Dublin GAA have released a rescheduled fixture list for their 2020 senior football and hurling championship group stage including dates, times and venues.
The hurling championships will start on Saturday 18 July while the football competitions get up and running a week later.
2020 Dublin SFC 1 group stage fixtures
Saturday 25 July
Round 1
Group 1
Thomas Davis v Round Towers Lusk, Kiltipper Road, 6.30pm
Ballymun Kickhams v Skerries Harps, Pairc Ciceam, 6.30pm
Group 2
St Judes v Na Fianna, Tymon North, 6.30pm
Lucan Sarsfields v Ballinteer St Johns, 12th Lock, 6.30pm
Group 3
Ballyboden St Endas v Clontarf, Pairc Ui Mhurchu, 6.30pm
Whitehall Colmcille v St Vincents, Collins Ave, 6.30pm
Group 4
Kilmacud Crokes v Raheny, Silverpark, 6.30pm
Castleknock v St Oliver Plunketts/Eoghan Ruadh, Somerton Park, 6.30pm
Wednesday 5 August
Round 2
Group 1
Round Towers Lusk v Ballymun Kickhams, Lusk, 7.30pm
Skerries Harps v Thomas Davis, Skerries, 7.30pm
Group 2
Na Fianna v Lucan Sarsfields, St Mobhi Road, 7.30pm
Ballinteer St Johns v St Judes, Marlay Park, 7.30pm
Group 3
Clontarf v Whitehall Colmcille, St Annes Park, 7.30pm
St Vincents v Ballyboden St Endas, Pairc Naomh Uinsionn, 7.30pm
Group 4
Raheny v Castleknock, St Annes Park, 7.30pm
St Oliver Plunketts/Eoghan Ruadh v Kilmacud Crokes, Martin Savage Park, 7.30pm
Saturday 15/Sunday 16 August
Round 3
Group 1
Skerries Harps v Round Towers Lusk, TBC, TBC
Ballymun Kickhams v Thomas Davis, TBC, TBC
Group 2
St Judes v Lucan Sarsfields, TBC, TBC
Na Fianna v Ballinteer St Johns, TBC, TBC
Group 3
Ballyboden St Endas v Whitehall Colmcille, TBC, TBC
Clontarf v St Vincents, TBC, TBC
Group 4
Raheny v St Oliver Plunketts/Eoghan Ruadh, TBC, TBC
Kilmacud Crokes v Castleknock, TBC, TBC
2020 Dublin SFC 2 group stage fixtures
Saturday 25 July
Round 1
Group 1
St Peregrines v Fingallians, Blakestown, 6.30pm
Ballyboughal v Templeogue Synge St, Ballyboughal, 6.30pm
Group 2
Naomh Olaf v Parnells, Pairc Ui Bhriain, 6.30pm
St Marys v Cuala, Saggart, 6.30pm
Group 3
Naomh Mearnog v St Maurs, Portmarnock, 6.30pm
Fingal Ravens v St Brigids, Rolestown, 6.30pm
Group 4
St Annes v Erins Isle, Bohernabreena, 6.30pm
St Sylvesters v Trinity Gaels, Broomfield, 6.30pm
Wednesday 5 August
Round 2
Group 1
Templeogue Synge St v St Peregrines, Dolphin Park, 7.30pm
Fingallians v Ballyboughal, Lawless Park, 7.30pm
Group 2
Parnells v St Marys, Chanel, 7.30pm
Cuala v Naomh Olaf, Hyde Park, 7.30pm
Group 3
St Maurs v Fingal Ravens, Rush, 7.30pm
St Brigids v Naomh Mearnog, Russell Park, 7.30pm
Group 4
Erins Isle v St Sylvesters, Finglas, 7.30pm
Trinity Gaels v St Annes, Drumnigh, 7.30pm
Saturday 15/Sunday 16 August
Round 3
Group 1
St Peregrines v Ballyboughal, TBC, TBC
Templeogue Synge St v Fingallians, TBC, TBC
