sigerson Cup round 1
At Grangegorman
UL 1-13
DIT 1-12
UL - S Long; M Reidy, G White, F Flanagan; P Maxwell (0-1), J Cunnane, J O'Connor; D Bohannon, U Harney; F McDonagh, C Linnane, E Lawless (0-2); K Sexton (1-10), T Hoare, J Lyons. Subs: B Friel for F McDonagh, N Rabbitte for B Friel, J Ronayne for C Linnane, P Maher for T Hoare.
DIT - M Jackson (0-3); J McCusker, B Power, A McGowan; D Toner, S Flanagan, F O'Shea; S Hurley, R O'Brien (0-1); C Pearson (0-1), R O'Toole (1-4), B Howard; L Loughlin, O Lynch, J Conlon (0-2). Subs: T Keane (0-1) for D Toner, K O'Gara for L Loughlin, D Monahan for S Flanagan, F Maguire for C Pearson.
Referee - A Nolan.

Sigerson Cup round 1
At the Mardyke
UCC 7-25
Athlone IT 2-4
UCC - E O'Brien; L O'Donovan, K Flahive, G O'Sullivan (0-1); J McEntee (0-1), D O'Brien, C Kiely (0-2); J Kennedy, P Lucey; C Horgan (2-1), S O'Shea (0-3), P Clifford (3-1); G Murphy (1-4), K Spillane (0-5), E Courtney (0-3). Subs: B Begley for D O'Brien, M Flood for L O'Donovan, A Barry for J Kennedy, C Geaney (1-1) for S O'Shea, D Shaw (0-2) for K Spillane, R Buckley (0-1) for C Horgan.
Athlone IT - C Haslam; D Healy, D Carroll, E Tully; E O'Connor, D McManus (0-2), J Smith; K Maguire, G Horan (0-2); S Keogh, R Brady (1-0), D Mullan; R Forde, B Berry (1-0), S Maher. Subs: C McDonagh for J Smith, C O'Dea for S Keogh, T Lennon for D Mullan.
Referee - R Moloney.

Sigerson Cup round 1
At Dangan
St Marys 1-11
NUIG 1-11 AET (St Marys win 4-2 on frees)
St Marys - M Reid; C McKinney, R McCusker, M Rooney (0-1); C Byrne, A Boyle (1-0), L Rafferty (0-3); J Og Burns (0-1), L Devlin; R McSherry, S McGuigan (0-2), S McConville (0-3); N Toner, R Coleman, A Duffy. Subs: D McKinless (0-1) for L Devlin, J Hannigan for A Duffy, T O'Kane for C Byrne, L Devlin for T O'Kane, C McAllister for M Rooney, T O'Kane for J Hannigan.
NUIG - A Brady; S Brennan, S Mulkerrin, K McDonnell (0-2); K Molloy (0-1), R Greene, P O'Donnell; P Cooke, C Darcy; N Mullen (1-0), M Daly (0-1), E Tierney (0-2); R Finnerty (0-3), J Robinson (0-2), O Gallagher. Subs: B Donovan for O Gallagher, C Marren for C Darcy, G Canavan for R Finnerty, J Maher for S Brennan, K Quinn for J Robinson (BC), E McGrath for M Daly (BC).
Referee - B Healy.

 

Sunday 13 January

Connacht SFL round 2
At Tuam Stadium
Galway 1-9
Mayo 1-9 (Galway win 4-2 on penalties)
Galway - M Breathnach; D Kyne, S A O Ceallaigh, L Silke; K Molloy, J Daly (0-2), D Wall; K Duggan, T Flynn; C McDaid, M Farragher, J Heaney; F Burke, M Boyle, B McHugh (1-6). Subs: P Cooke for K Duggan, S Kelly for K Molloy, M Daly (0-1) for M Farragher, G O'Donnell for D Wall, E Kerin for J Daly.
Mayo - R Hennelly; K Higgins, B Harrison, D Drake; C Boyle, M Plunkett, J McCormack; D Vaughan, D O'Connor; F McDonagh, C Loftus, F Boland; C Diskin (0-2), B Reape (0-3), J Doherty (1-4). Subs: A Moran for C Loftus, C O'Shea for F Boland, S Coen for J McCormack, L Keegan for J Doherty, J Kelly for D Drake.
Referee - P Neilan.

Connacht SFL round 2
At Dr Hyde Park
Roscommon 2-18
Sligo 1-16
Roscommon - D O'Malley; G Patterson, S Mullooly, C Daly (0-1); C Hussey, N Daly (0-1), R Daly (0-1); T O'Rourke, C Fitzmaurice (0-1); N Kilroy (0-2), E Smith (1-3), S Killoran (1-1); D Smith (0-3), C Lennon (0-1), C Cregg (0-1). Subs: D Pettit for S Mullooly, H Darcy for C Lennon, A Lyons for C Cregg, E McGrath for G Patterson, C Compton (0-3) for N Kilroy.
Sligo - A Devaney; N Mullen, P Laffey, J F Carr; K Cawley, P McNamara, G O'Kelly Lynch; P Kilcoyne (0-1), D Cummins; S Carrabine (0-2), P O'Connor, L Towey (0-3); B McGowan, D Quinn, N Murphy (1-8). Subs: A McIntyre for D Cummins, P Hughes (0-2) for D Quinn, A Marren for B McGowan, L Nicholson for P O'Connor, A McLaughlin for L Towey.
Referee - J Henry.

