Here's a breakdown of today's senior club football and hurling championship results...
Antrim SHC
Ruairí Óg 1-20 Loughgiel Shamrocks 1-15
Naomh Eoin 2-31 Naomh Éanna 0-14
Cavan SFC Round 2
Ramor United 0-10 Butlersbridge 0-6
Gowna 2-10 Laragh United 0-15
Crosserlough 1-15 Lacken 1-10
Clare SFC Round 2
Éire Óg Ennis 3-11 St Joseph's Miltown Malbay 0-13
Lissycasey 2-8 St Joseph's Doora Barefield 1-8
Clondegad 1-7 Doonbeg 0-9
Donegal SFC Round 2
Glenswilly 2-12 Naomh Naille 0-13
St Michael's 1-17 Milford 0-7
St Eunan's 1-21 Bundoran 1-6
Sean MacCumhaills 1-14 Four Masters 0-10
Down SHC Round 3
Ballycran 2-16 Ballygalget 3-12
Portaferry 1-25 Newry Shamrocks 0-10
Galway SHC Round 2
St Thomas 2-20 Killimordaly 1-14
Capataggle 4-26 Kilconieron 1-21
Tommy Larkins 1-23 Gort 1-21
Sarsfields 2-19 Castlegar 2-13
Kerry SFC Round 3
Kerins O’Rahilly’s 0-13 Templenoe 1-10
Dr Crokes 1-13 Austin Stacks 0-11
Kildare SFC
Athy 0-13 Eadestown 0-12
Naas 1-13 Maynooth 0-7
Laois SFC Round 3
Courtwood 1-15 Rosenallis 2-10
O’Dempsey’s 3-16 Park Ratheniska 3-7
Limerick SFC
Claughaun 0-13 Oola 0-8
St Kieran’s 2-12 Galtee Gaels 0-9
Longford SFC Round 3
Killoe Young Emmets 2-11 Carrickedmond 0-6
Mostrim 0-12 St Mary's Granard 1-7
Louth SFC Round 1
Ardee St Mary’s 6-18 St Joseph's 0-11
Geraldines 4-8 Mattock Rangers 0-7
St Fechin's 2-8 Dreadnots 1-9
Mayo SHC
Ballyhaunis 4-14 Castlebar Mitchels 1-5
Meath SFC Round 2
Moynalvey 2-14 Navan O'Mahony's 0-13
Wolfe Tones 1-12 St Colmcille's 0-10
Na Fianna 0-16 St Peter's, Dunboyne 1-10
Ratoath 4-15 Donaghmore-Ashbourne 1-13
Monaghan SFC
Scotstown 1-16 Donaghmoyne 1-7
Ballybay Pearses 3-14 Aughnamullen 1-14
Roscommon SFC
St Brigid's 4-10 Padraig Pearses 0-8
Sligo SFC Round 2
Tourlestrane 2-17 St Farnan’s 3-12
Drumcliffe-Rosses Point 0-14 Coolaney-Mullinabreena 2-5
Tipperary SHC Round 3
Nenagh Éire Óg 3-19 Kilruane MacDonaghs 1-17
Clonoulty-Rossmore 0-25 Moycarkey-Borris 1-19
JK Brackens 1-16 Loughmore-Castleiney 1-16
Borris-Ileigh 0-29 Templederry Kenyons 0-23
Drom-Inch 3-21 Thurles Sarsfields 0-23
Waterford SHC Preliminary Quarter-finals
De La Salle 2-20 Tallow 0-14
Abbeyside 3-13 Dunhill 1-18
Westmeath SHC
Castlepollard 2-20 Lough Lene Gaels 0-20
Raharney 2-21 Castletown-Geoghegan 1-21
Wicklow SFC Round 3
Rathnew 3-7 Dunlavin 1-5
Avondale 1-16 Donard/Glen 0-2
Tweet