Fixtures

Thursday 19 January

Connacht SFL round 3
IT Sligo v NUIG, Connacht Centre of Excellence, 7pm

Walsh Cup round 3
Wexford v Dublin, Hollymount, 7.30pm

Kehoe Cup round 2
Trinity College v DCU-St Patricks, Santry, 7pm

 

Sunday 22 January

McGrath Cup final
Limerick v Kerry, Gaelic Grounds, 3pm

O'Byrne Cup semi-finals
Kildare v Dublin, Newbridge, 2pm
Meath v Louth, Pairc Tailteann, 2pm

McKenna Cup semi-finals
Derry v Monaghan, Athletic Grounds, 2pm
Tyrone v Fermanagh, Clones, 2pm

Connacht SFL round 3
Roscommon v Mayo, Kiltoom, 2pm
Sligo v Leitrim, Tourlestrane, 2pm

Munster SHL round 4
Waterford v Clare, Fraher Field, 2pm
Limerick v Kerry, Gaelic Grounds, 1pm

Walsh Cup round 3
Laois v Galway, Rathdowney, 2pm
Westmeath v Kilkenny, Cusack Park, 2pm
Antrim v DCU, Jordanstown, 2pm
Kildare v Offaly, Newbridge/Hawkfield, 2pm

Kehoe Cup round 2
Longford v NUI Maynooth, Glennon Bros Pearse Park, 2pm
Wicklow v IT Tallaght, Greystones, 2pm

 

Tuesday 24 January

Fitzgibbon Cup round 1
Mary I v GMIT, Mary I Grounds, 2pm
IT Carlow v DIT, IT Carlow, 2pm
UL v Cork IT, UL Grounds, 2pm
LIT v Trinity College, Limerick IT, 2pm
DCU v WIT, DCU Sportsgrounds, 7pm
UCC v UUJ, Mardyke, 2pm
UCD v Maynooth University, Belfield, 7pm

 

Wednesday 25 January

Munster SHL round 5
Kerry v Waterford, Austin Stack Park, 7.30pm
Clare v Cork, Sixmilebridge, 7.30pm

Sigerson Cup preliminary round
NUIG v Trinity College, Dangan, 2.30pm

Sigerson Cup round 1
UL v Maynooth University, UL Grounds, 2pm
Queens v DCU, The Dub, 2pm

Fitzgibbon Cup round 1
NUIG v DCU-St Patricks, NUIG, 1pm

 

Thursday 26 January

Sigerson Cup preliminary round
Garda College v Cork IT, Templemore, 2pm
GMIT v IT Sligo, Tuam Stadium, 2pm

 

Saturday 28 January

McKenna Cup final
Derry/Monaghan v Tyrone/Fermanagh, Newry, 7pm

 

Sunday 29 January

O'Byrne Cup final
Kildare/Dublin v Meath/Louth, Newbridge/Parnell Park, 2pm

Connacht SFL final
Section A winners v Section B winners, TBC, TBC

Munster SHL final

Walsh Cup semi-finals
Group 4 winners v Group 1 winners, TBC, TBC
Group 3 winners v Group 2 winners, TBC, TBC

Kehoe Cup round 3
Longford v Louth, TBC, TBC
Wicklow v Trinity College, TBC, TBC
DCU-St Patricks v IT Tallaght, TBC, TBC

All-Ireland club IFC semi-finals
Westport (Mayo) v Kenmare (Kerry), Cusack Park, Ennis, 2.15pm
St Colmcilles (Meath) v Pomeroy (Tyrone), Athletic Grounds, 2.15pm

All-Ireland club IHC semi-finals
Ahascragh-Fohenagh (Galway) v Lismore (Waterford), O'Connor Park, 2.15pm
Carrickshock (Kilkenny) v Robert Emmetts (Britain), Portlaoise, 1pm

All-Ireland club JFC semi-finals
Louisburgh (Mayo) v Glenbeigh-Glencar (Kerry), Cusack Park, Ennis, 12.30pm
Dunedin Connollys (Britain) v Rock (Tyrone), Athletic Grounds, 12.30pm

All-Ireland club JHC semi-finals
Calry-St Joseph's (Sligo) v Mayfield (Cork), O'Connor Park, 12.30pm
Mooncoin (Kilkenny) v Lamh Dhearg (Antrim), Trim, 2pm

 

Tuesday 31 January

Sigerson Cup round 1
Athlone IT v DIT, Athlone IT, 2pm
DCU-St Patricks v UCC, St Patricks, 3pm
IT Carlow v IT Tralee, IT Carlow, 3.30pm

 