Group 2
Cuala v Parnells, TBC, TBC
St Marys v Naomh Olaf, TBC, TBC
Group 3
Naomh Mearnog v Fingal Ravens, TBC, TBC
St Maurs v St Brigids, TBC, TBC
Group 4
St Annes v St Sylvesters, TBC, TBC
Erins Isle v Trinity Gaels, TBC, TBC
2020 Dublin SHC A group stage fixtures
Saturday 18 July
Round 1
Group 1
St Vincents v St Oliver Plunketts/Eoghan Ruadh, Pairc Naomh Uinsionn, 6.30pm
Lucan Sarsfields v Ballinteer St Johns, 12th Lock, 6.30pm
Group 2
Craobh Chiarain v Scoil Ui Chonaill, O'Toole Park, 6pm
Group 3
St Brigids v Whitehall Colmcille, Russell Park, 6.30pm
Faughs v St Judes, Tymon North, 6.30pm
Group 4
Cuala v Thomas Davis, Shankill, 6.30pm
Na Fianna v Setanta, St Mobhi Road, 6.30pm
Sunday 19 July
Round 1
Group 2
Kilmacud Crokes v Ballyboden St Endas, Parnell Park, TBC
Wednesday 29 July
Round 2
Group 1
St Oliver Plunketts/Eoghan Ruadh v Lucan Sarsfields, Martin Savage Park, 7.30pm
Ballinteer St Johns v St Vincents, Marley Park, 7.30pm
Group 2
Craobh Chiarain v Kilmacud Crokes, Clonshaugh, 7.30pm
Scoil Ui Chonaill v Ballyboden St Endas, Clontarf Rd, 7.30pm
Group 3
Whitehall Colmcille v Faughs, Cloghran, 7.30pm
St Judes v St Brigids, Tymon North, 7.30pm
Group 4
Thomas Davis v Na Fianna, Kiltipper Road, 7.30pm
Setanta v Cuala, Setanta, 7.30pm
Saturday 8 August
Round 3
Group 1
St Vincents v Lucan Sarsfields, TBC, TBC
St Oliver Plunketts/Eoghan Ruadh v Ballinteer St Johns, TBC, TBC
Group 2
Kilmacud Crokes v Scoil Ui Chonaill, Silverpark, 6.30pm
Ballyboden St Endas v Craobh Chiarain, Pairc Ui Mhurchu, 6.30pm
Group 3
St Brigids v Faughs, TBC, TBC
Whitehall Colmcille v St Judes, TBC, TBC
Group 4
Setanta v Thomas Davis, TBC, TBC
Na Fianna v Cuala, TBC, TBC
2020 Dublin SHC B group stage fixtures
Saturday 18 July
Round 1
Group 1
Kilmacud Crokes v Ballyboden St Endas, Silverpark, 6.30pm
Cuala v Naomh Fionnbarra, Shankill, 6.30pm
Group 2
Crumlin v Castleknock, Pearse Park, 6.30pm
Naomh Barrog v Round Towers (C), Pairc Barrog, 6.30pm
Group 3
Raheny v Na Fianna, St Annes Park, 6.30pm
Clontarf v O'Tooles, St Annes Park, 6.30pm
Wednesday 29 July
Round 2
Group 1
Naomh Fionnbarra v Kilmacud Crokes, Pope John Paul II Park, 7.30pm
Ballyboden St Endas v Cuala, Sancta Maria, 7.30pm
Group 2
Round Towers (C) v Crumlin, Monastery Road, 7.30pm
Castleknock v Naomh Barrog, Somerton Park, 7.30pm
Group 3
O'Tooles v Raheny, Blunden Drive, 7.30pm
Na Fianna v Clontarf, St Mobhi Road, 7.30pm
Saturday 8 August
Round 3
Group 1
Kilmacud Crokes v Cuala, Silverpark, 6.30pm
Ballyboden St Endas v Naomh Fionnbarra, Sancta Maria, 6.30pm
Group 2
Crumlin v Naomh Barrog, Pearse Park, 6.30pm
Castleknock v Round Towers (C), Somerton Rd, 6.30pm
Group 3
Raheny v Clontarf, St Annes Park, 6.30pm
Na Fianna v O'Tooles, St Mobhi Road, 6.30pm