McKenna Cup semi-final
At the Athletic Grounds
Tyrone 0-14
Derry 1-8
Tyrone - B Gallen; A McCrory, H P McGeary, M McKernan; B McDonnell (0-1), R Brennan, M Cassidy; D McClure, B Kennedy; C McCann (0-1), K Coney (0-2), C McShane; L Brennan, R O'Neill (0-2), R Sludden (0-2). Subs: P Harte (0-5) for R O'Neill, D Canavan (0-1) for L Brennan, L Rafferty for A McCrory, D McCurry for R Sludden, F Burns for M Cassidy.
Derry - T Mallon; E Concannon, C Mulholland, S Quinn; P Coney (1-0), K McKaigue, J Rocks; C McKaigue, C McFaul; R Dougan, J Doherty, P Cassidy; C Bradley (0-4), S McGuigan (0-2), E Lynn (0-2). Subs: C McAtamney for J Doherty, N Toner for R Dougan, G McKinless for C Bradley, D Hughes for C Mulholland.
Referee - C Branagan.

McKenna Cup semi-final
At Healy Park
Armagh 0-14
Donegal 1-10
Armagh - B Hughes; C Mackin, R Kennedy, J Morgan; M Shields, B Donaghy, A Forker; S Sheridan (0-1), N Grimley (0-4); J Hall (0-2), R Grugan (0-3), R McShane; S Campbell (0-3), R O'Neill (0-1), J Clarke. Subs: G McCabe for A Forker, J Og Burns for R O'Neill, J McElroy for R McShane, C Vernon for J Hall, J Grugan for S Campbell.
Donegal - M A McGinley; C Ward, B McCole, C Morrison; R McHugh, T McClenaghan, P Brennan; H McFadden, J McGee (1-1); M McElhinney, N O'Donnell, C McGonagle (0-1); C Thompson (0-2), M Langan (0-2), J Brennan (0-4). Subs: E Doherty for C Morrison, P Mogan for T McClenaghan, M O'Reilly for N O'Donnell, O Gallen for M McElhinney.
Referee - P Faloon.

Munster SHL final
At the Gaelic Grounds
Clare 4-19
Tipperary 1-18
Clare - D Tuohy; J McCarthy, D McInerney, R Hayes; C Malone, C Cleary, A McCarthy; S Golden (0-2), R Taylor (0-2); N Deasy (0-3), T Kelly (2-3), D Ryan (0-3); C Guilfoyle (1-3), C McInerney (1-2), M O'Neill. Subs: P Collins for M O'Neill, D Conroy for D Ryan, M O'Malley (0-1) for A McCarthy, G Cooney for C McInerney, J Browne for R Hayes.
Tipperary - B Hogan; C Barrett, Padraic Maher, D Maher; A Flynn (0-2), S Kennedy, Joe O'Dwyer; W Connors, M Breen; J Forde (0-5), Patrick Maher, C English; J Morris, S Callanan (0-8), M Kehoe (0-2). Subs: R Maher for W Connors, N McGrath (0-1) for J Morris, D McCormack (1-0) for M Kehoe, K O'Dwyer for C Barrett, R Byrne for S Kennedy.
Referee - T Walsh.

Walsh Cup semi-final
At Bellefield
Wexford 0-16
Kilkenny 0-13
Wexford - E Martin; S Reck, L Ryan, C Firman; S Donohoe, P Foley (0-7), S Murphy; A Nolan (0-1), D O'Keeffe (0-1); H Kehoe (0-3), K Foley, I Byrne (0-1); D Dunne, C Dunbar, C McDonald (0-1). Subs: L Og McGovern for I Byrne, J O'Connor (0-1) for H Kehoe, S Casey (0-1) for D Dunne, D Byrne for S Murphy.
Kilkenny - D Brennan, R Lennon, H Lawlor, T Walsh; C Delaney (0-1), P Deegan (0-1), E Morrissey; J Cleere, C Fogarty (0-1); G Malone (0-1), M Keoghan (0-2), L Blanchfield; K Kelly (0-5), J Donnelly, L Scanlon (0-1). Subs: P Murphy for J Cleere, R Hogan (0-1) for K Kelly, N Brassil for L Scanlon.
Referee - J Keenan.

Walsh Cup semi-final
At Parnell Park
Galway 0-21
Dublin 1-17
Galway - J Skehill; J Grealish, J Fitzpatrick, S Linnane; K Hussey, P Mannion (0-1), A Harte (0-1); P Brehony, S Kilduff; C Mannion (0-10) C Whelan (0-1), S Bleahene (0-2); T Monaghan, B Concannon (0-3), D Glennon (0-2). Subs: S Loftus for S Kilduff, S Maloney for P Brehony, R O'Meara for D Glennon, J Canning (0-1) for S Bleahene.
Dublin - A Nolan; P Smith, E O'Donnell, L Gannon; C Crummey (0-2), S Moran (1-0), S Barrett; R McBride, T Connolly; J Hetherton (0-8), F Whitely (0-1), F McGibb; E Dillon (0-2), L Rushe, D Burke (0-2). Subs: S Treacy for P Smith, D Gray for E O'Donnell, C Conway for R McBride, O O'Rorke (0-2) for F McGibb, D Keogh for S Barrett, D O'Connell for F Whitely, C Burke for D Burke.
Referee - P O'Dwyer.

Kehoe Cup semi-final
At Abbottstown
Antrim 4-20
Kildare 1-19
Antrim - R Elliott; S Rooney, J Dillon, P Duffin; R Molloy, S McCrory, M Donnelly; C McCann, J O'Connell; N Elliott (0-1), J McNaughton (3-10), N McKeague (0-3); C McHugh, K Molloy (1-3), C Clarke (0-1). Subs: K Rice for C Clarke, D McKinley (0-2) for J O'Connell, C Boyd for C McHugh, C Patterson for P Duffin.
Kildare - M Doyle; C Dervan, J Doran, J Doolan; S Christiansen, M Fitzgerald, D Cahill; P Divilly (0-1), A Kelly; B Cormack, B Byrne (0-11), B Deay (1-1); C Dowling, C Smith (0-2), R Casey (0-1). Subs: J Burke (0-3) for A Kelly, R Kelly for B Cormack, K Whelan for C Dowling, P Feerick for R Casey, A Kelly for D Cahill.
Referee - K Brady.