Thursday 2 February

Fitzgibbon Cup round 2
IT Carlow v Mary I, IT Carlow, 2pm
GMIT v DIT, Carnmore, 2pm
UL v NUIG, UL Grounds, 2pm
DCU-St Patricks v Cork IT, St Patricks, 2pm
Trinity College v WIT, Santry venue, 2pm
DCU v LIT, DCU Sportsgrounds, 7pm
UUJ v Maynooth University, Jordanstown, 2pm
UCD v UCC, Belfield, 3pm

 

Saturday 4 February

Allianz FL Division 1 round 1
Mayo v Monaghan, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 round 1
Down v Fermanagh, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 round 1
Laois v Louth, TBC, TBC

All-Ireland club SHC semi-finals
St Thomas (Galway) v Ballyea (Clare), Semple Stadium, 5pm - TG4

 

Sunday 5 February

Allianz FL Division 1 round 1
Cavan v Dublin, TBC, TBC
Donegal v Kerry, TBC, TBC
Tyrone v Roscommon, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 round 1
Derry v Clare, TBC, TBC
Galway v Cork, TBC, TBC
Meath v Kildare, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 round 1
Longford v Offaly, TBC, TBC
Sligo v Armagh, TBC, TBC
Tipperary v Antrim, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 round 1
Waterford v London, TBC, TBC
Westmeath v Carlow, TBC, TBC
Wicklow v Leitrim, TBC, TBC
Wexford v Limerick, TBC, TBC

Walsh Cup final
Group 4 winners/Group 1 winners v Group 3 winners/Group 2 winners, TBC, TBC

Kehoe Cup final
Group 1 winners v Group 2 winners, TBC, TBC

 

Tuesday 7 February

Fitzgibbon Cup round 3
GMIT v IT Carlow, Carnmore, 2pm
DIT v Mary I, Grangegorman, 2pm
DCU-St Patricks v UL, St Patricks, 2pm
Cork IT v NUIG, Cork IT, 2pm
Trinity College v DCU, Santry venue, 2pm
WIT v LIT, WIT Sports Campus, 2pm
Maynooth University v UCC, Maynooth University, 2pm
UUJ v UCD, Jordanstown, 2.30pm

 

Saturday 11 February

Allianz FL Division 1 round 2
Dublin v Tyrone, TBC, TBC
Kerry v Mayo, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 round 2
Armagh v Laois, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 round 2
Waterford v Wicklow, TBC, TBC

Allianz HL Division 1A round 1
Dublin v Tipperary, TBC, TBC
Cork v Clare, TBC, TBC

Allianz HL Division 1B round 1
Kerry v Laois, TBC, TBC
Offaly v Galway, TBC, TBC
Wexford v Limerick, TBC, TBC

Allianz HL Division 2A round 1
Antrim v London, TBC, TBC
Armagh v Kildare, TBC, TBC
Westmeath v Carlow, TBC, TBC

Allianz HL Division 2B round 1
Donegal v Wicklow, TBC, TBC
Mayo v Derry, TBC, TBC
Meath v Down, TBC, TBC

Allianz HL Division 3A round 1
Tyrone v Fingal, TBC, TBC
Monaghan v Roscommon, TBC, TBC

All-Ireland club SFC semi-finals
Corofin (Galway) v Dr Crokes (Kerry), Gaelic Grounds, 4pm - TG4
St Vincent's (Dublin) v Slaughtneil (Derry), Pairc Esler, 2pm - TG4

 

Sunday 12 February

Allianz FL Division 1 round 2
Roscommon v Donegal, TBC, TBC
Monaghan v Cavan, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 round 2
Clare v Down, TBC, TBC
Fermanagh v Galway, TBC, TBC
Kildare v Cork, TBC, TBC
Meath v Derry, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 round 2
Louth v Longford, TBC, TBC
Offaly v Antrim, TBC, TBC
Tipperary v Sligo, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 round 2
Carlow v London, TBC, TBC
Limerick v Westmeath, TBC, TBC
Leitrim v Wexford, TBC, TBC

Allianz HL Division 1A round 1
Kilkenny v Waterford, TBC, TBC

Allianz HL Division 3B round 1
Warwickshire v Sligo, TBC, TBC
Longford v Fermanagh, TBC, TBC

 

Saturday 18 February

Allianz HL Division 1A round 2
Cork v Dublin, TBC, TBC

Allianz HL Division 1B round 2
Laois v Offaly, TBC, TBC
Limerick v Kerry, TBC, TBC

All-Ireland club IHC final
Ahascragh-Fohenagh (Galway)/Lismore (Waterford) v Carrickshock (Kilkenny)/Robert Emmetts (Britain), TBC, TBC

