Results:
Wednesday 19th
Under 15 Hurling Division 1
Newcastle West scr, Mungret St. Paul's w/o
Under 15 Hurling Division 2
Askeaton Ballysteen Kilcornan 1-09, Kildimo-Pallaskenry 2-06; Belville Gaels 1-08, Knockaderry 1-08; Garryspillane 3-11, Hospital Herbertstown 1-08; Na Piarsaigh 3-08, Glenroe 3-06.
Under 15 Hurling Division 3
St. Kieran's 4-07, Croom 2-07; Granagh/Ballingarry 1-06, Killeedy 0-07; Knockainey 10-09, Pallasgreen 5-05.
Friday April 21st
Under 16 Football 13 a-side
Kilteely Dromkeen 8-12 Galtee Gaels 1-12
Under 15 Football Division 3
Granagh/Ballingarry 3-04 St. Kieran's 1-08
Under 15 Hurling Division 3
Dromin Athlacca Banogue 2-02 Caherline 1-06
Sunday April 23rd
Féile Peil na nÓg A Final
Newcastle West 1-02 Mungret 5-08
Féile Peil na nÓg B Final
Galbally 2-04 Cappamore 2-06
Under 15 Hurling Division 1
Ballybrown 4-06, Patrickswell 0-10
Under 16 Hurling Division 3
St. Kieran's 2-04 Glenroe 1-17
Monday April 24th
Under 16 Football Division 1
Mungret 5-09, Claughaun 5-08 ; Fr. Casey's 2-14, Newcastle West 0-04;
Adare 1-03 Askeaton Balysteen Kilcornan 3-12; St. Patrick's 4-13, Galbally 2-06; St. Kieran's 6-17, Kilpeacon 0-03.
Under 16 Football Division 2
Granagh/Ballingarry 4-05, Hospital Herbertstown 0-08; Croom 4-17, Killacolla Gaels 1-05; Ballylanders 3-13, Oola 1-02 ; Ballyhoura Gaels 6-04, Murroe Boher 3-01 ; Na Piarsaigh 6-09, Kildimo-Pallaskenry 0-02; Ahane 6-14, Clan na nGael 4-02; Monaleen 2-10, St. Senan's 1-04 ; Rathkeale w/o Shannon Gaels scr
Under 16 Football Division 3
Dromcollogher Broadford 7-16. Dromin Athlacca Banogue 0-03; Athea 3-06, South Liberties 2-06
Under 16 Football 13 a side
Pallasgreen scr Caherconlish w/o
Fixtures:
Thursday April 27th
Under 15 Football Division 2
Ahane v Ballylanders in Ahane at 7pm
Sunday April 30th
Féile na nGael A Final
Monaleen v Mungret St. Paul's in Claughaun at 5.30pm
Féile na nGael B Final
Hospital Herbertstown v Dromin Athlacca Banogue in Claughaun at 4pm
Monday May 1st
Under 15 Hurling Division 2
Kildimo-Pallaskenry v Adare in Kildimo at 6.15pm
Askeaton Ballysteen Kilcornan v Knockaderry in Askeaton at 6.15pm
Belville Gaels v Ahane in Feenagh Kilmeedy at 6.15pm
Wednesday May 3rd
Under 15 Hurling Division 1
Mungret St. Paul's v Patrickswell in Mungret at 6.15pm
Ballybrown v Newcastle West in Ballybrown at 6.15pm
Ballyhoura Gaels v Monaleen in Kilbreedy at 6.15pm
Southside Gaels v Murroe Boher in Rhebogue at 6.15pm
Under 15 Hurling Division 2
Ahane v Askeaton Ballysteen Kilcornan in Ahane at 6.15pm
Knockaderry v Kildimo-Pallaskenry in Knockaderry at 6.15pm
Adare v Belville Gaels in Adare at 6.15pm
Under 15 Hurling Division 3
Croom v Rathkeale in Croom at 6.15pm
St. Kieran's v Granagh/Ballingarry in St. Kieran's at 6.45pm
Tweet