Kehoe Cup semi-final
At Kinnegad
Westmeath 1-25
Meath 1-13
Westmeath - P Carroll; J Gilligan, T Doyle, N McKenna; J Bermingham, A Craig, G Greville; R Greville (0-1), S Power; J Boyle (0-2), C Shaw (0-1), A Devine (0-3); K Doyle (0-5), N Mitchell (1-9), D Clinton (0-2). Subs: S McGovern for A Craig, S Clavin (0-1) for J Bermingham, J Galvin for D Clinton, E Corrigan for R Greville, K Regan for J Gilligan, C Lynch for P Carroll, R Gillen for J Boyle, B O'Mara (0-1) for A Devine, D O'Reilly for G Greville.
Meath - C O'Riordan; H Smith, S Brennan, S Morris; J Keena, S Whitty, S Geraghty; M Healy, B Slevin (1-2); C O'Sullivan, D Healy, A Douglas; S Quigley, A Nestor, J Regan (0-9). Subs: P Fagan for C O'Riordan, D Regan for H Smith, K Keena for S Brennan, J O'Sullivan (0-1) for S Morris, G Foley (0-1) for M Healy, M O'Grady for B Slevin, F Ferguson for C O'Sullivan, D Kelly for S Quigley, S Kelly for A Nestor.
Referee - J Heffernan.

Kehoe Shield final
At Darver
Louth 1-18
DCU-St Patricks 0-14
Louth - D Connolly; P Challoner, M Lyons, A Smyth; S Kettle, G Smyth, A McCrave; J Costelloe (0-2), D O'Hanrahan; J McDonnell (0-1), D Kettle (0-3), C Minogue (0-1); P Cunningham, S Connelly (1-0), D Geoghegan (0-9). Subs: C Deane (0-2) for J McDonnell, D Stephenson for P Cunningham, F Joyce for A Smyth, R McKeown for P Challoner.
DCU-St Patricks - D Byrne; E Mulligan, C Caverley, J Redmond; J Doyle (0-1), D Whelan, N Doyle; T Lane (0-1), L Pender; D McCormack, J Byrne (0-9), B Murphy (0-1); C O'Flaherty (0-1), M Doyle (0-1), D Fenlon. Subs: D Foley, K Fennelly.
Referee - B Nea.

 

Saturday 12 January 

McGrath Cup final
At Miltown-Malbay 
Clare 1-9 
Cork 0-9
Clare - E Tubridy; G Kelly (1-0), C Brennan, K Harnett; D Ryan (0-1), A Fitzgerald, E Collins; D Bohannon, C O'Connor (0-2); C O'Dea, D O'Halloran, D Coughlan; G Cooney, G Brennan (0-2), K Malone. Subs: K Sexton (0-4) for D O'Halloran, S O'Donoghue for G Cooney, G O'Brien for K Malone, D Tubridy for D Bohannon, S Collins for D Coughlan.
Cork - C Kelly; S Ryan, P Murphy, A Browne; L O'Donovan, T Clancy, S Cronin; J Fitzpatrick, R O'Toole; J O'Rourke, E McSweeney (0-1), C Kiely (0-1); M Collins (0-2), P Kelleher (0-1), S Sherlock (0-2). Subs: D Gore (0-2) for S Sherlock, N Walsh for S Ryan, K O'Donovan for J O'Rourke, T Corkery for C Kiely, for B Murphy for S Cronin.
Referee - P O'Sullivan.

O'Byrne Cup semi-final
At Parnell Park
Dublin 1-12 
Meath 1-12 (Dublin win 3-1 on penalties)
Dublin - A Bunyan; N Doran, S McMahon (0-1), C Smith; C O'Connor, C Mullally, R McDaid (1-0); D Gavin, C Howley; R Basquel (0-4), A Byrne (0-1), S Bugler (0-1); S Smith (0-2), C Pearson, O Lynch (0-2). Subs: C McHugh (0-1) for S Smith, C Reddin for C Howley, S Boland for A Byrne, A McGowan for N Doran, G Seaver for C Basquel, J Hazley for S Bugler.
Meath - B Dardis; R Ryan, C McGill, S Lavin; J McEntee, D Keogan, N Kane; B Menton, A Flanagan; N Hickey, D Campion (0-3), D Quinn; B Brennan (0-1), M Newman (0-5), T O'Reilly. Subs: M Brennan for B Dardis, G Reilly (1-2) for N Hickey, G McCoy for D Quinn, S Tobin for B Brennan, J Conlon (0-1) for D Campion.
Referee - F Kelly.

O'Byrne Cup semi-final
At The Downs 
Westmeath 2-10 
Longford 0-4
Westmeath - E Carberry; B Sayeh, R Wallace, K Daly; N O'Reilly, N Mulligan, D Lynch; S Flanagan (1-0), S Duncan (0-1); R O'Toole (0-2), C McCormack (1-1), G Egan (0-4); G Leech, K Martin (0-1), J Dolan (0-1). Subs: T McDaniel for G Leech, N Cully for R O'Toole, D Giles for S Flanagan, D Conway for N O'Reilly, M Rowden for E Carberry, S Pettit for K Martin, T Watts for G Egan, C Slevin for D Lynch, A McGivney for C McCormack.
Longford - P Collum; B O'Farrell, A Farrell, D Quinn; C P Smyth, M Quinn, D Mimnagh; D Gallagher (0-1), P Hanley; S Donohoe, B McKeon (0-2), P Lynn; L Connerton, R Smyth (0-1), D Doherty. Subs: I O'Sullivan for S Donohoe, P Gill for P Hanley, C Shields for L Connerton, M Hughes for R Smyth, N Rabbitte for D Mimnagh, PJ Masterson for D Quinn.
Referee - B Cawley.