All-Ireland club JHC final
Calry-St Joseph's (Sligo)/Mayfield (Cork) v Mooncoin (Kilkenny)/Lamh Dhearg (Antrim), TBC, TBC

 

Sunday 19 February

Allianz HL Division 1A round 2
Clare v Kilkenny, TBC, TBC
Waterford v Tipperary, TBC, TBC

Allianz HL Division 1B round 2
Galway v Wexford, TBC, TBC

Allianz HL Division 2A round 2
Armagh v London, TBC, TBC
Carlow v Antrim, TBC, TBC
Kildare v Westmeath, TBC, TBC

Allianz HL Division 2B round 2
Down v Donegal, TBC, TBC
Meath v Derry, TBC, TBC
Wicklow v Mayo, TBC, TBC

Allianz HL Division 3A round 2
Louth v Monaghan, TBC, TBC
Roscommon v Tyrone, TBC, TBC

Allianz HL Division 3B round 2
Fermanagh v Warwickshire, TBC, TBC
Leitrim v Longford, TBC, TBC

All-Ireland club IFC final
Westport (Mayo)/Kenmare (Kerry) v St Colmcilles (Meath)/Pomeroy (Tyrone), TBC, TBC

All-Ireland club JFC final
Louisburgh (Mayo)/Glenbeigh-Glencar (Kerry) v Dunedin Connollys (Britain)/Rock (Tyrone), TBC, TBC

 

Saturday 25 February

Allianz FL Division 1 round 3
Mayo v Roscommon, TBC, TBC
Tyrone v Cavan, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 round 3
Down v Meath, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 round 3
Laois v Tipperary, TBC, TBC

All-Ireland club SHC semi-final
Cuala (Dublin) v Slaughtneil (Derry), Athletic Grounds, 3pm - TG4

 

Sunday 26 February

Allianz FL Division 1 round 3
Donegal v Dublin, TBC, TBC
Kerry v Monaghan, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 round 3
Cork v Fermanagh, TBC, TBC
Derry v Kildare, TBC, TBC
Galway v Clare, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 round 3
Antrim v Sligo, TBC, TBC
Longford v Armagh, TBC, TBC
Offaly v Louth, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 round 3
Wicklow v London, TBC, TBC
Westmeath v Leitrim, TBC, TBC
Carlow v Limerick, TBC, TBC
Wexford v Waterford, TBC, TBC

 

Saturday 4 March

Allianz FL Division 1 round 4
Cavan v Donegal, TBC, TBC
Dublin v Mayo, TBC, TBC
Tyrone v Monaghan, TBC, TBC

Allianz HL Division 1A round 3
Dublin v Waterford, TBC, TBC

Allianz HL Division 1B round 3
Limerick v Offaly, TBC, TBC

 

Sunday 5 March

Allianz FL Division 1 round 4
Roscommon v Kerry, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 round 4
Clare v Cork, TBC, TBC
Meath v Galway, TBC, TBC
Derry v Down, TBC, TBC
Kildare v Fermanagh, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 round 4
Armagh v Offaly, TBC, TBC
Louth v Antrim, TBC, TBC
Sligo v Laois, TBC, TBC
Tipperary v Longford, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 round 4
Limerick v London, TBC, TBC
Leitrim v Carlow, TBC, TBC
Waterford v Westmeath, TBC, TBC
Wicklow v Wexford, TBC, TBC

Allianz HL Division 1A round 3
Kilkenny v Cork, TBC, TBC
Tipperary v Clare, TBC, TBC

Allianz HL Division 1B round 3
Galway v Laois, TBC, TBC
Wexford v Kerry, TBC, TBC

Allianz HL Division 2A round 3
Carlow v London, TBC, TBC
Westmeath v Armagh, TBC, TBC
Antrim v Kildare, TBC, TBC

Allianz HL Division 2B round 3
Mayo v Down, TBC, TBC
Derry v Wicklow, TBC, TBC
Donegal v Meath, TBC, TBC

Allianz HL Division 3A round 3
Fingal v Roscommon, TBC, TBC
Tyrone v Louth, TBC, TBC

Allianz HL Division 3B round 3
Sligo v Fermanagh, TBC, TBC
Warwickshire v Leitrim, TBC, TBC

 

Saturday 11 March

Allianz HL Division 1A round 4
Tipperary v Kilkenny, TBC, TBC

Allianz HL Division 1B round 4
Laois v Limerick, TBC, TBC

 

Sunday 12 March

Allianz HL Division 1A round 4
Clare v Dublin, TBC, TBC
Waterford v Cork, TBC, TBC