 

Wednesday 9 January

McKenna Cup round 3
At Ballybofey
Donegal 1-20
Cavan 1-12
Donegal - S Patton; C Ward, B McCole, C Morrison; R McHugh (0-1), E Doherty, P Brennan; H McFadden, J McGee; N O'Donnell (0-3), M McElhinney (0-1), C McGonagle; M O'Reilly, M Langan (0-9), J Brennan (1-4). Subs: P Mogan for P Brennan, J Campbell for M O'Reilly, O Gallen (0-2) for M McElhinney, L Connor for J Brennan, P Dolan for R McHugh.
Cavan - R Galligan (0-2); D Phillps, P Faulkner, J McLoughlin; C Brady, M Reilly (0-1), C Rehill; M Argue, J Galligan; P Graham (0-1), S Smith, P Smith (0-3); C Bradley, J Smith, C Madden (0-3). Subs: C Moynagh for P Faulkner, L Fortune (0-1) for J Smith, N Clerkin for J Galligan, C Mackey (0-1) for P Smith, K Tierney (1-0) for S Smith.
Referee - S Hurson.

McKenna Cup round 3
At Pairc Esler
Down 4-18
QUB 1-5

McKenna Cup round 3
At the Athletic Grounds
Armagh 0-13
Monaghan 1-9
Armagh - B Hughes; R Kennedy (0-1), A McKay, C Mackin; M Shields (0-1), G McCabe, A Forker (0-2); S Sheridan (0-1), C Vernon; N Grimley (0-2), R Grugan (0-1), J Og Burns; S Campbell (0-3), J Grugan, R O'Neill (0-1). Subs: J Clarke (0-1) for J Grugan, J McElroy for C Vernon, P Casey for S Sheridan.
Monaghan - R Beggan (0-3); J McCarron, K Duffy, R Wylie; J Mealiff, B Kerr, G Doogan; F Kelly, C Boyle; T Kerr (0-1), Jack McCarron (1-3), D Malone; D Garland (0-1), D Freeman, S O'Hanlon. Subs: V Corey (0-1) for J Mealiff, O Duffy for D Freeman, M Bannigan for T Kerr, D Mone for John McCarron, D Wylie for G Doogan.
Referee - B Cassidy.

McKenna Cup round 3
At Woodlands
Antrim 1-14
St Marys 0-9

McKenna Cup round 3
At Owenbeg
Derry 1-20
UU 0-7
Derry - T Mallon; E Concannon, C Mulholland, S Quinn; R Dougan (0-3), E McGill, J Rocks; C McKaigue, C McFaul (0-2); C McAtamney (0-2), E Bradley (1-6), P Coney; P Cassidy (0-2), E Lynn (0-5), D Hughes. Subs: M McGrogan for E Bradley, P McGrogan for J Rocks, S McKeever for E McGill, M Bradley for D Hughes.
UU - T McConville; E Murray, P Teague, O Duffin; P Laverty, M McKernan (0-1), D Gallagher; R Mullen, O McConvey; N Donnelly, J Doherty, D Cassidy; C Doherty, C O'Hagan, L Harney (0-1). Subs: R Jones for O Duffin, K McKaigue for P Teague, D Jones for E Murray, J Connery for O McConvey, L Brennan (0-5) for C O'Hagan, C Donaghy for R Mullen.
Referee - M McNally.

McKenna Cup round 3
At Healy Park
Tyrone 0-10
Fermanagh 0-4
Tyrone - N Morgan (0-1); L Rafferty, HP McGeary (0-1), C McLaughlin (0-1); B McDonnell, R Brennan, P Harte (0-5); C Grugan (0-1), B Kennedy; N Sludden, C McCann, R Gray; D Mulgrew (0-1), C McShane, R O'Neill. Subs: K Coney for R Gray, D Canavan for N Sludden, R Sludden for D Mulgrew, D McClure for C Grugan, A McCrory for B McDonnell.
Fermanagh - T Treacy; J Cassidy, L Cullen, K Connor (0-1); A Breen (0-1), J McMahon, C McManus; T Clarke, R Jones; U Kelm, K McDonnell, D Teague; C Corrigan, C Jones (0-1), C McGee. Subs: R Lyons for D Teague, G Jones (0-1) for K McDonnell, D McGurn for T Clarke, C Flaherty for C McGee, S McGullion for J McMahon.
Referee - J McQuillan.

 

Sunday 6 January

McGrath Cup semi-final
At Ballinacourty
Clare 1-17
Waterford 1-6
Clare - R Eyres; K Harnett, C Brennan, J O'Sullivan; C hAinifein (1-0), D Ryan, D Masterson (0-1); D Bohannon (0-1), C O'Connor; C O'Dea (0-1), D O'Halloran (0-2), D Coughlan (0-2); G Cooney (0-4), G Brennan (0-2), K Malone (0-1). Subs: A Sweeney for D Masterson, D Griffin for G Brennan, N Ellis (0-1) for D Coughlan, G Cahill (0-1) for G Cooney, G O'Brien (0-1) for C O'Connor.
Waterford - A Beresford; J Mullaney, R O'Ceallaigh, M Kiely; A Trihy, B Looby, J McGrath (0-1); D Guiry, M Curry; S Whelan Barrett, J Curry, C Murray (0-2); B Lynch (0-3), S Ahearne, S Curry. Subs: S O'Donovan for M Kiely, J Allen for D Guiry, J Hurton for J Mullaney, D Fitzgerald (1-0) for J Curry.
Referee - C Lane.

McGrath Cup semi-final
At Rathkeale
Cork 3-15
Limerick 0-7
Cork - M White; C Dennehy, J Loughrey (0-1), K O'Donovan; K Crowley (0-1), K Flahive, P Walsh (1-1); I Maguire (1-2), K O'Hanlon; T Clancy, S White, M Taylor; D Gore (0-2), R Deane (0-2), B Hurley (1-3). Subs: T Corkery (0-1) for K Crowley, E McSweeney (0-1) for S White, A Browne for J Loughrey, J Fitzpatrick (0-1) for K O'Hanlon, P Murphy for K Flahive.
Limerick - D O'Sullivan; M Donovan, S O'Dea, P Maher; B Fanning, T McCarthy, G Brown; D Treacy, T Griffin (0-1); J Liston, S McSweeney (0-5), M Fitzgibbon; P Nash, A Kearns, K Daly (0-1). Subs: D Lyons for K Daly, C McSweeney for B Fanning, S Keeley for M Fitzgibbon, J Lee for J Liston, L Murphy for P Maher.
Referee - D O'Mahoney.

McKenna Cup round 2
At Pairc Esler
Donegal 1-17
Down 0-10
Donegal - MA McGinley; C Ward, McCole, C Morrison; E McHugh, E Doherty, C McGonigle (1-1); H McFadden (0-1), M McElhinney (0-4); C Thompson (0-1), N O'Donnell (0-3), P Mogan (0-1); J Brennan (0-2), M Langan (0-2), M O'Reilly (0-1). Subs: J McGee for C Thompson, P Brennan for E McHugh, L Connors for J Brennan, O Gallen (0-1) for M O'Reilly, P Dolan for P Mogan.
Down - J Parr; S Annett, R Wells, R McAleenan; G Collins, B McArdle, R Johnston (0-1); A McClements, D McCarthy; R Mason, C Poland, C Francis; J Johnston (0-1), P Havern (0-1), C Harney (0-1). Subs: C McGrady (0-2) for B McArdle, P Devlin (0-3) for R Mason, D McClements for C Harney, C Quinn for P Havern, E McCabe (0-1) for A McClements.
Referee - B Cassidy.

McKenna Cup round 2
At Ballyconnell
Cavan 0-17
QUB 0-3
Cavan - R Galligan (0-3); J McLoughlin, P Faulkner, P O'Reilly; B Fortune, C Moynagh, C Rehill; M Argue (0-2), P Graham; N McKiernan (0-2), C Conroy, R O'Neill (0-1); J Brady (0-2), P Moore (0-2), O Pierson. Subs: N Clerkin (0-1) for N McKiernan, K Tierney (0-1) for P Moore, S Smith for C Conroy, C Madden (0-3) for O Pierson, L Fortune for C Moynagh.
QUB - A Hasson; A Rushe, O Lappin, C McCluskey; B Gallen, J Rice, N Keenan; E Deane, B Crealey; R Treanor (0-1), C Martin, C O'Neill; R Campbell (0-1), J Smith, D Guinness. Subs: K Hughes (0-1) for B Crealey, N Rafferty for B Gallen, D McKeever for N Keenan, N Hannigan for C Martin, C Fox for J Smith.
Referee - N Cullen.

McKenna Cup round 2
At Clones
Monaghan 1-14
St Marys 0-17
Monaghan - S Garland; B Kerr, C Boyle (0-1), C Lennon; T Kerr (0-1), K O'Connell, S Finnegan; D Hughes, N McAdam; A Lynch, D Malone (0-1), R McAnespie (0-2); S O'Hanlon, B McGinn (1-7), M Bannigan (0-1). Subs: F Connolly for N McAdam, V Corey for A Lynch, C McCarthy for M Bannigan, D Garland (0-1) for D Malone.
St Marys - M Reid; C McAllister, R McCusker, M Rooney; J Hannigan (0-1), C McKinney, R McSherry; S McConville (0-3), L Devlin; A Boyle (0-2), R Coleman (0-2), T O'Kane (0-1); C Byrne (0-1); N Toner, S McGuigan (0-5). Subs: D McKinless (0-1) for L Devlin, O Donnelly for N Toner, C Stinton for C McAllister, A Duffy (0-1) for T O'Kane, R McGrath for J Hannigan.
Referee - P Falloon.

McKenna Cup round 2
At Glenavy
Armagh 2-21
Antrim 1-10
Armagh - B Hughes; C Mackin (0-2), R Kennedy, J Morgan; M Shields (0-1), B Donaghy, A Forker (0-2); S Sheridan, J Og Burns; R McShane (1-2), R Grugan (0-3), J Hall; S Campbell (0-8), J Grugan (0-1), J Clarke (1-0). Subs: P Casey for J Grugan, A Nugent (0-1) for J Clarke, N Grimley (0-1) for S Sheridan, J McElroy for M Shields, C Vernon for R Kennedy.
Antrim: C Fleming; P Branagan, R Johnston, A Sweeney; P Finnegan, D Lynch, P Gallagher; M Sweeney, E Walsh; M McCarry, M Fitzpatrick, C Duffin (0-1); K Quinn (0-1), E McCabe (1-0), P McBride (0-6). Subs: C Lemon for P Branagan, D McCormick for A Sweeney, P Nugent for C Fleming, N Delargy (0-2) for P Finnegan, F Burke for E Walsh.
Referee - S Hurson.