Allianz HL Division 1B round 4
Kerry v Galway, TBC, TBC
Offaly v Wexford, TBC, TBC

Allianz HL Division 2A round 4
Westmeath v London, TBC, TBC
Armagh v Antrim, TBC, TBC
Kildare v Carlow, TBC, TBC

Allianz HL Division 2B round 4
Derry v Donegal, TBC, TBC
Meath v Mayo, TBC, TBC
Wicklow v Down, TBC, TBC

Allianz HL Division 3A round 4
Louth v Fingal, TBC, TBC
Monaghan v Tyrone, TBC, TBC

Allianz HL Division 3B round 4
Leitrim v Sligo, TBC, TBC
Longford v Warwickshire, TBC, TBC

 

Friday 17 March

All-Ireland club SFC final
Corofin (Galway)/Dr Crokes (Kerry) v St Vincent's (Dublin)/Slaughtneil (Derry), TBC, TBC

All-Ireland club SHC final
St Thomas (Galway)/Ballyea (Clare) v Cuala (Dublin)/Slaughtneil (Derry), TBC, TBC

 

Saturday 18 March

Allianz FL Division 1 round 5
Donegal v Tyrone, TBC, TBC
Kerry v Dublin, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 round 5
Down v Kildare, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 round 5
Carlow v Waterford, TBC, TBC

 

Sunday 19 March

Allianz FL Division 1 round 5
Mayo v Cavan, TBC, TBC
Monaghan v Roscommon, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 round 5
Cork v Meath, TBC, TBC
Fermanagh v Clare, TBC, TBC
Galway v Derry, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 round 5
Longford v Sligo, TBC, TBC
Louth v Armagh, TBC, TBC
Offaly v Tipperary, TBC, TBC
Antrim v Laois, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 round 5
Wexford v London, TBC, TBC
Limerick v Leitrim, TBC, TBC
Westmeath v Wicklow, TBC, TBC

 

Saturday 25 March

Allianz FL Division 1 round 6
Dublin v Roscommon, TBC, TBC
Donegal v Monaghan, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 round 6
Armagh v Antrim, TBC, TBC
Laois v Longford, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 round 6
Waterford v Limerick, TBC, TBC

 

Sunday 26 March

Allianz FL Division 1 round 6
Cavan v Kerry, TBC, TBC
Tyrone v Mayo, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 round 6
Derry v Cork, TBC, TBC
Kildare v Clare, TBC, TBC
Meath v Fermanagh, TBC, TBC
Down v Galway, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 round 6
Sligo v Offaly, TBC, TBC
Tipperary v Louth, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 round 6
Leitrim v London, TBC, TBC
Wexford v Westmeath, TBC, TBC
Wicklow v Carlow, TBC, TBC

Allianz HL Division 1A round 5
Clare v Waterford, TBC, TBC
Cork v Tipperary, TBC, TBC
Dublin v Kilkenny, TBC, TBC

Allianz HL Division 1B round 5
Kerry v Offaly, TBC, TBC
Limerick v Galway, TBC, TBC
Wexford v Laois, TBC, TBC

Allianz HL Division 2A round 5
Kildare v London, TBC, TBC
Antrim v Westmeath, TBC, TBC
Carlow v Armagh, TBC, TBC

Allianz HL Division 2B round 5
Donegal v Mayo, TBC, TBC
Down v Derry, TBC, TBC
Meath v Wicklow, TBC, TBC

Allianz HL Division 3A round 5
Fingal v Monaghan, TBC, TBC
Roscommon v Louth, TBC, TBC

Allianz HL Division 3B round 5
Fermanagh v Leitrim, TBC, TBC
Sligo v Longford, TBC, TBC

 

Sunday 2 April

Allianz FL Division 1 round 7
Kerry v Tyrone, TBC, TBC
Mayo v Donegal, TBC, TBC
Monaghan v Dublin, TBC, TBC
Roscommon v Cavan, TBC, TBC

Allianz FL Division 2 round 7
Clare v Meath, TBC, TBC
Cork v Down, TBC, TBC
Fermanagh v Derry, TBC, TBC
Galway v Kildare, TBC, TBC

Allianz FL Division 3 round 7
Armagh v Tipperary, TBC, TBC
Louth v Sligo, TBC, TBC
Offaly v Laois, TBC, TBC
Antrim v Longford, TBC, TBC

Allianz FL Division 4 round 7
Westmeath v London, TBC, TBC
Leitrim v Waterford, TBC, TBC
Carlow v Wexford, TBC, TBC
Limerick v Wicklow, TBC, TBC