McKenna Cup round 2
At Brewster Park
Derry 3-9
Fermanagh 2-8
Derry - O Lynch; E Concannon, C Mulholland, S Quinn; R Dougan, E McGill, J Rocks; C McAtamney, P Cassidy; P Coney, C Bradley (0-3), P McGrogan (0-1); R Bell, E Bradley (0-2), E Lynn (0-2). Subs: B McCarron (3-1) for R Bell, C McFaul for J Rocks, D Hughes for C McAtamney, S McErlain for B McCarron, S McKeever for R Dougan.
Fermanagh - J McGrath; K Connor, T Daly, C McManus; C Corrigan, L Cullen, U Kelm; E Donnelly, R Jones; A Breen, R Lyons (1-0), K McDonnell (0-2); D Teague, T Clarke, D McGurn (1-4). Subs: C Magee for D Teague, J McMahon for R Lyons, D Teague for A Breen, G Jones (0-2) for T Daly, J Cassidy for D McGurn.
Referee - M McNally.

McKenna Cup round 2
At Healy Park
Tyrone 2-14
UU 1-9
Tyrone - B Gallen; C McLaughlin, HP McGeary, A McCrory (0-1); L Rafferty (0-2), C Meyler (0-1), M Murnaghan; C Grugan (0-1), B Kennedy (0-1); D McClure (1-1), K Coney (0-2), R Gray (0-2); D Canavan, R O'Neill, R Sludden. Subs: P Harte (1-2) for M Murnaghan, D Mulgrew (0-1) for R O'Neill, N Sludden for R Sludden, R Brennan for HP McGeary, C McShane for D Canavan.
UU - T McConville; M Magee, K McKaigue, S Fegan (0-1); M McKernan, M McEvoy (0-1), O McConvey; T O'Brien, R Mullen; D Gallagher (1-0), P Lavery, N Donnelly (0-1); L Brennan (0-4), F Burns, L Harney. Subs: E Murray for M Magee, R Beatty (0-1) for T O'Brien, D Cassidy for K McKaigue, J Doherty (0-1) for L Harney, C O'Hagan for F Burns.
Referee - C Branagan.

Connacht SFL round 1
At Pairc Sean MacDiarmada
Leitrim 2-13
Mayo 2-13 (Mayo win 4-1 on penalties)
Mayo - R Hennelly (0-1); E O'Donoghue (0-1), G Cafferkey, B Harrison; L Keegan, J McCormack, D Vaughan; S O'Shea, S Coen; F McDonagh (0-1), J Doherty (0-3), F Boland (1-3); C Moran (0-1), B Reape (1-1), E Regan (0-2). Subs: C Crowe for G Cafferkey, J Kelly for S Coen, B Doyle for E O'Donoghue, O McLoughlin for C Moran, C Tracey for F McDonagh.
Leitrim - D McKiernan; P Maguire, F McTague, A Flynn; C Reynolds, R Mulvey, S Quinn (0-1); D McGovern (0-1), S Moran; S McWeeney, C McGloin (0-1), J Heslin (0-3); E Sweeney (1-3), P Dolan (0-2), D Flynn (0-1). Subs: M Plunkett for D Flynn, R O'Rourke (1-0) for C McGloin, G Plunkett for J Heslin, D Moran (0-1) for P Dolan, D Rooney for R Mulvey.
Referee - J Molloy.

O'Byrne Cup round 3
At The Downs
Westmeath 1-13
Kildare 1-7
Westmeath - K Fagan; B Sayeh, R Wallace, K Daly; D Lynch (0-1), J Dolan, N O'Reilly (0-1); N Mulligan, S Flanagan; R O'Toole (0-3), C McCormack, G Egan (0-6); S Duncan (0-1), K Martin (0-1), J Halligan (1-0). Subs: J Maxwell for K Daly, G Leech for K Martin, S Pettit for J Halligan, N Cully for S Flanagan, J Moran for N Mulligan.
Kildare - M Donnellan; M Dempsey, M Barrett, M Hyland; D Malone, E Doyle, J Murray; F Dowling (0-1), P Connell; D Slattery (1-0), A Tyrrell, C Hartley; N Flynn (0-6), B McCormack, P Fogarty. Subs: K Feely for C Hartley, A Masterson for P Fogarty, K Cribbin for D Malone, E O'Flaherty for B McCormack, P Brophy for D Slattery, D Hyland for M Hyland, C O'Donoghue for F Dowling, J Gibbons for J Murray, P Nash for A Tyrrell.
Referee - B Tiernan.

Walsh Cup round 3
At Portlaoise
Dublin 1-18
Laois 1-16
Dublin - A Nolan; D Gray, E O'Donnell, J Madden; S Barrett, S Moran (0-1), T Connolly; R McBride, J Malone (0-2); F McGibb, J Hetherton (0-7), C Boland (0-2); E Dillon (1-1), L Rushe, D Burke. Subs: L Gannon for S Barrett, F Whitely (0-2) for C Boland, C Crummey (0-1) for T Connolly, O O'Rorke (0-2) for D Burke, D Keogh for E O'Donnell, G Whelan for R McBride, C Conway for L Rushe, C Burke for E Dillon.
Laois - E Rowland (0-2); P Delaney, M Whelan, J Phelan; J Kelly, R Mullaney, E Killeen; D Hartnett, P Purcell; A Dunphy (1-3), E Lyons (0-1), S Maher (0-1); M Kavanagh (0-2), PJ Scully (0-7), E Gaughan. Subs: S Downey for E Gaughan, C Phelan for M Kavanagh, J Cranney for E Killeen, N Foyle for E Lyons.
Referee - M Murtagh.

Walsh Cup round 3
At Netwatch Cullen Park
Carlow 2-18
Offaly 0-18
Carlow - B Tracey; A Corcoran, P Doyle, M Doyle; G Cody, D English, R Kelly; J Kavanagh, S Whelan; JM Nolan (0-3), J Murphy, S Murphy (0-3); M Kavanagh (1-6), R Smithers (0-1), C Nolan (1-0). Subs: E Nolan for G Cody, R Coady for R Kelly, T Joyce for R Smithers, J Doyle for C Nolan, C Whelan (0-1) for J Murphy, D Murphy (0-3) for JM Nolan, J Nolan (0-1) for M Kavanagh.
Offaly - E Cahill (0-3); S Burke, B Conneely, P Rigney; M Egan, P Camon, N Houlihan; S Kinsella (0-2), K Dunne (0-1); C McGath, S Dolan, C Egan (0-2); L Langton (0-1), O Kelly (0-1), K Connolly (0-8). Subs: D O'Toole for S Burke, A Treacy for M Egan, E Callaghan for L Langton, D Nally for S Kinsella.
Referee - P Burke.

Munster SHL round 3
At Fraher Field
Clare 2-20
Waterford 3-16
Clare - D Tuohy; J McCarthy, D McInerney, R Hayes; A McCarthy (0-1), C Cleary, C Malone; R Taylor (0-1), S Golden (0-2); N Deasy (0-5), T Kelly (1-2), D Ryan (0-6); C Guilfoyle (1-1), A Shanagher, M O'Neill. Subs: J Browne for R Hayes, G Cooney for A Shanagher, P Collins for M O'Neill, D Conroy (0-2) for C Guilfoyle, M O'Malley for R Taylor.
Waterford - B Nolan; D Lyons, C Prunty, N Connors; M Harney, A Gleeson, K Bennett; J Barron, S Roche; C Dunford, Shane Bennett, DJ Foran (0-1); T Ryan (1-1), Stephen Bennett (2-12), J Prendergast. Subs: K Moran (0-1) for A Gleeson, C Lyons for M Harney, M Kearney (0-1) for Shane Bennett, M Walsh for J Pendergast, J Henley for D Lyons.
Referee - K Jordan.

Kehoe Cup round 3
At Newbridge
Kildare 3-20
Wicklow 0-10
Kildare - M Doyle; C Gordon, J Doran, C Dervan; S Christiansen (0-2), M Fitzgerald, D Cahill; P Divilly (0-3), A Kelly (0-1); B Cormack, B Byrne (1-6), R Gavin (0-1); C Dowling (0-2), B Deay (0-1), C Smith. Subs: P Feerick for C Gordon, J Burke (1-2) for A Kelly, R Casey (1-0) for R Gavin, K Whelan (0-2) for C Smith, J Dolan for D Cahill, B Waters for C Dervan.
Wicklow - C McNally; B Kearney, S Kelly, W Kavanagh; P Keane, J Henderson, R Byrne; D Staunton (0-2), R Keddy; L Evans (0-1), P Doyle (0-1), G Hughes (0-3); S Germaine (0-2), E McCormack, M Boland. Subs: C Moorehouse for L Evans, J O'Neill (0-1) for R Byrne, M O'Brien for S Germaine, A Byrne for G Hughes.
Referee - K Brady.

 

Saturday 5 January 

O'Byrne Cup round 3
At Bray Emmets
Laois 2-11
Wicklow 2-10
Laois - E Keogh; D Seale, M Timmons, A Campion; E Buggie (0-1), P O'Sullivan, T Collins; R Bracken (0-1), J O'Loughlin; J Mullaney, C Boyle B Byrne; M Keogh, E O'Carroll (0-5), D Kingston (0-2). Subs: P Kingston (2-2) for J Mullaney, R Tyrrell for R Bracken, M Scully for B Byrne, D O'Connor for C Boyle, D Booth for P O'Sullivan, K Meaney for J O'Loughlin, F Crowley for M Timmons, G Brody for E Keogh, E Dunne for E O'Carroll, D O'Reilly for M Keogh.
Wicklow - M Jackson (0-1); O Manning, J Snell, R O'Brien; D Devereux, S Mooney, D Fitzgerald; P O'Toole (0-1), D Healy (0-1); M Fitzsimons, A McLoughlin (1-6), G Murphy; T Smith, C McGraynor (0-1), P O'Connor (1-0). Subs: R Davis for P O'Connor, F O'Shea for M Fitzsimons, D Hayden for T Smith, C O'Shea for G Murphy, C Healy for C McGraynor.
Referee - P Maguire.

O'Byrne Cup round 3
At Netwatch Cullen Park
Carlow 3-12 
Offaly 2-14
Carlow - R Sansom; Chris Crowley, S Redmond, D Moran; S Doyle (1-0), D St Ledger (0-1), S Clarke; B Murphy, S Murphy (0-1); S Gannon, L Walker (1-3), E Ruth (0-1); D O'Brien (0-1), D Foley (1-3), B Kavanagh. Subs: BJ Molloy for D Moran, D Lunney (0-1) for S Clarke, P Broderick (0-1) for S Gannon, D Walsh for E Ruth, Conor Crowley for D O'Brien.
Offaly - J Dunne; D Hogan, E Rigney, D Dempsey; C Donohoe, P McConway, J O'Connor (0-1); C Mangan, A Leavy; N Bracken, A Sullivan (0-2), N Darby (0-3); B Allen (1-5), J Moloney (0-1), S Tierney (0-1). Subs: C Horan for C Mangan, B Rohan for J Dunne, R McNamee (0-1) for N Bracken, S Horan for S Tierney, K Higgins for A Leavy, J Hayes for C Donohoe, M Abbott for J O'Connor, PJ Daly for C Mangan, C Carroll (1-0) for J Moloney.
Referee - B Cawley.

O'Byrne Cup round 3
At Pearse Park 
Longford 1-16 
Louth 1-16
Longford - P Collum; P Lynn (1-1), B O'Farrell, S Donohoe (0-1); D Quinn, A Farrell, D Gallagher (0-4); C Shields, P Hanley; M Quinn, C P Smyth (0-1), P Gill (0-1); B McKeon, R Smyth (0-6), D Doherty (0-2). Subs: PJ Masterson for C Shields, L Connerton for P Gill, C Lee for A Farrell.
Louth - A McGauley; F Donohue, D Marks, J Craven; L Grey, A Williams (0-1), E Callaghan; B Duffy, T Durmin; C Downey (0-2), R Holcroft (0-1), D Byrne (0-4); N Conlon, S Mulroy (0-3), T McEneaney (1-2). Subs: J Clutterbuck for L Grey, C Earley for E Callaghan, D Corcoran for F Donohue, C McKeever (0-1) for N Conlon, C Brannigan for T McEneaney, J McEneaney (0-1) for R Holcroft, E Duffy for C Downey, R Nally (0-1) for S Mulroy.
Referee - F Smyth.

O'Byrne Cup round 3
At Enniscorthy
Meath 1-20
Wexford 1-13
Meath - B Dardis; S Lavin, T McGovern, R Ryan; G McCoy, D Keoghan, N Kane (0-2); B Menton (0-2), A Flanagan (0-1); E Devine, D Campion (0-2), N Hickey; B Brennan (0-1), M Newman (0-4), T O'Reilly (0-4). Subs: G Reilly (0-1) for E Devine, E Lynch for T McGovern, S Tobin (1-1) for D Campion, J McEntee (0-1) for B Brennan, M Burke (0-1) for N Hickey, J Conlon for M Newman.
Wexford - M Doyle; M O'Connor, G Sheehan, C Carty; G Malone, S Doyle, T Rossiter; B O'Connor, N Hughes (0-1); C Devitt, J Bealin (0-3), R Frayne; P Curtis, K O'Grady (0-2), J Tubritt (0-2). Subs: C Devereux (0-3) for R Frayne, E Nolan (0-2) for P Curtis, E Porter for T Rossiter, B Malone for C Devitt, J Cash for C Carty, D Shanley (1-0) for J Bealin, B Brosnan for K O'Grady, M O'Neill for S Doyle, A Nolan for M O'Connor, D Pepper for J Tubritt.
Referee - J Hickey.

Munster SHL round 3
At Nenagh 
Tipperary 4-20 
Kerry 1-14
Tipperary - B Hogan; D Maher (0-1), Padraic Maher, K O'Dwyer; A Flynn, S Kennedy, B Heffernan; M Breen (0-1), W Connors (0-1); D McCormack (0-1), N McGrath (1-4), Patrick Maher (1-0); M Kehoe (1-3), J Forde (1-5, 0-2f, 1'65), J Morris (0-3). Subs: C Barrett for D Maher, C Darcy (0-1) for M Kehoe, R Byrne for S Kennedy, M McCarthy for N McGrath, T Fox for B Heffernan.
Kerry - J B O'Halloran; E Leen, J O'Connor, J Buckley; J Diggins, M Boyle, T O'Connor; D Griffin, N O'Mahony (0-1); M O'Leary (0-3), S Conway (1-2), F MacKessy; J Goulding (0-2), B Barrett (0-5, 4f), M Slattery. Subs: P Boyle (0-1) for F MacKessy, B Murphy for J O'Connor, J Conway for M Slattery, S Weir for E Leen, M Leane for N O'Mahony.
Referee - N Wall.

Kehoe Shield round 3
At Pearse Park
Louth 0-18
Longford 0-14
Louth - D Connolly; A McCrave (0-1), S Rafferty, R McKeown; A Smyth (0-2), G Smyth, S Kettle; D Kettle (0-2), J Costello (0-1); D Geoghegan (0-5), J McDonnell (0-2), P Brennan; G McKeown (0-4), D Stephenson, R Wallace. Subs: P Fallon, F Joyce (0-1).
Longford - C Gallagher; J Casey, G Moore, P Corcoran; P Leonard, K Murray, B Hanley (0-1); C Mullane (0-6), D Buckley; C Kavanagh, M Devlin, P Barden (0-1); R Murray (0-2), D Connell (0-1), J Mulhern (0-2). Subs: S O'Brien (0-1) for C Kavanagh, S O'Brien for M Devlin, M Farrell for S O'Brien, M O'Donohue for P Leonard.
Referee - S Guinan.

 

Wednesday 2 January 

Munster SHL round 2
At Mallow
Waterford 1-24
Cork 1-18
Waterford - B Nolan; S McNulty, S Fives, N Connors; J Henley, M O'Brien, K Moran (0-2); J Barron (0-2), M Walsh (1-0); DJ Foran, M Kearney (0-4), B O'Halloran; T Ryan (0-2), Stephen Bennett (0-13), C Roche. Subs: C Prunty for M O'Brien, S Roche for M Walsh, A Gleeson for K Moran, J Prendergast (0-1) for C Roche, K Bennett for S McNulty.
Cork - P Collins; N O'Leary, D Griffin, D Lowney; C Joyce (0-1), T O'Mahony (0-1), R Downey; C Cahalane, W Kearney (0-1); C Murphy (0-3), M O'Halloran (0-2), A Walsh (1-0); J Coughlan, D Dalton (0-9), R O'Flynn (0-1). Subs: C Beausang for R O'Flynn, C O'Callaghan for D Lowney, E Murphy for A Walsh, S O'Leary Hayes for R Downey, P Leopold for J Coughlan.
Referee - J Murphy.

Click here for older results